Jump to content
abyron

Να το πάρω με ηλιοοροφή?

Recommended Posts

Χτυυυυυυυυυυυυυυυυυυπα το . Δυστυχως λογω της ανυπομονησιας μου, το πηρα χωρις ηλιοροφη και το'χω μετανιωσει πικρα. Tο επομενο ομως......................

βρε τυχερος εισαι σου λεω ρωτα και εμας που εχουμε τι εχουμε τραβηξει με την καταπακτη..τριγμους αεροδυναμικους θορυβους καλαιδησματα...

Link to comment
Share on other sites

βρε τυχερος εισαι σου λεω ρωτα και εμας που εχουμε τι εχουμε τραβηξει με την καταπακτη..τριγμους αεροδυναμικους θορυβους καλαιδησματα...

Φιλε Ane-fastrabbit παρατηρισα πως εχεις γραψει το ιδιο πραγμα και πριν απο καιρο κι απορω πως γινεται να εισαι ο μοναδικος (που γραφει τουλαχιστον) με προβληματα με ηλιοροφη. Εγω εχω το αμαξι μου απο τον Ιουνιο του 2006 και δεν εχω ακουσει κιχ απο την ηλιοροφη με ντακος αναρτηση (pss10) ουτε σε λακουβες, ουτε σε στροφες, ουτε σε ευθειες με 300km ουτε πουθενα! Για ψαξτο λιγο. Μην εχει κανενα προβλημα το δικο σου στην οροφη... Εδω λεμε Golf ΙΙ GTI ειχα παλια με ηλιοροφη (μαμα), 20 χρονων αυτοκινητο και δεν ακουγοταν και θα εχει προβλημα αυτο; Οσο για σενα φιλε dragonlord παρτο χωρις 2η σκεψη! Ειμαι 1,90 και το κεφαλι μου εχει πολυ ακομα για να φτασει ουρανο. Παρα πολυ! Βεβαια οδηγω τερμα κατω και δεν εχω μαλλια βλεπε Vin Diesel ενα πραγμα...! Και παλι ομως δεν εχεις προβλημα, ποσο μαλλον στο plus!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ane-fastrabbit παρατηρισα πως εχεις γραψει το ιδιο πραγμα και πριν απο καιρο κι απορω πως γινεται να εισαι ο μοναδικος (που γραφει τουλαχιστον) με προβληματα με ηλιοροφη. Εγω εχω το αμαξι μου απο τον Ιουνιο του 2006 και δεν εχω ακουσει κιχ απο την ηλιοροφη με ντακος αναρτηση (pss10) ουτε σε λακουβες, ουτε σε στροφες, ουτε σε ευθειες με 300km ουτε πουθενα! Για ψαξτο λιγο. Μην εχει κανενα προβλημα το δικο σου στην οροφη... Εδω λεμε Golf ΙΙ GTI ειχα παλια με ηλιοροφη (μαμα), 20 χρονων αυτοκινητο και δεν ακουγοταν και θα εχει προβλημα αυτο; Οσο για σενα φιλε dragonlord παρτο χωρις 2η σκεψη! Ειμαι 1,90 και το κεφαλι μου εχει πολυ ακομα για να φτασει ουρανο. Παρα πολυ! Βεβαια οδηγω τερμα κατω και δεν εχω μαλλια βλεπε Vin Diesel ενα πραγμα...! Και παλι ομως δεν εχεις προβλημα, ποσο μαλλον στο plus!

τριζει συνεχεια..ανακληση την εχω τριζει!ανοιχτη την εχω κελαηδαει..αυτο συμβαινει το τελευταια 5 χρονια..χαχαχα εχω συνηθησει πια..φαντασου πηγαινω βολτα στην παραλια το βραδακι..ααα λεω ωραια βραδια και για να κανω και λιγο πιο ρομαντικο το περιβαλλον ανοιγω τερμα την οροφη..και μετα αρχιζει το λελεδονι που κρυβει μεσα της!!τελικα και εγω ξενερωσα..και η κοπελα μου να μου λεει κλεισ την επιτελους δεν το λυπασαι το πουλακι...παει ο ρομαντισμος...:D και μαζι με αυτον και αλλα πραγματα!!χαχα..αστειο αλλα θλιβερη πραγματικοτητα..

Link to comment
Share on other sites

τριζει συνεχεια..ανακληση την εχω τριζει!ανοιχτη την εχω κελαηδαει..αυτο συμβαινει το τελευταια 5 χρονια..χαχαχα εχω συνηθησει πια..φαντασου πηγαινω βολτα στην παραλια το βραδακι..ααα λεω ωραια βραδια και για να κανω και λιγο πιο ρομαντικο το περιβαλλον ανοιγω τερμα την οροφη..και μετα αρχιζει το λελεδονι που κρυβει μεσα της!!τελικα και εγω ξενερωσα..και η κοπελα μου να μου λεει κλεισ την επιτελους δεν το λυπασαι το πουλακι...παει ο ρομαντισμος...:( και μαζι με αυτον και αλλα πραγματα!!χαχα..αστειο αλλα θλιβερη πραγματικοτητα..

Τι να πω; Ειναι κριμα! Δε μπορεις να χαρεις το αμαξι σου. Για ριξ'της μια ματια ομως μηπως (που ξερεις καμια φορα) εχει κατι το δικο σου, λειπει κατι, τι να σου πω; Δεν το εχω ξανακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Ειναι κριμα! Δε μπορεις να χαρεις το αμαξι σου. Για ριξ'της μια ματια ομως μηπως (που ξερεις καμια φορα) εχει κατι το δικο σου, λειπει κατι, τι να σου πω; Δεν το εχω ξανακουσει.

φιλαρακο μου ενταξη μωρε περασανε τα χρονια οτι ηταν να χαρω το χαρηκα τωρα απλα συμβιωνω μαζι του. να σου πω και την αληθεια καποια στιγμη με στεναχωρουσε πριν καποια χρονια αλλα τωρα εχω συμβιωσει μαζι με το λελεδονι μου..ασε που οταν ειχα απολυθει απο το στρατο ηταν απο τις πιο χαρουμενες στιγμες μεσα στο αμαξι μου ακουγα το λελεδονι μεσα στο αμαξι και ειχα και το χαρτι!!παντος ενημερωτικα και σε ενα αλλο gti γνωστου μου αλλα 5πορτο του εκανε κατι οπως κανουν τα φυλλα οταν φυσαει αερας να το πω..κατι τετοιο..το πηγε του ξυλωσανε ταπετσαριες μηχανισμους και σταματισε να το κανει...αρχισε να τριζει ολος ο ουρανος!!εν το μεταξυ καποια στιγμη ενας φιλος μου την ειχε ριθμησει οταν ημουν 2ο ετος και σταματισε να ακουγετε τοσο εντονα για κανα 6 μηνο μετα ομως παλυ τα ιδια.. ειχε ριθμησει το γυαλι απο κατι βιδες πισω απο τα λαστιχα-φυσαρμονικα που εχει στο πλαι μου ειχε πει..δυστηχος εγω δεν ξερω τωρα πως να το κανω...αν και την βλεπω οταν ειναι κλειστη εχει μια διαφορα απο τον ουρανο απ εξω ειναι λιγο πιο κατω στο πισω μερος.τοτε ηταν μπαμ.αν γνωριζεις κατι me thn ρυθμηση..pm me!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για σενα φιλε dragonlord παρτο χωρις 2η σκεψη! Ειμαι 1,90 και το κεφαλι μου εχει πολυ ακομα για να φτασει ουρανο. Παρα πολυ! Βεβαια οδηγω τερμα κατω και δεν εχω μαλλια βλεπε Vin Diesel ενα πραγμα...! Και παλι ομως δεν εχεις προβλημα, ποσο μαλλον στο plus!

¶σε, εκεί που είχα χαρεί γιατί πούλησα το προηγούμενο αυτοκίνητό μου και είχα εξασφαλίσει τα μισά χρήματα, έμαθα ότι τελικά με πιάνει ο φόρος πολυτελείας... οπότε ή θα πρέπει να ξεχάσω την ηλιοροφή ή το park assist και το rcd510 και να τα βάλω εδώ... Η γυναίκα μου λέει να βγάλουμε την ηλιοροφή. Εγώ σκέφτομαι ακόμα και να τα πληρώσω όλα (το μισό φόρο εισαγωγής τον πληρώνει η vw, αλλά θα πάει και +400 λόγω αυξημένου φπα...) για να το πάρω όπως θέλω, αλλά είναι λίγο ακραίο γιατί είναι 1500 ευρώ καπέλο... Και το park assist με έψηνε, ειδικά επειδή σε συνδυασμό με το rcd510 δείχνει στην οθόνη ένδειξη με τα εμπόδια γύρω από το αυτοκίνητο... Αλλά ίσως και να είναι καλύτερα να βάλω κανένα κινέζικο που να έχει και gps. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

¶σε, εκεί που είχα χαρεί γιατί πούλησα το προηγούμενο αυτοκίνητό μου και είχα εξασφαλίσει τα μισά χρήματα, έμαθα ότι τελικά με πιάνει ο φόρος πολυτελείας... οπότε ή θα πρέπει να ξεχάσω την ηλιοροφή ή το park assist και το rcd510 και να τα βάλω εδώ... Η γυναίκα μου λέει να βγάλουμε την ηλιοροφή. Εγώ σκέφτομαι ακόμα και να τα πληρώσω όλα (το μισό φόρο εισαγωγής τον πληρώνει η vw, αλλά θα πάει και +400 λόγω αυξημένου φπα...) για να το πάρω όπως θέλω, αλλά είναι λίγο ακραίο γιατί είναι 1500 ευρώ καπέλο... Και το park assist με έψηνε, ειδικά επειδή σε συνδυασμό με το rcd510 δείχνει στην οθόνη ένδειξη με τα εμπόδια γύρω από το αυτοκίνητο... Αλλά ίσως και να είναι καλύτερα να βάλω κανένα κινέζικο που να έχει και gps. Καμία ιδέα;

Ηλιοροφή να βάλεις. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα τοποθετήσεις και μετά την αγορά του αυτοκινήτου. Οροφή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοροφή να βάλεις. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα τοποθετήσεις και μετά την αγορά του αυτοκινήτου. Οροφή όχι.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο, απλά με έψηνε το park assist... Υπάρχει δυνατότητα να βάλω μετά κάτι αντίστοιχο με αυτό που περιγράφω πιο πάνω, δηλαδή κάποιο aftermarket ηχοσύστημα με touchscreen που να συνδέεται με τους αισθητήρες; Γενικά, μπορείτε να με παραπέμψετε σε θέματα για aftermarket λύσεις αντίστοιχες ή καλύτερες του rcd510; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα ηχοσύστημα 2DIN με rear view camera.

http://www.gelisound.gr/ViewShopCategory.aspx?id=21142

Για να μην είμαστε off topic δες και την παρακάτω ενότητα :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=27

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, είδα ότι υπάρχει ειδική ενότητα λίγο αφού πόσταρα. Βασικά το πρόβλημα είναι το εξής: Έστω ότι βάζω αισθητήρες εδώ και ένα κινέζικο ηχοσύστημα με gps αργότερα. Και πάλι, με το μεταλλικό χρώμα, το πακέτο με τους καθρέφτες (έχει τον αντιθαμβωτικό καθρέφτη και κάτι άλλα που ήθελα) και την ηλιοροφή με πιάνει φόρος πολυτελείας. Σκέφτομαι να αφήσω το μεταλλικό χρώμα, να το πάρω απλό μαύρο και αααν χρειαστεί σε μερικά χρόνια να το πάω να το ξαναπεράσουν... Τι λέτε;

Edited by dragonlord
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, είδα ότι υπάρχει ειδική ενότητα λίγο αφού πόσταρα. Βασικά το πρόβλημα είναι το εξής: Έστω ότι βάζω αισθητήρες εδώ και ένα κινέζικο ηχοσύστημα με gps αργότερα. Και πάλι, με το μεταλλικό χρώμα, το πακέτο με τους καθρέφτες (έχει τον αντιθαμβωτικό καθρέφτη και κάτι άλλα που ήθελα) και την ηλιοροφή με πιάνει φόρος πολυτελείας. Σκέφτομαι να αφήσω το μεταλλικό χρώμα, να το πάρω απλό μαύρο και αααν χρειαστεί σε μερικά χρόνια να το πάω να το ξαναπεράσουν... Τι λέτε;

Σε λίγο θα πιάνει ο φόρος πολυτελείας και τα Yugo... @!#$%^&*)($#@ fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, είδα ότι υπάρχει ειδική ενότητα λίγο αφού πόσταρα. Βασικά το πρόβλημα είναι το εξής: Έστω ότι βάζω αισθητήρες εδώ και ένα κινέζικο ηχοσύστημα με gps αργότερα. Και πάλι, με το μεταλλικό χρώμα, το πακέτο με τους καθρέφτες (έχει τον αντιθαμβωτικό καθρέφτη και κάτι άλλα που ήθελα) και την ηλιοροφή με πιάνει φόρος πολυτελείας. Σκέφτομαι να αφήσω το μεταλλικό χρώμα, να το πάρω απλό μαύρο και αααν χρειαστεί σε μερικά χρόνια να το πάω να το ξαναπεράσουν... Τι λέτε;

Εγώ θα σου πρότεινα να το πάρεις σε λευκό και να μην χρειαστεί να το ξαναπεράσεις!

Ή αν θελήσεις να το περάσεις να το κάνεις λευκό πέρλα. :drinks:

Το μαύρο μπορεί όταν είναι πλυμένο το αυτοκίνητο να είναι πανέμορφο αλλά κατά τα άλλα είναι μπελάς.

Link to comment
Share on other sites

¶σπρο το ήθελα, αλλά σε αυτό κάνει κουμάντο η γυναίκα μου (εγώ έκανα σε όλα τα υπόλοιπα :drinks:). Οπότε η επιλογή είναι αναγκαστικά ανάμεσα σε μαύρο απλό ή περλέ.

Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να έχει xenon και ηλιοροφή θα περιμενα ακομα και 6 μήνες να μου έρθει (5 1/2 περίμενα για να έρθει, τι θα ήταν 15 μέρες ακόμα....)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.