Jump to content
MIMHS

το αντισπιν το βγαζετε στις κοντρες ?

Recommended Posts

το αντισπιν το εχετε στο οff η στο on στης κοντρες?

και γενικα βοηθαει στην πορεία? η κοβει ισχυ απο τον κινητηρα tsi

Edited by MIMHS
Link to comment
Share on other sites

το αντισπιν το εχετε στο οff η στο on στης κοντρες?

και γενικα βοηθαει στην πορεία? η κοβει ισχυ απο τον κινητηρα tsi

κόβει 1η - 2α όταν πας να σπινιάρεις ..αλλά μικρή διαφορά καθως άμα το βγάλεις ...1η-2α απλά θα σπινιάρεις ανελεητα... B)

Link to comment
Share on other sites

αν θες να φας τα ελαστικα σου πρι ντην ωρα τους μεινε στο off B)

το αμαξι ομως στην εκινηση θελει ισχυ με το αντισπιν μεσα οι τροχοι ελεγχονται απο τον εγκεφαλο και οχι απο τον οδηγο, με αποτελεσμα μενεις πισω με το αντισπιν μεσα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις να ξεκινησει το αμαξι χωρις να μεινει στον τοπο (με το esp on) το βγαζεις!! Αλλιως δεν υπαρχει λογος. Εγω οταν δοκιμαζω με κανενα φιλαρακι ενοειται οτι το εχω στο off. B):lol: :lol: :lol::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι το βγαζεις....Γτ οταν παει ο τροχος να σπινιαρει εστω και ελαχιστα κοβει ο εγκεφαλος την γρηγορη εκκινηση των τροχων μεχρι να σταματησεις να μην σπινιαρεις!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι το βγαζεις....Γτ οταν παει ο τροχος να σπινιαρει εστω και ελαχιστα κοβει ο εγκεφαλος την γρηγορη εκκινηση των τροχων μεχρι να σταματησεις να μην σπινιαρεις!

+10000 Κόντρα με ASR ή ESP δεν νοείται.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να κερδισεις το εχεις στο OFF, αν θες να φας μια καροτσα τουλαχιστον το εχεις στο ON (απο μαμα TSI με το ASR OFF) :lol:

Η να το πω κ αλιως, αν θες να σε σεβονται οι θεατες σε μια κοντρα κ να σε κερασουν ενα καφεδακι μετα το show το εχεις στο OFF, διαφορετικα στο ON και ετσι κερδηζεις σε φθορα στα λαστιχα αλλα χανεις τον καφε :lol:

Think about it :lol:

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες σε κοντρα και είδες αποτελεσμα?

Ναι το έχω δοκιμάσει...το έχεις στο off γιατί σε περίπτωση που πάει να σπινιάρει ο τροχός αυτό θα ενεργοποιηθεί θα σου κόψει στροφές αρκετές για να φας καρότσα ακόμα και καρότσες! Ενώ αν σπινιάρει το αυτοκίνητο με το ASR κλειστό μπορεί πάλι να μείνεις για δευτερόλεπτο κάτω αλλά οι στροφές θα είναι ψηλά και με το που γατζώσουν τα λάστιχα έφυγες.

Link to comment
Share on other sites

esp εκτος φυσικα.εγω μια ερωτηση εχω ρε παιδες.γιατι μου κοπαναει το ρημαδι πανω κατω σαν κατσικι το leon οταν παω να ξεκινησω καλα?δεν ειχα αυτο το θεμα σε κανενα αλλο αμαξι ^_^^_^

Link to comment
Share on other sites

esp εκτος φυσικα.εγω μια ερωτηση εχω ρε παιδες.γιατι μου κοπαναει το ρημαδι πανω κατω σαν κατσικι το leon οταν παω να ξεκινησω καλα?δεν ειχα αυτο το θεμα σε κανενα αλλο αμαξι ^_^^_^

θα το συνιθησεις....αυτα εχει η μπροστινη κινηση με πολλη υποδυναμη...εμεανα μου το κανει στο βρεγμενο πολυ εντονα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κοπανημα=κουρεμα ημιαξονιων.....Προσοχη και να αποφευγετε αποτομες εκιννησεις....Συνεπειες συνιθισμενες κομενες βασεις μηχανης-βασεις σασμαν-ημιαξονια!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξερετε οτι παιζει ρολο και το ποδι του καθενος και επισης το αν ξερεις να το κανεις σωστα!δηλαδη να εχεις μαθει το αμαξι!ας πουμε οτι εγω ακομα και με antispin το εχω ξεκινησει πολυ καλυτερα απο οτι χωρις αντισπιν!η αισθηση αν το κανεις σωστα ειναι απιστευτη!ΞΕΚΟΛΕΙ το αμαξι και εισαι μπροστα!αρκει βεβαια να αφηνεις και να πατας ελαχιστα γκαζι ωστε να μην το δινεις ολο και σε μπλοκαρει!δεν ξερω αν το περιγραφω με ακριβεια ωστε να καταλαβατε!αλλα καπως ετσι ειναι! να σημειωσω οτι εχω asr και οχι esp!δεν ξερω αν εχει διαφορα!απλα το λεω!

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξερετε οτι παιζει ρολο και το ποδι του καθενος και επισης το αν ξερεις να το κανεις σωστα!δηλαδη να εχεις μαθει το αμαξι!ας πουμε οτι εγω ακομα και με antispin το εχω ξεκινησει πολυ καλυτερα απο οτι χωρις αντισπιν!η αισθηση αν το κανεις σωστα ειναι απιστευτη!ΞΕΚΟΛΕΙ το αμαξι και εισαι μπροστα!αρκει βεβαια να αφηνεις και να πατας ελαχιστα γκαζι ωστε να μην το δινεις ολο και σε μπλοκαρει!δεν ξερω αν το περιγραφω με ακριβεια ωστε να καταλαβατε!αλλα καπως ετσι ειναι! να σημειωσω οτι εχω asr και οχι esp!δεν ξερω αν εχει διαφορα!απλα το λεω!

Δ ξερω αν εχει διαφορα κ'γω asr εχω, αλλα ενεργοποιημενο δ βγαινεις μπροστα με τπτ (με 2 αμαξια ιδια το ενα ON κ το αλλο OFF)

Link to comment
Share on other sites

Δ ξερω αν εχει διαφορα κ'γω asr εχω, αλλα ενεργοποιημενο δ βγαινεις μπροστα με τπτ (με 2 αμαξια ιδια το ενα ON κ το αλλο OFF)

Το ίδιο είναι είτε έχει esp είτε asr. Το αντισπιν θέλεις να βγει εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.