Jump to content
batsisbees

Αντάπτορας της Forge & σκαστρα του Golf 5 Gt ..

Recommended Posts

Να ρωτησω σε ποσους απο αυτους που εχουν βαλει τον ανταπτορα της forge μετα απο αυτο σε διαγνωστικό ελενχο εδειχνε "χαλασμενη" τη σκαστρα του αυτοκινητου?

Εγω εβαλα τον ανταπτορα και μετα απο περιπου 1 μήνα ή και λιγότερο πηγα για αλλαγά λαδιών, εκει μου εβαλαν μια αναβάθμιση μεσω του υπολογιστή στο αυτοκίνητο, στο διαγνωστικό εδειξε και χαλασμένη σκάστρα με ρώτησε ο υπευθυνος των service αν εχω αλλαξει κατι και του ειπα οτι εβαλα τον ανταπτορα και ετσι δε μου αλλαξαν τη σκαστρα.?.

Ποια η γνωμη σας?

εχω χαλασμενη σκαστρα? ή απλα δειχνει σφαλμα λογω ανταπτορα? Αν εχω χαλασμενη σκαστρα δεν υπαρχει καποιο συμπτωμανα σιγουρευτώ?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις χαλασμενη σκαστρα.

ο ανταπτορας,τουλαχιστον σε εμενα δεν εδειξε ποτε σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηταν σκασμενη η σκαστρα μου οταν πηγαμε για να βαλουμε τον ανταπτορα! Εαν εχεις την παλια με την μεμβρανη λογικο ειναιtongue.gif ολες σκανεtongue.gif χεχεχε!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηταν σκασμενη η σκαστρα μου οταν πηγαμε για να βαλουμε τον ανταπτορα! Εαν εχεις την παλια με την μεμβρανη λογικο ειναιtongue.gif ολες σκανεtongue.gif χεχεχε!

Τι να σου πω δεν ξερω ποια ειναι, το αυτοκίνητο ειναι του 2006, λογικό φαινεται να ειναι σαν την παλια που ειχες εσύ...

Χαλασμένη δεν πρεπει να δημιουργει καποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε δειξει μια φορα σφαλμα με vag-com το οποιο το εσβησα. Οταν το ξανα εβαλα στο διαγνωστικο μετα απο καιρο δεν εδειξε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξερω ποια ειναι, το αυτοκίνητο ειναι του 2006, λογικό φαινεται να ειναι σαν την παλια που ειχες εσύ...

Χαλασμένη δεν πρεπει να δημιουργει καποιο πρόβλημα?

εεεεε φουσκωνει κανονικα η τουρμπινα σου? εμενα ακουγοταν σα ξεφουσκωτο μπαλονιtongue.gif

Με κρυο κινητηρα δεν ειναι μεγαλος κοπος να την βγαλεις να την δεις :angry2:

Link to comment
Share on other sites

εεεεε φουσκωνει κανονικα η τουρμπινα σου? εμενα ακουγοταν σα ξεφουσκωτο μπαλονιtongue.gif

Με κρυο κινητηρα δεν ειναι μεγαλος κοπος να την βγαλεις να την δεις :)

Μπορείς δηλαδή αν την βγάλεις να διαπιστώσεις με το μάτι εαν έχει πρόβλημα?

Έχω παρατηρήσει τελευταία μια μικρή πτώση της απόδοσης του κινητήρα.

Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται σε δυσλειτουργία της σκάστρας?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς δηλαδή αν την βγάλεις να διαπιστώσεις με το μάτι εαν έχει πρόβλημα?

Έχω παρατηρήσει τελευταία μια μικρή πτώση της απόδοσης του κινητήρα.

Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται σε δυσλειτουργία της σκάστρας?

Υπαρχει, αν δεν κραταει πιεση. Με μπαρομετρο μπορεις να το δεις, μια και το διαγνωστικο συνηθως δε δειχνει σκαστρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει, αν δεν κραταει πιεση. Με μπαρομετρο μπορεις να το δεις, μια και το διαγνωστικο συνηθως δε δειχνει σκαστρα.

Οταν λες δεν κρατάει πίεση τι ακριβώς εννοείς?

Μπαρόμετρο έχω, αλλά δεν σηκώνει πάντα την ίδια πίεση.(Εννοείται στις ίδιες συνθήκες με το ίδιο φορτίο).

Εαν η σκάστρα δεν λειτουργεί καλά, υπάρχει περίπτωση να έχουμε μικρή πτώση της απόδοσης(ιδίως στις ψηλές rpm),

ή η πτώση της πίεσης θα είναι μεγάλη και το αυτοκίνητο δεν θα πάει βήμα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σε ποσους απο αυτους που εχουν βαλει τον ανταπτορα της forge μετα απο αυτο σε διαγνωστικό ελενχο εδειχνε "χαλασμενη" τη σκαστρα του αυτοκινητου?

Εγω εβαλα τον ανταπτορα και μετα απο περιπου 1 μήνα ή και λιγότερο πηγα για αλλαγά λαδιών, εκει μου εβαλαν μια αναβάθμιση μεσω του υπολογιστή στο αυτοκίνητο, στο διαγνωστικό εδειξε και χαλασμένη σκάστρα με ρώτησε ο υπευθυνος των service αν εχω αλλαξει κατι και του ειπα οτι εβαλα τον ανταπτορα και ετσι δε μου αλλαξαν τη σκαστρα.?.

Ποια η γνωμη σας?

εχω χαλασμενη σκαστρα? ή απλα δειχνει σφαλμα λογω ανταπτορα? Αν εχω χαλασμενη σκαστρα δεν υπαρχει καποιο συμπτωμανα σιγουρευτώ?

Eγω εβαλα τον ανταπτορα στο gt μου...δεν ακουγα τιποτα κ μετα ξαναπηγα κ μου εδειξε το διαγνωστικο χαλασμενη σκαστρα , την αλλαξαμε κ μετα ολα μια χαρα....!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.