Jump to content
SCIROCCO_GTX16V

ΠΡΟΣΟΧΗ. ΠΡΟΒΛΗΜΑ μοτερ στα 2.0

Recommended Posts

Με εκπληξη ειδα δυο αγγελιες στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* για δυο scirocco 2.0 με σοβαρο προβλημα στο μοτερ που δε τους το καλυπτουν και τα πουλανε 17,000 ευρω!!

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/151994

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/151983

μπορει να ειναι "μαιμου" αγγελιες? μπορει ναι, μπορει οχι, καλο ειναι να το γνωριζουν αυτοι που περιμενουν τα διλιτρα τους

Link to comment
Share on other sites

Με εκπληξη ειδα δυο αγγελιες στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* για δυο scirocco 2.0 με σοβαρο προβλημα στο μοτερ που δε τους το καλυπτουν και τα πουλανε 17,000 ευρω!!

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/151994

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/151983

μπορει να ειναι "μαιμου" αγγελιες? μπορει ναι, μπορει οχι, καλο ειναι να το γνωριζουν αυτοι που περιμενουν τα διλιτρα τους

17000Km???? από τον 10/08 μη τρελαθούμε κιόλας που πήγαινε Γερμανία και ερχότανε? πουλάς αυτοκίνητο και λες και την ζημιά πολύ έντιμο τον βρίσκω τον τύπο!!! και δεν έχει έρθει εδώ να μας το πει μάλλον μούφα το βλέπω! Και ο άλλος κάπου εκεί παίζει!!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

Σαν να είναι προβοκάτσια από καμία άλλη εταιρία που δεν πουλάει μου μοιάζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει το μοτέρ που να μην καλύπτει η εγγύηση? hmmm.gifhmmm.gifhmmm.gifhmmm.gif

Πάλι μου φαίνεται πολύ προχωρημένο να το έχει κάνει κάποιος για δυσφήμιση. Αλλά είναι και το πιο πιθανό.

Δεν τον φοβάμαι τον 2.0 ................

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Σαν να είναι προβοκάτσια από καμία άλλη εταιρία που δεν πουλάει μου μοιάζει!!!

Μπορει να ειναι οντως ;)

ισως καποιοι που περιμενουν τα 200αρια να ενημερωσουν τις αντιπροσωπιες και να ενημερωθουν, ωστε να μαθουμε τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Καλά αν προσέξεις τις αγγελίες , διαπιστώνεις ότι τα έχει γράψει ο ίδιος. Κάποιος κομπλεξικός είναι...

Αν ήταν από κάποια άλλη εταιρεία θα ήταν πολύ πιο καλοδουλεμένο. ;) . Θα ήταν μία αγγελία και όχι 2. Και αν ήταν 2 ο ένας θα έγραφε με greeklish και ο άλλος Ελληνικά. Στις ιδιαιτερότητες δεν θα έβαζαν και στις 2 το bluetooth πρώτο. Μετά την τελεία δεν θα ξεκινούσαν και οι 2 με μικρό και μερικά ακόμα...... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καλή διατύπωση, βλέπω έχουμε και παρατηρητικότητα!! Καλό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία
Τιμή: 18.000 EUR (Συζητήσιμη)
Κατηγορία: Κουπέ-σπόρ
Χιλιόμετρα: 12700 km
Κυβικά: 2000 cc
Ιπποι: 200 bhp
Χρονολογία: 9/2008
Πινακίδα: μονό
Χρώμα: Μαύρο (Μεταλλικό)
Καύσιμο: Βενζίνη
Πόρτες: 3

Στοιχεία
Τιμή: 17.000 EUR (Συζητήσιμη)
Κατηγορία: Κουπέ-σπόρ
Χιλιόμετρα: 17000 km
Κυβικά: 2000 cc
Ιπποι: 200 bhp
Χρονολογία: 10/2008
Πινακίδα: ζυγό
Χρώμα: Ασπρο
Καύσιμο: Βενζίνη
Πόρτες: 3

2 ειναι οι περιπτωσεις:

1) Ειναι οντως 2 διαφορετικοι, πηραν τουτου, εκαναν μλκια χοντρη και τα γ@μησαν οι ιδιοι και δεν τους τα καλυπτει η εγγυηση.

2) Ειναι ο ιδιος, εκανε δυο διαφορετικες αγγελιες. Η μια ειναι η σωστη με το δικο του αυτοκινητο (το οποιο το γ@μησε απο δικη

του μλκια και δεν του το καλυπτει η εγγυηση) και η αλλη ειναι ψευτικη αλλα την κανει επιτηδες μονο και μονο για να ζημιωθει

η εταιρεια (κουνια που τον κουναγε)

Των φρονιμων τα παιδια ομως πριν πεινασουν μαγειρευουν, οποτε:

Οσοι περιμενετε 2λιτρα μοτερακια καντε κανα τηλεφωνο στις αντιπροσωπειες μην

τυχων και εχει γινει τιποτα τετοιο, για να ειστε ενημεροι (αν και δεν νομιζω να πουν

απο τοσο νωρις οτι οντως υπαρχει προβλημα στα μοτερ)

Οπως ειπε και ο Grouper ουτε και εγω τον φοβαμαι τον 2λιτρο. Περισσοτερο κραταω

επιφυλαξεις για τους 1.4 παρα για τον μεγαλο, που εχει και μεγαλυτερες ανοχες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι προβλημα ειναι αυτο που δεν καλυπτεται και εχει και 9000 παμε καλα???Το συγκεκριμενο μοτερ υπαρχει και κατι χρονια...θα τον επαιρνα μονο και μονο για να ακουσω αν ειναι ο ιδιος... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

να πέρασαν πρόγραμμα με πολλές πιέσεις και ότι να είναι πρόγραμμα να στέγνωσε το μοτέρ η κάτι άλλο και να είναι έτοιμο για πέταμα... αλλά δεν νομίζω να ήτανε τόσο χαζοί να κάνανε τέτοιο λάθος, αλλά και από την άλλη πάλι κοντινά χιλιόμετρα και ένα μίνα διαφορά στην αγορά... μάλλον μούφα είναι... ο 2.0λιτρος είναι σκύλος...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι Σεπτεμβριο δεν ειχαν ξεκινησει οι πωλησεις για το scirocco !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενα καινουργιο αυτοκινητο των περιπου 37 χιλ ευρω με ολο τον εξοπλισμο/εξτρας που λενε θα το εδιναν 20000 κατω και συζητησιμο? Για αστοχια κινητηρα, αυτου που φοριεται απο τα VAG εδω και 6 χρονια?

Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν δεν κάνω λάθος, το αυτοκίνητο άρχισε πωλήσεις στην Ελλάδα αρχές 11/2008... Πιο πριν, ουτε σε διαφήμιση δεν το έβρισκες. Μάλλον είναι μούφα. Εντωμεταξύ, η αγγελία έχει μπει όλως τυχαίως στο ίδιο site. Γιατλι να μην την έχει βάλει στην Χρυσή Ευκαιρία ή και σε κάποιο άλλο Online Site αγγελιών;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ποιο πρόβλημα είναι εκτός εγγύησης σε ένα αυτοκίνητο 2 μηνών.

Για να μην πω ότι είναι μούφα, λεω απλά ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Link to comment
Share on other sites

π@πρ#λογίες... απλά για να δυσφημίσει κάποιος κομπλεξικός το αυτοκίνητο... που δυστυχώς δεν έχει τα χρήματα να το αποκτήσει! Και οπότε τι κάνει… πολύ απλά αρνιτική διαφήμιση…

Link to comment
Share on other sites

πολλές καλημέρες παίδες!!!

χθες είδα και εγώ την αγγελία και παραξενεύτηκα πολύ ήθελα να το βάλω και εγώ θέμα αλλα δεν πρόλαβα

κάτι άσχετο πήγα σήμερα στη αυτo marin kai ρώτησα από περιέργεια για το scirocco με βασικό εξοπλισμό 24500 το 160 και ακούστε προσφορα που κάνουν βάζουν δερμάτινα καθίσματα park pilot συναγερμό και μια κάρτα μέλους εκπτωτική τις αυτo marin από 2500 euro που κάνει το πακέτο λένε με 600 euro τα δέpματα τα βάζουν εδώ σε δικό του ατελιέ μου είπαν και τα υπόλοιπα τις VW αξίζει?μου έδειξαν ένα tiguan που το είχαν ντησει με δέρμα αυτοί και "ψιλοφενεται" η διαφορα στις ραφές από τις μάνας του αξίζει να το βάλω?εγώ νομίζω πως όχι...επειδή το έμπειρο μάτι το καταλαβαίνει και το πακέτο με τα δέρματα στο scirocco η VW το βγάζει με μαύρη ταπετσαρία οροφής ενώ αυτοί με άσπρη όπως είναι το υφασμάτινο και το καταλαβαίνεις όσο να ναι...ότι δεν είναι τις μάνας του...

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???? :):huh:

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε σαν δεδομένο τον 10/08 με 17000km, για πείτε ρε παιδιά, γιατί θα μας τρελάνει ο τυπάς! Που πρέπει να πάς χωρίς να σταματήσεις καθόλου μέσα σε 2,5 μήνες για να κάνεις αυτά τα χιλιόμετρα? Ρε!!! Ο τύπος είναι πολύ γκαγκά ούτε ψέμα δεν ξέρει να γράψει!

36_11_61.gif36_11_61.gif36_11_61.gif Ξέρεται γιατί γελάω μου ήρθε μια 23_33_81.gif και πήρα 36_13_11.gif σε αυτό που έχει αφήσει και βγήκε μια ωραία γυναικεία φωνούλα, image2.gif Καλησπέρα! -καλησπέρα! -θα ήθελα να ρωτήσω για το αυτοκίνητο που έχεται βάλει στην αγγελία. Γκλάννννν 36_11_231.gif μου το έκλεισε κατάμουτρα, την πείρα άλλες 10 φορές και μου το έκλεινε χωρίς να το σηκώνει!!!! 36_1_41.gif36_11_61.gif

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

LOLOLOLOL σιγουρα εχει βαλει καποιου αλλου το τηλεφωνο,με ενα σμπαρο 2 τριγωνια και την σπαει στους μελοντικους αγοραστες αλλα και κανει πλακα σε καποια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Νομίζω ότι οι αγγελίες είναι μουφααα!!!..

1. Το μοτέρ αυτό είναι τρομερό χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...Εγώ το είχα σε Leon FR και ήταν διαμάντι...Έχει δοκιμαστεί σε ένα σορό αυτοκίνητα και δεν έβγαλε ποτε πρόβλημα....και μην μου πειτε πως οποιος το εχει δεν το λιωνει...

2. Οι ημερομηνίες αγοράς ειδικά αυτή 9/08 μου φαίνεται πολύ νωρίς....Εγώ πήρα το δικό μου (1.4 160ps) 14/11 και ήταν από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν...Έπειτα με όλα αυτά τα extra που λέει ότι έχει το αυτοκίνητο θα το έπαιρνε 9/09 μάλλον και ύστερα θα του κόστισε 40.000 euro τουλάχιστον....από το να χάσει 23000 ας δώσει 9000 να το φτιάξει..

3. Αποκλείεται η VW να μην καλύπτει τέτοια ζημια (όπως λέει)..μονο και μονο για δυσφήμιση σε ένα τόσο νέο μοντέλο..άσε που αν το κυνηγήσει θα του το πληρώσουν χρυσό...

4. Το πρόβλημα του ανθρώπου πιστεύω είναι ότι δεν μπορεί να βλέπει ένα τέτοιο αυτοκίνητο στο δρόμο ...δεν το αντέχει...ζηλεύει...και διάλεξε έναν τρόπο λίγο γελοιο για να ανησυχήσει τα άτομα που το έχουν η θα το έχουν !!!!

" ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ........ΑΣ ΠΗΔΉΞΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΤΑΣΕΙ "

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Μπάαααα, ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκουσα χθες ότι το 2λίτρο scirocco μπορει να βαρέσει τα ωστήρια των βαλβίδων όπως και κάποια AUDI S3 βάρεσαν τα ωστήρια τον βαλβίδων άρα μπορεί και η αγγελία να είναι αληθινή,στην αντιπροσωπεία σε κατηγορούν ότι το προκάλεσες εσύ από κάποιο κατέβασμα και δεν τα περνάνε στην εγγύηση το άτομο που μου τα είπε αυτά είναι πολύ ψαγμένο με τον χώρο αν μάθω κάτι άλλο θα σας ενημερώσω.Θα το ψάξω το θέμα γιατί πρέπει να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. B)

Link to comment
Share on other sites

αυτό μπορεί να συμβεί σε πολλά αυτοκίνητα... δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτιο και να μην περνάει εγγήση το αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ σε αυτό! Δηλαδή έφτιαξαν ένα μοτέρ που βγάζει 200+ άλογα και σου λένε μην το τσιτώνεις γιατί δεν θα στο καλύπτει η εγγύηση??? Μη τρελαθούμε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

malossiman δεν τίθεται θέμα , η αγγελία δεν είναι αληθινή όπως και να'χει.

Αν ήταν έτσι δεν θα επισκεύαζαν και τα χαλασμένα σασμάν στην εγγύηση, θα σου έλεγαν you broke it you pay it.... B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.