Jump to content
dasboot

Ποιο πολο ειναι?

Recommended Posts

και στην Ελλαδα

B) εγώ είξερα μόνο για εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

1400 75αρι αβαφα πλαστικα πομολα προβολακια εγραφε πισω απλα 1.4

1400 100αρι βαμενα πλαστικα πομολα εγραφε πισω και μπροστα 16V

i

Είναι σίγουρο αυτό; Μήπως το look του 100ps υπήρχε σαν option στο 75ρι;

Ρωτάω γιατί έχω ένα μεταχειρισμένο 1.4 6Ν2, το οποίο μου το πούλησαν για 75ρι αλλά έχει πόμολα στο χρώμα του αμαξώματος. Δεν έχω ιδέα τι αίσθηση έχουν 75 ή 100 ίπποι (είμαι οδηγός των 1500-2000 rpm) οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω πρακτικά. Γενικά βέβαια το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι λίγο... αλλοπρόσαλλο (π.χ. δισκόφρενα μπρος-πίσω με ζάντες σιδήρου και χωρίς ABS).

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Μήπως το look του 100ps υπήρχε σαν option στο 75ρι;

Ρωτάω γιατί έχω ένα μεταχειρισμένο 1.4 6Ν2, το οποίο μου το πούλησαν για 75ρι αλλά έχει πόμολα στο χρώμα του αμαξώματος. Δεν έχω ιδέα τι αίσθηση έχουν 75 ή 100 ίπποι (είμαι οδηγός των 1500-2000 rpm) οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω πρακτικά. Γενικά βέβαια το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι λίγο... αλλοπρόσαλλο (π.χ. δισκόφρενα μπρος-πίσω με ζάντες σιδήρου και χωρίς ABS).

Οι ζαντες πρεπει να ηταν στα εξτρα για το 75αρι. Για να μπουν ABS θελει δισκοφρενα μπρος πισω οποτε πηγαιναν πακετο. 1500-2000=ρελαντι και να σου πω την αληθεια δεν ξερεις τι χανεις που δεν περνας τις 6000+.. :p.

Link to comment
Share on other sites

Οι ζαντες πρεπει να ηταν στα εξτρα για το 75αρι. Για να μπουν ABS θελει δισκοφρενα μπρος πισω οποτε πηγαιναν πακετο. 1500-2000=ρελαντι και να σου πω την αληθεια δεν ξερεις τι χανεις που δεν περνας τις 6000+.. :good:

Μισή δουλειά έκαναν τότε, γιατί δεν έβαλαν ABS αφού έχει μπρος πίσω δισκόφρενα;

Για να σου πω και την αμαρτία μου, για αυτοκίνητο με ABS το αγόρασα, αλλά όταν το πήγα για σέρβις και τους είπα να το ελέγξουν μου είπαν ότι δεν έχει. Οι "ευυπόληπτοι" γιατροί πωλητές δεν απαντούσαν τηλέφωνα, και επειδή γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος πέρα από αυτήν τη λαδιά, αποφάσισα να μην τους κάνω μανούρα. :good:

Το αυτοκινητάκι έχει επίσης και τα σηματάκια "16v" εμπρός-πίσω, που απ' ότι κατάλαβα ήταν από το 100ρι look.

Στις πόσες έχει κόφτη και λες να περάσω τις 6000+; Έχει δύναμη το 75ρι εκεί πάνω; :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Μήπως το look του 100ps υπήρχε σαν option στο 75ρι;

Ρωτάω γιατί έχω ένα μεταχειρισμένο 1.4 6Ν2, το οποίο μου το πούλησαν για 75ρι αλλά έχει πόμολα στο χρώμα του αμαξώματος. Δεν έχω ιδέα τι αίσθηση έχουν 75 ή 100 ίπποι (είμαι οδηγός των 1500-2000 rpm) οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω πρακτικά. Γενικά βέβαια το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι λίγο... αλλοπρόσαλλο (π.χ. δισκόφρενα μπρος-πίσω με ζάντες σιδήρου και χωρίς ABS).

αν εχει ολα οσα λες δισκοφρενα μπρος πισω τοτε 99%ειναι 100αρι εκτος κι αν ο προηγουμενος ιδιοκτητης το ειχε κανει look 16v.

ζαντες αλουμηνιου εβγαζε μονο το gti και ABS μονο παραγκελια. απο εκει και περα αν και αλλες λεπτομεριες με εσωτερικο του αυτοκινητου κτλ. (που δεν ειναι ευκολο να στις εξηγησουμε απο εδω) ταιριαζουν τοτε εκαναν λαθος και δεν σου πουλησαν 75αρι αλλα 100αρι.

Link to comment
Share on other sites

τι γράφει ο κωδικός μηχανής της άδειας κυκλοφορίας?

Link to comment
Share on other sites

τι γράφει ο κωδικός μηχανής της άδειας κυκλοφορίας?

Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοια πληροφορία στην άδεια πριν με ρωτήσεις.

Ο κωδικός της μηχανής είναι AUB. Ψάχνοντας στη wikipedia, είδα πως αυτός ο κωδικός πράγματι αντιστοιχεί σε 100ρι!

Πως είναι δυνατόν να μην ήξεραν ποιο αυτοκίνητο αγόρασαν; (Το είχαν από καινούριο)

Απίστευτο...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια να "ανακαλύψω" το αυτοκινητάκι μου.

Τώρα θα πρέπει να δω τι συμβαίνει στις 5000+. B)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοια πληροφορία στην άδεια πριν με ρωτήσεις.

Ο κωδικός της μηχανής είναι AUB. Ψάχνοντας στη wikipedia, είδα πως αυτός ο κωδικός πράγματι αντιστοιχεί σε 100ρι!

Πως είναι δυνατόν να μην ήξεραν ποιο αυτοκίνητο αγόρασαν; (Το είχαν από καινούριο)

Απίστευτο...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια να "ανακαλύψω" το αυτοκινητάκι μου.

Τώρα θα πρέπει να δω τι συμβαίνει στις 5000+. B)

τύποτα φίλε να είσαι καλά. Ότι θες εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.