Jump to content
tkz2728

μειωση διαστασης (απο 205 σε 175) σε Golf Generation 1.4 2001 Montelo...

Recommended Posts

το golf generation 1.4 2001 montelo ειναι μια πατατα κ μιση! τελικη 160 κ λαστιχα 205 κ ζαντικο μαμα.τοχω δωσει στον πατερα ,μου που παει με 120 τελικη...αλλα τωρα θελω να του αλλαξω λαστιχα (ειναι 4 ετιας) κ να το ξαναπαρω....εχει 55000χλμ κ θελω να του βαλω 175 λαστιχα ...γινεται αραγε? το αμαξι σερνεται πραγματικα!

Edited by tkz2728
Link to comment
Share on other sites

Εκτος του οτι θα ειναι ασχημο θα χασεις και απο φρεναρισμα και απο κρατημα (χωρια τα εξοδα)χωρις βεβαια να κερδισεις και τιποτα αξιοσημειωτο σε επιδοσεις, μαλλον αμελητεο.

Τα λαστιχα μια χαρα ειναι.

Ο 1.4 κινητηρας απλως δεν παει με το αυτοκινητο. Οπως ειπες ειναι για τον πατερα σου.

Οσα εχουν τον 1.6 κινητηρα πανε αρκετα καλα, οποτε καλυτερα να σκεφτεσαι για αλλαγη κινητηρα αν θελεις και καποιες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε παιδια για τις απαντησεις σας.να ειστε καλα! λεω να το δοκιμασω με με τα 175,80,14 που ειπε κ ο φιλος ,γιατι ετσι κ αλλιως σα βαρκα παει κ τωρα....).αν κ πιστευω πιο φτηνα θα ερθουν τα 175 λαστιχα με σιδερενια ζαντα...κ τη μαμα ζαντα την αποθηκευω πχ...θα δουμε...

Edited by tkz2728
Link to comment
Share on other sites

k παλι σας ευχαριστω που μου απαντατε...αλλα πως γινεται το seat ibiza (της δικιας μου μοντελο 01 επισης κ με τα 3πλασια περιπου χλμ ) να ΠΕΤΑΕΙ Κ να παταει στο δρομο πολυ καλυτερα απο το golf?K otan λεω πεταει ,εννοω ΠΕΤΑΕΙ ρα παιδια!σε ολες τις ταχυτητες κ τελικη πανω απο 180 για πλακα..μηπως τελικα το golf το συγκεκριμενο einai eνα υπερεκτιμημενο αυτοκινητο τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξεχνας κατι ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ?

Κατι που λεγεται ΚΙΛΑ?

Δηλ 200-300 κιλα ελαφρυτερο το IBIZAκι??

Α και κατι αλλο. Μην νομιζεις οτι οι σιδερενιες ζαντες θα ειναι πιο ελαφριες, σιγουρα το αντιθετο.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

filaraki ki ego exo 1.4 golfaki IV.

1) me 16" kai 17" zantes xoris progrmma to amaksi ne men ta zoa moy ligo arga alla i teliki moy einai 195 xlm.

2) ta frena toy einai teleia gia ta kila kai ta kibika toy

3) ontos einai ligo varka gialo, giayto iparxoyn ta elatiria xamilomatos kai oi kaliteres apo ti mama anartiseis apo bilstein mayra se bilstein kitrina xontrompoykala.

Link to comment
Share on other sites

φιλε διονυση καλα τα λες ,αν κ μου φαινεται εξωπραγματικη η τελικη 195. ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΙΜΑΝΤΕς αλλαζουν στα 60000 η 90000 χλμ (ηδη σφυριζουν οταν βρεχει )?στο σεατ αλλαξα στα 85000. Φοραει bilstain μαυρα απο τη μανα του?τελικα αποφασισα να μην αλλαξω διασταση οπως ολοι μου ειπατε...

Link to comment
Share on other sites

φιλε διονυση καλα τα λες ,αν κ μου φαινεται εξωπραγματικη η τελικη 195. ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΙΜΑΝΤΕς αλλαζουν στα 60000 η 90000 χλμ (ηδη σφυριζουν οταν βρεχει )?στο σεατ αλλαξα στα 85000. Φοραει bilstain μαυρα απο τη μανα του?τελικα αποφασισα να μην αλλαξω διασταση οπως ολοι μου ειπατε...

Κατα 99% η αλλαγή γίνεται κάθε 60000km. Το γράφει και στο βιβλίο του αυτοκινήτου αλλά αν θες να είσαι απόλυτα βέβαιος, ρώτα σε συνεργείιο . Έχουν κάποια προγράμματα όπου με βάση τον κωδικό κινητήρα θα σου πουν στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.