Jump to content
Ntinos

Golf 5 1.4 Fsi - Υποψήφιος Αγοραστής Μεταχειρισμένου

Recommended Posts

Επειδη ακομα και οσοι ειχανε το FSI πλεον κυκλοφορουν με το νεο TSI ;) και επειδη πλεον στο δρομο σπανια βλεπω FSI εδω μεσα ποσοι τελικα μειναμε?

Ελπιζω να μην ειμαι μονος μου tongue.gif

Οχι τιποτα αλλο εκει που φανταζομαι οτι εχει παει η τιμη τους δε συμφερει να κανεις και αλλαγη..

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομα και οσοι ειχανε το FSI πλεον κυκλοφορουν με το νεο TSI ;) και επειδη πλεον στο δρομο σπανια βλεπω FSI εδω μεσα ποσοι τελικα μειναμε?

Ελπιζω να μην ειμαι μονος μου tongue.gif

Οχι τιποτα αλλο εκει που φανταζομαι οτι εχει παει η τιμη τους δε συμφερει να κανεις και αλλαγη..

Εννοείται πως δεν είσαι μόνος!!!!

+1

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομα και οσοι ειχανε το FSI πλεον κυκλοφορουν με το νεο TSI :o και επειδη πλεον στο δρομο σπανια βλεπω FSI εδω μεσα ποσοι τελικα μειναμε?

Ελπιζω να μην ειμαι μονος μου tongue.gif

Οχι τιποτα αλλο εκει που φανταζομαι οτι εχει παει η τιμη τους δε συμφερει να κανεις και αλλαγη..

ακομα ενας με 90 αλογατα.το σαββατο πηγα ρωτησα να το δωσω για να παρω παλι 5αρι αλλα tsi.1700¤ εκπτωση μου ειπαν στην αρχικη τιμη.ακομα το σκεφτομαι

Edited by karapsaltis
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομα και οσοι ειχανε το FSI πλεον κυκλοφορουν με το νεο TSI :o και επειδη πλεον στο δρομο σπανια βλεπω FSI εδω μεσα ποσοι τελικα μειναμε?

Ελπιζω να μην ειμαι μονος μου tongue.gif

Οχι τιποτα αλλο εκει που φανταζομαι οτι εχει παει η τιμη τους δε συμφερει να κανεις και αλλαγη..

τι λες τωρα ρε φιλε? εννοειτε δεν εισαι μονος σου.... ειμαι κι εγω αλλος ενας πανευτυχης κατοχος 1.4 fsi.... :o:o

Link to comment
Share on other sites

ακομα ενας με 90 αλογατα.το σαββατο πηγα ρωτησα να το δωσω για να παρω παλι 5αρι αλλα tsi.1700¤ εκπτωση μου ειπαν στην αρχικη τιμη.ακομα το σκεφτομαι

ναι αλλά το fsi πόσο πιάνει τώρα???τι χρονιάς είσαι?

Link to comment
Share on other sites

ειναι και ο modarator. ο gravedigger.βεβαια αυτον και να τον δεις ,δεν θα καταλαβεις οτι εχει FSI. TSI θα νομιζεις οτι εχει μιας και το παει παντα τερματισμενο. tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως καλό είναι να υπάρχει ένα topic για τα fsi ώστε να λύνονται απορείες για πιο συγκεκριμένα θέματα.Δεν μπορεί να μου πεί την γνώμη του π.χ. ένας που οδηγεί GTI για τα φρένα ή για την ανάρτηση ας πούμε και είναι λογικό, παίζει με άλλα δεδομένα.Οπότε καλό είναι που άνοιξε έτσι αυτό το topic

Link to comment
Share on other sites

στην αντιπροσωπεια?? γτ εκτος αντ/πιας το δινεις και 11500-12000....

ξερεις κανεναν να εχει τοσο μετρητο?στειλτον προς τα δω!!!ατην αντιπροσωπεια μου ειπαν γυρω στα 10.να βγαλουν και αυτοι κατι...

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεναν να εχει τοσο μετρητο?στειλτον προς τα δω!!!ατην αντιπροσωπεια μου ειπαν γυρω στα 10.να βγαλουν και αυτοι κατι...

τι να σου πω...εγω παντως θα κανα 1 προσπαθεια να το πουλησω μονος μου...στην αντιπροσωπεια τα παιρνουν τζαμπα...δν ειναι δυνατον σ ενα αμαξι που υποτιθεται εχει καλη μεταπωλητικη αξια να χανει 7000 σε 2 χρονια... ολα αυτα υπο την προυποθεση οτι δε βιαζεσαι να το δωσεις γιατι αν βιαζεσαι μη περιμενεις να το πουλησεις μονος σου σε 1 βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

αν παιζετε κ τα 1.6 fsi, βαλτε με κι εμενα στην παρεα!! tongue.gif

παντως καθημερινα στο δρομο εγω βλεπω ακομα πολλα 1.4-1.6fsi, ακομα κ 1.4 απλα. τα εχουν βεβαια μαμαδες που πανε τα παιδακια στο σχολειο, μεσηλικες,κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αν παιζετε κ τα 1.6 fsi, βαλτε με κι εμενα στην παρεα!! tongue.gif

παντως καθημερινα στο δρομο εγω βλεπω ακομα πολλα 1.4-1.6fsi, ακομα κ 1.4 απλα. τα εχουν βεβαια μαμαδες που πανε τα παιδακια στο σχολειο, μεσηλικες,κλπ.

μπραβο ρε dim μας καθησυχασες τωρα... :D εμεις δινουμε βαρυτητα στο στησιμο και στα φρενα... αφου ολοι ξερουμε ποσα αλλα θα μπορουσαμε να χαμε παρει σ αυτα τα χρηματα που θα χαν πολυ γκαζι αλλα οχι την αισθηση ασφαλειας του golf....

Edited by dhmhtrhs
Link to comment
Share on other sites

Το 2007 δεν εβγαιναν πια τα Fsi αρα πηρες ενα μαυρο η γκρι που ειχαν περισσεψει ετοιμοπαραδοτα οταν πηρα εγω το δικο μου.

Αληθεια σε τι τιμη στο αφησανε?

Και κατι αλλο. Εχω δει μεχρι στιγμης μονο 2 Fsi με το I να ειναι κοκκινο. Το δικο μου και ενα αλλο που το βλεπω καθε πρωι

που παω στη δουλεια. Εχει κανενας αλλος? Και μου κανει εντυπωση. Ισως τα τελευταια που βγαλανε να ηταν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο. Εχω δει μεχρι στιγμης μονο 2 Fsi με το I να ειναι κοκκινο. Το δικο μου και ενα αλλο που το βλεπω καθε πρωι

που παω στη δουλεια. Εχει κανενας αλλος? Και μου κανει εντυπωση. Ισως τα τελευταια που βγαλανε να ηταν ετσι.

εγω παλι δεν εχω δει ποτε και πρωτη φορα το ακουω...ξερεις τι λιγοτερο :blink: εχετε απο εμας που ειναι ολα τα γραμματα ιδιο χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Από το tmtuning θα είναι αγορασμένα.και εγώ το σκέφτομαι αλλά βαριέμαι λίγο....

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=1191

εχει σε πράσινο και μπλέ από ότι είδα.

Είμαι και εγώ από αυτους που το πήραν 2007 και ήταν από τα τελευταία με κάποια μαύρα και 1-2 μπλέ σκούρα.Α και μόνο trendline επαιζε.Από το να πας στα 80 αλόγατα καλύτερα fsi και trend

Link to comment
Share on other sites

Το 2007 δεν εβγαιναν πια τα Fsi αρα πηρες ενα μαυρο η γκρι που ειχαν περισσεψει ετοιμοπαραδοτα οταν πηρα εγω το δικο μου.

Αληθεια σε τι τιμη στο αφησανε?

Και κατι αλλο. Εχω δει μεχρι στιγμης μονο 2 Fsi με το I να ειναι κοκκινο. Το δικο μου και ενα αλλο που το βλεπω καθε πρωι

που παω στη δουλεια. Εχει κανενας αλλος? Και μου κανει εντυπωση. Ισως τα τελευταια που βγαλανε να ηταν ετσι.

Γράψε λάθος, 2006 το πήρα μήνα μαρτιο στα 18800. Θα έπαιρνα το TSI αλλα δεν είχαν βγεί τότε.... για το χρώμα του I δεν έχω ιδέα, το δικο μου είναι ασημί όπως όλα. Και μιας που το έφερε η συζήτηση, στα πόσα μπορώ να το πουλήσω; Είναι ολοκαίνουργιο σχεδών οπως το ειχα αγοράσει. Δεν έχει περάσει ποτε απο βούρτσα, εσωτερικο κλπ ολα οκ και μέσα δεν εχει μπει τσιγάρο ποτε.Με 70.000 χλμ

Edited by PANOS21
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας εδώ με 1,6 FSI. Αγορα το 2005, μαρτη. Δεν καιει καθόλου λάδια, λίγα προβλήματα μέχρι τώρα και και το χέρι μόνιμα πάνω στις ταχύτητες για να μπορέσω να κινηθώ λίγο σβέλτα. Ρώτησα σε αντιπρόσωπο για αλλαγή με ΤSI 140 αλλά όταν άκουσα πόσο πέρνει το δικό μου αποφάσισα να το παντρευτώ μέχρι να βγεί το Golf VII.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.. εσείς που έχετε Golf 1.6 Fsi και ξέρετε σαν αυτοκίνητο δεν έχει γκάζια? το λέω μιας και είναι 1.6 και έχει και 115 hp ή είναι απλώς αυτοκίνητο για να κάνεις την βόλτα σου?

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω ευτυχης κατοχος 1.6 FSI! Επειδη το οδηγω φιλε pigou13, το 1.6 FSI 115 PS, εχει σιγουρα περισσοτερο γκαζι απο το 1.4 FSI αλλα λογω βαρους

δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Μονο το 0-60 του ειναι αρκετα γρηγορο. Μεχρι τα 140 φτανεις ευκολα επισης, για παπαπανω...

Τωρα που μειναμε με τα FSI μεσουρανουν τα TSI και βλεπεις στο δρομο να οδηγανε γυναικες τα GT 170 PS και τραβας τα μαλλια σου! Για μενα δεν

παιζουν ρολο μονο τα αλογα. Το γουσταρω το αμαξι και σαν εμφανιση, σαν ποιοτητα, του ριχνεις κι ενα ζαντικο, μια αναρτηση, ενα ηχοσυστημα και το

αμαξι θα σε καλυπτει 80%. Για το υπολοιπο 20% που ειναι η ιπποδυναμη δοκιμαζεις το demo προγραμμα της Revo για αρχη κι αν τα +10 αλογα

εχουν μεγαλη διαφορα υπαρχει κι αυτη η λυση για λιγο μεγαλυτερη οδηγικη ευχαριστηση. B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.