Jump to content
abyron

Να το πάρω με ηλιοοροφή?

Recommended Posts

Καλημερα και απο μένα.

Ο τίτλος τα λέει όλα. (Sorry αν εχει ξαναποσταρει καποιος παρομοιο θεμα, αλλα δεν βρηκα τιποτα).

Λοιπόν....και βέβαια υπάρχει ετοιμοπαραδοτο αυτο που ζηταται (VI, 1.4 tsi, 122hp, highline)....αλλα εχει ηλιοοροφή (+800 € βέβαια).

Δεν μπορω να πω πως τρελαινομαι για ηλιοροφη.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι....εχουν παρουσιαστεί προβληματα? δεν αλλαζει η ηχομονωση της καμπινας τoυ αυτοκινητου? η στιβαροτητα της καμπινας επηρεαζεται?

Εχετε ακουσει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μένα.

Ο τίτλος τα λέει όλα. (Sorry αν εχει ξαναποσταρει καποιος παρομοιο θεμα, αλλα δεν βρηκα τιποτα).

Λοιπόν....και βέβαια υπάρχει ετοιμοπαραδοτο αυτο που ζηταται (VI, 1.4 tsi, 122hp, highline)....αλλα εχει ηλιοοροφή (+800 ¤ βέβαια).

Δεν μπορω να πω πως τρελαινομαι για ηλιοροφη.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι....εχουν παρουσιαστεί προβληματα? δεν αλλαζει η ηχομονωση της καμπινας τoυ αυτοκινητου? η στιβαροτητα της καμπινας επηρεαζεται?

Εχετε ακουσει τιποτα?

ενα χρονο τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με την ηλιοροφη αντιθετος τουλαχιστον εμενα με βολευει και μου αρεσει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θέματα όπως αυτά που ανέφερες (προβλήματα, ελλιπής ηχομόνωση, μειωμένη στιβαρότητα) δεν έχουν υπάρξει και δεν πρόκειται να αντιμετωπίσεις.

Οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Όσο πιθανό είναι δηλαδή να σου παρουσιάσει πρόβλημα οποιοδήποτε άλλο μηχανικό ή μη μέρος του αυτοκινήτου.

Η ηλιοροφή είναι ακόμη ένα κλασσικό παράδειγμα υποκειμενικής επιλογής. Έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα γούστα σου.

Υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν ότι δεν θα έπαιρναν ποτέ αυτοκίνητο χωρίς ηλιοροφή και άλλοι που ανατριχιάζουν και μόνο στην ιδέα.

Εμένα, μου είναι αδιάφορη. Μπες μέσα σε ένα να το δεις και αν θεωρείς ότι αξίζουν 800 ευρώ για αυτό το extra, δώσε τα!

Link to comment
Share on other sites

thank u για τις απαντησεις παιδια και περιμενω και απο αλλους.

εγω σαν εξτρα δεν θα το εβαζα. απλα επειδη δεν μπορω να περιμενω 3 μηνες....σκεφτομαι να το παρω με ηλιοροφη.

και επειδη ειμαι καχυποπτος....περιμενω να μου πει καποιος οτι ειχε προβλημα. μπορει και να μην υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλαράκι, το δικό μου οταν το πήρα το είχε ετοιμοπαράδοτο με ηλιοροφή.Αν δεν το είχε, ήμουν ικανός να περίμενω τρείς μήνες για να μου φέρουν ένα με ηλιοροφή. Δίνει άλλον "αέρα" στο αμάξι, το κάνει πιο όμορφο και είναι και πρακτική. Πρόβλημα ηχομόνοσης δεν παίζει. Εμένα όλα τα φιλαράκια μου που δεν έχουν, έχουν σκάσει απο τη ζήλα τους lick.giflick.giflick.gif . Σκέψου το πολύ καλά και επειδή ζήτησες τη γνώμη μου...πάρτο με ηλιοροφή.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ηλιοροφη και εχω ηλιοροφη και το περιμενα 5,5 μηνες να ερθει λογω των εξτρα. αναλογα τι θελεις, παντως probs δεν παιζουν. παρτο με οροφη αν δε θες να περιμενεις, το μονο μειον είναι ότι θα θες να έχει και το επόμενο και το μεθεπόμενο car σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ηλιοροφη και εχω ηλιοροφη και το περιμενα 5,5 μηνες να ερθει λογω των εξτρα. αναλογα τι θελεις, παντως probs δεν παιζουν. παρτο με οροφη αν δε θες να περιμενεις, το μονο μειον είναι ότι θα θες να έχει και το επόμενο και το μεθεπόμενο car σου.

ετσι ;) ;) ;) ;) και ενα ακομα πλεονεκτημα ειναι οτι πουλιεται ποιο ευκολα οταν θελησεις να σπρωξεις

Link to comment
Share on other sites

Χτυυυυυυυυυυυυυυυυυυπα το . Δυστυχως λογω της ανυπομονησιας μου, το πηρα χωρις ηλιοροφη ;) και το'χω μετανιωσει πικρα ;););)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ηλιοροφη και εχω ηλιοροφη και το περιμενα 5,5 μηνες να ερθει λογω των εξτρα. αναλογα τι θελεις, παντως probs δεν παιζουν. παρτο με οροφη αν δε θες να περιμενεις, το μονο μειον είναι ότι θα θες να έχει και το επόμενο και το μεθεπόμενο car σου.

Οπως τα λεει ο φιλος Ιασονας. Ετσι ειναι. Μετα δεν θα μπορεις να ξεκολλησεις.Θα θες ολα τα επομενα αυτοκινητα σου να ειναι με ηλιοροφη.

Προβληματα δεν θα εχεις και ειναι κορυφαιο εξτρα για το τουτου σου.

Ολοι που το βαλαμε σαν εξτρα περιμεναμε 4 μηνες +.

Και μιας και ειναι ετοιμοπαραδοτο μη το σκεφτεσαι καθολου ορμα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μειονέκτημα μόνο έχει:

αν πάρεις αμάξι με ηλιοροφή, μετά από αυτό θα θες όλα τα αμάξια σου να έχουν ηλιοροφή και θα νιώθεις κλεισούρα σε όσα δεν έχουν ;)

Χτύπα το ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω περιμενα 3,5 μηνες για να μου ερ8ει με ηλιοροφη... ;)

και εσυ που την εχεις 'ετοιμη'.. το ρωτας????!!!!!!

Μην το σκεφτεσαι...πηγαινε κ παρ'το ΤΩΡΑ!!!! αλλιως καποιος αλος 8α σε προλαβει....

5 χρονια που την εχω.. ΚΑΝΕΝΑ προβλημα ;)

Edited by The Great
Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε μου, είμαι κάτοχος golf 6 με ηλιοροφή. Kαλά πλάκα μας κάνεις φυσικά και να το πάρεις με ηλιοροφή! Δεν επηρεάζει καθόλου την ηχομόνοση για αυτό να είσαι σίγουρος και από προβλήματα δεν παίζει τίποτα! Επειτα η ηλιοροφή δίνει άλλο αέρα στο αυτοκίνητο και φυσικά μελλοντικά όταν θα θες να το πουλήσεις σπρώχνεται πιο εύκολα B). Πάρε και μια pic από το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και το δικο μου Golfaki το πηρα με ηλιοροφη!! Με 1000 να το παρεις με την ηλιοροφη γιατι δεν εχει καμια σχεση με το απλο!! Πολυ πιο ομορφο ειναι απο μεσα!!!!! Αξιζει τα λεφτα της!! Εγω το εχω 2 χρονια και δεν εχει κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όσα έχουν ειπωθεί απο τα παιδιά. Έχει πολλά πλεονεκτήματα η ηλιοροφή, δίνει άλλη αίσθηση στο εσωτερικό. Δεν θα μετανιώσεις.

Κι απο προβλήματα, δύσκολα θα σε απασχολήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όσα έχουν ειπωθεί απο τα παιδιά. Έχει πολλά πλεονεκτήματα η ηλιοροφή, δίνει άλλη αίσθηση στο εσωτερικό. Δεν θα μετανιώσεις.

Κι απο προβλήματα, δύσκολα θα σε απασχολήσει κάτι.

Να ρωτήσω και εγώ που ενδιαφέρομαι...

Είναι ηλεκτρική φαντάζομαι έτσι; και πως διπλώνει; Ανοίγει μόνο όπως στη φώτο την προηγούμενη ή και ολόκληρη;

Έχει κανένας photo με το εσωτερικό ;

Thanks σε όσους απαντήσουν

Χ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και ανακλινόμενη όπως στην φωτογραφία αλλά και συρόμενη όπου την ρυθμίζεις εσύ όσο θες. ;)

Link to comment
Share on other sites

η μόνη αντίρηση είναι "γιατί να πάρεις αυτό που θέλουν να σου πουλήσουν και όχι αυτό που θέλεις εσύ;"

τα πάντα είναι θέμα προτεραιοτήτων... στην περίπτωση που δεν τη θέλεις τοτε "ετοιμοπαράδωτο" > "ηλιοροφη";

γιατί δεν δίνεις 400 ¤ ακόμα να πας σε 160PS πχ; (800 ηλιοροφή + 400 ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ που ενδιαφέρομαι...

Είναι ηλεκτρική φαντάζομαι έτσι; και πως διπλώνει; Ανοίγει μόνο όπως στη φώτο την προηγούμενη ή και ολόκληρη;

Έχει κανένας photo με το εσωτερικό ;

Thanks σε όσους απαντήσουν

Χ.

Να ρωτησο κ'γω κατι, αφου το εχει ετοιμοπαραδωτο δ εχεις κατσει μεσα να δεις πως ειναι?

Αυτο ελειπε να μην ειναι ηλεκτρικη, σαν τη παλια bmw thumbsdown.gif

απο εμενα ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησο κ'γω κατι, αφου το εχει ετοιμοπαραδωτο δ εχεις κατσει μεσα να δεις πως ειναι?

Αυτο ελειπε να μην ειναι ηλεκτρικη, σαν τη παλια bmw thumbsdown.gif

απο εμενα ΜΕ

εμμ,

δεν ήμουν εγώ που είδα το ετοιμοπαράδοτο..παρεξήγησις.. :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησο κ'γω κατι, αφου το εχει ετοιμοπαραδωτο δ εχεις κατσει μεσα να δεις πως ειναι?

Αυτο ελειπε να μην ειναι ηλεκτρικη, σαν τη παλια bmw thumbsdown.gif

απο εμενα ΜΕ

Το οτι ειναι ετοιμοπαραδωτο, δεν σημαινει πως το εχει και στην εκθεση. Πηγα σε 3 αντιπροσωπιες...και δεν ειχε κανεις με ηλιοροφη στην εκθεση. Απλως εμπαινε στο πιτσι του και εβλεπε πως υπάρχει, στη δεξαμενη που αντλουνε ολοι, με ηλιοροφη. Καταλαβες τωρα?

Link to comment
Share on other sites

εγω στο gti moy εχω οροφη και ειχα και στα προηγουμενα αμαξια μου...δεν παιζει να ξαναβαλω την εβαζα μονο και μονο για το τσιγαρο αλλα τελικα το εκοψα....ειναι οτι πιο αχρηστο μπορεις να βαλεις απο εξτρα..συν οτι εχει βαρος συν οτι υπαρχουν προβληματα ηχομονοσης και ασε τη σου λενε αυτοι που εχουν οροφη..αν μπεις στο δικο μου gti me οροφη και μπεις και στο ιδιο gti που εχει ο κολητος μου χωρις οροφη θα το καταλαβεις και μονο σου... και το εχω δει και σε αλλα αμαξια...επεισης θα βαλεις και ενα ακομα μπελα με τριξιματα στο κεφαλι σου..αν θες ετοιμοπαραδοτο παρ το αλλα αν δεν σε ενδιαφερει η οροφη να μην το παρεις....βαλε με τα ιδια λεφτα εργοστασιακα ξενον..

Link to comment
Share on other sites

εγω στο gti moy εχω οροφη και ειχα και στα προηγουμενα αμαξια μου...δεν παιζει να ξαναβαλω την εβαζα μονο και μονο για το τσιγαρο αλλα τελικα το εκοψα....ειναι οτι πιο αχρηστο μπορεις να βαλεις απο εξτρα..συν οτι εχει βαρος συν οτι υπαρχουν προβληματα ηχομονοσης και ασε τη σου λενε αυτοι που εχουν οροφη..αν μπεις στο δικο μου gti me οροφη και μπεις και στο ιδιο gti που εχει ο κολητος μου χωρις οροφη θα το καταλαβεις και μονο σου... και το εχω δει και σε αλλα αμαξια...επεισης θα βαλεις και ενα ακομα μπελα με τριξιματα στο κεφαλι σου..αν θες ετοιμοπαραδοτο παρ το αλλα αν δεν σε ενδιαφερει η οροφη να μην το παρεις....βαλε με τα ιδια λεφτα εργοστασιακα ξενον..

Βγήκαν ξένον για το VI????

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν ξένον για το VI????

που θες να ξερω βρε ανθρωπε τι βγηκαν για το νι????ειπα ξενον κρινοντας απο το ν ..αν εχουν βγει ξενον καλυτερα να το παρει με ξενον..και να μην εχει ανοιξει ο κοδικος για την παραγγελεια θα ανοιξει..δεν μπορει να μην δινουν σαν εξτρα τα ξενον....

Link to comment
Share on other sites

που θες να ξερω βρε ανθρωπε τι βγηκαν για το νι????ειπα ξενον κρινοντας απο το ν ..αν εχουν βγει ξενον καλυτερα να το παρει με ξενον..και να μην εχει ανοιξει ο κοδικος για την παραγγελεια θα ανοιξει..δεν μπορει να μην δινουν σαν εξτρα τα ξενον....

Καλά μη βαράς...

το παλικάρι που άνοιξε το θέμα μιλάει για VI, γι' αυτό ρώτησα

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μας με την συχνή ηλιοφάνεια η ηλιοροφή έχει μεγάλη αξία!!! Εγώ περίμενα το golfaki μου 4 μήνες για να έχω ηλιοροφή!!!

Αν είσαι νότια προάστια και θες να έρθεις μια βόλτα από Π. Φάληρο μπορείς να δεις την ηλιοροφή του δικού μου golf V - στείλε μου ΡΜ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.