Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά και τις ανταποδίδω σε όλους!

Να και μερικές φωτογραφίες. Νυχτερινές μεν αλλά θα ακολουθήσουν και πολλές άλλες καλύτερες.

http://picasaweb.google.gr/g.lioumis/Sciro...eat=directlink#

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά και τις ανταποδίδω σε όλους!

Να και μερικές φωτογραφίες. Νυχτερινές μεν αλλά θα ακολουθήσουν και πολλές άλλες καλύτερες.

http://picasaweb.google.gr/g.lioumis/Sciro...eat=directlink#

Πανέμορφο....σχεδόν ίδιο με το δικό μου (εγώ έβαλα και Xenon), αλλά παρατήρησα κάτι έχεις σπορ πακέτο χωρίς μεταλλικά πεντάλ????????

Γράψε λάθος, μόλις είδα τα πρηγούμενα post. Απλά μου φάνηκε στις φώτο ότι έχεις μαύρους αεραγωγούς και το συνδύασα με τις Donigton.

Edited by DIMIK
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο....σχεδόν ίδιο με το δικό μου (εγώ έβαλα και Xenon), αλλά παρατήρησα κάτι έχεις σπορ πακέτο χωρίς μεταλλικά πεντάλ????????

Γράψε λάθος, μόλις είδα τα πρηγούμενα post. Απλά μου φάνηκε στις φώτο ότι έχεις μαύρους αεραγωγούς και το συνδύασα με τις Donigton.

Ευχαριστώ και πάλι φίλε!

Δεν το πρόλαβα το sport kit. Θα το έβαζα με κλειστά μάτια. Αλλά στην πορεία θα βάλω μεταλλικά πετάλια και θα αντικαταστήσω το RCD με after market που να έχει και GPS. Μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι μάλλον μπορώ να το αγοράσω και να τους το πάω να το βάλουν αυτοί. Εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα χτες κι έχω μουρλαθεί :lol::lol::lol: !!!!

Το αυτοκίνητο απλά τα σπάει!

¶φθονα μπλιμπλίκια στην κονσόλα για να ασχολείσαι με τις ώρες. Το RCD 510 είναι πολύ λειτουργικό και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Για το DSG... τί να πώ... Έχοντας τον επιλογέα στη θέση D(rive), είναι μάλλον ο μόνος τρόπος να εξοικονομήσει κανείς βενζίνη γιατί στη θέση S(port) ή στο σειριακό, το αμάξι αγριεύει πολύ με το ανάλογο κόστος σε βενζίνη και ...αδρεναλίνη :o . Ανυπομονώ να το στρώσω (μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι θέλει κάπου 1500 km με max 3500 rpm χωρίς απότομα γκάζια) για να αρχίζω να παίζω με το sport.

Όπως επίσης είχα πει και σε άλλο post σχετικά με τον κεντρικό καθρέφτη, δεν είναι τελικά τόσο κακός. Θέλει λίγο χρόνο μέχρι να το συνηθίσει κανείς αλλά η πολλή δουλειά γίνεται με τους πλαϊνούς που παρέχουν άριστη εικόνα.

Το εσωτερικό φινίρισμα είναι άψογο και γενικά πολύ εγονομικό. Το δε κόκκινο φως που διαχέεται στην καμπίνα από τα 2 Led στην οροφή δημιουργεί πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

Την απόδοση του RCD510 ακόμα δεν την έχω ψάξει αλλά εκ πρώτης φαίνεται υπερ-ικανοποιητική.

Δεν ξέρω τί να πρωτογράψω πραγματικά από τα πρώτα... 40km (!!!!) που έκανα (δεν είχα δυστυχώς χρόνο για περισσότερα).

Θα επανέλθω με videos και φωτογραφίες!

Θα σου προτεινα το στρωσιμο να το κανεις οδηγωντας manual και να μην το αφηνεις στο D η στο S (Το πρωτο αλλαζει χαμηλα, το αλλο στους κοφτες)

Οσο αφορα το δικο μου, σε 20 μερες θα μου δωσουν εβδομαδα παραγωγης και παραδοση 4-5 μηνες. Μεσα στο καυσωνα θα παραλαβω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα το στρωσιμο να το κανεις οδηγωντας manual και να μην το αφηνεις στο D η στο S (Το πρωτο αλλαζει χαμηλα, το αλλο στους κοφτες)

Οσο αφορα το δικο μου, σε 20 μερες θα μου δωσουν εβδομαδα παραγωγης και παραδοση 4-5 μηνες. Μεσα στο καυσωνα θα παραλαβω tongue.gif

Έχεις δίκιο για τις αλλαγές, απλά χτες που το πρωτοδήγησα ήθελα να συνηθίσω λίγο το αυτόματο. Δεν έχω ξαναοδηγήσει αυτόματο και να φανταστείς ότι την πρώτη φορά, πάτησα το φρένο με το αριστερό πόδι... οπότε καταλαβαίνεις το τί έγινε!! Ευτυχώς πήγαινα με 5 Km/h :lol:

Αλλά, όντως, το στρώσιμο θα είναι καλό να γίνει με το σειριακό για να "περνάει" από όλο το εύρος των στροφών ομαλά (μέχρι τις 3500-4000 στην αρχή και προοδευτικά, πιο ψηλά).

Link to comment
Share on other sites

Μας έφτιαξες πάλι πρωί πρωί :)

Aντε καλοτάξιδο και γρήγορα να έρθουν και τα δικά μας!

Ενημέρωνε μας για το dsg να έχουμε μια εικόνα...ανεβάσματα,κατεβάσματα,ιδιοτροπίες,περίεργα κτλ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά και τις ανταποδίδω σε όλους!

Να και μερικές φωτογραφίες. Νυχτερινές μεν αλλά θα ακολουθήσουν και πολλές άλλες καλύτερες.

http://picasaweb.google.gr/g.lioumis/Sciro...eat=directlink#

Αν τα βίντεο τα είχες γράψει και από την ορθή όψη θα ήταν υπέροχα! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα φιλε μου 28/1 και θα παραλαβω αρχες Ιουλιου(αλλα με οροφη και ζαντες Interlagos που καθυστερει παραπανω).

κ εγω φιλε οροφη εχω...αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι απο τις πρωτες παραδοσεις με οροφη...το παρηγγειλα 7/11...αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εκλεισα την δευτερα που μας περασε και το δικο μου 11η εβδομαδα παραγωγης ειχε....εμα8α οτι εχουν βγει απο το εργοστασιο κ μεσο τρενου τα πηγενουν στο κοπερ λιμανι τις σλοβενιας..κ μετα απο εκει σε καραβι κ εδο...και τα περιμενουμε περιπου σε 2 εβδομαδες + 1εβδομαδα τελωνια κτλπ

Link to comment
Share on other sites

hearts.gif Το δικό μου έχει μπει είδη στο καράβι και είναι εν πλω!
Link to comment
Share on other sites

Αν και το εκλεισα την δευτερα που μας περασε και το δικο μου 11η εβδομαδα παραγωγης ειχε....εμα8α οτι εχουν βγει απο το εργοστασιο κ μεσο τρενου τα πηγενουν στο κοπερ λιμανι τις σλοβενιας..κ μετα απο εκει σε καραβι κ εδο...και τα περιμενουμε περιπου σε 2 εβδομαδες + 1εβδομαδα τελωνια κτλπ

με μπερδεψες τωρα...αυτο πως γινετε???το εκλεισες την δευτερα???εσυ archery 11η ειχες???λες να συνταξιδευουνε?

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εκλεισα την δευτερα που μας περασε και το δικο μου 11η εβδομαδα παραγωγης ειχε....εμα8α οτι εχουν βγει απο το εργοστασιο κ μεσο τρενου τα πηγενουν στο κοπερ λιμανι τις σλοβενιας..κ μετα απο εκει σε καραβι κ εδο...και τα περιμενουμε περιπου σε 2 εβδομαδες + 1εβδομαδα τελωνια κτλπ

Οχι Κόπερ Βαρκελώνη.

Link to comment
Share on other sites

με μπερδεψες τωρα...αυτο πως γινετε???το εκλεισες την δευτερα???εσυ archery 11η ειχες???λες να συνταξιδευουνε?

Το δικό μου είχε 10 εβδομάδα παραγωγής. Τώρα πως γίνεται άλλοι να το έχουν παραγγείλει εδώ και 4 μήνες και να μην το έχουν πάρει ακόμα και ο φίλος να έχει κάνει παραγγελία την περασμένη Δευτέρα, δηλαδή 16/03/09 και να έχει εβδομάδα παραγωγής 11 εβδομάδα δηλαδή μία εβδομάδα πριν ακόμα το παραγγείλει! Αυτό που γνωρίζουμε, δεν περισσεύει ούτε βίδα από Scirocco είναι κλεισμένα με σειρά προτερεότητας! Όχι μόνο για την Ελλάδα, αλλά και για πολλές άλλες χώρες. Θα πρέπει να έχεις μπάρμπα στην Κορώνη για να το πάρεις τόσο γρήγορα. tongue.gif:) Είδομεν!!!

Οχι Κόπερ Βαρκελώνη.

Ναι από την Βαρκελώνη φεύγει το καράβι.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το εκλεισα αλλο εκανα παραγγελια....φιλε archery ειναι απλο

Πηγα σε μια αντιπροσωπια και ροτισα τι υπαρχει απο σιροκο με ηλιοροφη ετοιμο, η κα8οδον η κατω στο συνεργειο που λεει ο λογος....

Και η εν λογο αντιπροσωπια ειχε 2 ενα μπλε κ ενα κοκκινο....ευκολα κ γρηγορα

Κ η κοσμοκαρ κ κα8ε εισαγωγεας δεν φερνουν αυτοκινητα μονο απο παραγγελιες πελατων.....φερνει για βητρινα, για αντιπροσωπους στην επαρχια κ για τους στοχους.

Αυτα τα 2 σιροκκο ειναι αμακσια στοχων....

Edited by AmeN
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το εκλεισα αλλο εκανα παραγγελια....φιλε archery ειναι απλο

Πηγα σε μια αντιπροσωπια και ροτισα τι υπαρχει απο σιροκο με ηλιοροφη ετοιμο, η κα8οδον η κατω στο συνεργειο που λεει ο λογος....

Και η εν λογο αντιπροσωπια ειχε 2 ενα μπλε κ ενα κοκκινο....ευκολα κ γρηγορα

Κ η κοσμοκαρ κ κα8ε εισαγωγεας δεν φερνουν αυτοκινητα μονο απο παραγγελιες πελατων.....φερνει για βητρινα, για αντιπροσωπους στην επαρχια κ για τους στοχους.

Αυτα τα 2 σιροκκο ειναι αμακσια στοχων....

Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει έκλεισα! Όλοι εμείς που παραγγείλαμε το αυτοκίνητο αν δεν το είχαμε κλείσει δεν θα μας έδιναν ποτέ ημερομηνία παραγωγής!!! :D Τώρα αν είσαι τόσο πολύ τυχερός και με το που πήγες στην αντιπροσωπεία ρώτησες αν έχει αμάξι και σου είπε ΝΑΙ! Τότε μπράβο σου και συγχαρητήρια! Μακάρι να γινόταν για όλους το ίδιο, με το καλό λοιπόν να το παραλάβεις και να δούμε φωτογραφίες σου γρήγορα, όπως και τα σχόλια σου!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 8εμα τυχης....8εμα καλης ερευνας και το βασικο με τι εξοπλισμο το 8ελεις...και τα 2 προιγουμενα αυτοκινητα που ειχα ηταν "Στοχων".

Ειναι ενας τροπος με γρηγορα αποτελεσματα....

Ολους εδο μεσα μας ενωνει η λεξη "ΥΠΟΜΟΝΗ", αλλους λιγοτερο, αλλους περισσοτερο....

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο...24η εγω......

Ευχαριστω πολυ, καλως να τα δεχτουμε και οι 2 :rolleyes: Ποτε εκανες την παραγγελια? Εγω 19/3 και μου φανηκε περιεργο που μου εδωσαν Ε.Π. τοσο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.