Jump to content
schumi212

ΤΕΛΙΚΗ Scirocco 1.4 Tsi 160

Recommended Posts

Απίστευτος ο συνδιασμός Learning to fly και δίπλα τα 220+

πέθανα στα γέλια μιλάμε.......

Οντως, αυτο το ειχες σκευτει απο πριν ή στη πορεια βγηκε ο συνδιασμος? :huh:

Καλες οι τελικες αλλα μια φορα φτανει (μπορει και να περισσευει κιολας μη σου πω)...

Επισης, οταν σου βγηκε ο αλλος απο τα ποσα στα ποσα εκοψες, και τι

αντιδραση ειχες απο το αμαξι?

Γιατι καλο το 0-100 σε 8 αλλα το 100-0 σε ποσο (ποσο μαλλον τα 200 στα τοσα..) ???

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 160 ΕΙΝΑΙ, ΟΣΟ ΑΔΟΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΗΤΑΝ ΠΕΡΟΠΟΥ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΟΠΟΤΕ ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΣΤΑ 180. ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ( ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΚΑΛΩΣΕΙ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ 220 ΕΥΚΟΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ 120 - 130 ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ

Link to comment
Share on other sites

250 δεν νομιζω οτι θα δεις ποτε.ουτε το golf gti δεν εχει τετοια τελικη που ειναι 200 αλογα.

και φυσικα μιλαμε για πραγματικα και οχι κοντερισια.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΑΠΟ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΠΡΟΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ, ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΟΣ, ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ 250 ΘΑ ΤΑ ΠΟΙΑΣΕΙ!!!!!!!

i411598_DSC02588.JPG

i411597_DSC02582.JPG

Η βελονα της βενζινης σε αυτο το 10λεπτο που διακρινω απο το ρολοϊ σου μετακινηθηκε τοσο?? :D ...ειναι φυσικες αυτες οι ταχυτητες μιας και εχει μακρια 6η...με 6η και 3000 στροφες βγαζει 140 απ οτι μου εχουν πει...βεβαια ειναι και κοντερ τα χμ αλλα μην περιμενετε και τεραστια αποκλιση απο τα πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

Η βελονα της βενζινης σε αυτο το 10λεπτο που διακρινω απο το ρολοϊ σου μετακινηθηκε τοσο?? :D ...ειναι φυσικες αυτες οι ταχυτητες μιας και εχει μακρια 6η...με 6η και 3000 στροφες βγαζει 140 απ οτι μου εχουν πει...βεβαια ειναι και κοντερ τα χμ αλλα μην περιμενετε και τεραστια αποκλιση απο τα πραγματικα..

αν παρατηρησεις καλυτερα θα δεις οτι δεν επεσε τοσο η βενζινη σ ενα 10λεπτο γτ τα χλμ εχουν μεγαλη διαφορα απο τη 1 φοτο στην αλλη πραμα που σημαινει οτι δε γινονται τοσα χλμ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα,αρα προκειται για διαφορετικη μερα...

Link to comment
Share on other sites

αν παρατηρησεις καλυτερα θα δεις οτι δεν επεσε τοσο η βενζινη σ ενα 10λεπτο γτ τα χλμ εχουν μεγαλη διαφορα απο τη 1 φοτο στην αλλη πραμα που σημαινει οτι δε γινονται τοσα χλμ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα,αρα προκειται για διαφορετικη μερα...

Δεν μπορουσα να διακρινω τους αριθμους...

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικη μερα ειναι παιδια το ενα απο το αλλο!!!

με 6 ταχυτητα ημουν. το σημειο για να καταλαετε που ειναι ειναι η μεγαλη ευθεια μετα τον alpha στην αττικη οδο προς μαρκοουλο αμα μπεις στην τελευταια στροφη γυρω στα 220 μετα ειναι και κατηφορικη η ευθεια ευκολα παρει πανω απο 230-240 . Θα προσπαθησω να τραβηξω βιντεο την επομενη φορα

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικη μερα ειναι παιδια το ενα απο το αλλο!!!

με 6 ταχυτητα ημουν. το σημειο για να καταλαετε που ειναι ειναι η μεγαλη ευθεια μετα τον alpha στην αττικη οδο προς μαρκοουλο αμα μπεις στην τελευταια στροφη γυρω στα 220 μετα ειναι και κατηφορικη η ευθεια ευκολα παρει πανω απο 230-240 . Θα προσπαθησω να τραβηξω βιντεο την επομενη φορα

Προτείνω με κάθε καλή διάθεση, να μην τραβάς video με 240 χλμ/ω. Καλύτερα να τραβάει συνοδηγός.

Πάντως όντως, εκεί στον Alpha είναι σημείο τελικής! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικη μερα ειναι παιδια το ενα απο το αλλο!!!

με 6 ταχυτητα ημουν. το σημειο για να καταλαετε που ειναι ειναι η μεγαλη ευθεια μετα τον alpha στην αττικη οδο προς μαρκοουλο αμα μπεις στην τελευταια στροφη γυρω στα 220 μετα ειναι και κατηφορικη η ευθεια ευκολα παρει πανω απο 230-240 . Θα προσπαθησω να τραβηξω βιντεο την επομενη φορα

Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να προκαθορισουμε ενα φορμα,

ωστε και οι υπολοιποι να εχουμε μια σειρα οταν θα ποσταρουμε

τις φωτο ή τα βιντεο. Πχ κατι τετοιο:

1. Σχολια που θελουμε να κανουμε.

2. Μερος - ημερομηνια (ισως και ωρα).

3. Φωτος ή/και βιντεος.

Οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην μπερδευουμε και οσους θελουν

απλα να τα δουν/διαβασουν. :)

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικη μερα ειναι παιδια το ενα απο το αλλο!!!

με 6 ταχυτητα ημουν. το σημειο για να καταλαετε που ειναι ειναι η μεγαλη ευθεια μετα τον alpha στην αττικη οδο προς μαρκοουλο αμα μπεις στην τελευταια στροφη γυρω στα 220 μετα ειναι και κατηφορικη η ευθεια ευκολα παρει πανω απο 230-240 . Θα προσπαθησω να τραβηξω βιντεο την επομενη φορα

File kaloriziko to toutou sou...

TO exw kai egw 2 mines para 7 meres, alla den to exw tsitwsei panw apo 190-200km/h.

Posa xiliometra exeis twra kai to liwneis etsi???

To evales dynamometro? Egw imoun na to valw ti proigoumeni vdomada alla 8a perimnw ta 5.500-6.000 km gia na dw posa 8a m vgalei,

na doume an kaname kalo strwsimo.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε καλοριζικο και σενα !!!, Εγω το εχω κανα μηνα περιπου και φτανω τα 5000 χλμ. Δυναμομετρο δεν το χω παει ακομα

πως το βλεπεις το αμαξι, πως σου φαινεται, εισαι ευχαριστημενος?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε καλοριζικο και σενα !!!, Εγω το εχω κανα μηνα περιπου και φτανω τα 5000 χλμ. Δυναμομετρο δεν το χω παει ακομα

πως το βλεπεις το αμαξι, πως σου φαινεται, εισαι ευχαριστημενος?

Loipon koita, prepei na ksereis oti prin apo ayto eixa ena Audi 80 1.8E 125hp opote katalavaineis oti ais8anomai les kai pira Porsche. Plaka kanw 8a eimai antikeimenikos.

To amaksi einai ayto p i8ela. Den ypirxe allo se ayti tin katigoria na to sygrinw ektos apo thn alfa GT alla eixe polla kaka. Twra de to sygrinw to amaksi me car typoy GTC giati m fainetai oti de

pairnei sygrisi. (einai anwtero xaxa). Koita katanalwsi de kaiei tpt gia mena.... poly kali kai mesa kai eksw apo ti poly. Me enoxlei ligo o aerodynamikos 8oryvos perimena ligotero alla exei kai

fardia elastika gi ayto dikaiologeitai. Apo poiothta den syzitame etsi.

Opote genika apo ti plevra m eyxaristimenos eimai, gia mena gia prwto amaksi einai oti prepei....

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα εμενα γιατι δε δειχνει το mp3 στην οθονη αλλα μονο πανς στιν κονσολα??

RCD 500 se golf gt ειναι

Γιατι το σιροκκο εχει αλλου τυπου οθονιτσα που ονομαζεται plus...

Link to comment
Share on other sites

Loipon koita, prepei na ksereis oti prin apo ayto eixa ena Audi 80 1.8E 125hp opote katalavaineis oti ais8anomai les kai pira Porsche. Plaka kanw 8a eimai antikeimenikos.

To amaksi einai ayto p i8ela. Den ypirxe allo se ayti tin katigoria na to sygrinw ektos apo thn alfa GT alla eixe polla kaka. Twra de to sygrinw to amaksi me car typoy GTC giati m fainetai oti de

pairnei sygrisi. (einai anwtero xaxa). Koita katanalwsi de kaiei tpt gia mena.... poly kali kai mesa kai eksw apo ti poly. Me enoxlei ligo o aerodynamikos 8oryvos perimena ligotero alla exei kai

fardia elastika gi ayto dikaiologeitai. Apo poiothta den syzitame etsi.

Opote genika apo ti plevra m eyxaristimenos eimai, gia mena gia prwto amaksi einai oti prepei....

Κοίτα σύμπτωση κι εγω από Audi 80 1.6 και 70 ολόκληρα άλογα του 91' αναβαθμίζομαι σε Scirocco 160.Γι αυτό η αναμονή είναι χειρότερη. :D

Πολύ σκυλιά αυτά τα αυτοκίνητα 300.000 χλμ και δεν έχει κάνει κιχ το δικό μου, βέβαια θέλει μπράτσα για να το οδηγείς στην πόλη.... :D

Όταν οδήγησα το Scirocco έπαθα πλάκα, σαν να οδηγούσα διαστημόπλοιο...κι έχω οδηγήσει αρκετά τα αυτοκίνητα της οικογένειας (Cooper S, Mercedes C200K, Golf tsi 140).

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σύμπτωση κι εγω από Audi 80 1.6 και 70 ολόκληρα άλογα του 91' αναβαθμίζομαι σε Scirocco 160.Γι αυτό η αναμονή είναι χειρότερη. :(

Πολύ σκυλιά αυτά τα αυτοκίνητα 300.000 χλμ και δεν έχει κάνει κιχ το δικό μου, βέβαια θέλει μπράτσα για να το οδηγείς στην πόλη.... :(

Όταν οδήγησα το Scirocco έπαθα πλάκα, σαν να οδηγούσα διαστημόπλοιο...κι έχω οδηγήσει αρκετά τα αυτοκίνητα της οικογένειας (Cooper S, Mercedes C200K, Golf tsi 140).

Sovara? Na akouw tetoia giati ayto to audaki egw to agapaw poly... Kapoia stigmi 8a parw kai ena S2 na exw... B)

Kai emena kapou ekei exei 320.000 km alla m ekapse flatza kai allaksa kapaki mixanis. Kati psygeia allaksa twra, kati kolara, alla fysiologikes f8ores itan i apotelesma tis flatzas tpt to simantiko.

Oson afora ta mpratsa, egw prin 3 xronia vrika apo mantra olo to ydrabliko systima toy timonioy kai toy to evala kai twra einai kalytero kai apo ilektriko. (kai me miden kostos)

Twra na sou pw oti to A/C kai to ABS doulevoun san na einai kainouria. I poiotita de paizetai se ayto to amaksi.

Den 8a to allaza alla ekaige dystyxws poly 100ara kai petaga tsampa lefta, to diko m einai 1.8E.

Pantws ena 8a sou pw meta apo ena mina me to scirocco pira to Audaki kai piga stin agapimeni m anavasi kai ekei p lew oti 8a ksenerwsw , gyrisa spiti kai to xamogelo itan mexri ta aytia.

Elpizw na einai etsi kai to scirocco...... An kai san tin Audi......

:(

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ ένα audi a4 1.8 20v 125 άλογα η μονη μετατροπή που του έχω κάνει είναι χαμηλωμένο 3 πόντους με blistain κίτρινα και eibah ελατήρια επειδή το στρίβω όσο να ναι θέλω μονο να πω ότι το scirocco είναι λίγο παγήδα για τις στροφές επειδή δεν παίρνει κλείσεις η καμπίνα μπορεί να σε παρακινήσει να το πατήσεις και να στου γλιστρήσει γι αυτό προσοχή μάγκες το ότι νομίζεις ότι στρίβει σαν F1 δεν σημαίνει ότι δεν γλιστράει κιόλας... :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ ένα audi a4 1.8 20v 125 άλογα η μονη μετατροπή που του έχω κάνει είναι χαμηλωμένο 3 πόντους με blistain κίτρινα και eibah ελατήρια επειδή το στρίβω όσο να ναι θέλω μονο να πω ότι το scirocco είναι λίγο παγήδα για τις στροφές επειδή δεν παίρνει κλείσεις η καμπίνα μπορεί να σε παρακινήσει να το πατήσεις και να στου γλιστρήσει γι αυτό προσοχή μάγκες το ότι νομίζεις ότι στρίβει σαν F1 δεν σημαίνει ότι δεν γλιστράει κιόλας... :D

S ayto exeis dikio. Paidia to odigw ka8e mera kai exw dei oti oso kai na to pieseis de 8a katalaveis eykola oti 8a to fereis sta oria tou. kai otan 8a to katalaveis 8a nai arga gia auto prosoxi filoi sciroccakides!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.