Jump to content
Dark Angel

Golf Vi R20t

Recommended Posts

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31374

η επιθυμια σου διαταγη...αν και δεν το βλεπω για πολυ καιρο ανοιχτο να σου πω την αληθεια :)

Ανοιχτηκε το θεμα που ζητηθηκε και ολα τα posts σχετικα με αυτο,μεταφερθηκαν εκει.

Παρακαλω να μεινουν οι υπολοιπες δημοσιευσεις εντος θεματος.

Ευχαριστω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Αν βρειτε φωτος απο το r και σε αλλα χρωματα ποσταρετε. Αν και μεχρι στιγμης μονο στο μπλε υπαρχει..Που θα εχει κανα χιλιαρικο παραπανω.. :cry:

γιατί αυτό το 1000ρικο για το μπλε ? επειδή είναι της διαφήμισης ? τι παραπάνω από τα υπόλοιπα μεταλικά/περλέ έχει ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί αυτό το 1000ρικο για το μπλε ? επειδή είναι της διαφήμισης ? τι παραπάνω από τα υπόλοιπα μεταλικά/περλέ έχει ?

ξερω 1 παληκαρι με golf vi που το εχει στο συγκεκριμενο χρωμα ;) παιζει να ειναι και το μοναδικο στην Ελλαδα , ειδικη παραγγελια και η τιμη για αυτο το περλε χρωμα αγγιζει τα 2800 ναι καλα διαβασατε , δεν εχω κανει λαθος χωρια τους μηνες αναμονης ........

Αλλα τα σπαει ειναι πανεμορφο

Link to comment
Share on other sites

ξερω 1 παληκαρι με golf vi που το εχει στο συγκεκριμενο χρωμα ;) παιζει να ειναι και το μοναδικο στην Ελλαδα , ειδικη παραγγελια και η τιμη για αυτο το περλε χρωμα αγγιζει τα 2800 ναι καλα διαβασατε , δεν εχω κανει λαθος χωρια τους μηνες αναμονης ........

Αλλα τα σπαει ειναι πανεμορφο

ego eimai aytos. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

mple perle idiki paragelia san afto tou R20 einai.

2850 Euro to plirosa eno ekane 1900 Euro stin germania (h kosmocar kanei thaumata !!! ;) ).

patiste edo kato to Gallery gia na to deite (oi fotos den einai kales kai den apoikonizoun to pragmatiko xroma tou aytokinitou,mono an to deis stin pragmatikothta fainetai sosta).

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ego eimai aytos. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

mple perle idiki paragelia san afto tou R20 einai.

2850 Euro to plirosa eno ekane 1900 Euro stin germania (h kosmocar kanei thaumata !!! ;) ).

patiste edo kato to Gallery gia na to deite (oi fotos den einai kales kai den apoikonizoun to pragmatiko xroma tou aytokinitou,mono an to deis stin pragmatikothta fainetai sosta).

αντε να σε δουμε και απο κοντα Στελαρααααα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο με το "Laser Blue" που υπήρχε μια περίοδο στο Golf V ?

to xroma legetai Deep Blue Perleffekt gia tin akribia. opote allo einai ayto pou les.

αντε να σε δουμε και απο κοντα Στελαρααααα

tha ertho, min me apileis. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

μπορει (λεω εγω τωρα) στην εκδοση r επειδη θα ειναι μεσα στα διαθεσιμα χρωματολογια του συγκεκριμενου μοντελου να ειναι κατα πολυ φθηνοτερο....κοντα στο χιλιαρικο το υπολογιζω κι εγω :D

Link to comment
Share on other sites

αρε εσεις οι πλουσιοι πατε και σκατε κοντα 3 χιλιαρικα για εξτρα χρωμα;

αμαν ποια με αυτα τα γκολφ..

αντι να παρεις ενα λεον και να τα δωσεις σε κατι που θα αξιζε περισσοτερο;

υπερεκτιμημενα αυτα τα γκολφ..

τς τς τς

Link to comment
Share on other sites

αρε εσεις οι πλουσιοι πατε και σκατε κοντα 3 χιλιαρικα για εξτρα χρωμα;

αμαν ποια με αυτα τα γκολφ..

αντι να παρεις ενα λεον και να τα δωσεις σε κατι που θα αξιζε περισσοτερο;

υπερεκτιμημενα αυτα τα γκολφ..

τς τς τς

para ligo tha eperna leon. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ego eimai aytos. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

mple perle idiki paragelia san afto tou R20 einai.

2850 Euro to plirosa eno ekane 1900 Euro stin germania (h kosmocar kanei thaumata !!! :lol: ).

patiste edo kato to Gallery gia na to deite (oi fotos den einai kales kai den apoikonizoun to pragmatiko xroma tou aytokinitou,mono an to deis stin pragmatikothta fainetai sosta).

Στέλιο δεν σου είπα απο την αρχή οτι το δικό σου ειναι για wallpaper...

ελπίζω να έχεις καλό garaze γιατι εγώ θα το έβαζα στο σαλόνι :whistling::lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο δεν σου είπα απο την αρχή οτι το δικό σου ειναι για wallpaper...

ελπίζω να έχεις καλό garaze γιατι εγώ θα το έβαζα στο σαλόνι :lol: :lol: :lol:

exo kleisto garage, min anisixeis. to prosexo san ta matia mou. :whistling::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

konteuoun na me xaraktirisoun "psira", toso pou to prosexo.xaaxxaxa tongue.gif

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

exo kleisto garage, min anisixeis. to prosexo san ta matia mou. :) :) :) :) :) :)

konteuoun na me xaraktirisoun "psira", toso pou to prosexo.xaaxxaxa tongue.gif

sorry που είμαι λίγο περίεργος αλλά γιατί στην υπογραφήσου και στο avatar έχεις άλλο και όχι το δικό σου ?

μην στο ματιάσουνε ?? χαχα :D

Link to comment
Share on other sites

sorry που είμαι λίγο περίεργος αλλά γιατί στην υπογραφήσου και στο avatar έχεις άλλο και όχι το δικό σου ?

μην στο ματιάσουνε ?? χαχα :)

giati den exo photografia makrosteni san kai ayth kai aytes pou exo an tis smikrino ginontai sxedon tetragones kai den fainontai kala. tongue.gif

min anisixeis, tha bgalo mia kali photo me psifiaki photografiki enos filou kai tha tin balo ypografi syntoma.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

para ligo tha eperna leon. tongue.gif

Θεος φυλαξοι...Αν το επαιρνες παντως παλι σ αυτο το Deep Blue Perleffekt θα το επαιρνες ε??? Τι??? Δε βγαζει το Leon σε τετοιο χρωμα...?? Μα πως αφου ειναι καλυτερο απο Golf.... tongue.gif<_<

Link to comment
Share on other sites

Θεος φυλαξοι...Αν το επαιρνες παντως παλι σ αυτο το Deep Blue Perleffekt θα το επαιρνες ε??? Τι??? Δε βγαζει το Leon σε τετοιο χρωμα...?? Μα πως αφου ειναι καλυτερο απο Golf.... tongue.gif:D

eimai poromenos me ayto to xroma. tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό το χρώμα δεν είχε και το S3/S4?

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες της AUDI πρέπει να είναι το Sprint Blue Pearl Effect

Εμένα πάντως ίδια μου μοιάζουν

Link to comment
Share on other sites

αυτό το χρώμα δεν είχε και το S3/S4?
αυτό που λες της AUDI πρέπει να είναι το Sprint Blue Pearl Effect
γουστα ειναι αυτα. ειδικα στο χρωμα στον καθενα αρεσει αλλο. εγω προτιμω το μαυρο περλε και θα εδινα παραπανω για αυτο το μαυρο αλλα οχι για το μπλε. γουστα
Εμένα πάντως ίδια μου μοιάζουν

Ας μου τα χαριζαν και ας ηταν και μουσταρδι ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

μπά... σι μπιζάκι...έχει??? εάν δεν έχει σι μπιζάκι δεν το θέλω που να μου το χαρίζετε... που λέει και το ανέκδοτο :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι η vw εδω στην Ελλαδα θα προσπαθησει να κρατησει την τιμη στο r κατω απο το ψυχολογικο φραγμα των 40.000 ευρω..Ισως να ειναι 39.700 πχ..Μαζι με εναν αξιοπρεπη extra εξοπλισμο και χωρις ακροτητες..(αλλωστε γιατι να δωσεις 3000 για το navi οταν ολοι πλεον ξερουμε οτι το βρισκουμε στο ebay ενα χιλιαρικο) η τιμη του μπορει να φτασει στα 45.000 χιλιαρικα. Σ αυτην την τιμη τι μπορεις να παρεις πιο ολοκληρωμενο? Και δε συζητω για subaru , focus rs δε νομιζω οτι σφαιρικα φτανουν αυτα που προσφερει το r.. Mε 1000 ευρω ακομα εχεις 50-60 αλογα αρα παμε στα 320-330 με τετρακινηση, χωρους , εξοπλισμο πληρη και μια εμφανιση που σιγουρα οταν ερθει να το δουμε απο κοντα θα κοβει την ανασα..Και χωρις να σε διαλυει το κρατος με τη φορολογια του..(ωραια τα 2.5 λιτρα και τα τριλιτρα, δε λεω φοβεροι κινητηρες με απιστευτο ηχο αλλα...). Και δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης με s3 ειδικα σε θεμα εμφανισης...Δυστυχως το s3 φαινεται πολυ μικρο και δεν εχει τον απαραιτητο ογκο που απαιτει ενα τετοιο αμαξι (πολλες φορες εχει ειπωθει η αδυναμια του να δειχνει φουσκωμενο οπως πχ το προηγουμενο μοντελο). Και για να δωσω ενα παραδειγμα πριν αγορασω το 5ari gti ειχα στην ακρη του μυαλου μου και την alfa gt..(μου αρεσε πολυ εμφανισιακα απλα). Ε λοιπον μια μερα ετυχε να δω και τα δυο παρκαρισμενα το ενα πισω απο το αλλο και το gti εδειχνε πολυ πιο γεματο, στητο, φουσκωμενο. Και ετσι ειναι και με το καινουριο R.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι η vw εδω στην Ελλαδα θα προσπαθησει να κρατησει την τιμη στο r κατω απο το ψυχολογικο φραγμα των 40.000 ευρω..Ισως να ειναι 39.700 πχ..Μαζι με εναν αξιοπρεπη extra εξοπλισμο και χωρις ακροτητες..(αλλωστε γιατι να δωσεις 3000 για το navi οταν ολοι πλεον ξερουμε οτι το βρισκουμε στο ebay ενα χιλιαρικο) η τιμη του μπορει να φτασει στα 45.000 χιλιαρικα. Σ αυτην την τιμη τι μπορεις να παρεις πιο ολοκληρωμενο? Και δε συζητω για subaru , focus rs δε νομιζω οτι σφαιρικα φτανουν αυτα που προσφερει το r.. Mε 1000 ευρω ακομα εχεις 50-60 αλογα αρα παμε στα 320-330 με τετρακινηση, χωρους , εξοπλισμο πληρη και μια εμφανιση που σιγουρα οταν ερθει να το δουμε απο κοντα θα κοβει την ανασα..Και χωρις να σε διαλυει το κρατος με τη φορολογια του..(ωραια τα 2.5 λιτρα και τα τριλιτρα, δε λεω φοβεροι κινητηρες με απιστευτο ηχο αλλα...). Και δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης με s3 ειδικα σε θεμα εμφανισης...Δυστυχως το s3 φαινεται πολυ μικρο και δεν εχει τον απαραιτητο ογκο που απαιτει ενα τετοιο αμαξι (πολλες φορες εχει ειπωθει η αδυναμια του να δειχνει φουσκωμενο οπως πχ το προηγουμενο μοντελο). Και για να δωσω ενα παραδειγμα πριν αγορασω το 5ari gti ειχα στην ακρη του μυαλου μου και την alfa gt..(μου αρεσε πολυ εμφανισιακα απλα). Ε λοιπον μια μερα ετυχε να δω και τα δυο παρκαρισμενα το ενα πισω απο το αλλο και το gti εδειχνε πολυ πιο γεματο, στητο, φουσκωμενο. Και ετσι ειναι και με το καινουριο R.. :)

θα διαφωνισω εδω αν υπολογισουμε οτι το προηγουμενο r εκανε 41+ (αν θυμαμαι καλα) και ηταν mk5 τοτε αυτο θα ξεπερασει τα 42+...παιρνω βαση τα δυο gti (mk5-mk6) το δευτερο ειναι πιο ακριβο απο το πρωτο αρα και η σειρα "R" θα ειναι πιο ακριβη....εικασιες κανω παντα..μακαρι να πεσω εξω γιατι οντως ειναι καθαρα ψυχολογικο φραγμα τα 40 χιλιαρικα... ;)

ειναι επισης νωρις να κρινουμε για φορολογιες σε ενα τετοιο κωλοκρατος την μια λενε οτι το πρωτο 2λιτρο αμαξι ενος ατομου ειναι ατεκμηριωτο αλλοι λενε οτι μεχρι 1800 ειναι ατεκμηριωτο και απο εκει και πανω αρχιζει η τσοντα....δεν ξερουμε τι να πιστεψουμε μονο ο χρονος θα δειξει...οπως και να εχει παντως σιγουρα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα απο τα 2.5λιτρα και τα 3λιτρα μοτερ και εκει παταει o ομιλος (vag) και η mitsubishi με το evo!!!

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.