Jump to content
malossiman

Vw Scirocco ΔΕΡΜΑ

Recommended Posts

πήγα σήμερα στη αυτo marin kai ρώτησα από περιέργεια για το scirocco με βασικό εξοπλισμό 24500 το 160 και ακούστε προσφορα που κάνουν βάζουν δερμάτινα καθίσματα park pilot συναγερμό και μια κάρτα μέλους εκπτωτική τις αυτo marin από 2500 euro που κάνει το πακέτο λένε με 600 euro τα δέpματα τα βάζουν εδώ σε δικό του ατελιέ μου είπαν και τα υπόλοιπα τις VW αξίζει?μου έδειξαν ένα tiguan που το είχαν ντησει με δέρμα αυτοί και "ψιλοφενεται" η διαφορα στις ραφές από τις μάνας του αξίζει να το βάλω?εγώ νομίζω πως όχι...επειδή το έμπειρο μάτι το καταλαβαίνει και το πακέτο με τα δέρματα στο scirocco η VW το βγάζει με μαύρη ταπετσαρία οροφής ενώ αυτοί με άσπρη όπως είναι το υφασμάτινο και το καταλαβαίνεις όσο να ναι...ότι δεν είναι τις μάνας του...

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???? huh.gif huh.gif

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα στη αυτo marin kai ρώτησα από περιέργεια για το scirocco με βασικό εξοπλισμό 24500 το 160 και ακούστε προσφορα που κάνουν βάζουν δερμάτινα καθίσματα park pilot συναγερμό και μια κάρτα μέλους εκπτωτική τις αυτo marin από 2500 euro που κάνει το πακέτο λένε με 600 euro τα δέpματα τα βάζουν εδώ σε δικό του ατελιέ μου είπαν και τα υπόλοιπα τις VW αξίζει?μου έδειξαν ένα tiguan που το είχαν ντησει με δέρμα αυτοί και "ψιλοφενεται" η διαφορα στις ραφές από τις μάνας του αξίζει να το βάλω?εγώ νομίζω πως όχι...επειδή το έμπειρο μάτι το καταλαβαίνει και το πακέτο με τα δέρματα στο scirocco η VW το βγάζει με μαύρη ταπετσαρία οροφής ενώ αυτοί με άσπρη όπως είναι το υφασμάτινο και το καταλαβαίνεις όσο να ναι...ότι δεν είναι τις μάνας του...

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???? huh.gif huh.gif

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις. Μπορεις να τα ξαναγραψεις λιγο πιο καθαρα?

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα στη αυτo marin kai ρώτησα από περιέργεια για το scirocco με βασικό εξοπλισμό 24500 το 160 και ακούστε προσφορα που κάνουν βάζουν δερμάτινα καθίσματα park pilot συναγερμό και μια κάρτα μέλους εκπτωτική τις αυτo marin από 2500 euro που κάνει το πακέτο λένε με 600 euro τα δέpματα τα βάζουν εδώ σε δικό του ατελιέ μου είπαν και τα υπόλοιπα τις VW αξίζει?μου έδειξαν ένα tiguan που το είχαν ντησει με δέρμα αυτοί και "ψιλοφενεται" η διαφορα στις ραφές από τις μάνας του αξίζει να το βάλω?εγώ νομίζω πως όχι...επειδή το έμπειρο μάτι το καταλαβαίνει και το πακέτο με τα δέρματα στο scirocco η VW το βγάζει με μαύρη ταπετσαρία οροφής ενώ αυτοί με άσπρη όπως είναι το υφασμάτινο και το καταλαβαίνεις όσο να ναι...ότι δεν είναι τις μάνας του...

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???? huh.gif huh.gif

Αυτο περι οροφης, πιστεψε με λιγοι θα το καταλαβουν.Πρεπει να εισαι πολυ ψαγμενος για να ξερεις τετοιες λεπτομερειες.Φιλοι και γνωστοι που θα βαζεις στο αυτοκινητο δεν τα ξερουν αυτα.Βασικα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο που λες αλλα για να το λες θα το εχεις ψαξει.Παντως θα ηταν το τελευταιο που θα με απασχολουσε διοτι πρωτον προτιμω την οροφη λευκη και δευτερον το πιο σημαντικο ειναι ποσο καλο ειναι το δερμα που βαζουν.Εγω εκει θα εδινα βαση.Η τιμη μου φαινεται χαμηλη παντως.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

OXI!!!!!!!!!
Αυτο περι οροφης, πιστεψε με λιγοι θα το καταλαβουν.Πρεπει να εισαι πολυ ψαγμενος για να ξερεις τετοιες λεπτομερειες.Φιλοι και γνωστοι που θα βαζεις στο αυτοκινητο δεν τα ξερουν αυτα.Βασικα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο που λες αλλα για να το λες θα το εχεις ψαξει.Παντως θα ηταν το τελευταιο που θα με απασχολουσε διοτι πρωτον προτιμω την οροφη λευκη και δευτερον το πιο σημαντικο ειναι ποσο καλο ειναι το δερμα που βαζουν.Εγω εκει θα εδινα βαση.Η τιμη μου φαινεται χαμηλη παντως.

Οντως η τιμη του πακετου παραειναι χαμηλη και πολυ φοβαμαι μηπως αργοτερα το δερμα αρχιζει και <<σπαει,τσακιζει ποσο μαλιστα οι ραφες ειναι που φοβιζουν πιο πολυ. Δεν γινεται αντι δερματινα καθισματα να παιξει αλλο δωρο?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο δίλλημα όταν ήταν να παραγγείλω το CC. Τελικά κατέληξα στο μαμά δέρμα γιατί σαν το μαμά τίποτα. ¶σε που έτυχε και είδα ένα ολοκαίνουριο scirocco στην αντιπροσωπεία που το είχαν ξηλώσει για να μπει δέρμα εδώ και το λυπήθηκε η ψυχή μου ολοκαίνουριο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Tον ρώτησα αν μπορώ να μην βάλω τα δέρματα και να βάλω τα υπόλοιπα δηλαδή αισθητήρες παρκαρίσματος-συναγερμό και μου είπε ότι μου τα κάνει δώρο αυτά χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Μερικοί έχουν άλλη γνώμη και μου λένε ότι ο συναγερμός και οι αισθητήρες μπορεί να μου προκαλέσουν προβλήματα και δεν εμπιστεύονται να τα φορέσουν στην Eλλάδα τα πράγματα...

EΣΕΙΣ????

Link to comment
Share on other sites

Mην δεχθεις να τα φορεσουν στην Ελλαδα τα δερματα !!!!! Με καμια Παναγιά !!! Τους αισθητηρες και τα αλλα οκ , αλλα το δερμα ΟΧΙ ! ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΜΑ ΔΕΡΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ! fire.giffire.gifprotest.gifprotest.gif

Link to comment
Share on other sites

Mην δεχθεις να τα φορεσουν στην Ελλαδα τα δερματα !!!!! Με καμια Παναγιά !!! Τους αισθητηρες και τα αλλα οκ , αλλα το δερμα ΟΧΙ ! ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΜΑ ΔΕΡΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ! fire.giffire.gifprotest.gifprotest.gif

connolly και carrera κανουν αψογη δουλεια φιλε μου και δινουν πληρη εγγυηση 5 ετων.τα εργοστασιακα ποσα χρονια εγγυηση δινουν;αν παθουν κατι που θα τα φτιαξεις;που θα βρεις ιδιο κωδικο χρωματος;εχει η εργοστασιακη ναπα την ιδια αντοχη με την after ή μεσα σε 1,5-2 χρονια θα σκιστει,τσακισει,ξεθωριασει;

δεν ξερω,ρωταω....

Link to comment
Share on other sites

connolly και carrera κανουν αψογη δουλεια φιλε μου και δινουν πληρη εγγυηση 5 ετων.τα εργοστασιακα ποσα χρονια εγγυηση δινουν;αν παθουν κατι που θα τα φτιαξεις;που θα βρεις ιδιο κωδικο χρωματος;εχει η εργοστασιακη ναπα την ιδια αντοχη με την after ή μεσα σε 1,5-2 χρονια θα σκιστει,τσακισει,ξεθωριασει;

δεν ξερω,ρωταω....

Για τις εταιρίες αυτές , οι οποίες είναι από τα μεγαλύτερα ονόματα στον χώρο δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν έχω δει δουλειά τους μετά από 5-6 χρόνια . Τώρα από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι το μαμά δέρμα της Saab δεν είχε πάθει τπτ μετά από 6 χρόνια αγοράς του αυτοκινήτου και ύστερα από καθημερινή χρήση ! Τώρα μετά από 12 περίπου χρόνια έχει φθαρεί το κάθισμα του οδηγού αρκετά , αλλά τα υπόλοιπα είναι σαν καινούργια ! Δεδομένου ότι ο φίλος σκέπτεται να πάρει το αμάξι καινούργιο και μας ρωταει εάν αξίζει , εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα αυτοκίνητο με ύφασμα και την επομένη μέρα να το πάω για να μου περάσουν δέρμα από την στιγμή μπορώ να το παραγγειλω με μαμά δέρμα . Εάν έχει ο φίλος την οικονομική δυνατότητα να δώσει επιπλέων χρήματα για να βγάλει το ύφασμα και να βάλει δέρμα δεν το γνωρίζω και είναι δίκη του απόφαση τι θα κάνει στο τέλος . Επίσης από βάθος χρόνου το ύφασμα είναι αυτό που κερδίζει το δέρμα γιατί το δέρμα θα το έχεις αλλάξει τουλάχιστον 1 φορά στα 20 χρόνια που θα μετραει το αμάξι στην πλάτη του ! Και αυτό σε περίπτωση που η δουλειά του εργοστάσιου είναι άψογη !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα στη αυτo marin kai ρώτησα από περιέργεια για το scirocco με βασικό εξοπλισμό 24500 το 160 και ακούστε προσφορα που κάνουν βάζουν δερμάτινα καθίσματα park pilot συναγερμό και μια κάρτα μέλους εκπτωτική τις αυτo marin από 2500 euro που κάνει το πακέτο λένε με 600 euro τα δέpματα τα βάζουν εδώ σε δικό του ατελιέ μου είπαν και τα υπόλοιπα τις VW αξίζει?μου έδειξαν ένα tiguan που το είχαν ντησει με δέρμα αυτοί και "ψιλοφενεται" η διαφορα στις ραφές από τις μάνας του αξίζει να το βάλω?εγώ νομίζω πως όχι...επειδή το έμπειρο μάτι το καταλαβαίνει και το πακέτο με τα δέρματα στο scirocco η VW το βγάζει με μαύρη ταπετσαρία οροφής ενώ αυτοί με άσπρη όπως είναι το υφασμάτινο και το καταλαβαίνεις όσο να ναι...ότι δεν είναι τις μάνας του...

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???? huh.gif huh.gif

Καλυτερα να μην ανοιξω το στομα μου για την εν λογω αντιπροσωποια.Ως παθων βεβαια.

Γνωμη δικια μου, μιας και μου το ειχανε πει και μενα να μην το παρεις αυτο το πακετο.Διατηρω ακομη αμφιβολιες για το αν αυτο που μου εδειξαν ηταν εργοστασιακο η δικο τους.

Link to comment
Share on other sites

στο παλιο μου golf ειχα βαλει δερματα στην carrera τα δερματα ηταν πολυ καλα....ΑΛΛΑ αρχισαν τριγμοι αμεσως μετα

καλυτερα , οποτε μαμα δερματα! αν και τελικα μετα απο την εμπειρια μου δεν αξιζουν τοσο πολυ...πολυ ζεστα το καλοκαιρι πολυ κρυα το χειμωνα....στο φρεναρισμα το αποτομο πας βολτα!!!!...μονο μουρη ειναι τελικα!

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

πολυ ζεστα το καλοκαιρι

Βάζεις πετσετούλα.

πολυ κρυα το χειμωνα

θερμαινόμενα

στο φρεναρισμα το αποτομο πας βολτα!!!!

ζώνη;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις πετσετούλα.

θερμαινόμενα

ζώνη;

ΚΟΡΥΦΑΙΟ !! :lol::thumbsup:worthy.gif

Παντως να πω κι εγω τη γνωμη μου.

Προτιμω υφασμα παρα δερμα. Περριτη πολυτελεια το βλεπω.

Θα προτιμουσα να τα δωσεις τα λεφτα για το DCC παρα εκει.

Edited by Vag_Iroc
Link to comment
Share on other sites

after market θερμενομενα υπαρχουν?

αν βαλεις πετσετουλα τι να το κανεις το δερμα?

περιτο εξοδο! καλυτερα DCC

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν θερμαινόμενα after market. Γι'αυτό και λέμε να βάλει μαμά. Όσο για την πετσέτα, δεν είπαμε να το ντύσεις μόνιμα. Εξάλλου το καλοκαίρι κανονικά βάζεις καλύματα στο παρμπρίζ για να μην καίγεται το εσωτερικό γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Tον ρώτησα αν μπορώ να μην βάλω τα δέρματα και να βάλω τα υπόλοιπα δηλαδή αισθητήρες παρκαρίσματος-συναγερμό και μου είπε ότι μου τα κάνει δώρο αυτά χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Μερικοί έχουν άλλη γνώμη και μου λένε ότι ο συναγερμός και οι αισθητήρες μπορεί να μου προκαλέσουν προβλήματα και δεν εμπιστεύονται να τα φορέσουν στην Eλλάδα τα πράγματα...

EΣΕΙΣ????

Κι επειδη σου τα κανει δωρο τι εγινε δηλαδη;Εισαι υποχρεωμενος να τα βαλεις;Αποψη μου, μη βαλεις ουτε τον συναγερμο διοτι ειναι της πλακας.Βαζουν ενα συναγερμο των 30 ευρω και γι'αυτο μετα αρκετοι εχουν διαφορα προβληματα.Αποψη μου, να πας εξω να βαλεις συναγερμο.Δεν στοιχιζει δα και μια περιουσια.Σε καποια πραγματα ειμαι εναντιον της οικονομιας γιατι πολλες φορες τελικα σου στοιχιζουν παραπανω.Οσο για το δερμα, δεν ειμαι κι εκει τοσο "ζεστος".

Υ.Γ. Οσο για την Auto Marin εχω ακουσει τα χειροτερα απο φιλους στην Αθηνα.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις πετσετούλα.

θερμαινόμενα

ζώνη;

:thumbsup: Καλό! πολύ καλό! ;):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει συναγερμο απο εργοστασιο βαλε καλυτερα απο αντιπροσωπεια γιατι οτι στραβο και να γινει (αν και σε μενα δεν εχει τυχει ποτε) επειδη μπλεκονται ηλεκτρονικα στη μεση δεν θα εχεις το 'πηγαινε τσεκαρε τον συναγερμο σου πρωτα' η 'μηπως κατι δεν εγινε σωστα εκει που εβαλες τον συναγερμο' κλπ κλπ.

Βαλτο απο αντιπροσωπεια και οτι και να συμβει να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Το καταστημα εξω σημερα ειναι αυριο δεν ειναι σε αρκετες περιπτωσεις και μετα αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει συναγερμο απο εργοστασιο βαλε καλυτερα απο αντιπροσωπεια γιατι οτι στραβο και να γινει (αν και σε μενα δεν εχει τυχει ποτε) επειδη μπλεκονται ηλεκτρονικα στη μεση δεν θα εχεις το 'πηγαινε τσεκαρε τον συναγερμο σου πρωτα' η 'μηπως κατι δεν εγινε σωστα εκει που εβαλες τον συναγερμο' κλπ κλπ.

Βαλτο απο αντιπροσωπεια και οτι και να συμβει να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Το καταστημα εξω σημερα ειναι αυριο δεν ειναι σε αρκετες περιπτωσεις και μετα αντε βγαλε ακρη.

Κι εγω σου λεω οτι πιο πολλα προβληματα θα εχει με τον συναγερμο της πλακας που θα του βαλουν στην αντιπροσωπεια.Μπορει να βρει καποιον εξω, που κανει καλη δουλεια και δε θα εχει ποτε προβλημα.Δεν ειναι τωρα λογος αυτος για να μην βαλει καποιον καλο συναγερμο απ'εξω.Ασε που αν ψαξεις, οχι μονο θα βρεις καποιον που κανει καλη δουλεια αλλα πολυ σημαντικο οτι θα κανει και προσεγμενη δουλεια.Θα του το προσεξουν περισοτερο το αυτοκινητο του.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

¶ντε με το καλό να σου έρθει και όπως το θες!

Link to comment
Share on other sites

Με μια μικρή επιφύλαξη για τα καινούρια αυτοκίνητα (που δεν νομίζω να έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράματα)

απο δική μου εμπειρία στα Scirocco και σε κάποια παλιά Porsche δεν έχει να κάνει σε τίποτα με την ποιότητα του υφάσματος(αυτό εχει να κάνει με το πόσα λεφτά διαθέτει κανεις για ποιότητα, διάτρητα κτλ).

έχει να κανει με τη κοπή, το πατρόν των κομματιών. Το κάθισμα το δερμάτινο έχει άλλο σχεδιασμό γιατί πολύ απλά το δέρμα δεν έχει την ελαστικότητα του υφάσματος. Πέρα του πόσο καλη δουλειά εχει κάνει ο μάστορας στην πρώτη ύλη, δεν μπορεί να εχει το πατρόν του "μαμα δερμάτινου" σαλονιού. Παει με βάση το πατρόν του υφασμάτινου που δεν έχει τις ανοχές του δερμάτινου. Γιαυτο το λόγο μετα απο καιρό βλέπεις το δέρμα να έχει τεντώσει και κάνει μόνιμα μια λακκούβα του "πισινού" του οδηγού.(και δεν εννοώ αυτον που κάθετε στο πίσω κάθισμα)

Το δικό μου Scirocco εχει υφασμάτινα. Το Scirocco του πατέρα μου εχει δερμάτινα εργοστασιακά. Πριν δω εργοστασιακά μου περνούσε απο το μυαλό να τα κάνω δέρμα. Τώρα πια... με τίποτα.

¶ρα, και εγώ μόνο εργοστασιακά.

ΠΑραθετω και δυο φωτογραφιες μιας και τις βρηκα

Μια απο εργοστασιακο

3199276853_21d9729330_o.jpg

και μια απο "φτιαχτο"

3200122330_0cbf3cd51c_o.jpg

Edited by scirocco_GTX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.