Jump to content
Guest Stoilas

Αλουμίνιο στου αεραγωγούς του A/c

Recommended Posts

Guest Stoilas

Σήμερα εκεί πο υπίναμε τα δροσερά μας νεράκια με τον mayh3m στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, μου έσκασε μια ιδέα για αλουμίνιο στους κατεθυντήρες των αεραγωγών του Α/C. Λέω, αλουμινοταινία έχω, διάθεση έχουμε, δεν το κάνουμε? Ε και το κάναμε! Για δείτε το αποτέλεσμα. Είναι δουλειά 5 λεπτών και αν δεν μου αρέσει το ξεκολλάω σε 5''.

imag01321lo.jpg

imag01317ye.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη ιδεα! Θελω να το δω και απο κοντα. Το φινιρισμα ειναι καλο?

YΓ. Stoilas Λυσε την απορια του danichro μεσω PM σε παρακαλω.

ΥΓ 2. Καλα ρε σεις! Εισασταν αραχτοι και οι δυο και δεν περασατε μια βολτα απο την δουλεια να μου πειτε ενα γεια? Θα σας φτιαξω εγω, θα δειτε τι θα παθετε! :Dtongue.gif

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
stoila na se rwtisw kati?einai off topic vevaia...eixes kapoio provlika me tin egkatastasi tou radio-cd?ithela na valw ki egw to idio alla mou eipan pws einai poly makry kai tha evgene eksw apo tin prosopsi tou tamplo(golf iv)

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Το έβαλα και μόνο μου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

den blepw kala...kamoia kaliterh foto?

Δημήτρη είναι τα ασημί σκατουλάκια που φαίνονται στους αεραγωγούς. Θα προσπαθήσω να τραβήξω καμία πιο καθαρή φωτογραφία και θα την ανεβάσω.

Πολυ καλη ιδεα! Θελω να το δω και απο κοντα. Το φινιρισμα ειναι καλο?

Είναι τέλειο. Χωρίς κανένα ξεγάδι. Σχεδόν σαν μαμά. Αν υπολογίσεις και το κόστος τότε είναι όλα τα λ7!!! Θα το κάνουμε στην εκδρομή όποιος θέλει. Θα φέρω αν είναι το αλουμίνιο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε Μιχαλη, αλλη εμφανιση θα εχει το βαμμενο πλαστικο (ακομα και με αερογραφο) και αλλη η ταινια. Κωστα μου φαινεται την Κυριακη θα εχεις πολυ δουλεια. tongue.gif Kαι προτεινω οτι αν μαζευτουμε πολλα ατομα, ας μην ειμαστε γυφτοι και να αφησουμε στον Κωστα εστω και απο 1¤.

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Πας καλά?

Χεχε σόρυ δηλαδή αλλά όχι και λεφτα για ένα υλικό που κοστίζει 0,001 ¤!!

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Τι υλικό είναι ακριβώς, που το βρίσκουμε? Η ιδια ταινια που εβαλε το αλλο παιδι στη μασκα? Αλλα αυτη ηταν ακριβή... Please λιγο πιο φωτεινες photo stoila :):)

EDIT: ΑΑΑ... τωρα καταλαβα τι εννοεις και που εβαλες την ταινια! οκ..

Ασχετο, το ειδα στην φωτο, τη κεντρικη κονσολα που την εχεις παει και την εχεις κανει ετσι ασημι?

Edited by trv
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Είναι ταινία από λεπτό αλουμίνιο. Λίγο πιο χοντρό από το αλουμινόχαρτο για να σου δώσω να καταλάβεις και από τη μία μεριά είναι αυτοκόλλητο.

Την κονσόλα την ξήλωσα και την πήγα σε φανοποιό.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε πολυ καλο φιλε Stoila.Αυτο το ειχα στο μυαλο μου να το κανω πριν καμια βδομαδα μαζι με τα εξωτερικα νικελ αλλα δεν εβρισκα την καταλληλη ταινια.Πολυ ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

Guest marko_polo

Είναι off topic αλλά αν μπορείτε απαντήστε μου.

Ξέρετε αν πούλιουνται ξεχωριστά οι αεραγωγοί σαν ανταλλακτικό γιατί εδώ και καιρό έχει σπάσει από τον έναν ένα κομματάκι και έχει χωριστεί στη μέση.

Stoilas πολύ ωραίο είναι. Aν έχεις και πιο κοντινές. Η ταινία είναι η αλουμινοταινία που χρησιμοποιούμε για να σφραγίζουμε τα χωνιά. Αν είναι αυτή να ξέρεις πως αν ζεσταθεί τότε η κόλα της ξεραίνεται και δεν βγαίνει.

Edited by marko_polo
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΣΠΩΣΑ ΜΕ ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΒΑΨΑ ΜΕ ΨΥΧΡΟ ΓΑΛΒΑΝΙΖΕ. ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΤΖΙ-ΤΖΙ. ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΕ ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΒΑΨΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΕΡΣΙ.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΣΠΩΣΑ ΜΕ ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΒΑΨΑ ΜΕ ΨΥΧΡΟ ΓΑΛΒΑΝΙΖΕ. ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΤΖΙ-ΤΖΙ. ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΕ ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΒΑΨΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΕΡΣΙ.

το χρωμα ακουγεται πολυ καλο!για δωσε φωτο στο λαο να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δουλεια Κωστη, και οπως σου ειπα και απο το τηλεφωνο, την ιδεα την ειχα κι εγω για το Polo πολυ καιρο πριν, αλλα δεν ειχα βρει το καταλληλο υλικο... Well Done, αν και δεν το κοβω αν παω σε καποιο μαγαζι με τετοια υλικα να με καταλαβουν...πολλω δε μαλλον να μου δωσουν αυτο που θελω...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Αλουμινοταινία ζήτα, αυτή είναι η ονομασία της εκτός και αν εκεί την λένε διαφορετικά. Ρώτα το Χρόνη, ίσως να είναι υλικό που χρησιμοποιεί στη δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ωραίος Κώστα! Πολύ καλή ιδέα! Το είχα σκεφτεί και εγώ αλλά δεν το έκανα. Εγώ έχω βάλει αλουμινοταινία στις ασφάλειες (Νομίζω το έχετε δει) και στο πλαίσιο του διακόπτη που ανοίγει το ρεζερβουάρ. Λέει πάρα πολύ :D Α! επίσης με αλουμινοταινία έχω φτιάξει το R της MOTORSPORT και το έχω βάλει κάτω από το πλαϊνά φλάς στα φτερά μου! :D Μιλάμε ψαρώνουν αρκετοί στα φανάρια και τα κοιτάνε :excl::wub:;)

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα το Χρόνη, ίσως να είναι υλικό που χρησιμοποιεί στη δουλειά του

;):thumbsup::thumbsup:

καλα εχω παθει πλλλλακα με την παρτη σου ρε κωστα.

που το ξερεις?

:):D:wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.