Jump to content
nikos sv

Τοποθέτησει σε Golf Vi τιμόνι με Paddles

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω, εαν ξερεις καποιος, σε Golf vi 160 dsg- 7 με τιμονι χωρις paddles, εαν γινεται να τοποθετηθει τιμονι με paddles .(ξεχασε ο πωλητης να το γραψει στην παραγγελια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω, εαν ξερεις καποιος, σε Golf vi 160 dsg- 7 με τιμονι χωρις paddles, εαν γινεται να τοποθετηθει τιμονι με paddles .(ξεχασε ο πωλητης να το γραψει στην παραγγελια :whistling:

Φίλος σε passat έπαθε το ίδιο πράγμα. Αγόρασε λοιπόν τιμόνι με paddles από το ebay και αφού έκανε τη σωστή κωδικοποίηση το ενεργοποίησε και έτσι τέλος καλό όλα καλά. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες εδώ:http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=24848&view=getnewpost

Link to comment
Share on other sites

Φίλος σε passat έπαθε το ίδιο πράγμα. Αγόρασε λοιπόν τιμόνι με paddles από το ebay και αφού έκανε τη σωστή κωδικοποίηση το ενεργοποίησε και έτσι τέλος καλό όλα καλά. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες εδώ:http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=24848&view=getnewpost
Διαβάσα την περίπτωσει του και κατευθείαν πηγα στην αντιπροσωπία και τους ειπα οτι γινεται να μπει.Στην αρχη μου ειχε πει ο πωλητης οτι ειναι δυσκολο γιατι πρεπει να αλαχτουν 3με4 εγκεφαλακια! Τους εξηγησα οτι ενας φίλος το αλλαξε μεσα σε 10 λεπτά και με το Vag Com αλλαξε καποιο κωδικο και τελος!!Με κοιταζε λες και του μίλαγα κινέζικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με απορία σε κοιτάζουν οι ίδιοι οι ηλεκτρολόγοι,πόσο μάλλον οι πωλητές όταν τους λες για Vag-com και κωδικοποίηση. :wacko::whistling: Υπάρχει επίσης περίπτωση να μπαίνουν εκ των υστέρων μόνο τα χειριστήρια γιατί όπως έχω δει στο ΕΤΚΑ για το passat τα δίνει ξεχωριστά ως ανταλλακτικό. Θέλει λίγο ψάξιμο. Επίσης αν δεν έχει μπει το αυτοκίνητο σε γραμμή παραγωγής μπορεί νομίζω να προστεθεί οτιδήποτε θέλουμε στην αρχική παραγγελία. Φτερά λοιπόν στα πόδια σου και τρέχα στην αντιπροσωπεία αποφασισμένος και το σπουδαιότερο ενημερωμένος. worthy.gifprotest.gif

Link to comment
Share on other sites

Να χρειαστούν αντικατάσταση 3-4 εγκεφαλάκια ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Ο εγκέφαλος του τιμονιού που είναι κάτω από την κολώνα ίσως, στην χειρότερη περίπτωση. Και σίγουρα ο εγκέφαλος του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω, εαν ξερεις καποιος, σε Golf vi 160 dsg- 7 με τιμονι χωρις paddles, εαν γινεται να τοποθετηθει τιμονι με paddles .(ξεχασε ο πωλητης να το γραψει στην παραγγελια :)

Εγώ παρήγγειλα το HIGHLINE 122ps DSG με paddles στο τιμόνι και κόστιζουν 113¤.Να ξέρεις όμως ότι αυτή η έκδοση έχει τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών στον στάνταρ εξοπλισμο.

Στις εκδόσεις TRENDLINE & COMFORTLINE τότε πρέπει να στάξεις 400¤ για το τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών και άλλα 113¤ για τα paddles.ΣΥΝΟΛΟ: 513¤

Ότι άλλο σου πούνε δεν ισχύει.Στο λέω υπεύθυνα.Όσο για τα 160ps δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση με τα paddles ώστε να μην μπαίνουνε.Στο λέω διότι εγώ έχω παραγγείλει το 122ps.

Ελπίζω να σε κατατόπισα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.