Jump to content
Dark Angel

Golf Vi R20t

Recommended Posts

+1

απλα απο συζητησεις που εχω κανει εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι τελικα οι περισσοτεροι παιρνουν leon,golf,a3 ,δηλαδη αυτοκινητα της μικρομεσαιας κατηγοριας σχετικα ανετα,με χωρους κλπ. επειδη μεχρι εκει αντεχει οι τσεπη τους .αν η τσεπη αντεχε παραπανω απο αυτα οι πιο πολλοι ονειερευονται tt,slk,boxster,cayman δηλαδη περισσοτερο σπορ αυτοκινητα που οπως και να το κανεις παιζουν πανω απο 40 και ειναι καπως απλησιαστα για τους περισσοτερους.

Εγω οπως σου ειπα θα τα εδινα τα 40 για το r γιατι πανω κατω εχω τις ιδιες αναγκες με εσενα οπως τις περιεγραψες.

Παντως η πισωκουνα ειναι αλλο πραγμα οπως και να το κανουμε . . .

Link to comment
Share on other sites

το εθεσα μαλλον λαθος. εχεις δικιο σε αυτη τη κατηγορια για την οποια μιλαμε δεν υπαρχει κατι καλυτερο .απλα μετα τα 40 χιλιαρικα ειναι σαν να αλλαζεις κατηγορια,πηγαινεις σε αλλα πραγματα (πχ πισω κινηση,slk ή καποια roadster ,tt ή κατι τετοιο) . ελπιζω τωρα να το εθεσα σωστα

slk = τάφος. Κανένας μα κανένας λόγοσ αγοράς εκτός της βόλτας στα clubs και στα cafe

το tt ςραίο είναι, αλλά σε αυτή την κατηγορία, δε θέλεις πισωκίνητο???

Είναι καθαρά θέμα του τι βολεύει τον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

αντε και δεχομαι οτι το r20 δεν αξιζει τα λεφτα του γιατι εχει περιπου το ιδιο μοτερ με ενα gti...αλλα το r32 που ειχε ενα μοτερ κτηνος γιατι δεν αξιζει τα λεφτα του???ρε παμε καλα τι λες τωρα οποιοδηποτε r αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του για την κατηγορια του δεν ειναι δυνατων να συγκρινεις αυτο το αμαξι με οποιοδηποτε gti επειδη το gti εχει "ονομα"....ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΠΙΑ!!!υπαρχουν και αλλα αμαξια εκτος απο το gti...

πολυ απλα κοιτα τις πωλησεις. καμια σχεση οι πωλησεις του GTI με το R32

δεν ειναι μονο η διαφορα στην τιμη αλλα και το οτι το R32 καιει 18λιτρα ενω το GTI 10λιτρα στα 100χιλ.

το κοστος χρησης ειναι πολυ μεγαλο γιαυτο δε θα εδινα 40.000 για το ρ32.

δεν ειπα πως με τα ιδια λεφτα μπορεις να παρεις αλλο αμαξι καλυτερο. απλα πως δεν αξιζει να δωσεις 40,000 για να παρεις το ρ32 η το ρ20. το μονο θετικο ειναι η τρετακινηση η οποια ομως δεν μας χρειαζεται στο 99% των περιπτωσεων. οποτε γιατι να παρεις το ρ20; αν θελεις παραπανω αλογα απλα βαλε προγραμμα στο GTI

Link to comment
Share on other sites

slk = τάφος. Κανένας μα κανένας λόγοσ αγοράς εκτός της βόλτας στα clubs και στα cafe

υπερβαλεις πιστευω . οδηγησα το slk 200 του κολλητου μου απο γλυφαδα εως σουνιο (δηλαδη +λιμανακια μεσα :whistling: ) και μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι μολις βγηκα ημουν ενα κλικ απο την εκσπερματωση.. απιστευτα περιθωρια παιχνιδιου ..

οπως ομως ειπες ειναι τι ζηταει ο καθενας ,αλλα δεν νομιζω καποιος που εχει οδηγησει πισωκινητο να προτιμαει την μπρος η την τετρακινηση ! (εκτος των οικγενειαρχων :p)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ρωτωντας για την τιμη του R κατι παπαγαλακια μου ειπανε για 40 χιλιαρικα, κατι το οποιο θεωρειται φυσιολογικο απο τη στιγμη που στη Γερμανια ξεκιναει απο τα 36.400 ευρω. Κανοντας λοιπον εναν προχειρο υπολογισμο με 3-4 εξτρας (καθισματα, navi, 19αρες, αναρτηση και κατι ψηλα) παμε περιπου στα 46-48 χιλιαδες ευρω. Συγνωμη αλλα ή η Vw εχει ξεφυγει τελειως ή πλεον σαν Ελληνες δε μπορουμε πλεον να αποκτουμε αξιολογα αυτοκινητα..Καιρος να εκτιμησουμε αυτα που ηδη εχουμε λεω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ρωτωντας για την τιμη του R κατι παπαγαλακια μου ειπανε για 40 χιλιαρικα, κατι το οποιο θεωρειται φυσιολογικο απο τη στιγμη που στη Γερμανια ξεκιναει απο τα 36.400 ευρω. Κανοντας λοιπον εναν προχειρο υπολογισμο με 3-4 εξτρας (καθισματα, navi, 19αρες, αναρτηση και κατι ψηλα) παμε περιπου στα 46-48 χιλιαδες ευρω. Συγνωμη αλλα ή η Vw εχει ξεφυγει τελειως ή πλεον σαν Ελληνες δε μπορουμε πλεον να αποκτουμε αξιολογα αυτοκινητα..Καιρος να εκτιμησουμε αυτα που ηδη εχουμε λεω εγω..

απο που προκυπτει πως δεν μπορεις να αποκτησεις αξιολογο αμαξι;;;;

λογικο το R20 να κοστιζει πολυ. καθε φορα το R32 κοστιζε πολυ κια γιαυτο αλλωστε λιγοι το προτιμουν.

εχει τετρακινηση κια πολλα αλογα. λογικο να κοστιζει πολυ. ειναι ενα αμαξι ιδιαιτερο και σιγουρα οχι για την μαζα. γιαυτο και ελεγα πως δεν αξιζει τα λεφτα . σιγουρα ειναι πολυ καλο αλλα δεν αξιζει να δωσει κανεις τοσα πολλα λεφτα.

και για να σου απαντησω στο δεν μπορει κανεις να παρει αξιολογο αμαξι, θα σου πω πως με 30,000 περνεις αξιολογο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν κανενα θέμα με τα πίσω φώτα ? Σχεδόν σε όλα τα βιντεάκια αναβοσβήνουν ...... thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν κανενα θέμα με τα πίσω φώτα ? Σχεδόν σε όλα τα βιντεάκια αναβοσβήνουν ...... thumbsdown.gif

Καλημέρα!Νομίζω πως έχει να κάνει με την κάμερα και την ανάλυση της και όχι με τα φώτα!!!Έχω ξαναδεί βιντεάκια που συμβαίνει το ίδιο!!!Αλλά και πάλι καινούργιο αμάξι και να έχει τόσο εμφανές πρόβλημα να μην το ήξεραν!!!!! ;)

Εκτός και αν έχουν κάνει κάτι με φωτορυθμικά και φαίνεται έτσι!!!Who knows!!!! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το r20 Μηχανικα αναρτησιακα και και ειναι ενα s3?δηλαδη το νεο σ3 θα ναι καλυτερο?μιας και θα ναι λογικα και πιο πολλα αλογα?

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το r20 Μηχανικα αναρτησιακα και και ειναι ενα s3?δηλαδη το νεο σ3 θα ναι καλυτερο?μιας και θα ναι λογικα και πιο πολλα αλογα?

Περίπου ίδια είναι!!!Αλλά το new S3 λογικά θα είναι καλύτερο!!!Θα ρωτήσω από την πηγή κάποια στιγμή και θα σας πώ!!! :)

Τιμή γερμανίας!!!Εδώ.....τζιζζζζζζζζ!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.