Jump to content
dimitris918

Coming Home & Leaving Home Light Function

Recommended Posts

οταν σβηνεις το αμαξι,κατεβαινεις και κλειδωνεις,τα φωτα μενουν ανοιχτα για οση ωρα τα εχεις ρυθμισει ετσι δεν ειναι;εχει βαλεις τον διακοπτη στο auto για να μενουν ανοιχτα ή τον εχεις βαλει στην μεσαια σκαλα;στο ρωτω γιατι εγω μολις βγαλω το κλειδι μου σβηνουν ειτε τον εχω στο auto ειτε στην μεσαια... :(

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα οτι θα ακουσω τετοια ερωτηση...το αυτοκινητο εχει πολλα tip n tricks :(.Λοιπον μολις κλεισεις τον κινητηρα κανε μια φορα το σινιαλο της μεγαλης σκαλας και αστο.....θα δεις οτι το αυτοκινητο αφηνει τα φωτα ανοιχτα μεχρι τα δευτερολεπτα που του εχεις ορισει.... :D

Επισης αν ειναι το comfort indicator στο ON τοτε μπορεις να αναβεις το φλας σου χωρις να τραβας τον διακοπτη τερμα αλλα ενα απλο κλικ αρκει....ετσι αναβεις τα φλας για περιπου 3 φορες....ειναι ωραιο οταν προσπερνας !!!

Edited by Dimitris V.
Link to comment
Share on other sites

Να ερθω και εγω με τη σειρα μου τωρα να ρωτησω κατι?Εχω δει (κυριως σε Mercedes αλλα και στο Fiat Bravo) οτι αναβει το αριστερο η δεξι προβολακι αναλογα με το που στριβει μαλλον(δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει και γιατι,ισως με το φλας-ας το εξηγησει καποιος που το γνωριζει) μηπως το κανει και το scirocco αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα οτι θα ακουσω τετοια ερωτηση...το αυτοκινητο εχει πολλα tip n tricks :(.Λοιπον μολις κλεισεις τον κινητηρα κανε μια φορα το σινιαλο της μεγαλης σκαλας και αστο.....θα δεις οτι το αυτοκινητο αφηνει τα φωτα ανοιχτα μεχρι τα δευτερολεπτα που του εχεις ορισει.... ;)

Επισης αν ειναι το comfort indicator στο ON τοτε μπορεις να αναβεις το φλας σου χωρις να τραβας τον διακοπτη τερμα αλλα ενα απλο κλικ αρκει....ετσι αναβεις τα φλας για περιπου 3 φορες....ειναι ωραιο οταν προσπερνας !!!

ευχαριστω πολυ!θα το δοκιμασω μολις νυχτωσει. ;)

εχει σημασια που θα εχω αφησει τον διακοπτη;δηλαδη πρεπει να ειναι στο off,στο auto ή στην μεσαια σκαλα ; :D

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->
Να ερθω και εγω με τη σειρα μου τωρα να ρωτησω κατι?Εχω δει (κυριως σε Mercedes αλλα και στο Fiat Bravo) οτι αναβει το αριστερο η δεξι προβολακι αναλογα με το που στριβει μαλλον(δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει και γιατι,ισως με το φλας-ας το εξηγησει καποιος που το γνωριζει) μηπως το κανει και το scirocco αυτο?

μαλλον λες το Parking οταν σβισεις τιν μηχανη και βγαλεις το κλειδακι σου αναψε το φλας αν το κανεις πανο θα αναψει το Parking δεξια αν κανεις το διακοπτη κατω θα αναψει το Parking αριστερα :(

Link to comment
Share on other sites

μαλλον λες το Parking οταν σβισεις τιν μηχανη και βγαλεις το κλειδακι σου αναψε το φλας αν το κανεις πανο θα αναψει το Parking δεξια αν κανεις το διακοπτη κατω θα αναψει το Parking αριστερα :(

Οχι δεν εννοω αυτο, αλλα οταν π.χ. περιμενει στο φαναρι με αναμενο φλας αναβει το αριστερο η δεξι προβολακι αναλογα.Εβλεπα προχτες ενα Bravo που προσπαθουσε να παρκαρει(νυχτα) και οπου εστριβε το τιμονι αναβε και το αντοιστιχο προβολακι.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και και εγω στο bravo.....το κανει το scirocco φτανει να εχεις Xenon ...αν παρατηρησεις υπαρχει διπλα μια λαμπα και κανει ακριβως αυτη τη δουλεια !!!post-10812-1233917523_thumb.jpg

επισεις εσεις που εχετε το πακετο φωτισμου PLA k PLB να αφηνεται παντα τον διακοπτη στο auto

Edited by Dimitris V.
Link to comment
Share on other sites

εβαλες χωρις να ξερεις τι ειναι ? :(

Το PLA ειναι οπως ειδες το εσωτερικο του scirocco μου δλδ φως στα ποδια ,coming & leaving home function,και αυτοματος εσωτερικος καθρεπτης.Το PLB εχει ολα τα παραπανω + εξωτερικο περιμετρικο φωτισμο κατω απο του καθρεπτες + ηλεκρικα ανοιγωμενοι καθρεπτες

Edited by Dimitris V.
Link to comment
Share on other sites

εβαλες χωρις να ξερεις τι ειναι ? Το PLA ειναι οπως ειδες το εσωτερικο του scirocco μου δλδ φως στα ποδια ,coming & leaving home function,και αυτοματος εσωτερικος καθρεπτης.Το PLB εχει ολα τα παραπανω + εξωτερικο περιμετρικο φωτισμο κατω απο του καθρεπτες + ηλεκρικα ανοιγωμενοι καθρεπτες

Οχι ξερω τι ειναι το PLA και τι το PLB (θα ημουν UFO να το βαλω ετσι) απλα δεν ηξερα αυτο το κολπο με τα προβολακια και ακομα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει και γιατι... :(

Link to comment
Share on other sites

Οριστε πως φαινεται το πακετο φωτισμου PLA και το coming home & leaving home

Φίλε μου το βιντεάκι σου είναι καταπληκτικό και σε ευχαριστώ πολύ!

Φυσικά το ανάρτησα μαζί με όλα τα άλλα, εδώ! http://eleni-ioannou.com/Scirocco.htm

Ήταν πολύ κατατοπιστικό και εμένα προσωπικά με έφτιαξες! Που εδώ που τα λέμε έφτιαξες πολλούς και ας μην το λένε!!! tongue.giftongue.giftongue.gif:wub:

Link to comment
Share on other sites

όταν διαβασα για το coming home leaving home δεν είχα την υπομονή να διαβασω ολο το κειμενο και μπηκα στο αυτοκινητο και παλευα να το ενεργοποιήσω....

Μολις ηρεμα διαβασα οτι μενουν ανοιχτα αν "παιξεις" τα μεγαλα φωτα ησυχασα που δεν ηταν .......... χαλασμενο!!!! χαχαχαχα!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

όταν διαβασα για το coming home leaving home δεν είχα την υπομονή να διαβασω ολο το κειμενο και μπηκα στο αυτοκινητο και παλευα να το ενεργοποιήσω....

Μολις ηρεμα διαβασα οτι μενουν ανοιχτα αν "παιξεις" τα μεγαλα φωτα ησυχασα που δεν ηταν .......... χαλασμενο!!!! χαχαχαχα!!! :wub:

;)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εγινε δοκιμη.....

Ειτε αφηνεις το διακοπτη στο Auto ειτε στο 0 η λειτουργια Coming home, leaving home λειτουργει......

Για οσους αναρωτιουνται... και ειπαμε οταν βγαινουμε απο το τουτου, "παιζουμε" μια φορα τα μεγαλα φώτα.....

:thumbsup:B)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα δεν πιανει :thumbsup:

κατι θα κανω λαθος!

εβαλα μπρος το αμαξι,γυρισα τον διακοπτη στο auto οπου και αναψε η μεσαια σκαλα,εκανα μια φορα ενα γρηγορο σινιαλο με τον διακοπτη,εσβησα το αμαξι,εβγαλα το κλειδι,και εσβησαν τα φωτα!

τι λαθος κανω; B)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα δεν πιανει <_<

κατι θα κανω λαθος!

εβαλα μπρος το αμαξι,γυρισα τον διακοπτη στο auto οπου και αναψε η μεσαια σκαλα,εκανα μια φορα ενα γρηγορο σινιαλο με τον διακοπτη,εσβησα το αμαξι,εβγαλα το κλειδι,και εσβησαν τα φωτα!

τι λαθος κανω; :(

το βρηκα το λαθος!

πρωτα πρεπει να σβησει το αμαξι και μετα να γινει το σινιαλο B)

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα οτι θα ακουσω τετοια ερωτηση...το αυτοκινητο εχει πολλα tip n tricks :(.Λοιπον μολις κλεισεις τον κινητηρα κανε μια φορα το σινιαλο της μεγαλης σκαλας και αστο.....θα δεις οτι το αυτοκινητο αφηνει τα φωτα ανοιχτα μεχρι τα δευτερολεπτα που του εχεις ορισει.... :baby:

Επισης αν ειναι το comfort indicator στο ON τοτε μπορεις να αναβεις το φλας σου χωρις να τραβας τον διακοπτη τερμα αλλα ενα απλο κλικ αρκει....ετσι αναβεις τα φλας για περιπου 3 φορες....ειναι ωραιο οταν προσπερνας !!!

ευχαριστω πολυ!θα το δοκιμασω μολις νυχτωσει. B)

εχει σημασια που θα εχω αφησει τον διακοπτη;δηλαδη πρεπει να ειναι στο off,στο auto ή στην μεσαια σκαλα ; <_<

το βρηκα το λαθος!

πρωτα πρεπει να σβησει το αμαξι και μετα να γινει το σινιαλο B)

:lol: και να μην στο είχε γράψει! tongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο archery μου το τονισε κιολας ο φιλος αλλα με την αγωνια και την συγκινηση να το κανω ,ξεχασα στον δρομο την διαδικασια... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!μόλις πήρα να συμπληρώσω στην παραγγελια το πακέτο PLB.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν με το κλείδωμα κλείνουν και οι καθρέφτες μαζί!

Γιατί στο A4 B8 του πατέρα μου κλείνουν και είναι ευκολία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.