Jump to content
dakis

αναρτησεις Off

Recommended Posts

Όταν λες τις ίδιες εννοείς τις μαμά? Αν είναι έτσι φυσικά και να μη βάλεις τις μαμά! Ανάλογα τη χρήση που κάνεις στο αυτοκίνητο... Πες μας αν θες να σαι γρήγορος στις στροφές, αν προτιμάς την άνεση, αν θέλεις να το χαμηλώσεις και θα σου πούμε τις απόψεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τις ίδιες εννοείς τις μαμά? Αν είναι έτσι φυσικά και να μη βάλεις τις μαμά! Ανάλογα τη χρήση που κάνεις στο αυτοκίνητο... Πες μας αν θες να σαι γρήγορος στις στροφές, αν προτιμάς την άνεση, αν θέλεις να το χαμηλώσεις και θα σου πούμε τις απόψεις μας.

ναι οι μαμα ειναι... θελω ανεση... δεν θελω σκληρη αναρτηση...

Link to comment
Share on other sites

όχι μαμα γιατί είναι τα μαύρα bilstein συνήθως κατασκευής Πολωνίας. Είχα ρωτήσει κάποτε για νορμαλ και μου πρότειναν monroe,sacks.

Αλλά αφού είσαι για ανάρτηση μάλλον είσαι και για σινεμπλόκ ή σαϊλέντ μλποκ όπως θέλεις πες τα. Τα παίζουν και αυτά, δεν αντέχουν! Για άνεση μαμα από δαύτα!

Link to comment
Share on other sites

όχι μαμα γιατί είναι τα μαύρα bilstein συνήθως κατασκευής Πολωνίας. Είχα ρωτήσει κάποτε για νορμαλ και μου πρότειναν monroe,sacks.

Αλλά αφού είσαι για ανάρτηση μάλλον είσαι και για σινεμπλόκ ή σαϊλέντ μλποκ όπως θέλεις πες τα. Τα παίζουν και αυτά, δεν αντέχουν! Για άνεση μαμα από δαύτα!

Συμφωνώ απόλυτα. Monroe ή Sachs είναι οι πιο κατάλληλες γι αυτό που θες και αρκετά οικονομικές.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Monroe ή Sachs είναι οι πιο κατάλληλες γι αυτό που θες και αρκετά οικονομικές.

μπορεις να μου δειξεις με λινκ (αν γινεται) ποιες λες συγκεκριμενα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου προτινε ο φιλος λευτερης αυτα τα αμορτισερ http://tpauto.gr/store/comersus_viewIte ... duct=22265 με αυτα τα ελατηρια http://tpauto.gr/store/comersus_viewIte ... oduct=8013 πιστευω οτι ειναι απλα κορυφη!!!

Link to comment
Share on other sites

είρθανε οι αναρτήσεις και τα ελατήρια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι ενα βημα πριν τι παραγγελεια και δεν ξερω τι να διαλεξω: τα Bilstein B8 sprint με τα ελατιρια H&R ή τα Bilstein B12 Tuning kit??????????? :rolleyes::wacko::wacko:

Edited by Δάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι ενα βημα πριν τι παραγγελεια και δεν ξερω τι να διαλεξω: τα Bilstein B8 sprint με τα ελατιρια H&R ή τα Bilstein B12 Tuning kit??????????? ^_^:lol::lol:

Ο πρωτος συνδυασμος ειναι δοκιμασμενος και απο τους καλυτερους αλλα να ξερεις οτι κοπαναει και δεν θα εχεις τοσο ανεση...

Το link δεν λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

Bilstein B12 Tuning Κιτ είναι πολύ καλό γιατί ανάρτηση και ελατήρια δουλεύουν άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

Bilstein B12 Tuning Κιτ είναι πολύ καλό γιατί ανάρτηση και ελατήρια δουλεύουν άψογα!!!

Δηλαδη η Β12 δεν κοπαναει καθολου, γιατι το παλικαρι λεει για ανεση...

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν κοπανάει το ελατήριο τόσο όσο το H&R

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι σε φασή αλλαγής. Το καλοκαίρι που είχα ρωτήσει βγαίνανε οι απλες bilstein με αλλαγή 210 ευρα στο "ΑΝΑΡΤΗΣΗ" στο ντεπω. Εχει κανεις εμπειρια απο εκει? Κανουν καλη δουλεια? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαγκες πριν απο μερικους μηνες εβαλα τα monroe reflex και τωρα ψαχνομαι για να το χαληλωσω το ξερω οτι δεν ειναι για χαληλωμα τα monroe αλλα δεν μπορω να αλλαζω παλι (no money) και γι αυτο σκεφτικα να μην το χαληλωσω πολυ (3ποντα).... τι λετε εσεις ρε παιδια????

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις ελατήρια χαμηλώματος(ανεξαρτήτου πόντων..) σε αμορτισέρ που δεν είναι χαμηλώματος,τα αναγκάζεις να δουλεύουν σε μικρότερη διαδρομή από αυτή που έχουν σχεδιαστεί να δουλεύουν.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να φθείρονται περισσότερο και να μην αποδίδουν όπως θα έπρεπε.

Κοινώς έπρεπε να είχες κάνει από την αρχή την κίνηση για σετάκι αμορτισέρ-ελατήρια χαμηλώματος....... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις ελατήρια χαμηλώματος(ανεξαρτήτου πόντων..) σε αμορτισέρ που δεν είναι χαμηλώματος,τα αναγκάζεις να δουλεύουν σε μικρότερη διαδρομή από αυτή που έχουν σχεδιαστεί να δουλεύουν.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να φθείρονται περισσότερο και να μην αποδίδουν όπως θα έπρεπε.

Κοινώς έπρεπε να είχες κάνει από την αρχή την κίνηση για σετάκι αμορτισέρ-ελατήρια χαμηλώματος....... :huh:

εγω πηγα μια βολτα απο την vw οπου τα εβαλα και μου μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα αμα το χαληλωσω με αυτα τα αμορτισερ... αμα μου βγει προβλημα αυτοι θα βρουν μπελα!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα μια βολτα απο την vw οπου τα εβαλα και μου μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα αμα το χαληλωσω με αυτα τα αμορτισερ... αμα μου βγει προβλημα αυτοι θα βρουν μπελα!

όπως σου ειπε και ο sepulto δεν ειναι σωστο να συνδυασεις ελατηρια χαμηλώματος με "κανονικά" αμορτισερ.

αυτοί κανενα μπελα δε θα βρουν, απλά τα αμορτισερ που φορας θα τα φτυσουν σε συντομο χρονικο διαστημα.

τώρα μεχρι να τα φτύσουν τι συμπεριφορά θα έχουν δε μπορώ να σου πώ. Πάντως επειδη ειναι ενα θέμα που σχετίζεται με την ασφαλεια προσωπικά δε θα "επαιζα"...

Link to comment
Share on other sites

όπως σου ειπε και ο sepulto δεν ειναι σωστο να συνδυασεις ελατηρια χαμηλώματος με "κανονικά" αμορτισερ.

αυτοί κανενα μπελα δε θα βρουν, απλά τα αμορτισερ που φορας θα τα φτυσουν σε συντομο χρονικο διαστημα.

τώρα μεχρι να τα φτύσουν τι συμπεριφορά θα έχουν δε μπορώ να σου πώ. Πάντως επειδη ειναι ενα θέμα που σχετίζεται με την ασφαλεια προσωπικά δε θα "επαιζα"...

+10000

Link to comment
Share on other sites

όπως σου ειπε και ο sepulto δεν ειναι σωστο να συνδυασεις ελατηρια χαμηλώματος με "κανονικά" αμορτισερ.

αυτοί κανενα μπελα δε θα βρουν, απλά τα αμορτισερ που φορας θα τα φτυσουν σε συντομο χρονικο διαστημα.

τώρα μεχρι να τα φτύσουν τι συμπεριφορά θα έχουν δε μπορώ να σου πώ. Πάντως επειδη ειναι ενα θέμα που σχετίζεται με την ασφαλεια προσωπικά δε θα "επαιζα"...

+100000000000000

και πες οτι εκει που πας ωραιος και χαλαρος ξαφνικα τα τιναζουν και δεν το παιρνεισ χαμπαρι τι κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.