Jump to content
professor

Lighting Project

Recommended Posts

Καλό φαίνεται,άσε που το όνομα Philips αποτελεί από μόνο του εγγύηση.Το θέμα είναι σε ποιο σημείο θα τα τοποθετήσεις δηλ. να μην φαίνονται σαν αταίριαστη προσθήκη.Τέλος από τιμή δεν ξέρω τι παίζει.....ίσως να ξεφεύγει.Αν συμβαίνει αυτό τότε ίσως να είναι καλύτερη λύση η αγορά όλου του φαναριού με ενσωματωμένα τα led ως daylights.closedeyes.gif

Τα λεγώμενα και devil eyes ε? Είδα σε Passat 3B στο νετ και ξενέρωσα... πρώτιμα το Angel Eyes Hella Kit παρά αυτό... οσο για τα Led έαν μας πέρνει να μπούνε κάπου (σε εμενα) αξίζει να μπουν εκεί που είναι τα τωρινά προβολάκια ομίχλης, στην γρύλια ακριβώς επάνω επάνω από εκεί που ξεκινάει το πλαστικό της γρύλιας το μάυρο.

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

τι λετε για τις παρακατω ψειρες για τα θεσεως?

http://cgi.ebay.com/...em=200407327150

Καλές μου φαίνονται........

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα ολες τις λαμπες που προτείνεται οι γκουρού και θελω να ευχαριστησω τον Professora για την βοήθεια του.

θα προσπαθησω το βραδυ να ανεβασω καμια φωτο... κοινως αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα ολες τις λαμπες που προτείνεται οι γκουρού και θελω να ευχαριστησω τον Professora για την βοήθεια του.

θα προσπαθησω το βραδυ να ανεβασω καμια φωτο... κοινως αναμονη

Ευχαριστώ Μελέτη σιγά το πράγμα!!!:rolleyes:¶ντε ανέβασε τις φωτό να δούμε τι κάναμε!!!!B)

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μου αποτελεσμα

Παντως θελει συνηθεια η μεσαια σκαλα νομιζω. δεν θυμαμαι κιολας πως φωτιζαν οι παλιες knife.gif αλλα νομιζω ... δεν ειμαι σιγουρος οτι η μεσαια δεν ειναι τοσο δυνατη.

Ολα τα υπολοιπα ψειρες, μεγαλη σκαλα, προβολακια , εσωτερικες ψειρες απλα απαιχτα ;)

post-1109-126307183466_thumb.jpg

post-1109-126307184682_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μου αποτελεσμα

Παντως θελει συνηθεια η μεσαια σκαλα νομιζω. δεν θυμαμαι κιολας πως φωτιζαν οι παλιες knife.gif αλλα νομιζω ... δεν ειμαι σιγουρος οτι η μεσαια δεν ειναι τοσο δυνατη.

Ολα τα υπολοιπα ψειρες, μεγαλη σκαλα, προβολακια , εσωτερικες ψειρες απλα απαιχτα :p

Τα φώτα ειναι άψογα ... τα μεσαια δεν ειχαν τοποθετηθει σωστα αλλα με την βοηθεια ενος καθρεφτακίου ξανατοποθετήθηκαν και ειναι πραγματικα απίστευτα...

Αντε και στα δικα σας

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λαμπίτσα που μπορώ να βρω/ Έχει κανείς υπόψη του? :o

18 SMD chromed LED bulbs, type BA15-S (P21W)

Στην Αθηνα,οδος Σπυρου Πατση(καθετη στην Αθηνων)ειναι αρκετα μαγαζια που εχουν τετοιου ειδους λαμπες-και οχι μονο.Πριν δεκα ημερες περασα μια βολτα και βρηκα διαφορα καλουδια σε αρκετα καλες τιμες.Μην ψωνισεις απο το πρωτο μαγαζι που θα βρεις μπροστα σου,κανε μια ερευνα αγορας πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα,οδος Σπυρου Πατση(καθετη στην Αθηνων)ειναι αρκετα μαγαζια που εχουν τετοιου ειδους λαμπες-και οχι μονο.Πριν δεκα ημερες περασα μια βολτα και βρηκα διαφορα καλουδια σε αρκετα καλες τιμες.Μην ψωνισεις απο το πρωτο μαγαζι που θα βρεις μπροστα σου,κανε μια ερευνα αγορας πρωτα...

Οκ ευχαριστώ! Βρήκα απλά δεν ήταν με τέτοια πλακέ led και δε χωρούσε στη πινακίδα. Ελπίζω να βρώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό απραξίας αποφάσισα να κάνω μια αλλαγή στα πίσω φώτα.Επειδή το αυτοκίνητο είναι σκουρόχρωμο δεν ήθελα να πάρω τα σκουρόχρωμα φώτα της Hella και αποφάσισα ν΄αλλάξω μόνο το αριστερό κόκκινο φανάρι της ομίχλης με λευκό από αμερικάνικο passat. 107c.jpg Ήδη έχουν παραγγελθεί λάμπες led canbus από ebay με 18 smd λευκή για το φώς της όπισθεν και 23 smd κόκκινη για το φως ομίχλης. Μόλις τοποθετηθούν θα βάλω φωτό.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και οι λάμπες και τοποθετήθηκαν:

160 LED Tagfahrlicht BA15s VW AUDI OPEL 18 SMD CANBUS bei eBay.de: Designleuchten Lichter (endet 30.09.10 19:17:53 MESZ)

162 LED Bremslicht BA15s 23f CanBus VW Passat 3b 3bg 3c bei eBay.de: Designleuchten Lichter (endet 06.09.10 15:07:10 MESZ)

Φοβερός φωτισμός...

Φωτογραφίες το ΣΚ.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

δασκαλε σε ειδα σημερα θεσσαλονικη το μεσημερι..πες μου τι βαζεις και γυαλιζει ετσι???ωραιες και η φοτοβολιδες..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις λάμπες οι οποίες είναι άπαικτες αν και δεν είναι και τόσο καλές οι φωτό.

Πού με είδες ρε Ανέστη???Φτού να μην με ματιάξεις!!!:)

Το είχα περάσει μια αλοιφή της megiuars και από πάνω ένα χερί σκληρό κερί της sonax και ένα της arexons που είναι κερί με σιλικόνη μαζί.B)

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

δασκαλε σε ειδα σημερα θεσσαλονικη το μεσημερι..πες μου τι βαζεις και γυαλιζει ετσι???ωραιες και η φοτοβολιδες..

Το αμάξι του Professor να γυαλίζει??? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!! :)

Το είχα περάσει μια αλοιφή της megiuars και από πάνω ένα χερί σκληρό κερί της sonax και ένα της arexons που είναι κερί με σιλικόνη μαζί.B)

Αυτά Ανέστη είναι που έκανε για το πρώτο layer. Στο αμάξι έχει περάσει άλλες 5 στρώσεις!!!! new_lol.gif

Πραγματικά, αν δεις το αμάξι του καθαρό από κοντά, προσωπικά πιστεύω ότι γυαλίζει περισσότερο από αυτά που βγαίνουν μόλις από το εργοστάσιο!!! worthy.gif Αφού εγώ ντρέπομαι να παρκάρω δίπλα του!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές.....:p

εντάξει δεν μπορώ να πω γυαλίζει λίγο περισσότερο από το νορμάλ αλλά όχι και 5 στρώσεις,

3 είπαμε.....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στον σύλλογο αν και αδιόριστος ακόμη....;)

Φυσικά και πρέπει να είσαι γυαλισμένος αλλιώς δεν θα σε δεχτώ ως μέλος.:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις νέες λάμπες τις philips me 100% παραπάνω απόδοση? (βγαίνουν μόνο σε Η4)

Εγώ είχα τις osram nightbreaker (όχι στο passat) και είχα δει μεγάλη διαφορά...

Τώρα λέω να δοκιμάσω αυτές

http://www.technoantallaktiki.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=111&Itemid=111

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Να τις δοκιμάσεις γιατρέ ανεπιφύλακτα.Οι προηγούμενες με 80% ήταν πάρα πολύ καλές άρα σκέψου με + 20% παραπάνω φως οι νέες θα είναι κορυφή.Δύσκολα θα βρεις κάποιον να τις έχει δοκιμάσει γιατί μόλις κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να τις δοκιμάσεις γιατρέ ανεπιφύλακτα.Οι προηγούμενες με 80% ήταν πάρα πολύ καλές άρα σκέψου με + 20% παραπάνω φως οι νέες θα είναι κορυφή.Δύσκολα θα βρεις κάποιον να τις έχει δοκιμάσει γιατί μόλις κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα.:thumbsup:

Τις πήρα σήμερα... Αύριο θα τις βάλω και βλέπουμε! Θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

http://www.autoaccessories.gr/tuning/preview_product.asp?tuning_data_id=14706

Μαζί μ΄αυτές που πήρες βγήκαν και νέες bluevision σε H7 και Η1.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autoaccessories.gr/tuning/preview_product.asp?tuning_data_id=14706

Μαζί μ΄αυτές που πήρες βγήκαν και νέες bluevision σε H7 και Η1.

Τώρα στο passat φοράω παντού crystal vision... Αξίζει να βάλω bluevision που δε θα έχουν και τόσο λευκό χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο passat φοράω παντού crystal vision... Αξίζει να βάλω bluevision που δε θα έχουν και τόσο λευκό χρώμα?

Πληροφοριακά το είπα.....

Φυσικά και δεν θ΄αλλάξεις τις crystal.:good:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.