Jump to content
Dark Angel

Golf Vi R20t

Recommended Posts

Πανάκριβο όντως το Golf 6 R! Μια και έγινε κουβέντα, ρίξτε μια ματιά σε έξτρα από Panamera!! :

4471437b.jpg

42600 ευρω εξτρα :) καλα τι στο καλο ειναι το θερμαινομενο τιμονι :( ? ο προγραμματισμος συχνοτητας γκαραζ μαλλον ανοιγει αυτοματα το γκαραζ οταν πλησιαζεις και πρεπει να πληρωσεις 480ευρω και εσωτερικος σακος για πεδιλα του σκι 580 ευρω :wacko: αλλα να μου πεις οταν εχεις 230000 ευρω να δωσεις αυτα ειναι ψιλα γραμματα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω τη πρώτη βλακόφατσα που θα κυκλοφορήσει στο δρόμο με Golf 2λιτρο για το οποίο έδωσε 50 χιλιάρικα. Θα τον κλαίνε και οι ρέγκες.

αυτο τα λεει ολα... eleoσ αυτος και ενας βλαξ που εδωσε 38 για 160 scirocco με εξτρα (τοσο του πηγε με δοσεις και παρα πολλα εξτρα) παρελαβε και κανει παραπονα επειδη τριζει και αλλαξε και εγκεφαλο esp ...το νομιζε οτι πηρε audi tts ?...αρε ελληναρα ανιδεε

Φιλος του πατερα μου πηρε Porsche 911 2009 μοντελο 410Ιπους... με 75 χι ευρω ... με 27.000 χιλιομετρα τιμη αγορας...180 ονειρο ζωης...εκανε υπομονη μαζευε χρηματα 36 χρονια.. δεν τον νοιαζει τιποτα τωρα ουτε τον νοιαζει η φορολογια ουτε τιποτα....πηρε το παιχνιδι που ονειρευοταν απο τα 20 του ...!

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Φιλος του πατερα μου πηρε Porsche 911 2009 μοντελο 410Ιπους... με 75 χι ευρω ... με 27.000 χιλιομετρα τιμη αγορας...180 ονειρο ζωης...εκανε υπομονη μαζευε χρηματα 36 χρονια.. δεν τον νοιαζει τιποτα τωρα ουτε τον νοιαζει η φορολογια ουτε τιποτα....πηρε το παιχνιδι που ονειρευοταν απο τα 20 του ...!

Ειδες τι σου ειναι το απωθημενο...κακο πραγμα..καλυτερα να την επαιρνε στα 30 του..τωρα παει γερασε..Ελπιζω να μη φτασω 56 χρονων και να σκεφτομαι ετσι..Το ελπιζω..

Edited by Speedy
επιδιορθωση κωδικα παραθεσης
Link to comment
Share on other sites

χεχε οταν εχεις οικογενεια και 3 παιδια... αυτα ειναι μονο ονειρα που κατι τετοιες εποχες και μονο...ειναι δυνατον να πραγματοποιησεις...εφοσον εχεις προνοησει ...παντως στο ευχομαι φιλε τιποτα ποιο ωραιο απο τα ονειρα μας.

Το ιδιο αυτοκινητο παντως πριν ενα χρονο ειχε 140.000ακατεβατα

Link to comment
Share on other sites

42600 ευρω εξτρα :rolleyes: καλα τι στο καλο ειναι το θερμαινομενο τιμονι :wub: ? ο προγραμματισμος συχνοτητας γκαραζ μαλλον ανοιγει αυτοματα το γκαραζ οταν πλησιαζεις και πρεπει να πληρωσεις 480ευρω και εσωτερικος σακος για πεδιλα του σκι 580 ευρω :o αλλα να μου πεις οταν εχεις 230000 ευρω να δωσεις αυτα ειναι ψιλα γραμματα...

To Bluetooth 1.100 ευρώ που το βάζεις?!! :p Τα σηματάκια για τις ζάντες 270 ευρώ? :D Τα νίκελ μαρσπιέ 720 ευρώ!! :rolleyes:

Ευτυχώς ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ οι 2 ΠΤΥΣΣΟΜΕΝΕΣ ΠΟΤΗΡΟΘΗΚΕΣ!!!

Και μετά γκρινιάζουμε για τα extra του Golf!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Βλεπω εχουν εκφραστει πολλες αποψεις σχετικα με την αγορα και την τιμη του R, επιτρεψτε μου να πω κ εγω την προσωπικη μου αποψη μιας κ προσφατα απεκτησα ενα.

Προσωπικα λοιπον... δεν ανοιξα καθολου περιοδικα/εφημεριδες να δω τιμες καινουργιων/μεταχειρισμενων, ποια καινουργια μοντελα ερχονται, τις επιδοσεις τους κτλ, δεν γυρισα ολες τις αντιπροσωπειες να δω τι μπορω να παρω με τα ιδια λεφτα, απλα πηρα τηλεφωνο σε μια συγκεκριμενη αντιπροσωπεια VW κατα τον μαρτιο, μου ειπαν οι τιμες βγαινουν τον μαιο, ξαναπηρα τον μαιο οταν ειδα οτι ειχαν βγαλει τις τιμες στο site, τους ρωτησα τι αμαξια ειχαν ετοιμοπαραδοτα μου ειπαν οτι εχουν 3-4 εκ των οποιων το ενα ηταν οπως το ηθελα ...και σε 2 μερες το εκλεισα. Ενοειται φυσικα οτι αν το R εκανε οσο ενα ferrari δεν θα το αγοραζα γιατι θα ηταν κοροιδια, αλλα θεωρησα οτι στην παρουσα φαση με τις αλλαγες στην φορολογια η τιμη του ειναι λογικη γι αυτο που περνεις και γι αυτο και προχωρησα.

Θελω να καταληξω στο οτι, οταν ξερεις ποιο αμαξι ειναι για σενα οτι ο δονητης για τις γυναικες... δεν ψαχνεις, δεν τσεκαρεις, δεν ρωτας, δεν συγκρινεις, απλα πας εκει που τα πουλανε τα σκας, το περνεις φευγεις χαρουμενος και τελος. Αυτος που θελει porsche, mercedes, evo, sti, κτλ θα κανει επισης το ιδιο. Ο καθενας κρινει διαφορετικα κ ο καθενας για την παρτυ του και με τα κριτηρια που θετει σωστος ειναι.

Δεν χρειαζεται να εξετασω τι αλλο θα μπορουσα να αγορασω με τα 51500 που εσκασα γιατι απλα ξερω οτι αν επερνα ενα απο τα δυνατοτερα, φθηνοτερα, πιο μουρατα, η και εγω δεν ξερω τι αλλο, που θα μπορουσα να παρω με αυτα τα λεφτα, την πρωτη φορα που θα εβλεπα ενα R στον δρομο θα ενοιωθα μ...ακας που δεν το πηρα και πηρα το αλλο για να κερδισω +40 αλογα, -5000 ευρο η +10 ποντους στο facecontrol της παραλιακης!

golf mkII GTI - golf mkV GTI - golf mkVI R - golf for life! :o

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω τη πρώτη βλακόφατσα που θα κυκλοφορήσει στο δρόμο με Golf 2λιτρο για το οποίο έδωσε 50 χιλιάρικα. Θα τον κλαίνε και οι ρέγκες.

Εγω παλι θελω να μαθω εσυ γιατι χαρακτηριζεις βλακα οποιον δεις με golf R.Αν τον καλυπτει σαν αμαξι,του αρεσει και εχει την οικονομικη δυνατοτητα να το παρει ποιο ειναι το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ισως οτι δεν εχει τη δυνατοτητα να το παρει οπως και εγω.

ο καθενας ομως το βλεπει διαφορετικα!

εγω ας πουμε χαιρομαι και λεω ανοιχτα πως ζηλευω και τον φιλο μας το Γιωργο που κατεφερε να το παρει.

καλα χιλιομετρα φιλε sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Βλεπω εχουν εκφραστει πολλες αποψεις σχετικα με την αγορα και την τιμη του R, επιτρεψτε μου να πω κ εγω την προσωπικη μου αποψη μιας κ προσφατα απεκτησα ενα.

Προσωπικα λοιπον... δεν ανοιξα καθολου περιοδικα/εφημεριδες να δω τιμες καινουργιων/μεταχειρισμενων, ποια καινουργια μοντελα ερχονται, τις επιδοσεις τους κτλ, δεν γυρισα ολες τις αντιπροσωπειες να δω τι μπορω να παρω με τα ιδια λεφτα, απλα πηρα τηλεφωνο σε μια συγκεκριμενη αντιπροσωπεια VW κατα τον μαρτιο, μου ειπαν οι τιμες βγαινουν τον μαιο, ξαναπηρα τον μαιο οταν ειδα οτι ειχαν βγαλει τις τιμες στο site, τους ρωτησα τι αμαξια ειχαν ετοιμοπαραδοτα μου ειπαν οτι εχουν 3-4 εκ των οποιων το ενα ηταν οπως το ηθελα ...και σε 2 μερες το εκλεισα. Ενοειται φυσικα οτι αν το R εκανε οσο ενα ferrari δεν θα το αγοραζα γιατι θα ηταν κοροιδια, αλλα θεωρησα οτι στην παρουσα φαση με τις αλλαγες στην φορολογια η τιμη του ειναι λογικη γι αυτο που περνεις και γι αυτο και προχωρησα.

Θελω να καταληξω στο οτι, οταν ξερεις ποιο αμαξι ειναι για σενα οτι ο δονητης για τις γυναικες... δεν ψαχνεις, δεν τσεκαρεις, δεν ρωτας, δεν συγκρινεις, απλα πας εκει που τα πουλανε τα σκας, το περνεις φευγεις χαρουμενος και τελος. Αυτος που θελει porsche, mercedes, evo, sti, κτλ θα κανει επισης το ιδιο. Ο καθενας κρινει διαφορετικα κ ο καθενας για την παρτυ του και με τα κριτηρια που θετει σωστος ειναι.

Δεν χρειαζεται να εξετασω τι αλλο θα μπορουσα να αγορασω με τα 51500 που εσκασα γιατι απλα ξερω οτι αν επερνα ενα απο τα δυνατοτερα, φθηνοτερα, πιο μουρατα, η και εγω δεν ξερω τι αλλο, που θα μπορουσα να παρω με αυτα τα λεφτα, την πρωτη φορα που θα εβλεπα ενα R στον δρομο θα ενοιωθα μ...ακας που δεν το πηρα και πηρα το αλλο για να κερδισω +40 αλογα, -5000 ευρο η +10 ποντους στο facecontrol της παραλιακης!

golf mkII GTI - golf mkV GTI - golf mkVI R - golf for life! :wacko:

Εννοείται θα πάρεις ότι γουστάρεις και θα σου κάνει κέφι ΕΣΕΝΑ και άσε τους άλλους να βγάζουν φλίκτενες

+1 για τον τρόπο σκέψης σου

¶σε που το μοτόρι ξεφεύγει όσο αναφορά τις επιδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται θα πάρεις ότι γουστάρεις και θα σου κάνει κέφι ΕΣΕΝΑ και άσε τους άλλους να βγάζουν φλίκτενες

+1 για τον τρόπο σκέψης σου

¶σε που το μοτόρι ξεφεύγει όσο αναφορά τις επιδόσεις

Καλοταξιδο μεγαλε!!! Συμφωνω απολυτα με αυτα που ανεφερες παραπάνω και γω πιστευω ότι ολα ειναι σχετικα... Πιστευω οτι θα σου προσφερει απιστευτες σιγκινησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Φίλε Γιώργο. Η τιμή που το πήρες είναι πολύ καλή αφού δεν είχες φόρους πολυτελείας και αυξημένο ΦΠΑ. Το αμάξι ράβει το είδα και στις φώτο στο προφίλ σου. Μην ακούς κανένα, μόνο κοίτα να το χαρείς ...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Φίλε Γιώργο. Η τιμή που το πήρες είναι πολύ καλή αφού δεν είχες φόρους πολυτελείας και αυξημένο ΦΠΑ. Το αμάξι ράβει το είδα και στις φώτο στο προφίλ σου. Μην ακούς κανένα, μόνο κοίτα να το χαρείς ...

Δεν ειχε φορους πολυτελειας???? Λαθος κανεις φιλε μιας και το αυτοκινητο πριν τους φορους πολυτελειας εβγαινε περιπου στα 38-40 χιλιαρικα και ο φιλος το αγορασε 51...Το φπα ομως θα το γλυτωσε..Καλοταξιδο το αμαξι παντως πλεον θα ειναι απο τα πιο σπανιο αυτοκινητο που θα κυκλοφορουν εδω στο Ελλαντα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε φορους πολυτελειας???? Λαθος κανεις φιλε μιας και το αυτοκινητο πριν τους φορους πολυτελειας εβγαινε περιπου στα 38-40 χιλιαρικα και ο φιλος το αγορασε 51...Το φπα ομως θα το γλυτωσε..Καλοταξιδο το αμαξι παντως πλεον θα ειναι απο τα πιο σπανιο αυτοκινητο που θα κυκλοφορουν εδω στο Ελλαντα..

το 3θυρο DSG ειχε αρχικη κοντα 43000 προ φορων

40000 ειχε 3θυρο χειροκινητο

μην ξεχνας όμως ότι μονο τα καθισματα η ηλιοροφη κ η αναρτηση κανουν κοντα 6500-7000

επειτα η τελικη τιμη είναι σχετικη, μιας και σχηματιζεται σε συναρτηση με το ποσο περνουν το παλιο αμαξι, για παραδειγμα άλλος εμπορος μου το εδινε τελικη τιμη 1500 λιγοτερο αλλα μου επερνε το παλιο 2000 πιο λιγα…

Link to comment
Share on other sites

το 3θυρο DSG ειχε αρχικη κοντα 43000 προ φορων

40000 ειχε 3θυρο χειροκινητο

μην ξεχνας όμως ότι μονο τα καθισματα η ηλιοροφη κ η αναρτηση κανουν κοντα 6500-7000

επειτα η τελικη τιμη είναι σχετικη, μιας και σχηματιζεται σε συναρτηση με το ποσο περνουν το παλιο αμαξι, για παραδειγμα άλλος εμπορος μου το εδινε τελικη τιμη 1500 λιγοτερο αλλα μου επερνε το παλιο 2000 πιο λιγα…

Τοτε παω πασο. Μηπως εχεις το μαυρο με τις 19αρες και το πηρες απο την Autoclub στη Φιλαδελφεια???

Link to comment
Share on other sites

Τοτε παω πασο. Μηπως εχεις το μαυρο με τις 19αρες και το πηρες απο την Autoclub στη Φιλαδελφεια???

18αρες εχει

ρορρης λυκοβρηση

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε μπορουσες και το κανες και καλα ξηγηθηκες!!!! καλοριζικος και καλοταξιδος ο μαυρος πιραυλος σου και με πολα ασφαλη χιλιομετρα ΦΤΟΥ μιν τον ματιασο ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπέθεσα ότι δεν είχε φόρους πολυτελείας γιατί είδα ότι είχε τα καθίσματα και την ηλιοροφή από τις φώτο. Υπολογισά πόσο έχουν αυτά και είδα ότι έβγαινε η τιμή. Δεν έχει μεγάλη σημασία πάντως ούτως η άλλως λίγα θα βλέπουμε στους δρόμους έτσι που είναι οι τιμές ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Βλεπω εχουν εκφραστει πολλες αποψεις σχετικα με την αγορα και την τιμη του R, επιτρεψτε μου να πω κ εγω την προσωπικη μου αποψη μιας κ προσφατα απεκτησα ενα.

Προσωπικα λοιπον... δεν ανοιξα καθολου περιοδικα/εφημεριδες να δω τιμες καινουργιων/μεταχειρισμενων, ποια καινουργια μοντελα ερχονται, τις επιδοσεις τους κτλ, δεν γυρισα ολες τις αντιπροσωπειες να δω τι μπορω να παρω με τα ιδια λεφτα, απλα πηρα τηλεφωνο σε μια συγκεκριμενη αντιπροσωπεια VW κατα τον μαρτιο, μου ειπαν οι τιμες βγαινουν τον μαιο, ξαναπηρα τον μαιο οταν ειδα οτι ειχαν βγαλει τις τιμες στο site, τους ρωτησα τι αμαξια ειχαν ετοιμοπαραδοτα μου ειπαν οτι εχουν 3-4 εκ των οποιων το ενα ηταν οπως το ηθελα ...και σε 2 μερες το εκλεισα. Ενοειται φυσικα οτι αν το R εκανε οσο ενα ferrari δεν θα το αγοραζα γιατι θα ηταν κοροιδια, αλλα θεωρησα οτι στην παρουσα φαση με τις αλλαγες στην φορολογια η τιμη του ειναι λογικη γι αυτο που περνεις και γι αυτο και προχωρησα.

Θελω να καταληξω στο οτι, οταν ξερεις ποιο αμαξι ειναι για σενα οτι ο δονητης για τις γυναικες... δεν ψαχνεις, δεν τσεκαρεις, δεν ρωτας, δεν συγκρινεις, απλα πας εκει που τα πουλανε τα σκας, το περνεις φευγεις χαρουμενος και τελος. Αυτος που θελει porsche, mercedes, evo, sti, κτλ θα κανει επισης το ιδιο. Ο καθενας κρινει διαφορετικα κ ο καθενας για την παρτυ του και με τα κριτηρια που θετει σωστος ειναι.

Δεν χρειαζεται να εξετασω τι αλλο θα μπορουσα να αγορασω με τα 51500 που εσκασα γιατι απλα ξερω οτι αν επερνα ενα απο τα δυνατοτερα, φθηνοτερα, πιο μουρατα, η και εγω δεν ξερω τι αλλο, που θα μπορουσα να παρω με αυτα τα λεφτα, την πρωτη φορα που θα εβλεπα ενα R στον δρομο θα ενοιωθα μ...ακας που δεν το πηρα και πηρα το αλλο για να κερδισω +40 αλογα, -5000 ευρο η +10 ποντους στο facecontrol της παραλιακης!

golf mkII GTI - golf mkV GTI - golf mkVI R - golf for life! :good:

πολύ σωστά τα λες +100000000000000000 B) B) :pardon: να το χαίρεσαι κ γρήγορα ματάκι γτ είναι πολυ βρωμο-μάτοι !Γιατι μερικοί μπαίνουν στη λογική του ΕΓΩ με τόσα λεφτά ΘΑ ΘΑ ΘΑ έπαιρνα...ΠΑΡΕ φίλε μου πάρε...ο χαρακτηρισμός ήταν πολύ άκυρος (με τις ρέγγες ) κ πολύ προσβλητικός θα έλεγα!

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστά τα λες +100000000000000000 :clapping: :clapping: :clapping: να το χαίρεσαι κ γρήγορα ματάκι γτ είναι πολυ βρωμο-μάτοι !Γιατι μερικοί μπαίνουν στη λογική του ΕΓΩ με τόσα λεφτά ΘΑ ΘΑ ΘΑ έπαιρνα...ΠΑΡΕ φίλε μου πάρε...ο χαρακτηρισμός ήταν πολύ άκυρος (με τις ρέγγες ) κ πολύ προσβλητικός θα έλεγα!

οκ ο καθενας ειναι ελευθερος να λεει την αποψη του, προσωπικα δεν κατακρινω

γι αυτο υπαρχει κ το φορουμ αλλωστε για να ανταλλασονται αποψεις ελευθερα κ ο καθενας μετα βγαζει τα συμπερασματα του μονος του

να το χαιρεσαι

ευχαριστω, να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=3Po2_h3Jalg

http://www.youtube.com/watch?v=qDLDk-anIYM

http://www.youtube.com/watch?v=v861bW0FrJc

http://www.youtube.com/watch?v=heT7uHgG2oY

hearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gif

gio-R-gos Μην δοκιμάσεις το 3ο βιντεάκι και έχεις καμιά φωτογραφία ακόμη δεν το πήρες , αλλά κι αν το δοκιμάσεις εμείς εδώ είμαστε ;)

Link to comment
Share on other sites

gio-R-gos Μην δοκιμάσεις το 3ο βιντεάκι και έχεις καμιά φωτογραφία ακόμη δεν το πήρες , αλλά κι αν το δοκιμάσεις εμείς εδώ είμαστε ;)

μονο φωτογραφια?... το μπλοκο της κακαβιας μετα διμοιριας ΜΑΤ κ με τον δοικα μαζι θα σε περιμενει στο επομενο χιλιομετρο να σε μπουζουριασουν! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

μονο φωτογραφια?... το μπλοκο της κακαβιας μετα διμοιριας ΜΑΤ κ με τον δοικα μαζι θα σε περιμενει στο επομενο χιλιομετρο να σε μπουζουριασουν! new_lol.gif

χαχαχα :rofl: :rofl: με 260 δεν νομιζω να δουν κατι παραπάνω απο μια σφαίρα να περναει διπλα τους .... χαχαχαχα

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.