Jump to content
whitesnakexj

Ηχος Σε Polo

Recommended Posts

καλά σοβαρά? μάλλον πρέπει να είμαι πολύ τυχερός..! :p

εγώ που είχα ρωτήσει για το ibiza μου είχαν πει πάει όλη η επένδυση που έχει μέσα από την πόρτα που είναι πάνω και η βάση του ηχείου.
αλλα μπορεί και να βρείς και μονο την πλαστική βάση δεν το έψαξα και πολύ γιατί δεν ήθελε να δώσει λεφτά οποτε έκανα πατέντα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις κανείς πω μπαίνουν αυτά;

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-H1703/specs.html

Πρέπει να είναι και αρκετα ποιοτικά και από τα χαρακτηριστικά τους φαίνεται να μην χρειάζονται εξωτερικό ενισχυτή

Edited by ^Damianos^
Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι οι βασεις: http://www.celsusice.co.uk/shopdisp_5783.php

Ειναι ιδιες με του golf ->'09.

 

Πήρα τις Autoleads SAK-3103. Πιστεύω να ταιριάζουν.

http://www.ebay.co.uk/itm/150795841832?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν χρειαζεται να αλαξετε βασεις.. καντε 2 τρυπες στοις υπαρχων και τελειωσε η υποθεση.. 

 

Υ.Γ. και εμενα με πριτσινια ειναι :)

Edited by Stavros mec
Link to comment
Share on other sites

Οταν τα αλλαξα με δικα μου ειχα 2 λυσεις,ειτε καινουριες βασεις ειτε στις παλιες βασεις αλλα να 'καταστρεφα' τα εργοσταστασιακα ηχεια οπου ειναι ενσωματωμενα με τις παλιες.

Link to comment
Share on other sites

6'5" inch φοράει. Εαν αλλάξεις Καλύτερα να κοιτάξεις ενα σέτ διαιρούμενα, δηλαδή 2 ηχεία και 2 τweeter.. τα μαμά tweeter δεν ακούγονται καθόλου, οπότε καλύτερα να αλλαχτούν και αυτά. http://www.skroutz.gr/s/2353818/Magnat-Edition-216.html οικονομικά και αξιόπιστα.. 

 

Ok,ευχαριστώ πολύ!!!  :good:

Link to comment
Share on other sites

Με βιδες φυσικα,μη ξεχασεις αναμεσα στη λαμαρινα και την βαση καποιο μονοτικο να βαλεις.

Ναι, Θα βάλω dynamat xtreme. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ρημάδια τα εργοστασιακά tweeter το tweeter to έχουν ενσωματωμένο στη βάση που είναι κολημένα?

Edited by ^Damianos^
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαίσια των ηχείων  τα έχει ξαναχρησιμοποιησει κάποιος όταν άλλαξε ηχεία γιατί δεν χωράνε σαν διάμετρο στον νέο adaptor;

 

DSC02369.JPG

Edited by ^Damianos^
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πόλο 6ν του 97 και θα ήθελα να αλλάξω τον φωτισμό στο κοντέρ ξέρει κανείς πως?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μια ερώτηση αν έχει βάλει κάποιος πίσω ηχεία στο πολακι? Και πως τα τοποθέτησε, ποσο και απο που τα αγόρασε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από πολλούς μήνες τελικά τα έβαλα όλα. Απλά ψάχνω που να βάλω το remote wire απ τον ενισχυτή.... Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι έχω το polo 6r bluemotion comfortline και έχω περάσει ηχοσύστημα πίσω.πηγα σε μαγαζί και μου περαςαν δυο ηχεία πίσω και καλώδια που τα πέρασαν από τα πλάγια.αλλαξα βέβαια και το μαμά το ηχοσύστημα.τα 2 ηχεία,με τα καλώδια,το ηχοσύστημα,τα περαστικά και extra voltometro στοίχισαν κοντά στα 200-250€

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες απο τα πλαγια τι εννοεις απο το ελαστικο κολαρο που περνανε και τα μαμα καλωδια για τα ηλεκ. Παραθυρα?? Και μεχρι την καλωδιωση απο που την εφερε??

Edited by giorgosdag
Link to comment
Share on other sites

Από πίσω περνάει ένα μπλε καλώδιο και κάτω από τις πόρτες μέχρι μπροστά και μετά μέσα από τα πλαστικά καταλήγει στο ηχοσύστημα.θα το περάσεις μόνος?

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.