Jump to content
paris tsi

Heeeelp!προβλημα σε Tsi με Revo

Recommended Posts

;):cry: :cry: παιδιααααααα!!!βοηθεια!χτες το τσι μου καθως γυριζα απο τη δουλεια,ενω ανοιγε κανονικα ο compressor,μολις παει να κανει την αλλαγη,λιγο μετα τισ 3000 σ.α.λ. ειχε ενα σκαλοπατι σαν turbo lag...μονο που μετα δεν ανοιγε το turbo!!!πηγαινε σαν απλο 1400....το απογευμα που το ξαναπιασα φαινοταν οκ αλλα σημερα μου το κανει ολη μερα!! :cry: :cry: ...τι μπορει να ειναι αυτο???η Ν 75???προσφατα του εβαλα κ εξατμιση remus...θα το παω αυριο στην vw για διαγνωστικο....αλλα η γκαντεμια της υποθεσης ειναι οτι η εγγυηση λιγει....αυριο!!!απιστευτα πραγματα!!!! :cry: ...οποιος εχει γνωμη......pleeeease!!!
Link to comment
Share on other sites

Κ πριν λιγη ωρα που το ανοιξα στην αρχη ηταν οκ μετα παλι τα ιδια... thumbsdown.gif

τουλαχιστων δεν νομιζω να ειναι καμια τουρμπινα....εφοσον εστω για λιγο ανοιγει κανονικα...αν ειναι η ν75 θα φανει στο διαγνωστικο???

Link to comment
Share on other sites

το αμαξι θα ειναι οκ οταν ειναι κρυο.μετα απο 4-5 λεπτα θα ειναι dead.το εχω παθει και στο λεω.δεν ειναι τιποτα παρε μια βαλβιδα n75 και αλλαξε την μονος σου.κοντα στα 30-35 ευρω πρεπει να εχει.λογικα θα εχεις την παλια με κωδικο 06F 906 283 D

αυτη που εβαλα εγω μετα ειναι 06F 906 283 F

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Ν75 1000% ..α) ο λόγος που έβαλα μπαρόμετρο....και β)να αισθάνεσαι τυχερός που δεν το κατάλαβες σε προσπέραση όπως εγώ....Μην αγχώνεσαι πάντως 20 γιούρια έχει η βαλβίδα...

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως!!μετα απο μερικα λεπτα εχει το προβλημα...οσο ειναι κρυο ακομα ειναι οκ!οχι ευτυχως το καταλαβα απλως σε ανοιμα 2ας..αμα ειναι τοσο μικρο το κακο..θα δουμε αυριο που θα παω στην αντιπροσωπια τι θα μου πουνε κ κει..

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσο καιρο η βαλβιδα σας εκανε νερα?ρωταω γιατι ν75 κ σκαστρα ακομα δεν μου εβγαλε κ εχω το νου μου ...μου εβγαλε αντλια νερου ομως στον 1 χρονο πανω(τοσο το εχω)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσο καιρο η βαλβιδα σας εκανε νερα?ρωταω γιατι ν75 κ σκαστρα ακομα δεν μου εβγαλε κ εχω το νου μου ...μου εβγαλε αντλια νερου ομως στον 1 χρονο πανω(τοσο το εχω)

Οσοι φίλοι έχουν το αμάξι από τέλος 07...τους το έβγαλε το πολύ στο 5μηνο...όπως και σε εμένα....μάλλον πρέπει κάτι να έπεζε...και μετά το καταλάβανε και το διορθώσανε στα πιο καινούρια....πάντως να το τσεκάρεις....

Link to comment
Share on other sites

....Μπηκε σημερα το αμαξι στο διαγνωστικο,λοιπον εβγαλε "Μηχανικη βλαβη,βαλβιδα αερισμου υπερσιμπιεστη''...το παρηγγειλε το παιδι,θα ερθει σε 1-2 μερες,κ μου εβαλε στην εντολη του service σημερινη ημερομηνια για να ειμαι μεσα στην εγγυηση(σημερα εληγε)!το ειδε κ αυτος κ κουφαθικε!!

Link to comment
Share on other sites

....Μπηκε σημερα το αμαξι στο διαγνωστικο,λοιπον εβγαλε "Μηχανικη βλαβη,βαλβιδα αερισμου υπερσιμπιεστη''...το παρηγγειλε το παιδι,θα ερθει σε 1-2 μερες,κ μου εβαλε στην εντολη του service σημερινη ημερομηνια για να ειμαι μεσα στην εγγυηση(σημερα εληγε)!το ειδε κ αυτος κ κουφαθικε!!

κ τελος παντων τι κανει αθτη η βαλβιδα,ποια ειναι η δουλεια της?Ν429 η κατι τετοιο δεν θυμαμαι καλα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

....Μπηκε σημερα το αμαξι στο διαγνωστικο,λοιπον εβγαλε "Μηχανικη βλαβη,βαλβιδα αερισμου υπερσιμπιεστη''...το παρηγγειλε το παιδι,θα ερθει σε 1-2 μερες,κ μου εβαλε στην εντολη του service σημερινη ημερομηνια για να ειμαι μεσα στην εγγυηση(σημερα εληγε)!το ειδε κ αυτος κ κουφαθικε!!

Παλι καλα που στο περασε στην εγγυηση αν κ δ ξερω αν ειναι ακριβη.

Τωρα για 2 ημερουλες αν θες αποδωση, ανα 5 λεπτα να σταματας να κρυωσει κ παλι :baby:

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που στο περασε στην εγγυηση αν κ δ ξερω αν ειναι ακριβη.

Τωρα για 2 ημερουλες αν θες αποδωση, ανα 5 λεπτα να σταματας να κρυωσει κ παλι :thumbsup:

ναι ωντος...θα φρικαρα αν μου ελεγε οτι εχει ληξει η εγγυηση fire.giffire.gif ...αχαχαχα καλο ε?? :baby:

παντως σημερα δεν μου το εκανε πριν παω στην vw,εκανα επιτηδες βολτες πριν για να ζεσταθει αλλα τπτ...μαλλον φoβηθηκε ο TSI tongue.gif !!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να αλλαξεις κ την ν249 που ειναι η σκαστρα μαζι με την ω75 ειναι θεμα χρονου να το παθει...Εχει βγει καινουργιο ανταλλακτικο...

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως!!μετα απο μερικα λεπτα εχει το προβλημα...οσο ειναι κρυο ακομα ειναι οκ!οχι ευτυχως το καταλαβα απλως σε ανοιμα 2ας..αμα ειναι τοσο μικρο το κακο..θα δουμε αυριο που θα παω στην αντιπροσωπια τι θα μου πουνε κ κει..

Ειχα το ιδιο προβλημα μολις αλαξα την σκαστρα και n75 το αμαξι πεταει καλητερα και απο οτα το αγορασα το κοστος στο περιπου ειναι για σκαστρα 45ε και για n75 30ε. Σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και εγω εδω μια απο τα ιδια... Το προβλημα μου ηταν σαν του παλικαριου που ξεκινησε το τοπικ... Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι το εξης: Το αμαξι μου φοραγε την 06F 906 283 F(δηλαδη ειναι η καινουρια βαλβιδα) και αντικαταστηθηκε με την 03C 906 283 B(που μου ειπε το παιδι πως ειναι η βαλβιδα του turbo) Επισης μου ειπε πως αλλαξεις παραλληλα και μ αυτη την βαλβιδα του κομπρεσσορα της οποιας ο κωδικος ειναι 03C 906 283 Οι δυο αυτες βαλβιδες η μονη διαφορα που ειχανε ηταν στην βαση τους απ οτι ειδα, δηλαδη αυτη που μου αλλαξε και η αλλη που την εφερε αλλα δεν αντικαταστηθηκε. Το τελαιυταιο μου ειπε πως ειναι να αλλαξω και την σκαστρα. Η σκαστρα τι κωδικο εχει? Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποια ειναι η Ν75 και ποια η Ν249?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ομως παιδια θα επρεπε να αλλαξει ο τιτλος του θεματος γιατι ετσι οπως ειναι φαινεται το προβλημα να σχετιζεται με το οτι το αυτοκινητο εχει Revo ενω αυτο μπορει να συμβει και συμβαινει σε ολα ανεξαρτητως αν εχουν προγραμμα η οχι?

Δεν ειναι σωστο για την Revo αλλα και για καθε αλλη εταιρια που ασχολειται στο χωρο και θα τυχαινε κατι ασχετο με το προγραμμα της.

Ας μην βαζουμε επωνυμιες στα θεματα εκτος και αν ειμαστε σιγουροι οτι οποιο προβλημα αναφερουμε εχει αμεση σχεση με αυτην την επωνυμια.

Γινονται πολλες παρανοησεις (μερικες και επιτηδες) και δεν ειναι δικαιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.