Jump to content
COSTAS_

Πολυλειτουργικό τιμόνι & Cruise Control

Recommended Posts

Παιδιά μιας και σχεδόν έχω βγάλει άκρη μία διευκρίνηση θα ήθελα.

 

Γνωρίζει κανείς αν ο αερόσακος από το πάραπάνω τιμόνι μου(στις φώτο που παρέθεσα) μπορεί να συμβαδίσει χωρίς προβλήματα στο τιμόνι του GTI ή του R ή του R-line ή του GTD? Γιατί σε αυτα τα προηγούμενα ο αερόσακος μου κουμπώνει κανονικά γιατί είναι ο ίδιος. Επομένως αν γίνεται να συνδεθούν χωρίς να φοβάμαι μην μου φύγει κανα κεφάλι, να προχωρήσω στην αγορά του?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εδω και καιρο θελω να αλλαξω και εγω τιμονι και να βαλω απο το 6αρι. ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαλω τον ιδιο αεροσακο. δηλαδη να αφερεσω τον αεροσακο απο το καπακι και να τον βαλω στο καπακι του 6αριου. εχω γκολφ 5 γτ σπορτ. σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο... εχω δεν εχω κουμπακια και αυτο που θελω να βαλω εχει. πρεπει να αλλαξω εγκεφαλο? αν ναι τι κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια θέλω και εγώ να κάνω την αλλαγή σε τιμόνι από Golf 6 GTI ή Scirocco multifunction σε Golf 5.  Τώρα έχω το απλό τριάκτινο χωρίς κουμπιά και cruise control. Έχω διαβάσει τα αντίστοιχα θέματα αλλά πραγματικά έχω χαθεί και μπερδευτεί στα πράγματα  και στους κωδικούς που απαιτούνται για την υλοποίηση του εγχειρήματος. Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει την συγκεκριμένη αλλαγή για να μας παραθέσει τους ακριβείς κωδικούς που απαιτούνται. Πιστεύω ενδιαφέρει πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

Eγκεφαλος τιμονιου

1K0953549BK

cruise ctrl

1K0953513G

φυσσα

1Κ0971584C

 

Θελεις και τιμονι εγω εβαλα απο R36 passat που ταιριαζει ο αερακος μου

και ταιριαζει απο τα 5αρια και απο GTi & απο R32

κωδικοποιηση

 

Αν πας σε 6αριου θες και αεροσακο

 

Δηλαδή είτε αποφασίσω να πάω σε πολειλειτουργικό τιμόνι από 5άρι ή 6άρι  οι κωδικοί είναι ίδιοι? Μετά θα χρειαστώ μια κωδικοποίηση και θα είμαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα αυτοκίνητο cross touran του10/2007 με μισή οθόνη στο κοντέρ και μηχανικό κιβώτιο.

Έχω βρει ένα τιμόνι του golf 6 με κουμπάκια και χειριστήρια για το dsg. Αυτό το τιμόνι θα μπορέσει να δουλέψει με το
ραδιο στο δικό μου με αλλαγή όλων αυτόν που κάνατε στα δικά και τα χειριστήρια
για το dsg να είναι άχρηστα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, υπαρχη καπου το αρχειο pdf, γιατι δεν μπορω να το κατεβασω απο το πρωτο post. για να μπορω να δω τι ακριβως θα χρειαστω?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το pdf του COSTA, δώσε μου με ένα ΠΜ το e-mail σου να σου το στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θελω. στο vag com μου εβγαλε αυτο εδω, Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE01_ θα χρειαστω συγουρα εγκεφαλο τιμονιου? εχω και cc πανω στο αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικό ψάχτο, έχει αρκετούς κωδικούς που ταιριάζουν οπότε ψάξτους έναν έναν.

Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικό ψάχτο, έχει αρκετούς κωδικούς που ταιριάζουν οπότε ψάξτους έναν έναν.

οκ. το τιμονι που θελω να παρω εχει και αεροσακο πανω, θα πρεπει να παρω και τα καλωδια;

το sw θα πρεπει να ειναι 0070, οπως και στο παλιο που εχω τωρα;

Edited by trikalos
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν είναι με πλήκτρα και αερόσακο κομπλέ θα πρέπει να έχει και το καλώδιο όπως επίσης και το εγκεφαλάκι των πλήκτρων, αλλά το καλύτερο για να είσαι 100% σίγουρος είναι να ρωτήσεις τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.