Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Γνήσια αξεσουάρ Scirocco.

Recommended Posts

Για όσους θέλουν να προσθέσουν το κάτι τι τους στο Scirocco τους από την μαμά VW, εδώ θα βρείτε τον κατάλογο με όλα τα αξεσουάρ και τους κωδικούς τους στα αγγλικά και εδώ θα βρείτε τις τιμές τους στην Γερμανία, αλλά στα γερμανικά, Βέβαια μπορείτε εύκολα να αντιστοιχήσετε τους κωδικούς για να βλέπετε τις τιμές...

Το bodykit πιστεύω πάντως ότι του δείνει άλλον αέρα!... :o

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

αν θέλουμε κάτι να παραγγείλουμε που μπορούμε να το κάνουμε?????

στην Γερμανία ή στην Ελλάδα σε αντιπροσωπία??

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια απορία! Ενδιαφέρομαι για τους αισθητήρες παρκαρίσματος.Ξέρει κανείς πως μπορώ να τους στείλω ένα mail γιατί θέλω να μάθω αν έχουν κ οπτική ένδειξη στο rcd510;Όταν αποφάσισα να τους προσθέσω στην παραγγελία είχε ήδη κλειδώσει η ημερομηνία παραγωγής και δεν ήθελα να την αλλάξω.

Κ κάτι που ξέχασα!Ευχαριστούμε για τον κατάλογο είναι πραγματικά χρήσιμος!!!!!!

Edited by tassos_th
Link to comment
Share on other sites

αυτα που οι περισσοτεροι θελουμε δεν τα βαζουν στην ελλαδα και το κοστος τους ειναι τριπλασιο τουλαχιστον απο αυτο που λες ΠΧ. ζητα 18αρες ζαντες αν τις παρεις 230 ευρω εγω σου χαριζω το Scirocco μου!

εδω εγω ζητησα τα φαναρια που εχει το μοντελο που εχει και xenon μαμα...και μου ειπαν τιμη και επεσα κατω...750 το ενα.

οσο για το rcd 510 μου ζητησαν 1000!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν θέλουμε κάτι να παραγγείλουμε που μπορούμε να το κάνουμε?????

στην Γερμανία ή στην Ελλάδα σε αντιπροσωπία??

Και τα 2 μπορείς να κάνεις. Εγώ πχ, πήρα spoiler για το Passat μου, παραγγέλνοντάς το σε ένα εισαγωγέα γνήσιων ανταλλακτικών στη Θεσ/νίκη.

Έχω και εγώ μια απορία! Ενδιαφέρομαι για τους αισθητήρες παρκαρίσματος.Ξέρει κανείς πως μπορώ να τους στείλω ένα mail γιατί θέλω να μάθω αν έχουν κ οπτική ένδειξη στο rcd510;Όταν αποφάσισα να τους προσθέσω στην παραγγελία είχε ήδη κλειδώσει η ημερομηνία παραγωγής και δεν ήθελα να την αλλάξω.

Κ κάτι που ξέχασα!Ευχαριστούμε για τον κατάλογο είναι πραγματικά χρήσιμος!!!!!!

Επειδή ενδιαφέρθηκα αυτές τις ημέρες για αγορά Scirocco για την γυναίκα μου, οι εργοστασιακοί αισθητήρες έχουν οπτική ένδειξη στο RCD510.

αυτα που οι περισσοτεροι θελουμε δεν τα βαζουν στην ελλαδα και το κοστος τους ειναι τριπλασιο τουλαχιστον απο αυτο που λες ΠΧ. ζητα 18αρες ζαντες αν τις παρεις 230 ευρω εγω σου χαριζω το Scirocco μου!

εδω εγω ζητησα τα φαναρια που εχει το μοντελο που εχει και xenon μαμα...και μου ειπαν τιμη και επεσα κατω...750 το ενα.

οσο για το rcd 510 μου ζητησαν 1000!!!!!

Οτιδήποτε έχει αυτός ο κατάλογος, είναι υποχρεωμένοι να σου τα περάσουν από την στιγμή που είναι ο επίσημος κατάλογος αξεσουάρ της VW. Και αυτό το νόημα είχε όταν δημιουργήθηκε. Τώρα για τα Xenon που λες εσύ, προφανώς είναι κάτι πιο πολύπλοκο, και για αυτό δεν υπάρχουν και στον κατάλογο. B) Η τιμή δε που σου είπαν, δεν είναι καθόλου υψηλή, αφού γενικότερα είναι γνωστό ότι ένα σετ μπροστινών -εργοστασιακών- φαναριών Xenon, κοστίζει περίπου 1,5Κ€. Και ειδικά αυτά τα οποία εκτός από λάμπες xenon, έχουν και τον μηχανισμό για την αυτόματη ρύθμιση ύψους και τον μηχανισμό για τις στροφές... Όσο για το κόστος των ανταλλακτικών, ποικίλει. Σε άλλα οι τιμές είναι παραπλήσιες, και σε άλλα είναι σχεδόν διπλάσιες! Για τις ζάντες όπου αναφέρεσαι, οι τιμές του καταλόγου είναι το τεμάχιο και όχι η 4άδα! :( Τέλος, αν για το RCD510 σου ζήτησαν 1.000€, σε σχέση με τον κατάλογο θα έλεγα ότι ήταν καλή τιμή, αφού οι Γερμανοί το τιμολογούν 929€...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και εγω τωρα που το εχω παραγγειλει με RCD 510 αλλα αισθητηρες θα βαλουν εδω δεν θα εχω οπτικη ενδειξη ε?Πως μπορω να κανω κατι γι αυτο???Για να λειτουργει στην οθονη εννοω...

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...από βδομάδα θα είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος ενός scirocco(το 160αρι) B)

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το rcd 510 αν το προπαραγγείλεις κοστίζει 250 euro ενώ στο κατάλλογο η VW το χρεώνει 925;

Επίσης η εγκατάσταση του είναι έυκολη η πρέπει να "κατέβει" όλο το ταμπλό;

Συγνώμη αν κούρασα...ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 μπορείς να κάνεις. Εγώ πχ, πήρα spoiler για το Passat μου, παραγγέλνοντάς το σε ένα εισαγωγέα γνήσιων ανταλλακτικών στη Θεσ/νίκη.

Επειδή ενδιαφέρθηκα αυτές τις ημέρες για αγορά Scirocco για την γυναίκα μου, οι εργοστασιακοί αισθητήρες έχουν οπτική ένδειξη στο RCD510.

Οτιδήποτε έχει αυτός ο κατάλογος, είναι υποχρεωμένοι να σου τα περάσουν από την στιγμή που είναι ο επίσημος κατάλογος αξεσουάρ της VW. Και αυτό το νόημα είχε όταν δημιουργήθηκε. Τώρα για τα Xenon που λες εσύ, προφανώς είναι κάτι πιο πολύπλοκο, και για αυτό δεν υπάρχουν και στον κατάλογο. :) Η τιμή δε που σου είπαν, δεν είναι καθόλου υψηλή, αφού γενικότερα είναι γνωστό ότι ένα σετ μπροστινών -εργοστασιακών- φαναριών Xenon, κοστίζει περίπου 1,5Κ€. Και ειδικά αυτά τα οποία εκτός από λάμπες xenon, έχουν και τον μηχανισμό για την αυτόματη ρύθμιση ύψους και τον μηχανισμό για τις στροφές... Όσο για το κόστος των ανταλλακτικών, ποικίλει. Σε άλλα οι τιμές είναι παραπλήσιες, και σε άλλα είναι σχεδόν διπλάσιες! Για τις ζάντες όπου αναφέρεσαι, οι τιμές του καταλόγου είναι το τεμάχιο και όχι η 4άδα! :D Τέλος, αν για το RCD510 σου ζήτησαν 1.000€, σε σχέση με τον κατάλογο θα έλεγα ότι ήταν καλή τιμή, αφού οι Γερμανοί το τιμολογούν 929€...

Καταρχήν σε ευχαριστούμε! Για τους κατάλογους και δεν είναι τυχαίο ότι το έχουν σε κόκκινο! tongue.gif

Όσο για το RCD510 ο Ελληνικός κατάλογος τον έχει μόνο 755€ μάλιστα τον έχω αναρτήσει κιόλας.

Και να πω στον φίλο taeek178 ότι αυτό που είδες 250€ για την ακρίβεια κάνει μόνο 240€ είναι το μικρό και όχι το 300W!

Κάπου έχω δει howto και μάλιστα από κονσόλα και Ράδιο CD Eos που είναι ίδιο με του Scirocco. Από ότι είχα δει, όχι δεν πρέπει να ξηλωθεί το ταμπλό, είναι πολύ εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ archery...αν κατάλαβα καλά τότε αν θελήσω θα μπορέσω να παραγγείλω το απλό rcd510 με τα 240 ευρώ... ακόμα θα προσπαθήσω να βρω το howto που ανφέρεις αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μη γίνει μεγάλη "επέμβαση" στο αυτοκίνητο...δυστυχώς το ήθελα ετοιμοπαράδοτο με οτι αυτό συνεπάγεται...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ archery...αν κατάλαβα καλά τότε αν θελήσω θα μπορέσω να παραγγείλω το απλό rcd510 με τα 240 ευρώ... ακόμα θα προσπαθήσω να βρω το howto που ανφέρεις αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μη γίνει μεγάλη "επέμβαση" στο αυτοκίνητο...δυστυχώς το ήθελα ετοιμοπαράδοτο με οτι αυτό συνεπάγεται...

Σαν ανταλλακτικο αποκλειεται να παρεις rcd510 με 240 ¤ <_< Μονο αν το παραγγειλεις απο την αρχη ισχυει αυτη η τιμη...755 ¤ εχει το rcd 510 αλλα με τα dynaudio ηχεια,ειναι η ιδια πηγη.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και εγω τωρα που το εχω παραγγειλει με RCD 510 αλλα αισθητηρες θα βαλουν εδω δεν θα εχω οπτικη ενδειξη ε?Πως μπορω να κανω κατι γι αυτο???Για να λειτουργει στην οθονη εννοω...

Φαντάζομαι πως αν τοποθετηθούν οι γνήσιοι αισθητήρες, "λογικά" θα συνδέονται με το RCD510 και θα δίνουν την οπτική ένδειξη. Αν σου τοποθετήσουν οποιονδήποτε άλλο σετ αισθητήρων του εμπορίου, προφανώς δεν θα έχεις την ένδειξη.

Καλησπέρα σε όλους...από βδομάδα θα είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος ενός scirocco(το 160αρι) <_<

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το rcd 510 αν το προπαραγγείλεις κοστίζει 250 euro ενώ στο κατάλλογο η VW το χρεώνει 925;

Επίσης η εγκατάσταση του είναι έυκολη η πρέπει να "κατέβει" όλο το ταμπλό;

Συγνώμη αν κούρασα...ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Προφανώς τα 240¤ είναι επιπλέον χρέωση από την αξία του RCD300 (ή όπως αλλιώς λέγεται το εργοστασιακό απλό CD) και όχι η καθαρή αξία του RCD510! Όσο για την τοποθέτηση, είναι γελοιοδώς απλή, αφού απλά βγάζεις την υπάρχουσα και στις ίδιες φίσες κουμπώνεις τη νέα... <_< Το μπέρδεμα αρχίζει όταν παιρνάς νέα συσκευή με Navigation κλπ, όπου θα πρέπει να ταιριάξεις κάπου την κεραία GPS, μικρόφωνο σε περίπτωση BT κλπ...

Καταρχήν σε ευχαριστούμε! Για τους κατάλογους και δεν είναι τυχαίο ότι το έχουν σε κόκκινο! tongue.gif

Όσο για το RCD510 ο Ελληνικός κατάλογος τον έχει μόνο 755¤ μάλιστα τον έχω αναρτήσει κιόλας.

Και να πω στον φίλο taeek178 ότι αυτό που είδες 250¤ για την ακρίβεια κάνει μόνο 240¤ είναι το μικρό και όχι το 300W!

Κάπου έχω δει howto και μάλιστα από κονσόλα και Ράδιο CD Eos που είναι ίδιο με του Scirocco. Από ότι είχα δει, όχι δεν πρέπει να ξηλωθεί το ταμπλό, είναι πολύ εύκολο.

+1 Όπως γράφει και ο φίλος archery, η αντικατάσταση είναι απλή και μπορείτε να συμβουλευτείτε ένα How to από EOS. Όσο για την τιμή, και το μικρό (σε Watt) να είναι, τα 240¤ δεν είναι η καθαρή αξία του, αλλά η επιπλέον του στάνταρ εξοπλισμού.

Σαν ανταλλακτικο αποκλειεται να παρεις rcd510 με 240 ? <_< Μονο αν το παραγγειλεις απο την αρχη ισχυει αυτη η τιμη...755 ? εχει το rcd 510 αλλα με τα dynaudio ηχεια,ειναι η ιδια πηγη.

+1

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως αν τοποθετηθούν οι γνήσιοι αισθητήρες, "λογικά" θα συνδέονται με το RCD510 και θα δίνουν την οπτική ένδειξη. Αν σου τοποθετήσουν οποιονδήποτε άλλο σετ αισθητήρων του εμπορίου, προφανώς δεν θα έχεις την ένδειξη.

Προφανώς τα 240€ είναι επιπλέον χρέωση από την αξία του RCD300 (ή όπως αλλιώς λέγεται το εργοστασιακό απλό CD) και όχι η καθαρή αξία του RCD510! Όσο για την τοποθέτηση, είναι γελοιοδώς απλή, αφού απλά βγάζεις την υπάρχουσα και στις ίδιες φίσες κουμπώνεις τη νέα... <_< Το μπέρδεμα αρχίζει όταν παιρνάς νέα συσκευή με Navigation κλπ, όπου θα πρέπει να ταιριάξεις κάπου την κεραία GPS, μικρόφωνο σε περίπτωση BT κλπ...

+1 Όπως γράφει και ο φίλος archery, η αντικατάσταση είναι απλή και μπορείτε να συμβουλευτείτε ένα How to από EOS. Όσο για την τιμή, και το μικρό (σε Watt) να είναι, τα 240€ δεν είναι η καθαρή αξία του, αλλά η επειπλέον του στάνταρ εξοπλισμού.

+1

Αυτά εξυπακούονται!!! <_<<_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.