Jump to content
Dark Angel

Golf Vi R20t

Recommended Posts

και δεν παιρνω Porsche με τοσα λευτα?

γιατι το evo x(μεχρι 63000 ευρω παει το αυτοματο!!) ή το sti εχουν φτηνοτερα?τιμη θα ελεγα φυσιολογικη για ενα τετοιο αυτοκινητο..μακαρι να ηταν βεβαια πιο φτηνο και να ειχα και λεφτα να το παρω :) ..

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

γιατι το evo x(μεχρι 63000 ευρω παει το αυτοματο!!) ή το sti εχουν φτηνοτερα?τιμη θα ελεγα φυσιολογικη για ενα τετοιο αυτοκινητο..μακαρι να ηταν βεβαια πιο φτηνο και να ειχα και λεφτα να το παρω :p ..

sti Με golf?ποιος τρελος θα παιρνε golf?και ναι το σubaru ειναι πιο φθηνο...αν ηταν και 2.000cc...

Link to comment
Share on other sites

sti Με golf?ποιος τρελος θα παιρνε golf?και ναι το σubaru ειναι πιο φθηνο...αν ηταν και 2.000cc...

σχεδον τα ιδια λεφτα εχει το golf με το sti...για πες ενα σε τι ειναι καλυτερο ενα sti απο ενα r20?το sti θα επρεπε να πωλειται 35000 ευρω για αυτα που προσφερει και με αυτη την ποιοτητα κατασκευης την απαραδεκτη thumbsdown.gif !!!

Link to comment
Share on other sites

σχεδον τα ιδια λεφτα εχει το golf με το sti...για πες ενα σε τι ειναι καλυτερο ενα sti απο ενα r20?το sti θα επρεπε να πωλειται 35000 ευρω για αυτα που προσφερει και με αυτη την ποιοτητα κατασκευης την απαραδεκτη thumbsdown.gif !!!

Κανεισ δεν θα παρει το r20 για ποιοτητα κατασκευης με τοσα λευτα...mercedes θα παρει...πρεπει να βλεπουμε ποτε ξεφευγουμε καπου...μα και το subaru δεν το παιρνεις για τη ποιοτητα μονο!!! γιατι απο τετρακηνηση οδηγηση κτλ κτλ ειναι κορυφη@@

Link to comment
Share on other sites

γιατι το evo x(μεχρι 63000 ευρω παει το αυτοματο!!) ή το sti εχουν φτηνοτερα?τιμη θα ελεγα φυσιολογικη για ενα τετοιο αυτοκινητο..μακαρι να ηταν βεβαια πιο φτηνο και να ειχα και λεφτα να το παρω :p ..

το evo(το απλο χειροκινητο) εχει γυρω στα 54000 ευρω...σορρυ αλλα με τετοια ελαχιστη διαφορα,φυσικα και θα επαιρνα evo! δεν υπαρχει συγκριση τι να λεμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Κανεισ δεν θα παρει το r20 για ποιοτητα κατασκευης με τοσα λευτα...mercedes θα παρει...πρεπει να βλεπουμε ποτε ξεφευγουμε καπου...μα και το subaru δεν το παιρνεις για τη ποιοτητα μονο!!! γιατι απο τετρακηνηση οδηγηση κτλ κτλ ειναι κορυφη@@

Σε μερικά σημεία θα συμφωνήσω με τον GazofGT , ούτε εγώ θεωρώ ότι το sti είναι ΤΟ αυτοκίνητο ... με τα 50 χιλιάρικα θα έπαιρνα porsche κι όχι Golf των 50.000 € ! thumbsdown.gifthumbsdown.gifdead.gifdead.gifknife.gifknife.gif Απαράδεκτη η τιμή του ! Το scirocco έχει γύρω στα 35 και το Golf 50 ? Απλά κάποιος βαρέθηκε να πουλάει πάρα πολλά golf και είπε ας πουλήσω και κανένα scirocco ? Στην ουσία πιστεύω ότι η τιμή είναι επίτηδες τέτοια ώστε να μην πουλήσει όπως θα πουλούσε εάν το είχε περίπου στα ίδια χρήματα με το scirocco !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά σημεία θα συμφωνήσω με τον GazofGT , ούτε εγώ θεωρώ ότι το sti είναι ΤΟ αυτοκίνητο ... με τα 50 χιλιάρικα θα έπαιρνα porsche κι όχι Golf των 50.000 ¤ ! thumbsdown.gifthumbsdown.gifdead.gifdead.gifknife.gifknife.gif Απαράδεκτη η τιμή του ! Το scirocco έχει γύρω στα 35 και το Golf 50 ? Απλά κάποιος βαρέθηκε να πουλάει πάρα πολλά golf και είπε ας πουλήσω και κανένα scirocco ? Στην ουσία πιστεύω ότι η τιμή είναι επίτηδες τέτοια ώστε να μην πουλήσει όπως θα πουλούσε εάν το είχε περίπου στα ίδια χρήματα με το scirocco !

+1 και πραγματι sti και evo εχουν να σου δωσουν πολλα περισσοτερα!και ενα τετοιο αμαξι το παιρνεις για τις επιδοσεις κτλ οχι τοσο για ποιοτητα μεσα κτλ οχι οτι το subaru δεν εχει αν ηθελες ποιοτητα θα παιρνες mercedes..σαυτους λοιπον τους τομεις που σε κανουν να παρεις ενα τετοιο αμαξι το r20 ειναι πολυ πιο πανω σε τιμη απο τον ανταγωνισμο σε σχεση με αυτα που προσφερει..και το subaru ειναι ΤΟ αυτοκινητο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω τη πρώτη βλακόφατσα που θα κυκλοφορήσει στο δρόμο με Golf 2λιτρο για το οποίο έδωσε 50 χιλιάρικα. Θα τον κλαίνε και οι ρέγκες.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω τη πρώτη βλακόφατσα που θα κυκλοφορήσει στο δρόμο με Golf 2λιτρο για το οποίο έδωσε 50 χιλιάρικα. Θα τον κλαίνε και οι ρέγκες.

μαλλον θα οδηγας κατι καλυτερο απο r20 και χαρακτηριζεις βλακοφατσα αυτο που θα το παρει τι να πω!!δηλαδη ΄βλακοφατσα΄ δεν ειναι και ο οδηγος του evo που οδηγαει ενα lancer το οποιο εχει 54000 ευρω με πενταρι σασμαν τρισαθλια πλαστικα και μια λαμαρινα που μονο με το accent που ειχα πριν θα το συγκρινα!!!το ιδιο ισχυει και με το sti...δηλ. δεν σας πειραζει που το τα αντοιστιχα evo και sti βασιζονται σε αυτοκινητα των 100 ιππων που εξτρα θεωρειται το rcd και τα πατακια!!αλλα δεν λετε βλακοφατσα αυτων που οδηγαει lancer και impreza των 50000 ευρω αλλα των οδηγο του golf των 50000 ευρω :blink: ...μαλλον πειραζει το ονομα GOLF ΚΑΙ 50000 ενω lancer και 50000 ακουγεται λογικο για ενα ταξι...βλακοφατσα ειναι και ο οδηγος s3 και 50000 ευρω μαλλον αλλα κανεις δεν το λεει...νομιζω το r20 δεν εχει μονο ποιοτητα κατασκευης αλλα και επιδοσεις και πρακτικοτητα και γενικως ενα πολυ πιο ισσοροπημενο αυτοκινητο απο ενα evo!!εχουμε μαλλον υπερεκτιμηση τα evo και τα sti και τα εχουμε κανει θεο...

Link to comment
Share on other sites

Κανεισ δεν θα παρει το r20 για ποιοτητα κατασκευης με τοσα λευτα...mercedes θα παρει...πρεπει να βλεπουμε ποτε ξεφευγουμε καπου...μα και το subaru δεν το παιρνεις για τη ποιοτητα μονο!!! γιατι απο τετρακηνηση οδηγηση κτλ κτλ ειναι κορυφη@@

με τοσα λεΦτα θα παρει golf γιατι πολυ απλα το R20 ειναι σιγουρα πολυ καλο αμαξι. δεν ειναι στις επιλογες μου γιατι θεωρω πολλα τα λεφτα για ενα αμαξι γενικοτερα.

αλλα δεν σε καταλαβαινω τι ενοεις αν θελεις ποιοτητα θα παρεις μερσεντες; μα το r20 εχει την ιδια με μερσεντες ποιοτητα αλλα πολλα περισσοτερα αλογα στα ιδια χρηματα

Link to comment
Share on other sites

με τοσα λεΦτα θα παρει golf γιατι πολυ απλα το R20 ειναι σιγουρα πολυ καλο αμαξι. δεν ειναι στις επιλογες μου γιατι θεωρω πολλα τα λεφτα για ενα αμαξι γενικοτερα.

έλα τώρα, θα φροντίσει η VW για σένα...

αλλα δεν σε καταλαβαινω

πού να καταλάβεις...

τι ενοεις αν θελεις ποιοτητα θα παρεις μερσεντες;

αυτό ακριβώς εννοεί.Αν θέλει ποιότητα θα πάρει μερσεντες

μα το r20 εχει την ιδια με μερσεντες ποιοτητα

αλλά του λείπει το αστέρι?

αλλα πολλα περισσοτερα αλογα στα ιδια χρηματα

αλλά του λείπει το αστέρι.-

ψάξε στα φαρμακεία το χάπι "αντιπαλευόν", κάνει θαύματα.

Στο μόνο που συμφωνούμε είναι ότι είναι πολλά λεφτά για ένα αμάξι

Link to comment
Share on other sites

παραδοσιακος (νεο)Ελληνας να εχει μπροστα το αστερι(?) και ας ειναι και για τα μπαζα το αυτοκινητο...εχω ανεβασει το κυρος μου σαν νεοελληνας και ριχνω και κανενα γκομενακι με το αστερακι αμα τυχει κ παρκαρω και πρωτη μουρη στα μπουζουκιαrocket.gif...ασε που εχω την καλυτερη ποιοτητα γκαζια κτλπ. γιατι απλα για εμενα τον νεοελληνα εχω ΄μερσεντε΄ και τι να μου πουνε οι αλλοι με τα γκουβαδακια τους...

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Σας ειναι δυσκολο να λετε την γνωμη σας κ να μην προβαινετε σε προσωπικους χαρακτηρισμους?ο καθενας εχει αλλα κριτηρια δεν ειναι αναγκη να συμφωνειτε ρε παιδια ολοι εδω μεσα

το GOLF R20 ναι ειναι πανακριβο για τα δικα μου μετρα κ σταθμα κ ναι σε αυτα τα λεφτα θα σκεφτομουνα κ αλλα αυτοκινητα

το τι θα επελεγα εξαρταται απο τις αναγκες μου κ τις προτεραιοτητες μου..αν θα ηθελα εκεινη την χρονικη στιγμη ενα βρωμογκαζο η ενα κυριλε η κατι ενδιαμεσο

δεν κατακρινω αυτον που θα παρει το EVO ουτε αυτον που θα παρει μια boxter η ενα a6-s3-s4 αρκει να τα αγοραζει για την παρτυ του κ οχι για εφε πχ παρκαρω διπλος τριπλος

εξω απο το καφε βγαινω με στυλ κ αφηνω το cabrio νταλα μεσημερι ανοιχτο ετσι ωστε οταν καθησω στα δερματινα καθισματα και να καει ο κωλος μου

Link to comment
Share on other sites

παραδοσιακος (νεο)Ελληνας να εχει μπροστα το αστερι(?) και ας ειναι και για τα μπαζα το αυτοκινητο...εχω ανεβασει το κυρος μου σαν νεοελληνας και ριχνω και κανενα γκομενακι με το αστερακι αμα τυχει κ παρκαρω και πρωτη μουρη στα μπουζουκιαrocket.gif...ασε που εχω την καλυτερη ποιοτητα γκαζια κτλπ. γιατι απλα για εμενα τον νεοελληνα εχω ΄μερσεντε΄ και τι να μου πουνε οι αλλοι με τα γκουβαδακια τους...

προφανώς και ειρωνεύτηκα...φυσικά δεν είναι το αστέρι που κάνει τη διαφορά, αλλά η διαφορά στην ποιότητα που είναι χαωτική.Από την ποιότητα του δέρματος μέχρι και της λαμαρίνας που λέει ο λόγος(που δεν το λέει ο λόγος, αλλά η πραγματικότητα)

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει μην το πάτε εκεί το θέμα αλλά εγώ αναρωτιέμαι αλήθεια τώρα, ποιός θα δώσει 50.000 ευρώ για ένα γκόλφ ; για ένα hatchback ; ντάξει θα μου πείτε είναι στο τι ζητάει ο καθένας από εμάς..

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και ειρωνεύτηκα...φυσικά δεν είναι το αστέρι που κάνει τη διαφορά, αλλά η διαφορά στην ποιότητα που είναι χαωτική.Από την ποιότητα του δέρματος μέχρι και της λαμαρίνας που λέει ο λόγος(που δεν το λέει ο λόγος, αλλά η πραγματικότητα)

κοιτα τα mercendes ειναι πολυ καλα αυτοκινητα με τρομερη ποιοτητα τεχνολογια κτλπ.αλλα μεχρι τα 50000 ευρω δεν με συγκινει κανενα μοντελο της πρεπει να παω στα διπλασια για να συγκινησει καποιο μοντελο...αλλα εχω βαρεθει να βλεπω στο δρομο να κυκλοφορουν μερικοι με mercedes και να νομιζουν οτι εχουν το ΕΡΓΑΛΕΙΟ...εχω κανει test drive την C class και μπορω να πω οτι δεν μου αρασε καθολου ουτε το γκαζι ουτε το τιμονι ουτε το σασμαν επισης πολυ θορυβωδες!!!εχωντας οδηγησει πριν audi a4 quattro το οποιο ειναι εξαιρετικο αυτοκινητο :mellow: ...το golf r20 πιστευω θα ειναι εξαιρετικο αυτοκινητο με τρομερη ισσοροπια σε ολους τους τομεις ειναι για καποιον που γουσταρει τα golf οπως ηταν και το r32 που ηταν ακομα πιο ειδικο αυτοκινητο..τελως παντων πιστευω σε αυτη την κατηγορια μεταξυ evo sti το r20 ειναι ιδανικο...το μονο που μενει ειναι να δουμε τι θα ειναι το καινουργιο s3!!!

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει μην το πάτε εκεί το θέμα αλλά εγώ αναρωτιέμαι αλήθεια τώρα, ποιός θα δώσει 50.000 ευρώ για ένα γκόλφ ; για ένα hatchback ; ντάξει θα μου πείτε είναι στο τι ζητάει ο καθένας από εμάς..

ναι αλλα γιατι δινουμε για lancer 54000ευρω ?ειπα σε προηγουμενο post μαλλον δεν μας αρεσει χωρις λογο ο συνδιασμος golf και 50000...

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι δινουμε για lancer 54000ευρω ?ειπα σε προηγουμενο post μαλλον δεν μας αρεσει χωρις λογο ο συνδιασμος golf και 50000...

Πριν 3-4 μηνες στο βαθος του μυαλου μου ειχα τη σκεψη σε κανενα χρονο να προχωρησω στην αγορα του R...Με τη λογικη οτι η τιμη εκκινησης θα ηταν στα 37-38Κ..Τωρα ειναι απλα κουτο κ ανωφελο να δωσω 50Κ...Σιγα μη κατσω να πληρωσω εγω τα σπασμενα των αλητηριων που ρημαξανε τη χωρα και τωρα ζητανε 13 χιλιαρικα φορο πολυτελειας (ετσι λεγεται το γαμησι στις συγχρονες πολιτισμενες κοινωνιες) για να συνεχισουν να τρωνε με χρυσα κουταλια...Προτιμω να κατσω να μαθω γερμανικα, ιταλικα, γαλλικα ή οτι αλλο και να παω να ζησω στο εξωτερικο να το αγορασω 35Κ και να το ευχαριστηθω..Αποψη μου...? Τελος εποχης γι'αυτα τα αυτοκινητα..Οι αυτοκινητοβιομηχανιες θα το καταλαβουν και σε λιγα χρονια θα μας προσφερουν το πακετο του R σε ενα αυτοκινητο πολυ λιγοτερων κυβικων που δε θα εχει κατι να ζηλεψει απο το σημερινο golf R. Γιατι οι αυτοκινητοβιομηχανιες δεν ειναι χαζες..Σαν τους κουτους τους Ελληνες..εμας..

Link to comment
Share on other sites

στην προχθεσινη μου επισκεψη στην αντιπρωσοπια του Αγρινιου για την παραλαβη ενος golf 6 tsi 122 ενος φιλου εκανα μια βολτα στην εκθεση οπου ειχαν ενα R20 DSG με ηλιοροφη navi και με τα εκπληκτικα μπακετ καθισματα hearts.gif στην τιμη τον 62000 ευρω :cry:new_killpc.gif:) !!!!!!!!!!!!!απογοητευτηκα κατευθειαν τι να πω παρα παρα παρα πολλα λεφτα...αποτυχια η τιμη!!βεβαια ηταν φουλ εξτρα αλλα και παλι θα ηταν πανω απο 50000 ευρω η τιμη.....κατα τα αλλα πανεμορφο σε μπλε χρωμα ωραιες ζαντες αλλα αυτο που μου εμεινε ηταν αυτα τα μπακετ τα οποια εχουν 5000ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβο όντως το Golf 6 R! Μια και έγινε κουβέντα, ρίξτε μια ματιά σε έξτρα από Panamera!! :

4471437b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβο όντως το Golf 6 R! Μια και έγινε κουβέντα, ρίξτε μια ματιά σε έξτρα από Panamera!! :

Βάλε και μία photo από την Porsche Panamera άν έχεις, για να την δούμε !!! :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και μία photo από την Porsche Panamera άν έχεις, για να την δούμε !!! :)

Από αγγελία του PORSCHE SPORTSCAR MACEDONIA! :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/401209/

4012091b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.