Jump to content
Ntinos

Golf 5 1.4 Fsi - Υποψήφιος Αγοραστής Μεταχειρισμένου

Recommended Posts

Παράγγειλα τα sachs τα sport με 400 τελικη ειναι πολλα ?

το τριτο stop το βρηκα στο car με 30 after market νικελ με κοκκινα led 

δεν ξερω αλλα μολις εβαλα την 97 σταμάτησαν τα πιρακια και με 3-4 με μικρη ταχυτητα .

Η τιμή αυτή τι περιλαμβάνει και τι είδους αμορτισέρ είναι αυτά ;

Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνει τα παντα μέχρι και τα αφρολεξ απο πανω , τα εργοστασιακά sachs sport λόγω sportline .Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν θα είναι πολύ σκληρά ;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με 100αρα στα 9/10 γεμισματα μια χαρα χαλασε ο nox...ασχετα που συνεχιζω να βαζω για λογους ευρυθμης λειτουργιας του μοτερ...αλλα και να μην βαζεις μια χαρα θα εισαι και αν σου χαλασει ο nox πηγαινε καταρησε τον

Υ.Γ Βάζεις στο ρεμα με τα 90 αλογα 100σταρα;

Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνει τα παντα μέχρι και τα αφρολεξ απο πανω , τα εργοστασιακά sachs sport λόγω sportline .Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν θα είναι πολύ σκληρά ;

Τα αμορτισέρ αυτά είναι διπλής ενέργειας ή μονής;

Link to comment
Share on other sites

Πηρε τον αριθμο πλαισιου και παραγγειλε τα μαμα μου ειπε οτι ειναι διπλης

 

Στην δική μου περίπτωση(boge-sachs) επίσης διπλής ενέργειας, αμορτισέρ μαζί με top mount,ευθυγράμμιση και εργατικά κόστισαν 350 € ..

Λογικά θα δεις διαφορά σε σχέση με αυτά που φοράει τωρα, όπως είδα κι εγω, αλλά μην φανταστείς κάτι το τρομερό..

Για το τρίτο στοπ θα πρότεινα καλύτερα να μην βαλεις νικελ αλλά το κανονικό κόκκινο για να ταιριάζει με το σύνολο..

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ σκληρά ? καταλαβαινεις και τα πετραδάκια ? Συμφωνώ για το τρίτο και μάλιστα είδα ένα βιντεο στο youtube που λεει οτι ειναι ο πυκνωτης και οχι τα led οποτε θα το βγαλω και θα το μετρησω (ως τεχνικος Η/Υ) 

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Βάζεις στο ρεμα με τα 90 αλογα 100σταρα;

Ναι που θελεις να καταληξεις?εκτος απο αμελητεες διαφορες που παρατηρω το κανω πιο πολυ για τη μακροζωια του κινητηρα

Είναι πολυ σκληρά ? καταλαβαινεις και τα πετραδάκια ? Συμφωνώ για το τρίτο και μάλιστα είδα ένα βιντεο στο youtube που λεει οτι ειναι ο πυκνωτης και οχι τα led οποτε θα το βγαλω και θα το μετρησω (ως τεχνικος Η/Υ) 

Οχι φιλε δεν ειναι σκληρα τα εργοστασιακα αμορτισερ ουτε καταλαβαινεις πετραδακια...για τη χρηση που τα θες μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Βάζεις στο ρεμα με τα 90 αλογα 100σταρα;

Τα αλογα δεν εχουνε σχεση με τα οκτανια που θελει το καθε μοτερ.Παλια δηλ τα honda vti με τα 160 αλογα τι καυσιμα επρεπε να βαζουνε? Πλουτωνιο????

Μια χαρα δουλευανε μετα 95 οκτανια και σκιζανε και πολλα ευρωπαικα κολαρακια στον δρομο και το κανουνε ακομα και τωρα.

 

Ο κατασκευαστης λει να βαζεις 100αρα.Απλα μπορει να δουλεψει και με 95 με λιγη χασουρα στα αλογα.

Edited by takisbrax
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω την γνώμη σας έχω ένα Fiat grande Pundo 1250 65 άλογα με αέριο  και λέω να το πουλήσω θέλω να αγοράσω το golf 5 1400 90 άλογα τη γνώμη έχετε  για αυτό σκέφτομαι να του βάλω αέριο λογικά σε σχέση με το Fiat δεν θα έχει λιγάκι καλύτερη ροπή δεν θέλω κάτι τρελό αλλά να τραβάει λίγο καλύτερα από το Pundo αξίζει να κάνω αυτή την αλλαγή; σε θέμα κατανάλωσης το golf σε φυσιολογική οδηγήσει θα καίει πολύ παραπάνω από το pundo?

Edited by Panos93gr
Link to comment
Share on other sites

Μείνε στο Punto με αέριο. Διαφορετικό μοτέρ το Fsi.

 

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ

 

ΥΓ. Κάνουμε μια μικρή αναζήτηση πριν ποστάρουμε/ανοίξουμε νέο θέμα, δεν κάνουμε copy paste ποστ σε θέματα για το ίδιο ερώτημα. :thumbsu:

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.