Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

αληθεια;βυρωνιωτης εισαι?

οχι Γερακα, αλλα ο Καφιρης ηταν ο μοναδικος απο οσες αντιπροσωπιες πηρα τηλ η πηγα απο κει, που ενδιαφερθηκε να με εξηπηρετησει και να μου δωσει και testdrive

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις με πήρε τηλέφωνο ο αντιπρόσωπος και μου είπε ότι το Κοκκινέλι μου όπως το αποκάλεσε και ο φίλος μας ο sotoscirocco έχει ξεκινήσει και έρχεται!!!! worthy.gif το πολύ σε ένα μήνα θα είναι εδώ! Πριν από το δικό μας λιμάνι, θα πιάσει Τελ Αβίβ και τέλος στην Τουρκία! Αρχίσανε τα new_sugkrotima.gif:o

Link to comment
Share on other sites

οχι Γερακα, αλλα ο Καφιρης ηταν ο μοναδικος απο οσες αντιπροσωπιες πηρα τηλ η πηγα απο κει, που ενδιαφερθηκε να με εξηπηρετησει και να μου δωσει και testdrive

Κι εμενα π Καφίρης μου το εκλεισε!εξυπηρετικότατος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις με πήρε τηλέφωνο ο αντιπρόσωπος και μου είπε ότι το Κοκκινέλι μου όπως το αποκάλεσε και ο φίλος μας ο sotoscirocco έχει ξεκινήσει και έρχεται!!!! worthy.gif το πολύ σε ένα μήνα θα είναι εδώ! Πριν από το δικό μας λιμάνι, θα πιάσει Τελ Αβίβ και τέλος στην Τουρκία! Αρχίσανε τα new_sugkrotima.gif:D

ΑΧΧΧΧΧΧΧ τι εποχές μου θυμίζεις......

Όταν είχα παραγγείλει το νέο HONDA CIVIC και που θα έκανε 4 μήνες..... και τελικά μετά από 7.5 μήνες το ακύρωσα και πήρα ετοιμοπαράδοτο το GOLF GT ( δεν με χάλασε :D )

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΧΧΧΧΧΧ τι εποχές μου θυμίζεις......

Όταν είχα παραγγείλει το νέο HONDA CIVIC και που θα έκανε 4 μήνες..... και τελικά μετά από 7.5 μήνες το ακύρωσα και πήρα ετοιμοπαράδοτο το GOLF GT ( δεν με χάλασε :D )

Δάγκωσε την γλώσα σου αμέσως!!! tongue.gif

¶ντε με το καλό ρε archery!!!Με το καλό να σου έρθει ο κόκκινος έρωτας σου..:D

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να το παραλαβεις και να το χαρεις.Ποτε ειχες παραγγειλει?

17/12 φιλε μου!!ειναι το 122hp με sport πακετο ,blue rising,RCD 510 k tyre pressure..

Link to comment
Share on other sites

Αντε Χρησταρα αυτα ειναι ευχαριστα νεα!!!Με το καλο να το παραλαβεις και να το χαρεις οσο δεν παει αλλο...!!!

Ευχαριστώ Θοδωρή και σου εύχομαι ρε φίλε να σου πάνε όλα καλά και να το παραλάβεις πολύ ποιο γρήγορα από το αναμενόμενο όπως εμένα! Σήμερα έμαθα και τον αριθμό VIN τα είδα όλα!!!! <_<sillyhorse1rb5.gif-_-

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εμαθα οτι το αυτοκινητο μου πηρε εβδομαδα παραγωγης την 24η.Οποτε το αργοτερο μεχρι την 28η θα ειναι εδω...Χρηστο VIN number μετα απο ποσο καιρο πηρες???Πεταω απο χαρα...Επιτελους!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εμαθα οτι το αυτοκινητο μου πηρε εβδομαδα παραγωγης την 24η.Οποτε το αργοτερο μεχρι την 28η θα ειναι εδω...Χρηστο VIN number μετα απο ποσο καιρο πηρες???Πεταω απο χαρα...Επιτελους!!!

¶ντε με το καλό! παραπονιάρη!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μεθαύριο Πέμπτη παραλαμβάνω το Scirocco μου!!!!!! 160 DSG λευκό. Αναμείνατε για φωτογραφίες !!!!

¶ντε με το καλό.....σε περνάει κατά μια μέρα ο chrismk2.....

Το δικό μου DSG φτάνει σήμερα Ελλάδα και ελπίζω να το έχω μέχρι την Τρίτη.

Αναμένουμε εντυπώσεις κυρίως για το DSG7...και φυρσικά πολλές φωτογραφίες και αν είναι δυνατόν video!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

¶ντε με το καλό.....σε περνάει κατά μια μέρα ο chrismk2.....

Το δικό μου DSG φτάνει σήμερα Ελλάδα και ελπίζω να το έχω μέχρι την Τρίτη.

Αναμένουμε εντυπώσεις κυρίως για το DSG7...και φυρσικά πολλές φωτογραφίες και αν είναι δυνατόν video!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ DIMIK. Ήταν να το παραλάβω αύριο αλλά δεν μπορώ κι έτσι πάει για Πέμπτη. Θα ανεβάσω και videos από το εσωτερικό του κλπ. Stay tuned tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

¶ντε με το καλό.....σε περνάει κατά μια μέρα ο chrismk2.....

Το δικό μου DSG φτάνει σήμερα Ελλάδα και ελπίζω να το έχω μέχρι την Τρίτη.

Αναμένουμε εντυπώσεις κυρίως για το DSG7...και φυρσικά πολλές φωτογραφίες και αν είναι δυνατόν video!!!!!!!

Και το δικό μου DSG7 σήμερα φτάνει, Παρασκευή ο εκτελωνισμός και παράδοση σε εμένα Τρίτη (μακάρι) ή Πέμπτη.

Ακόμα και οι αργίες εις βάρος μας είναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου DSG7 σήμερα φτάνει, Παρασκευή ο εκτελωνισμός και παράδοση σε εμένα Τρίτη (μακάρι) ή Πέμπτη.

Ακόμα και οι αργίες εις βάρος μας είναι!!!!

Κι εγώ κανόνισα για παράδοση Τρίτη εκτός και εάν βαρεθούν τόσο οι τελωνειακοί και δεν το εκτελωνίσουν μέχρι και αύριο.... :thumbsup:

Μια χαρά είναι η αργία για βόλτα με το Scirocco...αρκέι να το παραλάβουμε την προηγούμενη μέρα

Edited by DIMIK
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Εχει τυχει σε καποιον να το παραλαβει νωριτερα απο ενα μηνα μετα απο την ημνια παραγωγης.Με πηραν τηλ και μου ειπαν οτι αυριο θα ειναι ετοιμο.Αντε να δουμε ποτε θα το παραλαβω επιτελους!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα χτες κι έχω μουρλαθεί :lol: :lol: :lol: !!!!

Το αυτοκίνητο απλά τα σπάει!

¶φθονα μπλιμπλίκια στην κονσόλα για να ασχολείσαι με τις ώρες. Το RCD 510 είναι πολύ λειτουργικό και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Για το DSG... τί να πώ... Έχοντας τον επιλογέα στη θέση D(rive), είναι μάλλον ο μόνος τρόπος να εξοικονομήσει κανείς βενζίνη γιατί στη θέση S(port) ή στο σειριακό, το αμάξι αγριεύει πολύ με το ανάλογο κόστος σε βενζίνη και ...αδρεναλίνη :o . Ανυπομονώ να το στρώσω (μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι θέλει κάπου 1500 km με max 3500 rpm χωρίς απότομα γκάζια) για να αρχίζω να παίζω με το sport.

Όπως επίσης είχα πει και σε άλλο post σχετικά με τον κεντρικό καθρέφτη, δεν είναι τελικά τόσο κακός. Θέλει λίγο χρόνο μέχρι να το συνηθίσει κανείς αλλά η πολλή δουλειά γίνεται με τους πλαϊνούς που παρέχουν άριστη εικόνα.

Το εσωτερικό φινίρισμα είναι άψογο και γενικά πολύ εγονομικό. Το δε κόκκινο φως που διαχέεται στην καμπίνα από τα 2 Led στην οροφή δημιουργεί πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

Την απόδοση του RCD510 ακόμα δεν την έχω ψάξει αλλά εκ πρώτης φαίνεται υπερ-ικανοποιητική.

Δεν ξέρω τί να πρωτογράψω πραγματικά από τα πρώτα... 40km (!!!!) που έκανα (δεν είχα δυστυχώς χρόνο για περισσότερα).

Θα επανέλθω με videos και φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα χτες κι έχω μουρλαθεί :lol: :lol: :lol: !!!!

Το αυτοκίνητο απλά τα σπάει!

¶φθονα μπλιμπλίκια στην κονσόλα για να ασχολείσαι με τις ώρες. Το RCD 510 είναι πολύ λειτουργικό και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Για το DSG... τί να πώ... Έχοντας τον επιλογέα στη θέση D(rive), είναι μάλλον ο μόνος τρόπος να εξοικονομήσει κανείς βενζίνη γιατί στη θέση S(port) ή στο σειριακό, το αμάξι αγριεύει πολύ με το ανάλογο κόστος σε βενζίνη και ...αδρεναλίνη :o . Ανυπομονώ να το στρώσω (μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι θέλει κάπου 1500 km με max 3500 rpm χωρίς απότομα γκάζια) για να αρχίζω να παίζω με το sport.

Όπως επίσης είχα πει και σε άλλο post σχετικά με τον κεντρικό καθρέφτη, δεν είναι τελικά τόσο κακός. Θέλει λίγο χρόνο μέχρι να το συνηθίσει κανείς αλλά η πολλή δουλειά γίνεται με τους πλαϊνούς που παρέχουν άριστη εικόνα.

Το εσωτερικό φινίρισμα είναι άψογο και γενικά πολύ εγονομικό. Το δε κόκκινο φως που διαχέεται στην καμπίνα από τα 2 Led στην οροφή δημιουργεί πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

Την απόδοση του RCD510 ακόμα δεν την έχω ψάξει αλλά εκ πρώτης φαίνεται υπερ-ικανοποιητική.

Δεν ξέρω τί να πρωτογράψω πραγματικά από τα πρώτα... 40km (!!!!) που έκανα (δεν είχα δυστυχώς χρόνο για περισσότερα).

Θα επανέλθω με videos και φωτογραφίες!

Λοπόν περιμένουμε φωτογραφίες, βίντεο και αναλυτικές περιγραφές....ειδικά για το DSG!!!!

Καλοτάξιδο, ατρακάριστο και να κάνεις πάντα ευχάριστες διαδρομές!

Αχ ακόμα μια βδομάδα υπομονή.....

Link to comment
Share on other sites

Λοπόν περιμένουμε φωτογραφίες, βίντεο και αναλυτικές περιγραφές....ειδικά για το DSG!!!!

Καλοτάξιδο, ατρακάριστο και να κάνεις πάντα ευχάριστες διαδρομές!

Αχ ακόμα μια βδομάδα υπομονή.....

Ευχαριστώ πολύ DIMIK. Ένα πρώτο video είναι το

με το touch screen αλλά θα ανεβάσω άλλο με καλύτερη εικόνα.

Φωτός ετοιμάζονται στο Picasa. Stay tuned!

Με το καλό και το δικό σου!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο,καλοταξιδο κ χωρις προβληματα!!να το χαιρεσαι καθε μερα!ζηλευω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.