Jump to content
vagd

Dcc

Recommended Posts

Ο καθενας επιλεγει και βαζει στο αυτοκινητο του οτι θελει.Αλλιως δεν θα υπηρχε καταλογος εξτρα εξοπλισμου.Θα μας το εδιναν σε ολους ιδιο.Οτι βαλει κανεις επανω ομορφο ειναι και κανει το κεφι του...

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

offtopic.... 956 , 569...άπλα μαλλον το παλικαρι μπερδεψε τα νουμερα τωρα παρατηρησα...χαχα...

δεν μπερδεψα τιποτε ρε,γιατι δεν σας περασε απο το μυαλο οτι αναφερομαι σε τιμη τεμαχιου;

225¤ κοστιζει το ενα εμπρος αριστερα και αλλο τοσο το αλλο εμπρος δεξια,253 κοστιζει το ενα πισω αριστερα και αλλο τοσο το αλλο πισω δεξια.

και αφου μαθαμε και λιγη γραμματικη του δημοτικου να πω οτι δεν κατακρινω κανεναν που εβαλε dcc και αυτο πιστευω ειναι κατανοητο απο το προηγουμενο ποστ μου.καλα εκανε και το εβαλε οποιος το εβαλε και σιγουρα κακο δεν ειναι.γι'αυτο ομως ειναι τα extras,αλλοι τα επιλεγουν αλλοι παλι οχι.σιγουρα κερδισμενοι ειναι οι αντ/ποι που ανεβαζουν το τελικο κοστος και αρα την προμηθεια τους.εγω δεν θα το επελεγα για τους λογους που ειπα.θα το επελεγα μονο αν μου περισσευαν τα χρηματα που κοστιζει και αφου ειχα πρωτα βαλει οτι αλλο θεωρουσα οτι χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπερδεψα τιποτε ρε,γιατι δεν σας περασε απο το μυαλο οτι αναφερομαι σε τιμη τεμαχιου;

225¤ κοστιζει το ενα εμπρος αριστερα και αλλο τοσο το αλλο εμπρος δεξια,253 κοστιζει το ενα πισω αριστερα και αλλο τοσο το αλλο πισω δεξια.

και αφου μαθαμε και λιγη γραμματικη του δημοτικου να πω οτι δεν κατακρινω κανεναν που εβαλε dcc και αυτο πιστευω ειναι κατανοητο απο το προηγουμενο ποστ μου.καλα εκανε και το εβαλε οποιος το εβαλε και σιγουρα κακο δεν ειναι.γι'αυτο ομως ειναι τα extras,αλλοι τα επιλεγουν αλλοι παλι οχι.σιγουρα κερδισμενοι ειναι οι αντ/ποι που ανεβαζουν το τελικο κοστος και αρα την προμηθεια τους.εγω δεν θα το επελεγα για τους λογους που ειπα.θα το επελεγα μονο αν μου περισσευαν τα χρηματα που κοστιζει και αφου ειχα πρωτα βαλει οτι αλλο θεωρουσα οτι χρειαζεται.

B) Εγώ αυτό έκανα εφόσον το φόρτωσα κανονικά, τι άλλο μπορούσα να βάλω? εεε ας βάλουμε και το Dcc! tongue.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

B) Εγώ αυτό έκανα εφόσον το φόρτωσα κανονικά, τι άλλο μπορούσα να βάλω? εεε ας βάλουμε και το Dcc! tongue.gif:rolleyes:

σωστος! :lol:

Link to comment
Share on other sites

το dcc δεν ειναι μόνο ο ανταπτορας που λετε..ειναι ολη η αναρτηση..η τεχνογνωσια δεν ειναι της vw..εχει τοποθετηθει εδω και χρονια σε αλλα αυτοκινητα...(βλ. οpel astra) η aftermarket (βλ. tein).Η vw ισχυριζεται οτι εχει οριο ζωης κοντα στα 100000km και το service της ειναι απλα η συμπληρωση λαδιου καθε καποια χλμ..Aν χαλασει όμως υπολογιστε 2,5 φορες το κόστος που το χρεωνει σαν extra δλδ κοντα στα 2000 χιλιαρικα..Αξιζει?οχι βεβαια..

ειμαι σιγουρος οτι το 50% το παραγγελνει (και ειναι λιγοι απ οτι εμαθα) χωρις προηγουμενως να κανει test drive.Το comfort ειναι πολυ μαλακο για ορισμενες περιστασεις και το sport πολυ σκληρο για τον περισσότερο κόσμο..To normal ειναι η std ρυθμιση του scirocco Και αυτο που θα χρησιμοποιείτε το 90% των περιπτώσεων ..οποτε....?

καλυτερα μια KW 2!!

+1000000000000 kw v2 μυαλα στα καγκελα!!! Ασε που η πατεντα ειναι δανεικη απο το TT

μεσα στο λαδι των αμορτισερ υπαρχουν ρινισματα μεταλλου, το DCC εχει 3 ρυθμισεις , αναλογα με τη επιλογη του οδηγου αλλαζει η τιμη του ρευματος που ασκηται στα αμορτισερ και δινει την αισθηση οτι μαλακωνει ή σκληραινει την αναρτηση αφου τα ρινισματα μεσα στο λαδι αλοτε ειναι μαζεμενα πανω ή κατω αναλογως αν περναει ρευμα ή οχι.

διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα , αυτη δεν ειναι η βασικη λειτουργια?

Link to comment
Share on other sites

Ασε που η πατεντα ειναι δανεικη απο το TT

Το magnetic ride to φτιαχνει η delphi και εχει ιδια λογικη λειτουργιας αλλα ειναι καλυτερη εφαρμογη.

το DCC εχει 3 ρυθμισεις , αναλογα με τη επιλογη του οδηγου
kw v2 μυαλα στα καγκελα

εγώ παντως απο το να κατεβαινω κατω με το κατσαβιδι, προτιμαω να αλλαζω ρυθμιση με ενα κουμπακι.

οποτε +1 στο DCC....

Link to comment
Share on other sites

Το magnetic ride to φτιαχνει η delphi και εχει ιδια λογικη λειτουργιας αλλα ειναι καλυτερη εφαρμογη.

εγώ παντως απο το να κατεβαινω κατω με το κατσαβιδι, προτιμαω να αλλαζω ρυθμιση με ενα κουμπακι.

οποτε +1 στο DCC....

αμα δε θες kw παιζει και κατι πιο ακριβο με ρυθμιση (32 ρυθμισεις)απο την καμπινα TEIN και ειναι κορυφαιες .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα πρέπει να αλλάξουμε και αυτοκίνητο για να έχουμε περισσότερες ρυθμίσεις στην ανάρτηση! Λέω εγώ τώρα!!!! tongue.giftongue.giftongue.gif:lol: Μη τρελαθούμε ρε παιδιά ακόμα δεν το πήραμε συζητάμε για το αν είναι καλές και αν θέλουν άλλαγμα! new_killpc.gifdizzy2.gif μήπως είμαστε rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα πρέπει να αλλάξουμε και αυτοκίνητο για να έχουμε περισσότερες ρυθμίσεις στην ανάρτηση! Λέω εγώ τώρα!!!! tongue.giftongue.giftongue.gif:lol: Μη τρελαθούμε ρε παιδιά ακόμα δεν το πήραμε συζητάμε για το αν είναι καλές και αν θέλουν άλλαγμα! new_killpc.gifdizzy2.gif μήπως είμαστε rocket.gif

Πολυ σωστος!!!(αλλα οι TEIN ειναι απιστευτες)......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα πρέπει να αλλάξουμε και αυτοκίνητο για να έχουμε περισσότερες ρυθμίσεις στην ανάρτηση! Λέω εγώ τώρα!!!! tongue.giftongue.giftongue.gif:D Μη τρελαθούμε ρε παιδιά ακόμα δεν το πήραμε συζητάμε για το αν είναι καλές και αν θέλουν άλλαγμα! new_killpc.gifdizzy2.gif μήπως είμαστε rocket.gif

εγω δε λεω να αλλαξω τωρα αναρτηση, κουβεντα κανουμε. απλα σε 2 χρονακια που θα τα εχει ψιλοφτυσει η μαμα

αναρτηση(γιατι δεν οδηγαω σαν γερος :D )και μιας που δεν εχω DCC μια kw v2 θα ερθει λουκουμι :D

Link to comment
Share on other sites

εγω δε λεω να αλλαξω τωρα αναρτηση, κουβεντα κανουμε. απλα σε 2 χρονακια που θα τα εχει ψιλοφτυσει η μαμα

αναρτηση(γιατι δεν οδηγαω σαν γερος :D )και μιας που δεν εχω DCC μια kw v2 θα ερθει λουκουμι :D

Μα και εγώ επειδή δεν οδηγάω σαν γέρος έβαλα επάνω Dcc! tongue.giftongue.giftongue.gif:D Σε 2 χρόνια θα έχουν βγει διαστημόπλοια και δεν θα χρειάζεσαι αναρτήσεις! tongue.gif Εκτός και εδώ στην Ελλάδα ακόμα και στα σύννεφα υπάρχουν λακκούβες!!! :baby::thumbsup::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..κ εγς τον μαη με το καλο θα εχω το δικο μου λευκο scirocco με dcc.. επιλογη μου εγινε με βαση το θεμα της αναγκης για μια ποιο σκληρη αναρτηση σε στροφες(λογς υπερβολικου βαρους του scirocco)κ γιατι προτιμω να ''πλεει'' το αυτοκινητο μεσα στην πολη η σε χαλαρα ταξιδια..δεν θελω να ποναει η μεση μου αλλα ουτε να γερνει σαν βαρκα..εξου κ το dcc.οσο για τις τειν..πολυ καλες..αλλα με μικρο χρονο ζωης(μιας κ λετε οτι το dcc θα χαλασει γρηγορα) κ με σαφως μεγαλυτερο κοστος..κ μη ξεχναμε οτι δεν ειναι εργοστασιακες..παντως εχω μια απορια..πολλοι αναφερετε πως αν κατι ειναι να χαλασει θα χαλασει..αυτο με φοβιζει γιατι μετα απο εμπειρια μου με mini cooper ειχα πει ποτε ξανα ευρωπαικο..ακριβως λογω αξιοπιστιας..αλλα η τυχη τα εφερε ετσι ωστε να ξαναπαρω ευρωπαικο..ελπιζω να μην το απολαυσουν περισσοτερο τα συνεργεια παρα εγω.. -_- αλλα απο οσα εχω διαβασει μεχρι στιγμης στο φορουμ,μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω με την ιδεα του πιθανου προβληματος.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..κ εγς τον μαη με το καλο θα εχω το δικο μου λευκο scirocco με dcc.. επιλογη μου εγινε με βαση το θεμα της αναγκης για μια ποιο σκληρη αναρτηση σε στροφες(λογς υπερβολικου βαρους του scirocco)κ γιατι προτιμω να ''πλεει'' το αυτοκινητο μεσα στην πολη η σε χαλαρα ταξιδια..δεν θελω να ποναει η μεση μου αλλα ουτε να γερνει σαν βαρκα..εξου κ το dcc.οσο για τις τειν..πολυ καλες..αλλα με μικρο χρονο ζωης(μιας κ λετε οτι το dcc θα χαλασει γρηγορα) κ με σαφως μεγαλυτερο κοστος..κ μη ξεχναμε οτι δεν ειναι εργοστασιακες..παντως εχω μια απορια..πολλοι αναφερετε πως αν κατι ειναι να χαλασει θα χαλασει..αυτο με φοβιζει γιατι μετα απο εμπειρια μου με mini cooper ειχα πει ποτε ξανα ευρωπαικο..ακριβως λογω αξιοπιστιας..αλλα η τυχη τα εφερε ετσι ωστε να ξαναπαρω ευρωπαικο..ελπιζω να μην το απολαυσουν περισσοτερο τα συνεργεια παρα εγω.. :rolleyes: αλλα απο οσα εχω διαβασει μεχρι στιγμης στο φορουμ,μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω με την ιδεα του πιθανου προβληματος.. :rolleyes:

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.... αλλά από τα περιοδικά που έχω διαβάσει.... το Scirocco χωρίς DCC έχει από default την πιο σκληρή ρύθμιση του DCC..... όσον αφορά τους Ελληνικούς δρόμους.... το Scirocco χωρίς DCC δεν πλησιάζει ΚΑΝ το κοπάνημα του Mini Cooper... To Mini ΚΟΠΑΝΑΓΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!

To Scirocco ακόμα και στην πιο σκληρή ρύθμιση απορροφάει πολύ καλά τους κραδασμούς και τις λακκούβες

Link to comment
Share on other sites

το scirocco χωρις dcc εχει την νορμαλ ρυθμιση της dcc.την μεσαια δλδ

Αυτό το ξέρεις? ή υποθέτεις?

Γιατί π.χ στο Autobild No57 - 31/10/2008 λέει ότι το DCC πακέτο έχει Comfort, Normal, Sport

<< ... πλήρες είναι το VW στο οποίο κοστίζει 865ευρώ η έξτρα ρυθμιζόμενη ανάρτηση (και χωρίς το DCC πάντως η ανάρτηση έχει sport ρύθμιση ούτως ή άλλως)>>

Εκτός αν εννοεί ότι και η normal ρύθμιση μπορεί να θεωρηθεί sport

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρεις? ή υποθέτεις?

Γιατί π.χ στο Autobild No57 - 31/10/2008 λέει ότι το DCC πακέτο έχει Comfort, Normal, Sport

<< ... πλήρες είναι το VW στο οποίο κοστίζει 865ευρώ η έξτρα ρυθμιζόμενη ανάρτηση (και χωρίς το DCC πάντως η ανάρτηση έχει sport ρύθμιση ούτως ή άλλως)>>

Εκτός αν εννοεί ότι και η normal ρύθμιση μπορεί να θεωρηθεί sport

Οχι φιλε Solaris εχεισ δικιο το Scirocco εχει την sport ρυθμιση απ'τη μανα του και αυτο ειναι σίγουρο100%

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα συμφωνησω με τον φιλο danichro που λεει οτι τα scirocco χωρις dcc ειναι στην normal ρυθμιση.γιατι αν ηταν στην πιο σκληρη,τοτε πρεπει να θεωρησουμε εξαρχης οτι αυτα με dcc στην νορμαλ ειναι λιγο πιο μαλακα(κ στην comfort ειναι απο ντεσεβο(?)..)σε σχεση με αυτα χωρις dcc..κατι που δεν μου κολλαει κ πολυ..αν ηταν ετσι,τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η νορμαλ η η κομφορτ?τοτε 8α επρεπε να εχει μονο 2 ρυθμισεις..σπορτ+νορμαλ η σπορτ+ κομφορτ.αν μπορει το παιδι που ειναι 100% σιγουρος,να μας δωσει καποια αξιολογα στοιχεια(απο την vw η γενικοτερα καποιο αλλο εγκυρο εγγραφο) που να επιβεβαιωνουν την πεποιθηση του οτι ειναι στην σπορτ,ευχαριστως να τα δεχθω..αλλα μεχρι τοτε θα συνεχιζω να πιστευω στην τωρινη μου αποψη οτι χωρις dcc εχει την νορμαλ ρυθμιση.(χωρις αυτο να σημαινει οτι χωρις dcc το αυτοκινητο δεν φερει τις σπορτ αναρτησεις του βασικου εξοπλισμου.) κ σε αυτα που εχουν dcc,η ρυθμιση γινεται απλως σκληροτερη κ με αλλη αποκριση γκαζιου κ τιμονιου.. :o

η αλλιως δεν θα επρεπε να εχει comfort,normal,sport αλλα lapas,soft,sport...

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα συμφωνησω με τον φιλο danichro που λεει οτι τα scirocco χωρις dcc ειναι στην normal ρυθμιση.γιατι αν ηταν στην πιο σκληρη,τοτε πρεπει να θεωρησουμε εξαρχης οτι αυτα με dcc στην νορμαλ ειναι λιγο πιο μαλακα(κ στην comfort ειναι απο ντεσεβο(?)..)σε σχεση με αυτα χωρις dcc..κατι που δεν μου κολλαει κ πολυ..αν ηταν ετσι,τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η νορμαλ η η κομφορτ?τοτε 8α επρεπε να εχει μονο 2 ρυθμισεις..σπορτ+νορμαλ η σπορτ+ κομφορτ.αν μπορει το παιδι που ειναι 100% σιγουρος,να μας δωσει καποια αξιολογα στοιχεια(απο την vw η γενικοτερα καποιο αλλο εγκυρο εγγραφο) που να επιβεβαιωνουν την πεποιθηση του οτι ειναι στην σπορτ,ευχαριστως να τα δεχθω..αλλα μεχρι τοτε θα συνεχιζω να πιστευω στην τωρινη μου αποψη οτι χωρις dcc εχει την νορμαλ ρυθμιση.(χωρις αυτο να σημαινει οτι χωρις dcc το αυτοκινητο δεν φερει τις σπορτ αναρτησεις του βασικου εξοπλισμου.) κ σε αυτα που εχουν dcc,η ρυθμιση γινεται απλως σκληροτερη κ με αλλη αποκριση γκαζιου κ τιμονιου.. ;)

η αλλιως δεν θα επρεπε να εχει comfort,normal,sport αλλα lapas,soft,sport...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα συμφωνησω με τον φιλο danichro που λεει οτι τα scirocco χωρις dcc ειναι στην normal ρυθμιση.γιατι αν ηταν στην πιο σκληρη,τοτε πρεπει να θεωρησουμε εξαρχης οτι αυτα με dcc στην νορμαλ ειναι λιγο πιο μαλακα(κ στην comfort ειναι απο ντεσεβο(?)..)σε σχεση με αυτα χωρις dcc..κατι που δεν μου κολλαει κ πολυ..αν ηταν ετσι,τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η νορμαλ η η κομφορτ?τοτε 8α επρεπε να εχει μονο 2 ρυθμισεις..σπορτ+νορμαλ η σπορτ+ κομφορτ.αν μπορει το παιδι που ειναι 100% σιγουρος,να μας δωσει καποια αξιολογα στοιχεια(απο την vw η γενικοτερα καποιο αλλο εγκυρο εγγραφο) που να επιβεβαιωνουν την πεποιθηση του οτι ειναι στην σπορτ,ευχαριστως να τα δεχθω..αλλα μεχρι τοτε θα συνεχιζω να πιστευω στην τωρινη μου αποψη οτι χωρις dcc εχει την νορμαλ ρυθμιση.(χωρις αυτο να σημαινει οτι χωρις dcc το αυτοκινητο δεν φερει τις σπορτ αναρτησεις του βασικου εξοπλισμου.) κ σε αυτα που εχουν dcc,η ρυθμιση γινεται απλως σκληροτερη κ με αλλη αποκριση γκαζιου κ τιμονιου.. ;)

η αλλιως δεν θα επρεπε να εχει comfort,normal,sport αλλα lapas,soft,sport...

Φιλε εμπιστευομαι την γνωμη της αντιπροσωπιας.Αν θελεις μπορεις να ρωτησεις και εσυ να το διασταυρωσουμε.Οχι τιποτα αλλο αλλα να ξερουμε εν τελει τι παιζει.Μπες στον κοπο αν θες και πες μας τι σου ειπαν, στο εν τω μεταξυ θα ψαξω να βρω στοιχεια

Edited by tr3m0r
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το DCC δεν αυμβαδίζει με τις 19άρες ξέρει να μας πει κάποιος??? Θα κοπανάει πολύ χωρίς DCC πιστεύετε?

To sport ειναι πολυ σκληρο απ οτι ξερω και κουραζει λογικα αρκετα.ακομα μειωνει και την υποβοηθηση στο τιμονι οποτε δεν θα μπορουσε να ειναι αυτη η νορμαλ ρυθμιση αφου απαιτειται πιο all around ρυθμιση.Τωρα γιατι δεν μπαινει με 19αρια λογω του οτι στην comfort ρυθμιση αφου μειωνει την σκληρότητα της αναρτησης αυξάνει η διαδρομη των αμορτισερ οποτε φανταζομαι οταν τερματιζει θα βρισκει στον θολο...(λεω εγω τώρα αλλα ετσι πρεπει να ειναι.)Το ξαναλεω.Πηγαινετε σε οποια αντιπροσωπεια θελετε.Μονο ενα 8-10% βαζει τις αναρτησεις αυτες.Το λεω εγω που πηγα με σκοπο να βάλω μονο τις DCC και μετα απο ερευνα εγκατέλειψα την ιδεα.Και εχω φαει τα βουνα της αττικης με το κουταλι.Ξερω ποσο χρησιμη ειναι μια σπορ αναρτηση σε τετοιες περιπτώσεις.Αλλα εν τελει πόσες ειναι αυτες?1-2 φορες τον χρόνο?Ισως και όχι..Ενω τα φώτα τα αναβεις κάθε μερα...

Edited by danichro
Link to comment
Share on other sites

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Ar...amp;art_id=7975

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Ar...amp;art_id=9540

http://www.vw.gr/site/pricelist/PRICELIST%...20TSI%20160.pdf

Αν διαβασεις αυτη την κριτικη κανει λογω για σπορ αναρτηση ενω το 2ο link αναφερει την σπορ αναρτηση ως standar εξοπλησμο.Το 3ο link ειναι ο τιμπκαταλογος της VW και εκει λεει sport αναρτηση τον οποιο και βρηκα στο site της VW.Δεν μπορω να μπω στη λογικη οτι σπορ αναρτηση στο στανταρ εξοπλησμο δεν ειναι και ρυθμιζμενη σπορ γιατι τα επιχειρηματα του στυλ lapas soft sport δεν ειναι επισημα εγγραφα οπως αυτα που ζητας για να δεχτεις οτι η στανταρ ρυθμιση ειναι σπορ.

Edited by tr3m0r
Link to comment
Share on other sites

βασικα παιδια νομιζω οτι εχει γινει καποιο μπερδεμα στο συγκεκριμενο θεμα των αναρτησεων..ξεκαθαριζω λοιπον..sport αναρτηση εχουν ολα τα scirocco στο βασικο τους εξοπλισμο ολων των εκδοσεων,ειτε ειναι 1.4tsi 122ps,ειτε ειναι 1.4tsi 160ps ειτε ειναι 2.0tsi 200ps.ειτε χειροκινητα ειτε dsg6/7.η sport αναρτηση δεν ειναι τιποτα αλλο παρα σκληροτερα ελατηρια.οπως κ στο golf που δεχεται ως extra την sport αναρτηση.το dynamic chassis control(κ οχι adaptive chassis control,οπως καποιοι δημοσιογραφοι λαθεμενα αποκαλουν),γνωστο κ ως dcc ειναι ενα συνεχως μετα βαλλομενο συστημα αναρτησης,βασιζομενο στην sport αναρτηση οποιουηποτε scirocco.το dcc λοιπον βρισκεται παντα στην normal λειτουργια που δεν ειναι αλλη απο την λειτουργια του εκαστοτε scirocco χωρις το dcc.απο εκει κ περα ομως αρχιζουν οι διαφορες που ειναι το comfort mode(στο οποιο η αποσβεση των αναρτησεων γινεται μαλακοτερη κ το τιμονι πιο ραθυμο) κ το sport mode(στο οποιο το βαρος του τιμονιου αυξανεται,η αναρτηση σκληραινει ακομα περισσοτερο κ η αποκριση του γκαζιου βελτιωνεται).οποτε καπως ετσι θεωρω οτι δεν ειναι ορθη η σκεψη οτι,η ρυθμιση-αποσβεση της αναρτησης οποιουδηποτε scirocco χωρις dcc ειναι η ιδια με την ρυθμιση-αποσβεση της αναρτησης ενος scirocco με dcc ρυθμισμενο σε sport mode..κ απλως μου φανηκε πολυ παραξενο που καποιο παιδι ειπε πως ηταν 100% σιγουρο,ρωτωντας εναν αντιπροσωπο..οι οποιοι αποδεδειγμενα δεν ειναι οτι πιο εγγυημενο σε οτι αφορα τεχνικες γνωσεις..κ σκεφτειτε το αλλιως..η vw θα εβγαζε ηλεκτρονικο συστημα αναρτησεων που θα σου εκανε το αυτοκινητο πιο μαλακο(normal)κ ακομα πιο μαλακο(εξου κ το λαπας)(comfort)?????δηλαδη δεν θα της εφτανε η μια ρυθμιση?εφοσον παντα λαβουμε σαν δεδομενο οτι το sport mode του dcc ειναι το ιδιο με την αναρτηση οποιουδηποτε scirocco χωρις dcc..ελπιζω να βοηθησα εστω κ λιγο.. ;)

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

ρε τρεμορ,ειλικρινα,αν παρεξηγη8ηκες με το λαπας δεν μπορω να κανω κατι...δεν αναφερομουν σε σενα με αυτον τον χαρακτηρισμο..θα μπορουσα κ εγω καλλιστα να πω οτι μου λες οτι εισαι 100% σιγουρος,ενω εχεις απλα ρωτησει εναν αντιπροσωπο..κ οταν ακομα δεν εχεις καταλαβει την διαφορα της sport αναρτησης που ειναι βασικος εξοπλισμος σε ολα τα scirocco ανεξαρτητως κυβισμου η κιβωτιου κ του dcc που ειναι ενα συστημα ηλεκτρονικα ρυθμιζομενης αποσβεσης της αναρτησης(κ αποκρισης τιμονιου κ γκαζιου).κ μου αρεσει που ολοι,οχι μονο ξερουμε τι αυτοκινητα παιρνουμε(αναθεμα..) αλλα εχουμε κ ισχυρογνωμικες τασεις..κ αυτο το λεω γιατι δεν ειχασκοπο να προσβαλω κανενα παρα μονο να διευκρινησω βασιζομενος στη λογικη..ενω απο την αλλη παρατηρησα μια μικρης εκτασης επιθεση..οταν δεν εχουμε εντελει να χωρισουμε κατι..απεναντιας..ειμαστε εδω για να συζηταμε πολιτισμενα κ παντα σε ευχαριστο περιβαλλον που συνεπαγεται να μην ειμαστε γεματοι συμπλεγματισμους..αυτα απο μενα.. ;) κ ζητω συγνωμη αν ο τρεμορ προσβληθει η παρεξηγηθηκε γενικοτερα..δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου.. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.