Jump to content
professor

Lighting Project

Recommended Posts

Απλά αποτρέπει το αναβόσβημα 4-5 φορών των led όταν βάζεις το κλειδί στην μίζα στο δικό μας passat.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ηρθαν σημερα οι λαμπες.. Δυστηχως ειμαι καποια χιλιομετρα μακρυα απο το αμαξι, ωστε να πω εντυπωσεις..

Ο πατερας μου ειπε οτι σιγουρα εχουν πιο λευκο φως απο τις μαμα, σιγουρα φωτιζουν πιο μακρυα, σιγουρα φωτιζουν πιο εντονα.. Αυτα που θελαμε, τα πετυχαμε δηλαδη.. ;)

Σε 10 μερουλες που θα το οδηγησω θα σας πω και τις δικες μου εντυπωσεις... ;)

Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ένα golf 5 2008 και είπα να του βάλω led στα φώτα θεσεως.έχω παραγγείλει 2 ζευγάρια led can bus no warning error απόebay. Τα πρώτα μου ανάβουν σφάλμα κενής λαμπας,ενώ τα Αλλα που μου ήρθαν ανάβει μην καμένης λαμπας μόνο για το αριστερό φανάρι. Τις έκανα τραμπα κ πάλι στο αριστερό φανάρι δείχνει σφάλμα.τι άλλο να κάνω; Υποτίθεται ότι κ τα δυο ζευγάρια που είναι από Διαφορετικό πωλητή kαι είναιcan bus ....

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

ξερετε μηπως να μου πειτε αν το καινουριο passat Β7 που παρηγγειλα εχει προτζεκτορες? θελω να βαλω aftermarket xenon αλλα ρωτω για προτζεκτορες για να μην τυφλωνω τους απεναντι. Θα ηθελα πολυ να τα παραγγειλω εργοστασιακα αλλα το πουγκι δεν φτανει μεχρι εκει. εκτος αν καταφυγω στην λυση λαμπες piaa. ευχαριστω προκαταβολικα για τον κοπο να μου απαντησετε.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2009 at 9:51 ΠΜ, professor said:

Το project ολοκληρώθηκε χθες και το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό τόσο από λειτουργικής όσο και από αισθητικής απόψεως. Μιλάμε πάντα για το στάνταρ φωτισμό και όχι για τα ενεργά xenon φώτα τα οποία απλά βρίσκονται σε άλλο επίπεδο και είναι ότι καλύτερο μπορεί να έχει κανείς. Ξεκινάω λοιπόν από το εξωτερικό φωτισμό. Στα φώτα θέσεως χρησιμοποιήθηκαν λαμπτήρες Philips bluevision (ψείρες) 5W,και στη μεσαία και μεγάλη σκάλα οι Philips xtreme performance 80% more light . Παράλληλα αλλάχθηκαν και οι λαμπτήρες των προβολέων ομιχλης με philips bluevision xenon effect. Τέλος πίσω στην πινακίδα τοποθετήθηκαν σωληνωτές LED 5W αλλά δεν λειτούργησαν διότι προφανώς δεν είχαν την κατάλληλη αντίσταση και έτσι τοποθετήθηκαν απλές σωληνωτές Philips 7W. Περνάω τώρα στον εσωτερικό φωτισμό. Στις πλαφονιέρες μπρος και πίσω τοποθετήθηκαν μετά και από πολλές δοκιμές και διαβουλεύσεις με τον Κώστα (anastos) ψείρες Gigalux 5W (made in Japan) ενώ στα σκιάδια σωληνωτές τύπου Led (με έξι λεντάκια η κάθε μία) μάρκας Τriffa (made in Germany) οι οποίες παραδόξως λειτούργησαν. Έτσι λοιπόν μ΄ένα κόστος της τάξεως των 100 περίπου ευρώ αλλάχθηκαν σχεδόν όλοι οι λαμπτήρες και άλλαξε άρδην όλη η εικόνα του αυτοκινήτου. :lol:

Καλησπερα...θα ηθελα να ρωτησω μιας και θελω να βαλω τυπου xenon αν ξερετε η εχετε δει απο κοντα τις philips xtreme vision +130 και αν αυτα που εχεις βαλει τα προτεινεις οσο αναφορα τα φαναρια φυσικα..θελω λευκο και οχι τοσο καγκουρικο μπλε γιατι διαβασα οτι οσες λαμπες ειναι μπλε παραγουν και μπλε και ακομα περισσοτερο οταν ειναι ημερα σβηστα...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...θα ηθελα να ρωτησω μιας και θελω να βαλω τυπου xenon αν ξερετε η εχετε δει απο κοντα τις philips xtreme vision +130 και αν αυτα που εχεις βαλει τα προτεινεις οσο αναφορα τα φαναρια φυσικα..θελω λευκο και οχι τοσο καγκουρικο μπλε γιατι διαβασα οτι οσες λαμπες ειναι μπλε παραγουν και μπλε και ακομα περισσοτερο οταν ειναι ημερα σβηστα...ευχαριστω

Εχω εγω τις extreme vision και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα! Να ξερεις οτι βγαζουν κιτρινοασπρο φως δεν ειναι ουτε ασπρο ουτε μπλε..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελικη αν θες λευκο βαζεις xenon kit οποτε μια χαρα ειναι και αυτες...ειδα τις crystal vision kai tis diamond  και ειδα οτι ειναι παρανομες οχι οτι αυτο με καιει...απλα πιστευω οτι θα ψιλοτυφλωνει κοσμο και οτι στην βροχη και στην ομιχλη το λευκο δεν ειναι οτι καλυτερο...ευχαριστω παντως!!!να ρωτησω και κατι αλλο...εχω passat 2012 χωρις bi xenon ..τι λαμπες φοραει αν ξερετε και αν εχεις ολες τις σκαλες xtreme vision?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.