Jump to content
Dark Angel

Golf Vi R20t

Recommended Posts

ε εντάξει , δεν μπορούσαν να βγάλουν και κάτι που εξωτερικά να μην έχει σχέση με το 6αρι , μια χαρά φαίνεται αν θα είναι έτσι βέβαια ,

οι ζάντες είναι οι κλασικές με τις πολλές ακτίνες που έχουν ολα τα r παρόμοιες με το mk5 r32 , η πίσω διπλή εξάτμιση στο κέντρο πάλι κτλ..

ηδη το μπριστινό μέρος έχει γίνει πολύ επιθετικό!

είναι λογικό , άλλωστε δεν υπήρχε περίπτωση να βγει γενικώς golf με "φωναχτά" χαρακτηριστικά π.χ αεροτομές , αεραγωγούς , φουσκόματα και άλλα τέτοια , που δεν είναι και στον χαρακτήρα του αυτοκινήτου , ούτε νομίζω να το ήθελε κανεις , ούτε wrc replica ούτε να προταγωνιστεί στο fast and furious !

μέσα δεν έχουμε δει τι διαφορές θα υπάρχουν από καθίσματα και εξοπλισμό ακόμα !

μην ξεχνάμε είναι ένα GTI ή μάλλον ειναι ΤΟ GTI !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό , ναι ! Μάλιστα ! Τώρα μιλάμε για το απόλυτο ΤΟΥΜΠΑΝΟ ! Απλά γ@μάτο !

Αυτο ΕΙΝΑΙ photoshop.... Οι αλλες φωτος που κυκλοφορησαν σε μπλε χρωμα ειναι πολυ πιο κοντα στην πραγματικοτητα...Αν υπαρχει και μια πιθανοτητα στο εκατομμυριο να βγει ετσι θα ξερασω ΤΩΡΑ ομως.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Eιδικά ο διαχύτης με τις μπούκες, κάνουν κρα από χιλιόμετρα. Πάντα το είχα απορία, ποιοι άσχετοι δημιουργούν τέτοιες φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

υποψιαζομαι οτι κανας speedy τα κανει αυτα....

χαχαχαχαχα lol :lol:;) ;) :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι νεώτερο ?

γνωρίζει κανείς κάτι ?

μου αρέσει που έλεγε όλος ο Τύπος οτι η επίσημη παρουσίασή του θα ήταν στις 21 Μαΐου στο 24ωρο αγώνα του Nurburgring ενώ οι πωλήσεις του στην ευρωπαϊκή αγορά θα ξεκινούσαν λίγο αργότερα....

για το sciroco R κάτι λέγεται από Σεπτέμβριο/Οκτωβριο για αυτό τίποτα? από το 2010 δηλ. ?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι νεώτερο ?

γνωρίζει κανείς κάτι ?

μου αρέσει που έλεγε όλος ο Τύπος οτι η επίσημη παρουσίασή του θα ήταν στις 21 Μαΐου στο 24ωρο αγώνα του Nurburgring ενώ οι πωλήσεις του στην ευρωπαϊκή αγορά θα ξεκινούσαν λίγο αργότερα....

για το sciroco R κάτι λέγεται από Σεπτέμβριο/Οκτωβριο για αυτό τίποτα? από το 2010 δηλ. ?

To R20 εχει μπει στην διαδικασια παραγωγης. Η παραγωγη του S3 εχει σταματησει και ετοιμαζεται να ξεκινησει η παραγωγη του νεου Α3. Οποιος ενδιαφερεται για μοτερ και τα πραγματα του R20 (διαφορικα κτλ) να στειλει pm tongue.gif. Με το που βγει στην αγορα θα βρωμισει ο τοπος κινητηρες (στην Γερμανια οχι εδω tongue.gif), οποτε κατι θα ξεπεσει και στην Ελλαδιτσα μας 8).

Link to comment
Share on other sites

To R20 εχει μπει στην διαδικασια παραγωγης. Η παραγωγη του S3 εχει σταματησει και ετοιμαζεται να ξεκινησει η παραγωγη του νεου Α3. Οποιος ενδιαφερεται για μοτερ και τα πραγματα του R20 (διαφορικα κτλ) να στειλει pm tongue.gif. Με το που βγει στην αγορα θα βρωμισει ο τοπος κινητηρες (στην Γερμανια οχι εδω tongue.gif), οποτε κατι θα ξεπεσει και στην Ελλαδιτσα μας :D.

κάτσε επειδή με μπέρδεψες , τι εννοείς όποιος ενδιαφέρεται για μοτερ κτλ. ?

στείλε μου p.m. αν θες.

tnx

Link to comment
Share on other sites

Πηγή Evo : http://www.evo.co.uk/news/evospyshots/2400...66ae9afcd45cfb9

VolkswagenΆs Golf R has been spied out testing.

ItΆs the hardest and most powerful production Golf yet, despite downsizing from the VW Golf R32Άs 3.2-litre V6 to a 2-litre four-cylinder engine.

The unit in question is essentially the same as the one in the mk5 Golf GTI, with a larger turbo cranking the power up to at least the 261bhp of the VW Scirocco R. The team behind the R-range are keen to wind the Golf up a notch further, though, with around 280bhp likely.

ThatΆs to accompany another difference from its Scirocco sibling – the Golf will be four-wheel drive, with the ΅RocΆs power going through the front two wheels only. The coupe does 0-62mph in 6.4sec; expect the more potent (and more planted Golf) to do better and potentially post a sub-6sec time.

ItΆll need to if itΆs to compete with perhaps its most natural rival, the Ford Focus RS. The Blue OvalΆs hardcore hatch is the real-world performance car of the moment, combining front-wheel drive and 300bhp with blistering point-to-point pace.

The Volkswagen Golf R will have a job on its hands trying to compete, but we eagerly look forward to seeing how itΆll do. Keep your eyes on evo.co.uk for more information.

6p9mlmo7wbe9a6hfzpsc.jpg

us1nvjkcg5l2bli2vnwp.jpg

r2ug13d6eghl8skekih3.jpg

xdxp0aoksho6fnsb2dwz.jpg

Link to comment
Share on other sites

αλλά 6.4 0-100? κάπως πολλά μου φένονται για 280ps αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

ThatΆs to accompany another difference from its Scirocco sibling – the Golf will be four-wheel drive, with the ΅RocΆs power going through the front two wheels only. The coupe does 0-62mph in 6.4sec; expect the more potent (and more planted Golf) to do better and potentially post a sub-6sec time.

αλλά 6.4 0-100? κάπως πολλά μου φένονται για 280ps αυτοκίνητο...

Δες λίγο το μαυρισμένο...!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι δίκιο... δεν το έψαξα και πολύ βαριόμουν ολίγον τι... B)

Link to comment
Share on other sites

άντε να το δούμε τώρα και ζωντανά :o

Link to comment
Share on other sites

ε ρε θα γινουμε παλι ελβετια... :D;) sale sale sale (ολο πωλητηρια θα βλεπεις απο gti)δωσε γτι 5 στο λαο με 15000 ευρο,βγηκε το ρ.... upyours.gifupyours.gifupyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει 40.000 θα είναι πολύ καλό το πακέτο!

Μην εχει και παραπανω να λες!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αλλά το S3 ξεκινά από 42 χιλιάρικα και στον βασικό εξοπλισμό υπολείπεται ακόμη κι ενός GTI (με εξαίρεση τα Xenon).

Αν ένα R20 λοιπόν βγαίνει στα 42 του βασικού S3 αλλά συμπεριλαμβάνει ψιψιψίνια όπως τετρακίνηση, καθίσματα α λα R32, Xenon, navi, ηλιοροφή κλπ τότε μιλάμε για πολύ καλή τιμή.

Και μη μου πει κανείς ότι το ένα είναι Golf ενώ το άλλο Audi γιατί θα αρχίσω να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο.

Τώρα, στα 40k ευρώ και σε αυτή την κατηγορία δε μπορώ να σκεφτώ άλλη εναλλακτική. Ένα Impreza κοστίζει κοντά 55. Ένα Evolution με SST πάει στα 62+. Flocus RS δε θα αγόραζα ποτέ γιατί έχω μια κάποια αυτοεκτίμηση. Η Opel σε λίγο θα φτιάχνει μίξερ με ημιάκαμπτο άξονα και φραπεδιέρες twinport στην Κίνα. Ένα μόνο αυτοκίνητο μου έρχεται στο μυαλό που είναι πιο αξιόλογο, πιο κυριλέ από Audi Και πιο αλήτικο από R20 αλλά κι αυτό ξεφεύγει σε τιμή: 135i.

Χμμμ… αυτό το post μου θύμισε ένα ενδιαφέρον βίντεο…

http://video.google.com/videoplay?docid=-7...23246748013021#

:lol:

υ.γ. Καλώς σας βρήκα με την ευκαιρία, μιας και αυτό είναι το πρώτο μου post. Σας διαβάζω καιρό τώρα και ενημερώνομαι για διάφορα θέματα που αφορούν το Golf. Σε λίγο καιρό θα είμαι κι εγώ μέλος της ευρύτερης «οικογένειας» αφού πρόκειται να αποκτήσω τη δική μου Γλόλφω! Τότε θα έχουμε να πούμε περισσότερα. Ίσως πάλι χρειαστώ τη βοήθειά σας και τη γνώμη σας πριν την αγορά, μιας και υπάρχει ένα θέμα που δεν έχω επιλύσει ακόμα και δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.