Jump to content
solaris2k7

Τοποθέτηση Euro Cup Holder

Recommended Posts

Αααα μπραβο 33 και κατι ψηλα εχει η ποτηροθηκη μαζι με τους λαστιχενιους πατους κσι 15 το ανοιχτηρι. Το ανοιχτηρι ειναι οοοολα τα λεφτα ειδικα τωρα το καλοκαιρι ;)

33¤ το συρτάρι , 22,50¤ το ανοιχτήρι και 6¤ τα λαστιχα της βάσης

Τιμές αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα προσεξει..

εχει καποιος κωδικους;

1Κ0862531Α- Συρτάρι

1Κ0858230- Ανοιχτήρι

1Κ0863301C 71Β- Λάστιχο βάσης 1

1Κ0863301C 71N- Λάστιχο βάσης 2

Το ανοιχτηρι πάρε το απο το ebay καλυτερα για πιο φθηνά.Τα αλλα εχουν ιδια τιμη με την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα και φωτο και τις παραθετω!!!

Γαμεί....πολύ όμορφο. Μπράβο Blackadder. Εμένα όμως επειδή δεν πιάνει και τόσο πολύ το χέρι μου, σ'αυτό το θέμα τουλάχιστον, μάλλον θα καταφύγω στην Καρεντα. ;) . Το Footrest απο πού το πήρες και πού\πως το έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα πατο λαστιχενιο πηρα, ο αλλος ηταν με την ποτηροθηκη παρεα :lol:

Το εβαλα κι εγώ το euro cup holder ,αλλα μεγάλη ταλαιπωρία.

@Blackadder Την κεντρική κονσόλα αφού την ξεβίδωσες πώς την έβγαλες για να ξεβιδώσεις την ποτηροθηκη;Εβγαλες και το χειροφρενο;

Πριν

DSC06795.jpg

Μετά

DSC06805.jpg

Σημ:Οι fotos είναι απο EOS....

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ την ποτηροθήκη με το συρταράκι... αλλά μόλις βλέπω την 1η φωτογραφία του "rallakias" με πιάνει ένα σφίξιμο popeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κάθισμα δεν χρειάζεται να βγει αν καταφέρεις να βγάλεις την κονσόλα εντελώς.Εγω το εβγαλα γιατι δεν μπορούσα να βγάλω την κονσόλα χωρίς να βγάλω και το χειροφρενο.Οπότε εκανα χώρο βγάζοντας το κάθισμα.Θέλει όμως ειδικο εργαλείο το οποίο ειναι σπάνιο.Πολύσφηνο-αστέρι 10άρι.

DSC06817.jpg

Για τα υπόλοιπα ενα 20αρι torx είναι αρκετο.

DSC06821.jpg

Σε κάθε περίπτωση δεν το συνιστώ να το κάνει κάποιος μόνος του εκτός αν το εχει καημό.Αν το ήξερα θα το ανέθετα σε κάποιον επαγγελματία να γλυτώσω τον κόπο .

Να σημειώσω οτι το how to στο αρχικό πόστ ειναι ατελές και με κάποια κενά σε κάποια σημεία.Π.Χ. δεν λεει πώς βγαίνουν τα πλαστικά ,λέει μόνο για τις βίδες και αν δεν ξέρεις ,φοβάσαι μην τα σπάσεις τραβώντας τα.

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Rallakias γενικά από όλη την διαδικασία.. ένιωσες ότι βγαίνουν άτσαλα.... και ότι μετά δεν θα κουμπώσουν καλά?

Ευτυχώς εμένα πιάνουν τα χέρια μου... αλλά μόνο και μόνο που πρέπει να βγουν όλα τα αυτά... σε βάζει λίγο σε σκέψεις...

Πόση ώρα σου πήρε?

Πάντως προτιμώ να το βάλω μόνος μου...παρά να πάω στην αντιπροσωπία που θέλει 270ευρώ εργατικά

Επίσης δεν το πάω σε τρίτο "επαγγελματία" γιατί αυτοί ξεκουμπώνουν και κουμπώνουν λες και έχουν κανένα αμάξι 20ετίας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πήρε κάποιες ώρες!!!Οταν δεν ξερεις πώς να προχωρήσεις ,έχεις κάνει τη μισή δουλειά και δεν μπορείς να κάνεις πίσω και φοβάσαι μην χαλάσεις και ενα σαλόνι απο αυτοκινητο αξίας 30.000¤ ,τότε αργείς να τελειώσεις.Προσοχή θέλει όταν ξαναβάλεις τα πλαστικά να μπούν όπως πρέπει , καλά kai χωρίς να σπάσει κάτι.

Αν χρειαστείς βοήθεια εννοείτε οτι εδώ είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

το χειροφρενο δεν χρειαζεται να βγει σε καμια περιπτωση,απλα το τραβας τερμα και οσο μπορεις επανω και ετσι γινεται η δουλεια χωρις να αφαιρεθει τιποτα.το ολο εγχειρημα εχει πολυ ξηλωμα και πολλες βιδες με πλαστικα που κουμπωνουν και ξεκουμπωνουν με περιεργο τροπο και αν δεν προσεξει ή να γνωριζει καποιος τον τροπο αφαιρεσης του υπαρχει μεγαλος κινδυνος ζημιας.μπραβο στον Βασιλη που το τολμησε και το καταφερε,προσωπικα δεν θα το ρισκαρα σε καινουργιο ακριβο αμαξι να το κανω.γι αυτο εμπιστευθηκα επαγγελματια και μου το εβαλε σε κατι παραπανω απο μια ωρα και χωρις την παραμικρη ζημια.κοστος ενα 50αρι γιουρος.

Link to comment
Share on other sites

το χειροφρενο δεν χρειαζεται να βγει σε καμια περιπτωση,απλα το τραβας τερμα και οσο μπορεις επανω και ετσι γινεται η δουλεια χωρις να αφαιρεθει τιποτα.το ολο εγχειρημα εχει πολυ ξηλωμα και πολλες βιδες με πλαστικα που κουμπωνουν και ξεκουμπωνουν με περιεργο τροπο και αν δεν προσεξει ή να γνωριζει καποιος τον τροπο αφαιρεσης του υπαρχει μεγαλος κινδυνος ζημιας.μπραβο στον Βασιλη που το τολμησε και το καταφερε,προσωπικα δεν θα το ρισκαρα σε καινουργιο ακριβο αμαξι να το κανω.γι αυτο εμπιστευθηκα επαγγελματια και μου το εβαλε σε κατι παραπανω απο μια ωρα και χωρις την παραμικρη ζημια.κοστος ενα 50αρι γιουρος.

Ποιος είναι αυτός ο επαγγελματίας που σου πήρε 50ευρώ να πάω και εγώ? Γιατί στην αντιπροσωπεία μου ζητάνε 270ευρώ μόνο για τα εργατικά!!!!!!! τρελό ποσό δεν μπορώ να πω fire.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρα αν καταλειξουμε να το βαλουμε τελικα τι συμφερει σε αντιπροσοπο η σε μαγαζι εξω???για θεσσαλονικι ξερετε κανεναν να μου προτεινεται να παω να βαλω καλειμα και υποβραχιονιο???σορι για τα ορθογραφικα αλλα ειμαι εδω και 6 μηνες ελλαδα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο μονος σου.

Η σελιδα που εβαλε ο solaris βοηθαει και τον ευχαριστουμε πολυ.

Χρειαζετεαρκετες ωρεσ αλλα ποιο συνεργειο θα προσεξει τα κουμπωματα και α πλαστικα οπωσ εσυ???

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα το συνιστουσα να το βαλεις μονο σου εστω και αν υπαρχουν οδηγιες,αν δεν προσεξεις η ζημια θα γινει !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.