Jump to content
danichro

Αύξηση τιμής;

Recommended Posts

Σε πολλά φόρουμ (το ίδιο μου ειπε και η Καρεντα) αναφέρεται επικείμενη αναπροσαρμογη της τιμής κατα 4%.Η vw έκανε την 1-1-2009 αυξήσεις σε όλα τα μοντελα εκτός του Scirocco και του Golf. 4 % σημαίνει ότι θα έχουμε ένα καπέλο της τάξης των 1000ε όσοι το εχουμε παραγγείλει και δεν έχουμε κλειδώσει την τιμη της παραγγελίας (αλήθεια πότε κλειδώνει;;;).Γνωρίζει κανεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάξει αύξηση θα ας πούμε απο 01/03/2009 και εσύ έστω και το έχεις παραγγείλει πριν απο αυτή την ημερομηνία και το παραλάβεις μετά τη 01/03/2009 τότε θα επιβαρυνθείς με την αύξηση διότι η τιμή κλεισίματος του αυτοκινήτου αφορά την παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις λάθος! Την στιγμή που έχω πάρει Δελτίο παραγγελίας, με μία άλφα προκαταβολή και υπόλοιπο μετρητοίς το ποσό τάδε, χωρίς να αναγράφει έστω και με ψιλά γράμματα ότι σε περίπτωση που αλλάξει η τιμή του αυτοκινήτου τότε επιβαρύνομαι ή το αντίθετο, τότε όσο αύξηση και να πάρει δεν μπορεί να μου ζητήσει δεκάρα πάρα πάνω. Δεν ξέρω εσένα τι Δελτίο παραγγελίας σου έχει κόψει και τι έχεις υπογράψει, αλλά αυτά πρέπει να τα προσέχουμε και καλό είναι να μην λέμε - γράφουμε, τέτοια πράγματα από εδώ, γιατί θα ανοίξουν οι ορέξεις και καταλαβαίνεις το τι έχει να παιχτεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα διαβασει παντως στους δικους μου ορους οτι η τελικη τιμη ειναι αυτη που θα εχει το αυτοκινητο οταν εκτελωνιστει στην Ελλαδα.

Ρωτωντας τον επισημο τι παιζει με αυτο, μου ειπε οτι συνηθως οι αυξησεις γινονται αρχες του χρονου και οτι πολυ σπανια εχει τυχει να αλλαξει η τιμη απο οταν το παραγγειλεις με οταν φτασει εδω. Και στη συνεχεια μου προσθεσε οτι αν τυχαινε σε μενα δεν θα πληρωνα την διαφορα.

Edited by geok100
Link to comment
Share on other sites

η πολιτικη της VW ειναι η τελικη τιμη να είναι η τιμή την στιγμή που το αυτοκίνητο εκτελωνίζεται....ανεξάρτητα αμα αυτή είναι μικρότερη ή μεγαλυτερη απο την τιμή την μέρα της παραγγελίας!!!

άλλες εταιρείες πχ φορντ κλειδώνουν την τιμή την μέρα της παραγγελίας!!!

τα παραπάνω ισχυαν τουλάχιστον πριν ενα χρόνο που πηρα το δικο μου...

ο πωλητης μάλιστα που το ανέφερε πάρα πολλές φορές αυτό...για να έχει το κεφάλι του ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμολόγηση στα VW γίνεται τη στιγμή του εκτελωνισμού. Εγώ παρήγγειλα το CC νοέμβρη αλλά επειδή ήρθε τον Γενάρη είχε την αύξηση των 90 ευρώ (τα οποία μου χάρισαν αλλά αυτό είναι άλλο).

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ειναι η παγκοσμια οικονομια μαλλον πρεπει να μειωσουν τις τιμες και τα επιτοκια και οχι να τα αυξησουν.

Κατσε να περάσει το πρωτο 4μηνο του 2009 που βγαίνουν και τα πρωτα επισημα οικονομικα αποτελέσματα και θα σου πω αν θα τις ριξουν τις τιμες οι παπαρες...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ειναι η παγκοσμια οικονομια μαλλον πρεπει να μειωσουν τις τιμες και τα επιτοκια και οχι να τα αυξησουν.
Κατσε να περάσει το πρωτο 4μηνο του 2009 που βγαίνουν και τα πρωτα επισημα οικονομικα αποτελέσματα και θα σου πω αν θα τις ριξουν τις τιμες οι παπαρες...

+100000000000000000000000000000000 εχουν :baby::thumbsup::wacko: τρελαθει εντελως? Εδω γινεται ο χαμος και αυτοι αντι να μας παρακαλανε να αγορασουμε vw ανεβαζουν τις τιμες? Πανε καλα?........οχι μην απαντησετε την ξερω την απαντηση tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν νομιζω να ανεβασουν τις τιμες... Βασικα ουτε καν θα περασει απο το μυαλο τους.

Σκευτειτε μονο οτι μεγαλυτερες και καλυτερες εταιρειες, εχουν αρχισει να κανουν εκπτωσεις

στα αυτοκινητα τους ή να κανουν δωρα πολλα απο τα εξτρας... Μονο το VAG group δεν εχει

ανακοινωσει ακομη μειωση τιμων, σε οποιαδηποτε μαρκα της. Θελω να ελπιζω πως δεν θα αργησει

ακομη πολυ να το κανει, γιατι αλλιως την βλεπω να χανει πολλους (μελλοντικους) πελατες.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να περάσει το πρωτο 4μηνο του 2009 που βγαίνουν και τα πρωτα επισημα οικονομικα αποτελέσματα και θα σου πω αν θα τις ριξουν τις τιμες οι παπαρες...

Θα δούμε και πολλά επιπλέων έξτρα δωρό για να μην ρίξουν τιμές λόγο κρίσης...

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε και πολλά επιπλέων έξτρα δωρό για να μην ρίξουν τιμές λόγο κρίσης...

Από το στόμα σου και στου θεού το αφτί για να μην πω του κατασκευαστή! tongue.gif Το θέμα είναι αν μας προλάβει και εμάς που περιμένουμε ώστε να έχουμε κάποια οφέλη. Αλλά και από την άλλη η VW τον μήνα Ιανουάριο μέχρι και την Toyota ξεπέρασε, ήταν πρώτη στις πωλήσεις και το βλέπω λίγο χλωμό! Πωλήσεις 01/2009

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

άμα το έχεις ίδη παραγγίλει... δεν το βλέπω να δείς τέτιο τυχερός! αλλα οι μελλοντικοί αγωραστές πολύ πιθανόν να έχουν αυτά τα καλα :D

Link to comment
Share on other sites

άμα το έχεις ίδη παραγγίλει... δεν το βλέπω να δείς τέτιο τυχερός! αλλα οι μελλοντικοί αγωραστές πολύ πιθανόν να έχουν αυτά τα καλα :D

Δηλαδή αν γινότανε αύξηση θα μας έπιανε ενώ αν γίνει μύωση όχι! Όταν έκανα την παραγγελία τον ρώτησα! Αν γίνει μύωση τι παίζεται και μου απάντησε ότι δεν προβλέπεται για μύωση μάλλον για αύξηση γιατί κάτι έλεγε για αύξηση σε κάποια άλλα μοντέλα αλλά δεν έδωσα βάση και όταν επέμεινα μου είπε ότι αν τελικά γινότανε μέχρι να έρθει το δικό μου θα έπαιρνα την μύωση! Τώρα βέβαια αυτά είναι μόνο λόγια και όχι γραμμένα στα χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο και λέει ότι μπορούν να αλλάξουν όλα χωρείς προειδοποίηση... κάπου το έχει σαν όρο…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.