Jump to content
ted33

Συναγερμος Vw

Recommended Posts

Ξερει κανεις αν ειναι καλυτερα να βαλω τον εργοστιασιακο συναγερμο "PLUS" η καποιον που μου προσφερουν οι εδω αντιπροσωποι? Γιατι αυτοι ισχυριζονται οτι καλυτερα να μου τοποθετησουν καποιον εδω γιατι αν ο εργοστιασιακος κολλησει μπαινει safe mode το αυτοκινητο και μενεις εκει που εισαι.Ασε που μου λενε οτι ειναι ολοι κινεζικοι(και του εργοστασιου και elser οτι και να βαλεις μου λενε).Ξερει κανεις κατι καλυτερο να με συμβουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι με συμβούλεψε γνώστης του θέματος όταν παρήγγειλα το δικόμου golf tsi 122 τον Αυγουστο: Ο plus της VW είναι πολύ ακριβός για τα βασικά που προσφέρει και οι περισσότερες αντιπροσωπείες προτείνουν δικούς τους ΟΕΜ συναγερμούς - όχι γιατί είναι καλύτεροι αλλά γιατί αυτοί τους αγοράζουν στο 1/3 της τιμής που θα πλήρωνες για τον plus, και έτσι σου πουλάνε οτι σου κάνουν δώρο αξίας 150 ευρώ, όταν τους κοστίζει μέχρι 50-60.

Το ότι όλοι είναι κινέζικοι ισχύει για τους περισσότερους (επώνυμους και ανώνυμους).... ο ένας πωλητής μου παραδέχτηκε οτι βάζουν δικούς τους noname, ο άλλος μου πρότεινε ΜΕΤΑ που είναι πιο πολύ της προκοπής και συνεργάζεται καλύτερα (αυτόν έβαλα τελικά).... αν σου πουν για ΜΕΤΑ νομίζω είσαι ΟΚ, αλλιώς αν είναι να σου βάλουν κανένα noname τότε σκέψου μήπως βάλεις κάτι aftermarket, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ειναι καλυτερα να βαλω τον εργοστιασιακο συναγερμο "PLUS" η καποιον που μου προσφερουν οι εδω αντιπροσωποι? Γιατι αυτοι ισχυριζονται οτι καλυτερα να μου τοποθετησουν καποιον εδω γιατι αν ο εργοστιασιακος κολλησει μπαινει safe mode το αυτοκινητο και μενεις εκει που εισαι.Ασε που μου λενε οτι ειναι ολοι κινεζικοι(και του εργοστασιου και elser οτι και να βαλεις μου λενε).Ξερει κανεις κατι καλυτερο να με συμβουλεψει?

Τον εργοστασιακό με κλειστά μάτια. :lol: Είναι ανεκδιήγητος ο τρόπος με τον οποίο παραμυθιάζουν τον κόσμο !!!!!! :rolleyes:fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις πολυ γρηγορες απαντησεις σας.Τοτε η θα βαλω τον εργοστασιακο η θα του προτεινω να μου βαλουν ενα αντιστοιχης αξιας δωρο και να βαλω καποιον after market συναγερμο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ειναι καλυτερα να βαλω τον εργοστιασιακο συναγερμο "PLUS" η καποιον που μου προσφερουν οι εδω αντιπροσωποι? Γιατι αυτοι ισχυριζονται οτι καλυτερα να μου τοποθετησουν καποιον εδω γιατι αν ο εργοστιασιακος κολλησει μπαινει safe mode το αυτοκινητο και μενεις εκει που εισαι.Ασε που μου λενε οτι ειναι ολοι κινεζικοι(και του εργοστασιου και elser οτι και να βαλεις μου λενε).Ξερει κανεις κατι καλυτερο να με συμβουλεψει?

A μαλιστα.Δηλαδη οι Γερμανοι εφτιαξαν ενα συναγερμο που οταν ενεργοποιηθει νεκρωνει το αυτοκινητο και μενει νεκρωμενο ακομα και για τον ιδιοκτητη ο οποιος εχει το τηλεκοντρολ του συναγερμου.Τελικα ειναι πολυ χαζοι αυτοι οι Γερμανοι.Professor θα συμφωνησω.Ειναι απιστευτοι στο τι βρισκουν να πουν για να πουλησουν τον δικο τους.Φιλε μου βαλε το εργοστασιακο ή αν σου φαινεται ακριβος βαλε καποιον επωνυμο για τον οποιο εχεις ακουσει ικανοποιημενους ιδιοκτητες.

Link to comment
Share on other sites

:D - ο Elser ειναι ταϊβανεζικος παραγγελια απο την εδω εταιρια ,δεν υπαρχει πουθενα στο εξωτερικο ασχετα το Usa που εχουν κοτσαρει οι δικοι μας ,αν διαβασεις στα αγγλικα στην ιστοσελιδα τους ειναι λεει βαση των στανταρντ εκεινων (!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας και παλι!!!Εχω μπερδευτει τοσο πολυ.Με πηραν τωρα απ την αντιπροσωπεια και μου λενε η σου βαζουμε τον ΜΕΤΑ το συναγερμο η μας δινεις 200 ευρω και σου το παραγγελνουμε τον εργοστασιακο.Τι να κανω τελικα???Πρεπει να απαντησω σε λιγο...

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας και παλι!!!Εχω μπερδευτει τοσο πολυ.Με πηραν τωρα απ την αντιπροσωπεια και μου λενε η σου βαζουμε τον ΜΕΤΑ το συναγερμο η μας δινεις 200 ευρω και σου το παραγγελνουμε τον εργοστασιακο.Τι να κανω τελικα???Πρεπει να απαντησω σε λιγο...

Τον εργοστασιακό ανεπιφύλακτα. Στα 200 ευρώ ούτε συζήτηση!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

έχω παραγγείλει ένα scirocco χωρίς συναγερμό και ήδη το έχω μετανιώσει, αλλά δεν μπορώ να τον προσθέσω στην παραγγελία. Μπορεί να προστεθεί ο συναγερμός που βάζουν στο εργοστάσιο (Plus) από τις εδώ αντιπροσωπείες, αφού έρθει το αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οχι,δεν τον διαθετουν.βαλε ενα αλλο aftermarket επωνημο με can bus.θα ξοδευτεις λιγο παραπανω αλλα νομιζω οτι αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωείζεται αν μπορώ να βρώ πουθενά το original συναγερμό της vw για golf vi για να βγάλω αυτή την *μη επιτρεπόμενη λέξη* τον gt που μου βάλανε δώρο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Οπως και αλλοι τοσοι ετσι κι εγω περιμενω απο τις 10-9-09 που εκανα την παραγγελια το scirocco μου,περιπου στις 20 οκτωβρη παω να το παρω.....

Να σας πω 2 πραγματακια σχετικα με το car που πηρα και να καταληκω εκει που θελω..

Πηρα το 1.4 με 160hp(176hp) χειροκινητο με το βασικο εξοπλισμο και προσθεσα σπορ πακετο(ζαντες donington,65% κρυσταλλα,alcantara,χρωματιστη ραφη,επενδυση αεραγωγων μαυρο γυαλιστερο χρωμα,σπορ πενταλ,επενσυση οροφης μαυρο τιτanium..και μου εκαναν δωρο το συναγερμο........

1ο ερωτημα:Μου ειπαν οτι για να μου τοποθετησουν το συναγερμο ανοιγουν ταμπλο..αξίζει ο συναγερμος τους?να τον ακυρωσω ή να τον αφήσω?

2ο ερωτημα:Εαν τον ακυρωσω θα υπαρχει η δυνατοτητα να μου κανουν καποιο αλλο δωρο ισης αξιας?

Να χαιρεστε ολοι σας τα scirocco σας πραγματικα πιστευω οτι πηραμε πολυ καλα αυτοκινητα....περιμενω να το διαπιστωσω και στη πραξη....

Παντελής Κ.!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.