Jump to content
whitesnakexj

Ηχος Σε Polo

Recommended Posts

Υπολόγισε περίπου 1 τετραγωνικό στην πόρτα... Δεν είναι ανάγκη να βάλεις της ίδιας της Dynamat , είναι λίγο ακριβή... Εγώ έχω βάλει της TCP ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά, θα σου ξαναγράψω... Τεράστια διαφορά όντως... Πιο γλυκό και χτυπητό το μπάσο, + του ότι στην αρχή τρίζαν τα πάντα μέσα από τις πόρτες και τώρα τίποτα! Χωρίς ενισχυτή και παίζω στην μισή ένταση και βλέπεις τον κεντρικό καθρέπτη μέσα να δονείται σε κάθε σκάσιμο!!! Ωραία εμπειρία!χααχαχ

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχτηκε πολυεστερικο Στεφανή γύρω από την πηγή για OEM κατάσταση όσο το δυνατόν γίνεται τέλος πάντων...έφυγε η πλαστικούρα που είχα πριν...

Φωτο πριν....

Φωτο μετά...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Attached thumbnail(s)

  • post-16009-135397892851_thumb.jpg
  • post-16009-13539790056_thumb.jpg

Τα tweeter μπήκαν μέσα ...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Attached thumbnail(s)

  • post-16009-135406088343_thumb.jpg
  • post-16009-135406091311_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωμενο το ηχοσυστημα μου!

Πηγη: Οθονη Pioneer AVH-2400BT

phgh.jpg

Ενισχυτης: Rockford Fosgate P450.4 450W(RMS)

rockfordamp.jpg

Μπροστα Ηχεια: Focal IC-165 70W(RMS)

ic165.jpg

Εταζερα: Rockford Fosgate T1692 100W(RMS)

etazera.jpg

Πυκνωτής: Powerbass 2.4F (για να σφήξει το μπάσο)

pyknwths.jpg

Ολη η συνθεση μαζι με το Sub P1L-112 της Rockford 150W (RMS)

(Μαζί με ενα ραφάκι που έβαλα για τα μάτια του κόσμου..)

comple.jpg

Επίσης οι πορτες εχουν ντυθει με μονοτικο υλικο της FOCAL...

Επόμενα βηματα: μεγαλύτερη μπαταρία και δεύτερος ενισχυτής μονο για το sub.

Link to comment
Share on other sites

Ευβοια με το Pioneer AVH-2400BT. σου κανει?

Το εχω βαλει στο Polo μου και ειναι μια χαρα! και το bluetooth δουλευει ρολοι

και σαν μηχανημα ειναι γρηγορο!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mhtsotaki μεγεια και καλα ακουσματα!

Θελω να ρωτησω το εξης: γνωριζει καποιος αν τα χειριστηρια στο τιμονι ειναι συμβατα με aftermarket πηγες ηχου;

Γιατι σκεφτομαι να παραγγειλω το polo και κοιταω να δω τι θα τοποθετησω απο τα extras. Δεν θα ηθελα να πληρωσω 200€ το πολυλειτουργικο τιμονι και να μου βγει αχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mhtsotaki μεγεια και καλα ακουσματα!

Θελω να ρωτησω το εξης: γνωριζει καποιος αν τα χειριστηρια στο τιμονι ειναι συμβατα με aftermarket πηγες ηχου;

Γιατι σκεφτομαι να παραγγειλω το polo και κοιταω να δω τι θα τοποθετησω απο τα extras. Δεν θα ηθελα να πληρωσω 200€ το πολυλειτουργικο τιμονι και να μου βγει αχρηστο...

Καταρχάς θανκς :drinks:

Όσον αφορα τα χειριστήρια τιμονίου, δεν είναι απο μόνα τους συμβατά με after marker πηγές ήχου!

Θες μετατροπέα ο οποίος μεταφράζει τις εντολές του τιμονιού σε εντολές που καταλαβαίνει η οποιαδήποτε αλλη μαρκα..

Υπολόγιζε λοιπόν γύρω στα 150€ + για ενα μετατροπέα της προκοπής..

Προσωπική μου αποψη, μην βάλεις χειριστήρια στο τιμόνι! Θα σε δεσμέυσουν!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς θανκς :drinks:

Όσον αφορα τα χειριστήρια τιμονίου, δεν είναι απο μόνα τους συμβατά με after marker πηγές ήχου!

Θες μετατροπέα ο οποίος μεταφράζει τις εντολές του τιμονιού σε εντολές που καταλαβαίνει η οποιαδήποτε αλλη μαρκα..

Υπολόγιζε λοιπόν γύρω στα 150€ + για ενα μετατροπέα της προκοπής..

Προσωπική μου αποψη, μην βάλεις χειριστήρια στο τιμόνι! Θα σε δεσμέυσουν!

Βολευουν ομως αρκετα!

Παντως απο αντιπροσωπεια της VW μου ειπαν πως θα ειναι συμβατα αλλα προτιμω να ρωτησω και καποιον που να εχει ασχοληθει προσωπικα.

Μπορεις να με ενημερωσεις λιγο σχετικα με τον μετατροπεα που αναφερεις.. Τοποθετηση-εταιρειες κλπ ;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτο που ειναι universal και σχετικα φτηνο.. κάτι τέτοιο θες..

http://gelisound.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=605906

Ουσιαστικά απο την canbus έξοδο της μαμας, συνδέεις after market πηγή!

Τωρα απο εταιρείες... Υπάρχουν αντιστοιχα επώνυμα της καθε εταιρίας πχ Pionner για τα δικά της, kenwood για τα δικα της.. κτλ

απλα βγαινουν πιο ακριβα!

Τοποθέτηση οποιος σου παρει πανω απο 30€ για εγκατασταση πηγης και ανταπτορα σε κλέβει..

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτο που ειναι universal και σχετικα φτηνο.. κάτι τέτοιο θες..

http://gelisound.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=605906

Ουσιαστικά απο την canbus έξοδο της μαμας, συνδέεις after market πηγή!

Τωρα απο εταιρείες... Υπάρχουν αντιστοιχα επώνυμα της καθε εταιρίας πχ Pionner για τα δικά της, kenwood για τα δικα της.. κτλ

απλα βγαινουν πιο ακριβα!

Τοποθέτηση οποιος σου παρει πανω απο 30€ για εγκατασταση πηγης και ανταπτορα σε κλέβει..

Ετσι κι αλλιως την τοποθετηση θα την εκανα σε μαγαζι δεν νομιζω να μου το χρεωνε παραπανω...

Σ' ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο update...

πλεον με τριδρομο μπροστα της σειρας energy απο την hertz...για τα λεφτα του κ το στησιμο που εκανα κανει παπαδες..μερα με την νυχτα διαφορα σε sound quality level...μερικα photo...



IMAG0721_zps2d3c6dd3.jpg
IMAG0720_zps12d655b8.jpg
IMAG0719_zps27cade19.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας συγχαρητηρια για την δουλεια που εκανες στο polo. Να σε ρωτησω κατι ασχετο... τα πεταλια που τα αλλαξες? σε αντιπροσωπεια η τα παρηγγειλες online??

Link to comment
Share on other sites

ελα νικο σε αντιπροσωπεια που τα πηρα εγω 35 ευρω μου ηρθανε φιλε μου..τα ιδια ακριβως με τον αποστολη φοραω

 

Σε ποια αντιπροσωπεια τα βρηκες 35€?? Στο επισημο site της kosmocar τα εχει 45€.... 

 

http://www.kosmo*μη επιτρεπόμενο @ URL*/Accessories/shop/index.php?iso=el&pid=1832&e=2050

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα βρήκα από γερμανικό eBay μαζί με τα μεταφορικά 36 ευρώ..

Sent from my HTC EVO 3D

 

Εγκατασταση?? ειναι "κουμπωτα" ?? 

Link to comment
Share on other sites

εαν θυμαμαι καλα βγαζεις τα πλαστικα που εχει ο συμπλεκτης κ του φρενου κ του γκαζιου το βαζεις απο πανω ετσι πως ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στην εταζιερα τα οβαλ τα εχεις βαλει τυφλα? στην φωτο ετσι φαινεται!

 

Προτεινεις εταζιερα η πισω πορτες σε 2 πορτο πολακι?

 

 

 

 

τρυπιτα ειναι κ το εχω ντυσει με ηχοπανο για να ειναι διαμπερες ο ηχος...το ηθελα κρυφο οπως βλεπεις....

 

κοιτα ο ηχος πισω ειναι καθαρα για τα ατομα που βαζεις πισω να ακουνε ...οταν ειμαι μονος μου παιζω μονο τα μπροστα με αποτελεσμα να μην τα χρησιμοποιω τα εβαλα πιο πολυ για να δεσει σαν συνολο. αλλα την δουλεια τους την κανουν...προτεινω στην εταζιερα για να εχεις καλυτερα ακουσματα...Α

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.