Jump to content
spiros23

Online Shop

Recommended Posts

ρε παιδια ξερετε κανενα καλο με μεγαλη ποικιλια??

για αξεσουαρ αυτοκινητου τα οποια θα ταιριαζουν και στο πολο φυσικα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε κανενα καλο με μεγαλη ποικιλια??

για αξεσουαρ αυτοκινητου τα οποια θα ταιριαζουν και στο πολο φυσικα

www.ebay.de lol πουλανε τα παντα απο αμαξι, μοτερ, μεχρι πατακια..

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου.....

αλλα αυτα ειναι με πιστωτικη,paypal κτλ....

κατι ελληνικο για τους "ταπεινους" χωρις πιστωτικη??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ενα μαγαζι που λεγεται Net stores by ebay και σου φερνει οτι θες απο ebay χωρις να εχεις εσυ πιστωτικη καρτα, απλα του λες τον κωδικο του ειδους που αναγραφεται επανω δεξια στο μπλε πλαισιο και στο παραγγελνει και στο φερνει στην πορτα σου αυτος αντι για σενα. Τωρα οσο αναφορα τη χρεωση ειναι 10% επι της τιμης του ειδους που θες να παραγγειλεις καθως και τα μεταφορικα. Στειλε ενα mail για περισσοτερες πληροφοριες στο n.stores@gmail.com ή παρε ενα τηλ στο 2321024020 ή στο 6932255018 (Δημητρης λεγεται ο ιδιοκτητης). Μπορει επισης να σου φερει οποιοδηποτε ειδος δεις και πωλειται στο internet ανεξαρτητα αν το δεις στο ebay ή σε αλλο site.Ελπιζω να βοηθησα.

Edited by Stergios Pisiotis
Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου.....

αλλα αυτα ειναι με πιστωτικη,paypal κτλ....

κατι ελληνικο για τους "ταπεινους" χωρις πιστωτικη??? tongue.gif

Με μια prepaid απο την Κυπρου κανεις την δουλεια σου στο ebay (γραφεσαι και Paypal) και δουλευουν ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στεργιε ευχαριστω θα το ψαξω το θεμα, απλα βαριεμαι να κατσω να βγαλω τωρα πιστωτικες, prepaid κτλ.

ξερετε μηπως τι παιζει με την γλωσσα στο ebay.de??? γιατι ειμαι ασχετος στα γερμανικα.. :o

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στεργιε ευχαριστω θα το ψαξω το θεμα, απλα βαριεμαι να κατσω να βγαλω τωρα πιστωτικες, prepaid κτλ.

ξερετε μηπως τι παιζει με την γλωσσα στο ebay.de??? γιατι ειμαι ασχετος στα γερμανικα.. :o

Στην Eurobank εβγαλα προπληρωμενη(prepaid) μεσα σε 15 λεπτα ! Απλα θελει να εχεις μαζι σου τα απαραιτητα εγγραφα ! Η εγγραφη στο paypal και τα στοιχεια δεν θα σου παρει πανω απο 2 ωρες(το πολυ) ακομη κι αν δεν ξερεις τπτ απο υπολογιστες παρα μονο λιγα αγγλικα απλα ... εκτως απο ενα τηλεφωνακι στο eurobank phone banking για να μαθεις τον κωδικο επιβεβαιωσης της καρτας για να ενεργοποιησεις το paypal .... επίσης να χρησιμοποιεις το xe.com εαν δεν εχεις να κανεις με Ευρο για να μην σε χρεωσει παραπανω ! Επίσης μην νομίζεις , κι εγω γερμανικα της παραλιας ξερω και εχω αγορασει ουκ ο λίγες φορες απο το γερμανικο . Να ναι καλα τα λεξικα και το Polylex !! :o :o :o

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στεργιε ευχαριστω θα το ψαξω το θεμα, απλα βαριεμαι να κατσω να βγαλω τωρα πιστωτικες, prepaid κτλ.

ξερετε μηπως τι παιζει με την γλωσσα στο ebay.de??? γιατι ειμαι ασχετος στα γερμανικα.. :o

Μην μπλεκεις με καρτες, οχι γιατι ειναι κατι δυσκολο και ακατορθωτο, αλλα αν δεν την χρειαζεσαι για συστηματικες αγορες ή αν δεν εχεις χρονο να ασχοληθεις γιατι να μπλεκεις?

Για μεταφραση τσεκαρε αυτο το link:

http://translate.google.com/

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε μου σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα. Βασικα αυτο θελω και εγω αφου δεν θα την χρησιμοποιω ποιος ο λογος να βγαλω πιστωτικη για μια φορα γι αυτο ζητησα αμα υπαρχει καποιο με αντικαταβολη..

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε μου σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα. Βασικα αυτο θελω και εγω αφου δεν θα την χρησιμοποιω ποιος ο λογος να βγαλω πιστωτικη για μια φορα γι αυτο ζητησα αμα υπαρχει καποιο με αντικαταβολη..

Λοιπόν η πιστωτική κοστίζει 5 ευρω να την βγάλεις (την Prepaid της Κυπρου) και το μόνο που θέλει είναι ταυτότητα και ΑΦΜ. Κάθε φορά που θα βάζεις χρήματα σου κρατάνε προμήθεια 1 ευρώ αλλά αν δεν την χρησιμοποιείς δεν πληρώνεις τίποτα (δεν έχει συνδρομές). Όταν θα την βγάλεις θα ζητήσεις να μην έχει πιστωληπτική ικανότητα δηλαδή να δουλεύει μόνο σαν prepaid και να μην μπορείς να τραβήξεις χρήματα αν δεν έχει μέσα.

Στο paypal θες 10 λέπτα για να κάνεις την εγγραφή (αφού βγάλεις την κάρτα και ενεργοποιηθεί το υπόλοιπο των χρημάτων που έχει μέσα - ενεργοποίηση γίνεται το ίδιο βράδυ), και στο ebay αλλα τόσα. Γερμανικά μεταφράζει το http://babelfish.yahoo.com/ (μεταφράζει όλη την σελίδα ή κομμάτια), κανένας μας δεν έξερε.

Τώρα αν εσύ μπορείς να συγκρίνεις τα πράγματα που μπορείς να βρείς στο Γερμανικό ebay με αυτά οποιουδήποτε καταστήματος στην Ελλαδα, που ο καθένας σε περνάει για καθυστερημένο και σου ζητάει ενα σκασμό λεφτά για τα ίδια πράγματα που βρίσκεις στο net τότε τι να σου πω. Κανένας μας δεν ψωνίζει συστηματικά απλά λυπάμαι τα χρήματα μου γι αυτό και δεν ψωνίζω απο Έλλαδα.

PS: Θα φτιάξω έναν οδηγό Ebay & Paypal for Dummies και θα τον πουλάω να βγάλω κανένα φράγκο.

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

...........

PS: Θα φτιάξω έναν οδηγό Ebay & Paypal for Dummies και θα τον πουλάω να βγάλω κανένα φράγκο.

Κάποιοι το πήγαν ακόμη πιό μακρυά και βγάζουν φράγκα απο το ebay :

Ξερω ενα μαγαζι που λεγεται Net stores by ebay και σου φερνει οτι θες απο ebay χωρις να εχεις εσυ πιστωτικη καρτα..... Μπορει επισης να σου φερει οποιοδηποτε ειδος δεις και πωλειται στο internet ανεξαρτητα αν το δεις στο ebay ή σε αλλο site.

ακούς εκεί, εταιρία που αναλαμβάνει την αγορά απο ebay για την πάρτη σου (post #4)

Τι άλλο θα σκεφτεί ο κοσμάκης tongue.gif

Παρεπιπτόντως, έχει γεμίσει ebay στον κόσμο (ως και στο Vietnam φτιάξανε) όμως στο Ελλάντα ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι το πήγαν ακόμη πιό μακρυά και βγάζουν φράγκα απο το ebay :

ακούς εκεί, εταιρία που αναλαμβάνει την αγορά απο ebay για την πάρτη σου (post #4)

Τι άλλο θα σκεφτεί ο κοσμάκης tongue.gif

καλα χαλαρωστε ρε παιδια λιγο γιατι και εγω αν ηθελα να παραγγειλω μια φορα απο το ebay κατι συγκεκριμενο με την προυποθεση οτι δεν θα ειναι πολυ ακριβο, γιατι να τρεχω τωρα για καρτες τωρα και τετοια... με ενα τηλεφωνο στην πορτα μου οποτε..

ενταξει παντως παιδια ευχαριστω πολυ και δεν χρειαζομαι και οδηγο για να βγαλω μια καρτα απλα βαριεμαι υπερβολικα τραπεζες υπηρεσιες κτλ.

Υ.Γ. περιπου σε ποσες μερες θα μου σταλουν τα πραγματα απο το ebay.de ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλα χαλαρωστε ρε παιδια λιγο γιατι και εγω αν ηθελα να παραγγειλω μια φορα απο το ebay κατι συγκεκριμενο με την προυποθεση οτι δεν θα ειναι πολυ ακριβο, γιατι να τρεχω τωρα για καρτες τωρα και τετοια... με ενα τηλεφωνο στην πορτα μου οποτε..

ενταξει παντως παιδια ευχαριστω πολυ και δεν χρειαζομαι και οδηγο για να βγαλω μια καρτα απλα βαριεμαι υπερβολικα τραπεζες υπηρεσιες κτλ.

Υ.Γ. περιπου σε ποσες μερες θα μου σταλουν τα πραγματα απο το ebay.de ας πουμε?

Πράγματα που έχω παραγγείλει έχουν κάνει από μια μέρα (μου τα έστειλε συστημένα με Fedex και τα πήρα την επόμενη εργάσιμη) έως 10 (το κοντερ του polo από το gti 6N) που μου το έστειλε με απλό ταχυδρομείο και έκανε 2 βδομάδες. Το θέμα είναι οτι μέχρι τώρα κανόνι δεν έχω φάει από κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

καλό αλλά όχι και πλήρες...

Link to comment
Share on other sites

καλα οκ βαριεσαι να πας στην τραπεζα ,το καταλαβαινω αυτο,μηπως εχεις λογαριασμο σε τραπεζα?αν εχεις θα ξερεις οτι μπορεις να τον χειριστεις και απτο ιντερνετ winbank πχ....και απο εκει μσα σε 2 λεπτα εχεις βγαλει καρτα χωρις κανενα χαρτι .....ειναι καρτα μονο για το ιντερντετ και καθε τραπεζα την ονομαζει και ψιλοδιαφορετικα πχ easypay kai etsi...τωρα επισης μεσα απτο δικο σου λογαριασμο την φορτωνεις και την ξεφορτωνεις.αλλιως αν βαριεσαι και αυτο η δεν εχεις τραπεζικο λογαριασμο, βρες ενα φιλαρακι που ναξερει απο τα πιοπανω,ειναι αμαρτια να πληρωνεις λεφτα ακομη και νασου περισσεουν σε νταβαντζιδες..και του ιντερνετ τα προιντα στην πορτα σου ερχονται ανθελεις...ολο το αμαξι μου απο εκει το κανα...και πιο φτηνα μα πολυ πιο φτηνα...τωρα δεν επιμενω αλλα ασχετο εσυ δεν εισαι και απο κερκυρα γαιτι δεν μας εχει πει κατι να βοηθησουμε...εγω εχω ολα τ αλλα εκτος πιστωτικης θες παυπαλ εχουμε και εασυπαυ πχ εβαλα τον στεφανο να καθαρισει με πιστωτικη του για κατι που χρειαζομουνα οπωσδηποτε και του χα δωσει μπροστα τα χρηματα...τι πιο απλο... B)tongue.gif στο καφε ησουν??

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.