Jump to content
dimitris7uk

Για τους ερωτευμενους με την αριστερη λωριδα

Recommended Posts

αυτα τα φωτα απο πισω δεν ξερω με τρελαινουν μου τη σπανε απιστευτα. το χω κανει 2-3 φορες και εχω βγαλει το χερι μου απο το παραθυρο και κανω νοημα "απο πανω" αμα θες περασε με. :mellow:

πριν λιγες μερες κολλαει απο πισω ενα ραλλακι. μονοι μας στον δρομο και κολλαει προφυλακτηρα και αναβει φωτα. πηγαινω εγω με 4η κανονικα 80χλμ (αριστερη λωριδα) και λεω δε με ενδιαφερει μονοι μας ημαστε ας περασει απο δεξια αμα θελει. αυτος τιποτα. κατεβαζω τριτη, και το σανιδωνω (περιττο να πω οτι συνεχιζε να ειναι κολλημενος απο πισω μου, οχι σιγα που θα φευγα σε ραλακι tongue.gif ). ισα που προλαβα να δω το κοντερ 170+ (180 δηλαδη περιπου γιατι εχω μεταβολη απο τα λαστιχα) και ο τυπος ειχε μεινει πολυ εως αρκετα πισω. και αφου δεν παιζει να του φυγα τοτε λεω ο μ@λ@κ@ς βραδυατικα τι ηθελε αφου στα 160+ χεστηκε?? ελεος....

μπορει να βαλεις την ζωη του αλλου σε κινδυνο αλλα μερικες φορες για καποιους σπαστικους ηθελα να εξασκηθω μονο για αυτο για φρενο με το αριστερο. ενω πηγαινω κανονικα να το χαιδεψεις ισα ισα για να αναψουν τα φωτα δηλαδη. να τα κανει πανω του κανονικα δλδ. αλλα θελει πολυ τεχνη αυτο γιατι λιγο παραπανω και.... την εκανες

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα συνέβη και πάλι...

Στη Νέα Λεωφ. Κύμης με κατεύθυνση προς Ολυμπιακό χωριό, κινούμενος με 100km/h (όριο τα 70km/h) και φορτωμένος με τη γυναίκα και το παιδί, ξαφνικά αποκτώ κολαούζο. Για την ακρίβεια δυο κολαούζους: Ο ένας κολλημένος στον προφυλακτήρα μου και ο άλλος στον προφυλακτήρα του πισινού μου.

Θέλετε ν' ακούσετε τι οδηγούσαν τα κομπλεξικά ζωντόβολα? Από τ' αυτοκίνητα αντιλαμβάνεται κανείς το μέγεθος του μυαλού τους που αναμφισβήτητα συναγωνίζεται εκείνο του μικροσκοπικού πέους τους:

Το ένα ήταν Corsa OPC σε χρώμα Putsa blue. Tο άλλο ήταν Astra 1.6T στο χρώμα του διμούτσουνου (twinface). Ούτε δεξιά έκανα, ούτε ίδρωσα. Τους έκανα τατουάζ στα γεννητικά μου όργανα. Πάντως, αν δεν είχα τις γυναίκες μέσα θα κάρφωνα το φρένο -μα την αλήθεια- κι ας μας μάζευαν τα EMAK από το ρέμμα της Χελιδονούς.

Τώρα να με συγχωρείτε, πάω να ρίξω λίγο longlife III στον δρόμο έξω από το σπίτι γιατί ενας μηχανόβιος μου έχει ζαλίσει τον έρωτα πάνω-κάτω πάνω-κάτω τελικιασμένος. Έχω πολλά νεύρα σήμερα. Ίσως να περνάω πρώιμη κλιμακτήριο.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Τώρα να με συγχωρείτε, πάω να ρίξω λίγο longlife III στον δρόμο έξω από το σπίτι γιατί ενας μηχανόβιος μου έχει ζαλίσει τον έρωτα πάνω-κάτω πάνω-κάτω τελικιασμένος. Έχω πολλά νεύρα σήμερα. Ίσως να περνάω πρώιμη κλιμακτήριο.

xaxaxaxaxaxa γ......ος !!!! Για άλλη μια φορά !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα συνέβη και πάλι...

Στη Νέα Λεωφ. Κύμης με κατεύθυνση προς Ολυμπιακό χωριό, κινούμενος με 100km/h (όριο τα 70km/h) και φορτωμένος με τη γυναίκα και το παιδί, ξαφνικά αποκτώ κολαούζο. Για την ακρίβεια δυο κολαούζους: Ο ένας κολλημένος στον προφυλακτήρα μου και ο άλλος στον προφυλακτήρα του πισινού μου.

Θέλετε ν' ακούσετε τι οδηγούσαν τα κομπλεξικά ζωντόβολα? Από τ' αυτοκίνητα αντιλαμβάνεται κανείς το μέγεθος του μυαλού τους που αναμφισβήτητα συναγωνίζεται εκείνο του μικροσκοπικού πέους τους:

Το ένα ήταν Corsa OPC σε χρώμα Putsa blue. Tο άλλο ήταν Astra 1.6T στο χρώμα του διμούτσουνου (twinface). Ούτε δεξιά έκανα, ούτε ίδρωσα. Τους έκανα τατουάζ στα γεννητικά μου όργανα. Πάντως, αν δεν είχα τις γυναίκες μέσα θα κάρφωνα το φρένο -μα την αλήθεια- κι ας μας μάζευαν τα EMAK από το ρέμμα της Χελιδονούς.

Τώρα να με συγχωρείτε, πάω να ρίξω λίγο longlife III στον δρόμο έξω από το σπίτι γιατί ενας μηχανόβιος μου έχει ζαλίσει τον έρωτα πάνω-κάτω πάνω-κάτω τελικιασμένος. Έχω πολλά νεύρα σήμερα. Ίσως να περνάω πρώιμη κλιμακτήριο.

Χαχαχαχ..

Σε καμμία περίπτωση δεν αξίζει αν το καλοσκεφτείς να σπάσεις το αμάξι σου και να βάλεις σε κίνδυνο την υγεία σου (πάνω απ' όλα) για 2 μaλάκες.

Κάνεις δεξιά και το μόνο που εύχεσαι και προσέχεις είναι να μη σκάσουν πάνω σου (αν και) όταν φύγουν.

¶ντε γιατί πολλά κωλόπaιδα έχει γεμίσει ο δρόμος.

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα φωτα απο πισω δεν ξερω με τρελαινουν μου τη σπανε απιστευτα. το χω κανει 2-3 φορες και εχω βγαλει το χερι μου απο το παραθυρο και κανω νοημα "απο πανω" αμα θες περασε με. :D

πριν λιγες μερες κολλαει απο πισω ενα ραλλακι. μονοι μας στον δρομο και κολλαει προφυλακτηρα και αναβει φωτα. πηγαινω εγω με 4η κανονικα 80χλμ (αριστερη λωριδα) και λεω δε με ενδιαφερει μονοι μας ημαστε ας περασει απο δεξια αμα θελει. αυτος τιποτα. κατεβαζω τριτη, και το σανιδωνω (περιττο να πω οτι συνεχιζε να ειναι κολλημενος απο πισω μου, οχι σιγα που θα φευγα σε ραλακι tongue.gif ). ισα που προλαβα να δω το κοντερ 170+ (180 δηλαδη περιπου γιατι εχω μεταβολη απο τα λαστιχα) και ο τυπος ειχε μεινει πολυ εως αρκετα πισω. και αφου δεν παιζει να του φυγα τοτε λεω ο μ@λ@κ@ς βραδυατικα τι ηθελε αφου στα 160+ χεστηκε?? ελεος....

μπορει να βαλεις την ζωη του αλλου σε κινδυνο αλλα μερικες φορες για καποιους σπαστικους ηθελα να εξασκηθω μονο για αυτο για φρενο με το αριστερο. ενω πηγαινω κανονικα να το χαιδεψεις ισα ισα για να αναψουν τα φωτα δηλαδη. να τα κανει πανω του κανονικα δλδ. αλλα θελει πολυ τεχνη αυτο γιατι λιγο παραπανω και.... την εκανες

Μπράβο συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

οποιος πραγματικα ξερει πως λειτουργει η αριστερη λωριδα στην υπολοιπη ευρωπη ας μου απαντησει γιατι διαβαζω αρκετη ωρα πολλες λ@λ@κιες.....

Link to comment
Share on other sites

οποιος πραγματικα ξερει πως λειτουργει η αριστερη λωριδα στην υπολοιπη ευρωπη ας μου απαντησει γιατι διαβαζω αρκετη ωρα πολλες λ@λ@κιες.....

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι την αριστερή την χρησιμοποιούμε μόνο για προσπέραση. Γενικά πας από την δεξιά λωρίδα. Όλες τις άλλες "αριστερές" λωρίδες τις έχουμε μόνο για προσπέραση και μόλις τελειώσει η προσπέραση ξαναπάμε στην δεξιά. Τώρα το τι γίνεται στην Ελλάδα είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

οποιος πραγματικα ξερει πως λειτουργει η αριστερη λωριδα στην υπολοιπη ευρωπη ας μου απαντησει γιατι διαβαζω αρκετη ωρα πολλες λ@λ@κιες.....

Εγώ γνωρίζω ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη την αριστερή λωρίδα την χρησιμοποιούμε ΜΟΝΟ για προσπεράσεις και έκτακτη ανάγκη και η κίνηση γίνεται στην δεξιά και μεσαία λωρίδα . Υπάρχουν και μερικές εξαιρέσεις όπως στην Γερμανία οπού την αριστερή την χρησιμοποιούνε για να γεμίζουν το youtube με βιντεακια . Εάν κάνω λάθος διόρθωσε με αγαπητέ raven γιατί δεν θέλω να ξέρω κάτι λάθος . Προτιμώ να μην το ξέρω καθόλου .

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εσύ ρε Raven που ξέρεις και διαβάζεις πολλές μαλaκίες...

Η αριστερή λωρίδα είναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ και τίποτε άλλο. Στην Ελλάδα τα έχουμε μπλέξει λίγο τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα συνέβη και πάλι...

Στη Νέα Λεωφ. Κύμης με κατεύθυνση προς Ολυμπιακό χωριό, κινούμενος με 100km/h (όριο τα 70km/h) και φορτωμένος με τη γυναίκα και το παιδί, ξαφνικά αποκτώ κολαούζο. Για την ακρίβεια δυο κολαούζους: Ο ένας κολλημένος στον προφυλακτήρα μου και ο άλλος στον προφυλακτήρα του πισινού μου.

Θέλετε ν' ακούσετε τι οδηγούσαν τα κομπλεξικά ζωντόβολα? Από τ' αυτοκίνητα αντιλαμβάνεται κανείς το μέγεθος του μυαλού τους που αναμφισβήτητα συναγωνίζεται εκείνο του μικροσκοπικού πέους τους:

Το ένα ήταν Corsa OPC σε χρώμα Putsa blue. Tο άλλο ήταν Astra 1.6T στο χρώμα του διμούτσουνου (twinface). Ούτε δεξιά έκανα, ούτε ίδρωσα. Τους έκανα τατουάζ στα γεννητικά μου όργανα. Πάντως, αν δεν είχα τις γυναίκες μέσα θα κάρφωνα το φρένο -μα την αλήθεια- κι ας μας μάζευαν τα EMAK από το ρέμμα της Χελιδονούς.

Τώρα να με συγχωρείτε, πάω να ρίξω λίγο longlife III στον δρόμο έξω από το σπίτι γιατί ενας μηχανόβιος μου έχει ζαλίσει τον έρωτα πάνω-κάτω πάνω-κάτω τελικιασμένος. Έχω πολλά νεύρα σήμερα. Ίσως να περνάω πρώιμη κλιμακτήριο.

Αξιζει να σπασεις το GTI και να τρεχεις να στο φτιαχνουν κτλ μετα εξαιτιας 2 κωλοπαιδων??? Με την καμια !!!

ΑΝ ομως ειχες κανενα παλιο σκαραβαιο . με τον μεταλλικο πισω προφυλακτηρα ή καμια παλια Mercedes κατα προτιμηση δεκαετιας '60 και '70.....εκει ΝΑΙ ;):D τσαρουχωνεις φρενα και απλα νιωθεις ενα μικρο αγγιγμα στο πισω μερος σου, ενω βλεπεις τα POPEL απο την αλλη να εχουν γινει φυσαρμονικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εσύ ρε Raven που ξέρεις και διαβάζεις πολλές μαλaκίες...

ειρωνια αλλου....η αριστερη λωριδα ειναι μονο για προσπεραση και ποτε μα ποτε δεν την αγοραζουμε σαν καποιο οικοπεδο που ειδαμε και μας αρεσε....ειδα κατι ποστ του στυλ ημουν αριστερα με 40 και ερχοταν ο αλλος με 200 και συνεχισα και καθομουν αριστερα για να του σπασω τα νευρα ετσι ωστε να περασει απο δεξια...γιατι ρε μεγαλε ταξιμετρο στα @@ του εισαι και καθεσαι αριστερα ξερεις εσυ γιατι ο αλλος θελει-γουσταρει να παει με 200+...?αφου εισαι τοσο γατος και ειρωνας ρε capamaru γιατι δεν πας να το κανεις αυτο σε μια autobahn να βγουν οι γερμανοι να δεις πως πραγματικα εφαρμοζεται ο νομος και να χαιρεσαι που εισαι στο ελλαντα και κωλογουσταρεις με τον τροπο οδηγησης που μας εχουν μαθει και με την ελειψη οδηγικης παιδειας που εχουμε συνηθισει!!!!οντως μαλακιες διαβαζα πριν και δεν βγαζω κι εγω τον εαυτο μου απο τον συγκεκριμενο τροπο οδηγησης αλλα δεν περιφανευομαι κιολας :angry:

Link to comment
Share on other sites

ειρωνια αλλου....η αριστερη λωριδα ειναι μονο για προσπεραση και ποτε μα ποτε δεν την αγοραζουμε σαν καποιο οικοπεδο που ειδαμε και μας αρεσε....ειδα κατι ποστ του στυλ ημουν αριστερα με 40 και ερχοταν ο αλλος με 200 και συνεχισα και καθομουν αριστερα για να του σπασω τα νευρα ετσι ωστε να περασει απο δεξια...γιατι ρε μεγαλε ταξιμετρο στα @@ του εισαι και καθεσαι αριστερα ξερεις εσυ γιατι ο αλλος θελει-γουσταρει να παει με 200+...?αφου εισαι τοσο γατος και ειρωνας ρε capamaru γιατι δεν πας να το κανεις αυτο σε μια autobahn να βγουν οι γερμανοι να δεις πως πραγματικα εφαρμοζεται ο νομος και να χαιρεσαι που εισαι στο ελλαντα και κωλογουσταρεις με τον τροπο οδηγησης που μας εχουν μαθει και με την ελειψη οδηγικης παιδειας που εχουμε συνηθισει!!!!οντως μαλακιες διαβαζα πριν και δεν βγαζω κι εγω τον εαυτο μου απο τον συγκεκριμενο τροπο οδηγησης αλλα δεν περιφανευομαι κιολας :angry:

Εσυ μαλλον εχεις καποιο αποθημενο με μενα αλλιως δεν εξηγειτε tongue.gif γιατι ο koukouroukou ειναι που στην λεει. Προσωπικα εγω συμφωνω μαζι σου για την αριστερη λωριδα και ξερω πως στο εξωτερικο ετσι δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

οποιος πραγματικα ξερει πως λειτουργει η αριστερη λωριδα στην υπολοιπη ευρωπη ας μου απαντησει γιατι διαβαζω αρκετη ωρα πολλες λ@λ@κιες.....

Και σε αλλες χωρες πχ Κυπρο , Αγγλια πολιτισμενες σαφως , οδηγουν αναποδα οποτε στα παπαρια μου πως λειτουργει η αριστερη λωριδα στην υπολοιπη Ευρωπη .....

THIS IS ELLADAAAAAAA new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο συγχαρητήρια

φιλαρακι ελα μια βολτα κερκυρα χειμωνα 2 η ωρα το βραδυ να κυκλοφορησεις και να δεις ποσα κ αν υπαρχουν αλλα αυτοκινητα στον δρομο κ μετα ελα να με ειρωνευτεις

κ αλλωστε στην ελλαδα ημαστε, σχεδον ολοι οι οδηγοι κανουν απιστευτες μλκς, σε αυτο θα κολλησουμε;;

κ δεν ειπα ουτε οτι ειναι σωστο ουτε οτι το κανω συνεχεια για να σπαω @@ ουτε ομως οτι ειναι κ το πιο επικινδυνο κ λαθος πραγμα που μπορεις να κανεις στον δρομο

και κατι αλλο. πριν λιγες μερες παω με 110-120 σε αριστερη λωριδα με 3 ατομα μεσα εγω και μπροστα μου ειναι ενα ματιζακι σε καποια αποσταση με αρκετα λιγοτερα χλμ. καθως πλησιαζω πιο κοντα πλακωνεται στα φρενα κ ταυτοχρονα κανει κ μικρους ελιγμους αριστερα δεξια, παρατηρω οτι το χαιρεται. η ωρα 7 περιπου το απογευμα κ ειχε καποια κινηση. ουτε του κολλησα απο πισω ουτε κορναρα ουτε φωτα ουτε τπτ. τι θα επρεπε να του κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως οχι.Παντου για τα μπαζα ειμαστε...

Και ποιος νομίζετε οτι φταίει; Οι πολιτικοί από μόνοι τους οι και εμείς που τους ψηφίζουμε κάθε 4 χρόνια όχι με γνώμονα τι θα κάνουν για την χώρα μας αλλά ποιος θα μας διορίσει στο δημόσιο, θα μας ωρεί βύσμα για τον στρατό κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.