Jump to content
davinci

18αρες ή 17αρες τελικά;

Recommended Posts

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Δυστυχώς στην Ελλάδα (με δρόμους χάλια) ζούμε

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! ειμαι ενα βημα πριν την τελικη του παραγγελια! Εχω τους εξης προβληματισμους+θελω γνωμες. μου αρεσουν ολα στο σπορ πακετο εκτος απο τις 17αρες ντονιγκτον. προτιμω τις λονγκ μπιτς. τι λετε αξιζει η θυσια...?! το χρωμα του σιροκο θα ειναι μαυρο η κοκκινο με ηλιοροφη+φιμε κρυσταλλα (αν δεν παρω το σπορ πακετο).

Η ρυθμιση αναρτησης dcc σε σχεση με χειροκινητο κιβωτιο ειναι χρηστικη ωστε να την προτιμησω εναντι της ηλιοροφης? ειναι πολλα τα λεφτα για τα προσθεσω ολα! Οσοι το εχουν στην κατοχη τους θα μου ηταν ενδιαφερουσα η αποψη τους.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην είμαστε και oftopic. Προσωπικά νομίζω ότι συμφέρει να βάλεις το σπορ πακέτο και μετά αλλάζεις τις ζάντες με αυτές του γούστου σου. Και σου μένουν και οι άλλες για ώρα ανάγκης! :(

Link to comment
Share on other sites

Για να μην είμαστε και oftopic. Προσωπικά νομίζω ότι συμφέρει να βάλεις το σπορ πακέτο και μετά αλλάζεις τις ζάντες με αυτές του γούστου σου. Και σου μένουν και οι άλλες για ώρα ανάγκης! :huh:

Ή αν κανεις ενα διακονισμο με τον αντιπροσωπο σου να σου αλλαξει αυτος τις ζαντες

κρατωντας τις δικες σου, χωρις να πληρωσεις κατι παραπανω εννοειται...

Και για να απαντησω στην αλλη ερωτηση σου:

Θα προτιμουσα την DCC αναρτηση παρα την ηλιοροφη...

Link to comment
Share on other sites

Ή αν κανεις ενα διακονισμο με τον αντιπροσωπο σου να σου αλλαξει αυτος τις ζαντες

κρατωντας τις δικες σου, χωρις να πληρωσεις κατι παραπανω εννοειται...

Και για να απαντησω στην αλλη ερωτηση σου:

Θα προτιμουσα την DCC αναρτηση παρα την ηλιοροφη...

Επειδή τον ρώτησα τον αντιπρόσωπο γι αυτό, μου είπε πως δεν γίνεται, για φαντάσου να του το έλεγαν αυτό όλοι! Τι θα τις έκανε τις ζάντες???

Όσο για την δεύτερη απάντηση συμφωνώ, αν και αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό και γουστόζικο.

Link to comment
Share on other sites

Ή αν κανεις ενα διακονισμο με τον αντιπροσωπο σου να σου αλλαξει αυτος τις ζαντες

κρατωντας τις δικες σου, χωρις να πληρωσεις κατι παραπανω εννοειται...

Και για να απαντησω στην αλλη ερωτηση σου:

Θα προτιμουσα την DCC αναρτηση παρα την ηλιοροφη...

Συγνωμη Archery, δεν το εθεσα εγω σωστα:

Εννοουσα το εξης, να μην πληρωσει κατι παραπανω στην ιδια διασταση ζαντων. Αντι για τις

Donington να βαλει τις Long Beach δηλαδη χωρις εξτρα κοστος. Σιγουρα αν ηταν αντι για

17 - 18, τοτε δεν το συζηταμε καν το θεμα... :D

+1000000000

Στο τελος θα θελουμε ζαντες απο F1 Φερραρι.Ημαρτον.

Ειμαι σιγουρος πως δε το θελεις καθολου αυτο !! Και για να στο αιτιολογησω

σου λεω πως η διαμετρος των F1 αυτοκινητων ειναι 13" ;)

Edited by Vag_Iroc
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη Archery, δεν το εθεσα εγω σωστα:

Εννοουσα το εξης, να μην πληρωσει κατι παραπανω στην ιδια διασταση ζαντων. Αντι για τις

Donington να βαλει τις Long Beach δηλαδη χωρις εξτρα κοστος. Σιγουρα αν ηταν αντι για

17 - 18, τοτε δεν το συζηταμε καν το θεμα... ;)

Ειμαι σιγουρος πως δε το θελεις καθολου αυτο !! Και για να στο αιτιολογησω

σου λεω πως η διαμετρος των F1 αυτοκινητων ειναι 13" :D

Ναι εχεισ δικιο το γνωριζω οτι οι ζαντες τις F1 ειναι 13αρες(τρεχω σε αγωνες και ασχολουμαι tongue.gif ) αλλα ηταν λαθος η διατυπωση μου.Εννοουσα σε φαρδος και ογκο μεγαλες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη Archery, δεν το εθεσα εγω σωστα:

Εννοουσα το εξης, να μην πληρωσει κατι παραπανω στην ιδια διασταση ζαντων. Αντι για τις

Donington να βαλει τις Long Beach δηλαδη χωρις εξτρα κοστος. Σιγουρα αν ηταν αντι για

17 - 18, τοτε δεν το συζηταμε καν το θεμα... :unsure:

Ναι εντάξει δεν τρέχει τίποτα, αυτό τώρα είναι σωστό! tongue.gif

Ειμαι σιγουρος πως δε το θελεις καθολου αυτο !! Και για να στο αιτιολογησω

σου λεω πως η διαμετρος των F1 αυτοκινητων ειναι 13" :unsure:

Φαντάζεσαι τις F1 να είχαν 18"? σε κάθε κερμπ θα θέλανε και άλλα ψαλίδια με αμορτισέρ!!! :lol:

Υ.Γ. Με 40-45 προφίλ φυσικά! :lol:

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία απορία!!!

έψαχνα στο internet για amateur (σαν τσόντα ακούστηκε :o ) φωτογραφίες Scirocco από το εξωτερικό

και είδα ότι ΔΕΝ υπάρχει κανένα Scirocco που να μην έχει τις Interlagos ή καποια άλλη 18άρα 19άρα

Τι γίνεται... STANDARD εξοπλισμό τις έχουν

Link to comment
Share on other sites

Τι 18άρες ρε και μ@λ@κίες; Βάλτε 19άρες Lugano να γουστάρετε. Είναι και ό,τι πρέπει για τους δρόμους μας. Και όποιος διαφωνεί είναι κακοήθης και ανθέλληνας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους

Γνωριζει κανεις το offset της Long Beach?

Από ερώτηση που έκανα σε ζαντολαστιχά μου είπε γύρο στο 47-48. πρέπει να είναι ίδιο με του Golf, αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

18άρες έτσι όπως είναι με μαμά ανάρτηση δεν έχει απολύτος κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα 18αρες εβαλα και εγω τις Interlagos αλλα διατηρω ακομα τις αμφιβολιες μου.(ελπιζω να μην τις παρω στο χερι με τις λακουβες).Αλλα θα προσεχω τρελλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι 18αρες είναι πιο όμορφες και δείχνουν πολύ το αμάξι αλλά μόνο μέχρι εκεί.

Σε όλα τα άλλα μείον είναι τα προβλήματα γνωστά να μην επαναλαμβανόμαστε δεν κάνουν για την Ελλάδα η μάλλον η Ελλάδα δεν κάνει για τις 18αρες και όποιος πει το αντίθετο κοροϊδεύει τον εαυτό του είναι σαν την γκόμενα που τα έχει πετάξει όλα έξω γενάρι μήνα και δηλώνει ταυτόχρονα ότι δεν κρυώνει εμπρός το κάλος τι είναι ο πόνος αα και μιας και το είπαμε έχει τολμήσει κανείς να βάλει αλυσίδες στης 18αρες τον χειμώνα άστο καλύτερα για μας που είμαστε στα ορεινά .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.