Jump to content
archery

Πόσο βρωμίζει το πίσω παρμπρίζ!

???????? ?? ???? ?????????  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παιδιά εσείς που το έχετε, για πείτε μας τώρα που ήταν βροχερός ο καιρός το πίσω παρμπρίζ λερωνόταν? Πολύ, λίγο, καθόλου.

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο

τα sedan γιατί δεν έχουν πίσω υαλοκαθαριστήρα? :D:wub:

Edited by atrias
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο

τα sedan γιατί δεν έχουν πίσω υαλοκαθαριστήρα? :D:wub:

Χωρίς να πέρνω όρκο νομίζω οτι λόγο κλίσης του πίσω παρμπρίζ και αεροδυναμικής δεν χρειάζεται.Όταν κινείται το αυτοκίνητο δεν βρεχεται ιδιαίτερα το τζάμι μόνο όταν είναι σε στάση.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο

τα sedan γιατί δεν έχουν πίσω υαλοκαθαριστήρα? :D:wub:

Επειδή στην ερώτηση σου έπιασα ένα ίχνος ......... :lol: δεν το λέω. Θα σου απαντήσω! Το Kia Shuma αν και σεντάν με αρκετό κώλο πίσω όπως και τα Skoda Octavia, έχουν όλα!!! ;) Βασικά όλα τα 5θυρα έχουν υαλοκαθαριστήρα! you Know????

Υ.Γ. Επειδή έτυχε και είχα το Kia Shuma θα σου πω, ότι αν το αυτοκίνητο κινιόταν πάνω από 60km/h δεν πάει να έριχνε καρέκλες, δεν ακούμπαγε σταγόνα στο πίσω παρμπρίζ!!! tongue.gif

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω Octavia δεν έχει υαλοκαθαριστήρα.Μια φορά έτυχε και είδα ένα octavia με υαλοκαθαριστήρα και ήταν με ρουμανικες πινακίδες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω Octavia δεν έχει υαλοκαθαριστήρα.Μια φορά έτυχε και είδα ένα octavia με υαλοκαθαριστήρα και ήταν με ρουμανικες πινακίδες.

Ο μπατζανάκης μου έχει το Octavia με υαλοκαθαριστήρα και είναι Ελληνικό!!!

Υ.Γ. Και για να είμαι σωστός ρώτησα μόλις τον μπατζανάκη μου και μου είπε ότι κανένα Octavia δεν έχει υαλοκαθαριστήρες, αυτός το είχε παραγγείλει και του το βάλανε έξτρα! Οπότε knife.gif:lol: Όσο για το Kia Shuma αυτά έχουν όλα ανεξαιρέτου χώρας προέλευσης.

Για να μπω στο θεμα μας, ναι το τζαμι λερωνεται.......

Αρκετα.......

Αλλα ριχνεις το νερακι σου δουλευει και υαλοκαθαριστηρας και εισαι αρχοντας.......! tongue.gif

Αυτό ήθελα να ακούσω ρε παιδί μου! :thumbsup: όχι ποια έχουν υαλοκαθαριστήρες και ποια όχι! ¶λλωστε η ερώτηση ήτανε σαφής!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην ερώτηση σου έπιασα ένα ίχνος ......... ;) δεν το λέω. Θα σου απαντήσω! Το Kia Shuma αν και σεντάν με αρκετό κώλο πίσω όπως και τα Skoda Octavia, έχουν όλα!!! ;) Βασικά όλα τα 5θυρα έχουν υαλοκαθαριστήρα! you Know????

Υ.Γ. Επειδή έτυχε και είχα το Kia Shuma θα σου πω, ότι αν το αυτοκίνητο κινιόταν πάνω από 60km/h δεν πάει να έριχνε καρέκλες, δεν ακούμπαγε σταγόνα στο πίσω παρμπρίζ!!! tongue.gif

τα 5θυρα το ξέρω ότι έχουν!

για τα sedan λέω τα 4θυρα δηλαδή!

από αυτά κανένα δεν έχω δει να έχει

sorry για την άσχετη ερώτηση αλλά το θυμήθηκα με αυτό που είδα να ρωτάς κι εσύ! :lol:-_-

Link to comment
Share on other sites

τα 5θυρα το ξέρω ότι έχουν!

για τα sedan λέω τα 4θυρα δηλαδή!

από αυτά κανένα δεν έχω δει να έχει

sorry για την άσχετη ερώτηση αλλά το θυμήθηκα με αυτό που είδα να ρωτάς κι εσύ! :D :D

Για τα sedan απάντησε ο φίλος tassos_th και συμφωνώ μαζί του, δεν έχουν την ίδια κλήση και αν ανοίξεις και την θέρμανση του πίσω παρμπρίζ το νερό εξαφανίζεται!

Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη, αλλά η ερώτησή μου ήταν απλή, για να δούμε κατά πόσο λερώνεται το πίσω παρμπρίζ και γίνεται δυσχερέστερη η ορατότητα. :D

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε, για πείτε μας τώρα που ήταν βροχερός ο καιρός το πίσω παρμπρίζ λερωνόταν? Πολύ, λίγο, καθόλου.

Φίλε μου arcery το πίσω τζάμι λερώνει όπως και στο golf v που είχα δηλαδή αρκετά, πρόβλημα όμως δεν υπάρχει γιατί ο καθαριστήρας πίσω καθαρίζει το μεγαλύτερο μέρος του τζαμιού, και η ορατότητα προς τα πίσω δεν επιρεάζεται με την βροχή, να σας πώ ότι έχοντας σε λειτουργεία τους μπροστινούς με το που βάζεται όπισθεν ξεκινάει και ο πίσω αυτόματα! και μια αναφορά, στο golf σκουπίζοντας αυτόματα το μπαμπρίζ και αφου σταματάγανε οι καθαριστήρες μετα απο 5 ΄΄ ξανασκούπιζαν άλλη μια φορά, αυτό το βγάλαν από το scirocco! Παρέμειναν όμως, και ευτυχώς, όταν τους έχεις στο συνεχόμενο και σταματήσεις π.χ φανάρι γίνονται αυτόματα διακοπτόμενοι και ξαναρχίζουν όταν ξεκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου arcery το πίσω τζάμι λερώνει όπως και στο golf v που είχα δηλαδή αρκετά, πρόβλημα όμως δεν υπάρχει γιατί ο καθαριστήρας πίσω καθαρίζει το μεγαλύτερο μέρος του τζαμιού, και η ορατότητα προς τα πίσω δεν επιρεάζεται με την βροχή, να σας πώ ότι έχοντας σε λειτουργεία τους μπροστινούς με το που βάζεται όπισθεν ξεκινάει και ο πίσω αυτόματα! και μια αναφορά, στο golf σκουπίζοντας αυτόματα το μπαμπρίζ και αφου σταματάγανε οι καθαριστήρες μετα απο 5 ΄΄ ξανασκούπιζαν άλλη μια φορά, αυτό το βγάλαν από το scirocco! Παρέμειναν όμως, και ευτυχώς, όταν τους έχεις στο συνεχόμενο και σταματήσεις π.χ φανάρι γίνονται αυτόματα διακοπτόμενοι και ξαναρχίζουν όταν ξεκινήσεις.

Φίλε μου αυτή η πληροφορία είναι από τις καλύτερες που έχω ακούσει για το εν λόγω θέμα. Ευχαριστώ πολύ! Η τεχνολογία στην υπηρεσία του ανθρώπου στο μεγαλείο της! ;)

Υ.Γ. Όχι τίποτα άλλο για να γεμίζουν και οι δικές μας μπαταρίες που το περιμένουμε ρε παιδιά!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Τα λαστιχα λερωνονται οταν τρεχει?Ε μα τωρα επρεπε να πω κατι(ατοπο θεμα μου φαινεται).

Μην ξεχνάς ότι αυτό που το άνοιξε το θέμα (Archery) είχε πιο πριν το MAZDA MX5... το οποίο στο πίσω τζάμι δεν είχε καν καθαριστήρα...

¶ρα είναι λογικό που το ρωτάει.. γιατί πρέπει να είναι κάτι που τον "έτρωγε" χρόνια..... Το έχω ζήσει και εγώ αρκετά με το Peugeot 206cc της κοπέλας μου...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι αυτό που το άνοιξε το θέμα (Archery) είχε πιο πριν το MAZDA MX5... το οποίο στο πίσω τζάμι δεν είχε καν καθαριστήρα...

¶ρα είναι λογικό που το ρωτάει.. γιατί πρέπει να είναι κάτι που τον "έτρωγε" χρόνια..... Το έχω ζήσει και εγώ αρκετά με το Peugeot 206cc της κοπέλας μου...

Οχι Κων/νε εγω ειχα ΜΧ5 παλαιοτερα.Οκ και εμενα εχει η κοπελα μου το Corsa το καινουργιο και λερωνεται.Σε ολα λερωνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ερωτησεις ειναι αυτες? αν βρομηζει το πισω τζαμι???Λογικο ειναι σε ολα τα αμαξια να "βρομιζει" αλωστε για αυτο εχει και τον υαλοκαθαριστηρα... ;)

Edited by Nikolasss
Link to comment
Share on other sites

Βρωμιζει και δεν το καθαριζω ποτε με τον καθαριστηρα....το παω σε πλυντηριο...

Μου την σπαει απιστευτα να φαινεται το σχεδιακι του ημικυκλιου στο πισω τζαμι...

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το και λίγο θετικά..

...έχει βοηθήσει κάποιες φορές να εκφραστούν καλλιτεχνικές ανησυχίες :

vwtouaregmudad.jpg

dirtycar1.jpg

thbdirtycars15.jpg

70881725.jpg

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.