Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Γεια σου συνάδελφε!!!! Τα ίδια ισχύουν και για μένα....Παρήγγειλα 30/4, κατασκευάζεται 3/7 και μου είπαν οτι έρχεται τέλη Ιουλίου με αρχες Αυγούστου....Όμως δεν τους εμπιστεύομαι...Ότι μου έχουν πει, δεν ισχύει...Και ενώ περιμένω νέα, ο πωλητής φεύγει άδεια (και καλά κάνει μεταξύ μας), αλλά είναι απαράδεκτο να παίρνω τηλέφωνο μια μέρα πρίν φύγει και να μου λεέι οτι θα με πάρει μια μέρα μετά για να μου πεί αν το αμάξι είναι έτοιμο....Προφανώς δε με πήρε ποτέ γιατι έφυγε σε άδεια...Τεσπα, υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!! χθες με πηρε ο πωλητης κ μου ειπε οτι ηρθε το αυτοκινητο !!!!! αλλα λεει για να προχορισει η κατασταση πρεπει να εξοφλισω !!! του λεω αν το αυτοκινητο εχει προβλημα τι γινεται μετα??? μου λεει οτι δεν θα υπαρχει προβλημα κανενα κ αν υπαρξει θα το κανονισουν . δεν ξερς τι να κανς να τους πληρωσω η οχι???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!! χθες με πηρε ο πωλητης κ μου ειπε οτι ηρθε το αυτοκινητο !!!!! αλλα λεει για να προχορισει η κατασταση πρεπει να εξοφλισω !!! του λεω αν το αυτοκινητο εχει προβλημα τι γινεται μετα??? μου λεει οτι δεν θα υπαρχει προβλημα κανενα κ αν υπαρξει θα το κανονισουν . δεν ξερς τι να κανς να τους πληρωσω η οχι???

Να υποθέσω απο τον Παζ....οπουλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας φιλοι μου ειμαι νεος στο club και θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει να καταλαβω κι εγω.Εκανα παραγγελια το scirocco στις 28/5/09 με sport package , ελεγχο πιεσης ελαστικων , interlagos , πακετο καθρεπτων , bi-xenon , σε ασπρο χρωμα .Μου ειχαν πει οταν εκανα την παραγγελια οτι θα το παραλαβω μεσα στον Σεπτεμβριο.τωρα πριν 4-5 μερες με πηραν και μου ειπαν οτι αλλαξαν οι ημερομηνιες και να το περιμενω τελος Δεκεμβριου με αρχες του νεου ετους για να ειμαι σιγουρος και οτι θα με ξαναπαρουν κατα τον Σεπτεμβριο να μου πουν για οτι νεοτερο! ξερει κανεις αν οντως ισχυει αυτο? πως μπορω να μαθω?λογικα ποτε θα μαθω εβδομαδα παραγωγης ?κατα τον Σεπτεμβριο? και τι αλλα στοιχεια επρεπε να μου εχει δωσει?ευχαριστω για τον χρονο σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζοντας για τις λίστες αναμονής, εδώ Λαμία μιλώντας χτες με τον αντιπρόσωπο μου είπε ότι θα έχει σε λίγες μέρες ετοιμοπαράδοτο λευκό 160άρι με DSG και οροφή. Οποιος ενδιαφέρεται ας τον πάρει τηλέφωνο αν δεν το έχει πουλήσει μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζοντας για τις λίστες αναμονής, εδώ Λαμία μιλώντας χτες με τον αντιπρόσωπο μου είπε ότι θα έχει σε λίγες μέρες ετοιμοπαράδοτο λευκό 160άρι με DSG και οροφή. Οποιος ενδιαφέρεται ας τον πάρει τηλέφωνο αν δεν το έχει πουλήσει μέχρι τότε.

Κι εγώ το δικό μου από Λαμία το πήρα. Παραγγελία 14/01/2009. Ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι, με βάση τα χαρακτηριστικά που ζήτησα, εκείνη τη στιγμή κατασκευάζονταν 4 αυτοκίνητα που προορίζονταν για Ελλάδα. Κλείσαμε το ένα επί τόπου και μου είπε να υπολογίζω περίπου 3 εβδομάδες (το αργότερο μέχρι 10/02. Το αμάξι ήταν έτοιμο 10/02. Σέ άλλη αντιπροσωπεία που είχα ρωτήσει λίγες ημέρες πρίν μου είπαν περίπου τα ίδια με τη διαφορά ότι εκείνοι στο "σύστημα" είδαν ότι κατασκευαζόταν μόνο 1 αυτοκίνητο (και όχι 4 που μου είπε ο άλλος) κι ότι έπρεπε να το κλείσω άμεσα γιατί αν δεσμευόταν από άλλο αντιπρόσωπο θα έπρεπε να περιμένω τουλάχιστον 4 μήνες. Γενικότερα από Λαμία δεν έχω παράπονο μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας φιλοι μου ειμαι νεος στο club και θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει να καταλαβω κι εγω.Εκανα παραγγελια το scirocco στις 28/5/09 με sport package , ελεγχο πιεσης ελαστικων , interlagos , πακετο καθρεπτων , bi-xenon , σε ασπρο χρωμα .Μου ειχαν πει οταν εκανα την παραγγελια οτι θα το παραλαβω μεσα στον Σεπτεμβριο.τωρα πριν 4-5 μερες με πηραν και μου ειπαν οτι αλλαξαν οι ημερομηνιες και να το περιμενω τελος Δεκεμβριου με αρχες του νεου ετους για να ειμαι σιγουρος και οτι θα με ξαναπαρουν κατα τον Σεπτεμβριο να μου πουν για οτι νεοτερο! ξερει κανεις αν οντως ισχυει αυτο? πως μπορω να μαθω?λογικα ποτε θα μαθω εβδομαδα παραγωγης ?κατα τον Σεπτεμβριο? και τι αλλα στοιχεια επρεπε να μου εχει δωσει?ευχαριστω για τον χρονο σας!!!!!

Έχω δώσει παραγγελία 16/07 με παραπλήσια χαρακτηριστικα με αυτά που αναφέρεις. Έχω πάρει εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης κατά ΝΟΕ/ΔΕΚ μεριά. Ο λόγος - όπως τουλάχιστον μου τον παρουσίασαν - έχει να κάνει με τη μεγάλη ζήτηση (ευρωπαικώς, όχι μόνο Ελλάδα) και αδυναμία κάλυψης αυτής σε εύλογο χρονικό διάστημα. Όσο για τον χρόνο παράδοσης (ΝΟΕ/ΔΕΚ), θα έρθουν κάποια κομμάτια Ελλάδα και όχι όλα όσα παραγγελθούν με αυτόν τον εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης - μου το κατέστησαν αρκετά σαφές αυτό από KARENTA MALL - άρα παραπάνω καθυστερήσεις, φαντάζομαι, είναι κάτι παραπάνω από πιθανές (αν όχι σίγουρες).

Υπομονή & ψυχραιμία :lol:

Edited by naqibuquo
Link to comment
Share on other sites

kalispera palikaria!eimai neos sto forum k thelo na doso sinxaritiria gia to poli kalo k enimeromeno forum!

pariggeila arxes iouliou to scirocco black perle

1400

160 aloga

automato

sport paketo

zantes interlagos

fota xenon

radiocd 510

synagermo plus

k aistitires parkarismatos!

timi 27500 me 27800

kali timi?

me eipan 5 mines paralavi.pote pisteute tha toxo?

opoiadipote simbouli gia prosthiki i otidipote allo dexti!

episis me ta fota xenon poubala exei k alles leitourgies,otan kano opisthen katebenei apo monos tou o kathreptis?

k diabazo sto forum oti exoun mpei mikres allages sta neo scirocco,mporei na me dixei kapoios kapoia foto me to esoteriko tou oste naxo mia proti geusi???

euxaristo ek ton proteron!!!

Edited by dalas10
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες. Αφου σου ειπαν 5 μηνες παραλαβη, πιστευω θα το εχεις σε............... 5 μηνες ;) Τα xenon δεν εχουν σχεση με τον καθρεφτη. Πρεπει να βαλεις το πακετο PLB. Για τις αλλαγες κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

i timi einai kali paidia??

episis diavazo oti sta kainourgia scirocco mpenei to cruise control ipoxreotiko??

i prepei na to prosteso k na to pliroso 200 europoulakia??

Φιλαράκι καλώς ήρθες!!!Αν θέλεις γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες λόγω κανονισμού!!Με το καλό να έρθει το αμάξι σου!!Και γω το 160αρι dsg7 παρήγγειλα!!Και γω στην αναμονή...!!! :rolleyes::huh:

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω συνηθησει να γραφω σε αγγλικα!

παλικαρι ποσο το πηρες?η δικια μου η τιμη καλη???

ευχαριστω και σε σενα φιλε καλοριζικο!

αληθευει οτι στα νεα σιροκο ειναι υποχρεωτικο το cruise control?

η παλι πρεπει να πληροσω για να μπει?

αξιζει το cruise control η δεν θα χρισημοποιηθει??

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω συνηθησει να γραφω σε αγγλικα!

παλικαρι ποσο το πηρες?η δικια μου η τιμη καλη???

ευχαριστω και σε σενα φιλε καλοριζικο!

αληθευει οτι στα νεα σιροκο ειναι υποχρεωτικο το cruise control?

η παλι πρεπει να πληροσω για να μπει?

αξιζει το cruise control η δεν θα χρισημοποιηθει??

Φίλε μου ι τιμή είναι μια χαρά!!Η τιμή του αυτοκίνητου είναι 26 στρογγυλά με πρόσθετα την ηλιοροφή και τον έλενγχο πίεσης ελαστικών!!

Αυτό για το cruise control πρώτη φορά το ακούω από σενα.... :huh: Και μλστ υποχρεωτικό...δεν νομίζω...μπορεί να κάνωκαι λάθος!!Αλλά όταν το παραγγέλναμε δεν μας είπαν κάτι...

H δουλειά του σταθεροποιητή ταχύτητας είναι μόνο για τα ταξίδια!!Δλδ του πατάς το κουμπί και πας άνετα!!Βέβαια στο δικό μου golf το χρησιμοποιώ και λίγο μέσα στην πόλη λόγο ιδιομορφίας των δρόμων εκεί που μένω!!Αλλά είναι καθαρά για τα ταξίδια!!!Οπότε αν κάνεις συχνά ταξίδια καλό θα ήταν να το βάλεις απο το εργοστάσιο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!Να σου πώ ότι το αυτοκίνητο έχει ήδη παραγγελθεί από την προηγούμενη βδομάδα και περιμένουμε τηλ για να μας δώσουνε εβδομάδα παραγωγής!! ^_^

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω συνηθησει να γραφω σε αγγλικα!

παλικαρι ποσο το πηρες?η δικια μου η τιμη καλη???

ευχαριστω και σε σενα φιλε καλοριζικο!

αληθευει οτι στα νεα σιροκο ειναι υποχρεωτικο το cruise control?

η παλι πρεπει να πληροσω για να μπει?

αξιζει το cruise control η δεν θα χρισημοποιηθει??

Το cruise control είναι στα έξτρα.

Τώρα για το αν αξίζει, κατά την γνώμη μου για τους Ελληνικούς δρόμους δεν αξίζει. Εμένα δεν μου χρειάστηκε ποτέ στην Ελλάδα.

Σε ευρωπαικούς δρόμους που μπορεί να οδηγάς για ώρες σε καλό αυτοκινητόδρομο, με καλούς οδηγούς γύρω σου που σου επίτρέπουν να πηγαίνεις με μία σταθερή ταχύτητα χωρίς να σε εμποδίζουν, τότε εκεί μου έχει συμβεί να πιαστεί το πόδι μου, και τότε το cruise control πράγματι σε ξεκουράζει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη κανω πιο πολυ οδηγηση πολης δεν εβαλα cruise control.και συμφονω με τον επανω φιλο οτι η ελλαδα δεν εχει καλους δρομους!

κατι χαδερφια μου ειπαν οτι εκανα κακη επιλογη αυτοκινητου οτι ειναι ακριβο κ δεν εχει μεταπωλιτικη αξια!

και τουσ λεω το αμαξι ειναι κορυφη!

εγω το παραγγειλα κ εδωσα προκαταβολη αρχες ιουλιου,και με ειπαν οτι θα με παρουν τηλ σε κανα διμηνο με βδομαδα παραγωγης!

το euro cup holder που ειναι πολη ομορφο μπενει εξαρχης αν τους πω να το βαλουν?

ωστε να μην επεμβω μετα κ ξοδευτω!

και εγω το αναμενω πως και πως παλικαρια!!

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σε ολους σας!!!!

ειναι να μην χαιρεστε οταν εχετε το scirocco??? love.gif

ειμαι νεος γενικα με τα αυτοκινητα και forums αλλα πιστευω έκανα καλη επιλογη,, ε????

παραγγελια 28/07/09

scirocco 1.4 160 dsg

black deep

sport package

interlagos 18"

dynaudio excite

πακετο καθεπτων

τιμη 28995

θελω να ρωτήσω αν μπορω να αλαξω το car type στο προφιλ γιατι......

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτήσω αν μπορω να αλαξω το car type στο προφιλ γιατι......

νομίζω πας εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?act...rCP&CODE=01 και μετά Amend my profile :o

Link to comment
Share on other sites

scirocco 1,4tsi 160hp

σπορ πακετο

ηλιοροφη

rcd510

parcking sensor

τιμη: 24800

παραγγελια 13 ιουλιου 2009, αφιξη σε 5 μηνες <_<

Αν δεν θελεις να περιμενεις 5 μηνες δινω το δικο μου 2.5 μηνων στα ¤23000 με DSG χωρις το RCD. Στειλε PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.