Jump to content
skaraviaios

Aftermarket ηλιοροφή

Recommended Posts

υπαρχουν πολλα μοντελλα της webasto..γνωστος μου που εχει βαλει σε mkv gti 5πορτο εβαλε αυτην που τοποθετει και το εργοστασιο με υδροροες ταπετσαριες ουρανου διακοπτες μαμα ολα κομπλε..κοστος 1600ευρο το 2005 δεν εχει κανενα προβλημα..η μονη διαφορα με την δικη μου που ειναι εργοστασιακη ειναι οτι εμενα απ εξω περιμετρικα της οροφης η λαμαρινα ειναι τσακισμενη προς τα μεσα ενω σε αυτων εχουν τοποθετησει ενα πλαστικο κατα τα αλλα δεν καταλαβαινεις τπτ ολες οι λειτουργιες ειναι ιδιες..ανασηκωνετε και κρυβεται και μεσα στον ουρανο αν την ανοιξεις επεισης δεν τριζει σε αντιθεση με την δικια μου..δεν ειχε ποτε κανενα κανενα προβλημα στεγανοτητας και ειχε και εγγυηση.η τοποθετηση εγινε στην θεσσαλονικη μια μερα μετα την παραλαβη του καινουριου αυτοκινητου θα ρωτησω σε ποιον αντιπροσωπο...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα μηπως ξερει κανεις αμα ειναι καλυτερο να βαλεις την μαμίσια ηλιοροφή (οπως εβγαινε το αμαξι δηλαδη) Βρήκα ενα ιδιο αμαξι με ηλιοροφή σε μαντρα κ μου το δινει ολο κομμενο (τον ουρανο) 120Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πας σε webasto. Η αλλαγή ουρανού πως θα γίνει;;;

Edited by skaraviaios_potasas
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω να μαθω και εγω. Στην αντιπροσωπια μου ειπαν πως το κοβουν ολο κ το κολάνε. Αλλα δεν ξερω καπως μου ακουγεται αυτο. Και εκτος αυτου ζητανε 900Ε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά αυτά τα κόψε-ράψε στην οροφή εμένα προσωπικά με φοβίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μπερδεύετε κάποια πράγματα.. Δεν κόβουμε τίποτα, απλά αγοράζουμε όλοι την λαμαρίνα (Ουρανός) με ηλιοροφή και πάμε στον λαμαρίνα μας βγάζει το παλιό και βάζει το νέο. Οι μπάρες δεν μας ενοχλούν, άλλωστε είναι μέρος απο το σασί και η λαμαρίνα απλά εφαρμόζει πάνω. Αυτό διασταυρομένο απο Κοσμοκαρ και απο εξουσιοδοτημένο λαμαρίνα VW. Και μετά πάμε αντιπροσωπεία για σύνδεση και κωδικοποιήση!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.