Jump to content
ktm25089

βαμμενο σημα μαυρο-κοκκινο

Recommended Posts

xaxa αν δεν εισαι και πολυ της υπομονης σπας τα δοντακια με ενα λεπτο κατσαβιδι και μετα βαζεις διαφανη σιλικονη και τελος...γιατι αυτα ειναι για ανθρωπους που τα χερια τους ειναι για χερουργειο...

Κοιταξε τα δοντακια του σηματος ειναι αλουμινενια οποτε δεν σπανε..το εξωτερικο δαχτυλιδι καταφερα να το βγαλω.Το θεμα ειναι οτι ο συμφοριτης απο εδω το χει κανει οποτε αν μου τον τροπο θα κατσω να το βγαλω...

Link to comment
Share on other sites

100_5615-1.jpg

telos...ουαλα το αποτελεσμα

:growl: :growl: αχαχαχαχα quicksilver τον τρέλανες τον giorgos1234 !!! :devil: :devil: :devil:

giorgos1234 κάτι κάνεις λάθος για να μην βγαίνει ... ψάξε το λίγο καλύτερα γιατί μερικές φορές είναι μπροστά μας και δεν το βλέπουμε ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε τα δοντακια του σηματος ειναι αλουμινενια οποτε δεν σπανε..το εξωτερικο δαχτυλιδι καταφερα να το βγαλω.Το θεμα ειναι οτι ο συμφοριτης απο εδω το χει κανει οποτε αν μου τον τροπο θα κατσω να το βγαλω...

εμενα παντως τα ξεφορτωθηκα και δεν ειναι αλουμινενια και πηρα μια σιλικονη ασπρη και τσακ ο δικος σου το φτιαξε...εγω δεν ειμαι της υπομονης και του λιβανισματος....:)

Link to comment
Share on other sites

το σημα του GTI δεν εχει δακτυλιο οποτε δεν καταλαβα για ποια κλιψακια μιλατε? Το GT εχει το δαχτυλιδι κ αυτο ειναι που το κανει κ πιο ομορφο σαν σημα εφοσον μπορεσεις να το βαψεις κ να το κανεις 2χρωμια(βεβαια γουστα ειναι αυτα)

img0160z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ασπρο ή το κοκκινο αντιστοιχα με τι το βαψαται...?!?!ενα απλο σπρει...?!?!!?μπορω αν ας πουμε δε μου αρεσει να το περασω απο πανω με αλλο χρωμα ή να το ξεβαψω με καποιο διαλυτικο..??και αν ναι τι...!??!

Edited by Axouri46
Link to comment
Share on other sites

οχι δες απτη αρχη θελεις γυαλοχαρτο-ασταρι-χρωμα σπρει και βερνικι αναλογα..εγω πχ δεν εβαλα γιατι εναι gloss white το δικομου..το εχω στη παρουσιαση μου τα υλικα.οσο αφορα το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

το σημα του GTI δεν εχει δακτυλιο οποτε δεν καταλαβα για ποια κλιψακια μιλατε? Το GT εχει το δαχτυλιδι κ αυτο ειναι που το κανει κ πιο ομορφο σαν σημα εφοσον μπορεσεις να το βαψεις κ να το κανεις 2χρωμια(βεβαια γουστα ειναι αυτα)

img0160z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

To σημα αν δεις εχει 2 κομματια βασικα 3 μαζι με το δαχτυλιδι(αυτο ισχυει μονο για το gt).Τα αλλα δυο ειναι η βαση αυτη του quicksilver που την εχει βαψει ασπρη και το σημα της VW που στην προκειμενη το χει βαψει μαυρο.Εγω καταφερα να βγαλω το δαχτυλιδι αλλα ακομα δεν καταφερα να ξεχωρισω τα αλλα δυο κομματια οπως ο quicksilver.Αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι εσυ το σημα το βαψες μονοκοματα ολο μαυρο ή με τον τροπο που σου λεω εγω?

Link to comment
Share on other sites

απλα εβγαλα τον δακτυλιο κ το εβαψα οπως λες εσυ "μονοκοματα"

γυαλοχαρτο ασταρι βαφη κ αν θες βερνικι

Link to comment
Share on other sites

απλα εβγαλα τον δακτυλιο κ το εβαψα οπως λες εσυ "μονοκοματα"

γυαλοχαρτο ασταρι βαφη κ αν θες βερνικι

Μαλιστα.Στο παλιο μου golf και γω ετσι το ειχα κανει απλα επειδη τωρα θελω διχρωμια πρεπει να το ανοιξω καταλαβες?οποτε εχω κολλησει :clapping:

Link to comment
Share on other sites

οριστε κ απο προφυλακτυρα ρ 32 πραγματικα εμενα μου αρεσει παρα πολυ.. http://img155.imageshack.us/i/img0346pz.jpg/

http://img200.imageshack.us/i/img0348bz.jpg/

Ρε quicksilver σε παρακαλω πες μου πως βγηκε γιατι κοντευω να τρελαθω :growl: .Ενα how to..Παρακαλωωωωωωωωω :frantics:<_<<_<

γιωργο σ στελνω σε πμ το τηλ μου παρε με τηλ να σ εξηγησω πως θα το κανεις..

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ προσπαθεια και χωρις να εχω το θεμητο αποτελεσμα βγηκε αυτο.Με ικανοποιει αλλα θελω να κανω και το μπροστα οπως μου ειπε και ο φιλος Mike32.Τελοςπαντων ιδου το αποτελεσμαpost-16847-0-00656300-1298481242_thumb.jpost-16847-0-00656300-1298481242_thumb.j

post-16847-0-13942800-1298481270_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ προσπαθεια και χωρις να εχω το θεμητο αποτελεσμα βγηκε αυτο.Με ικανοποιει αλλα θελω να κανω και το μπροστα οπως μου ειπε και ο φιλος Mike32.Τελοςπαντων ιδου το αποτελεσμαpost-16847-0-00656300-1298481242_thumb.jpost-16847-0-00656300-1298481242_thumb.j

Ωραίος ο φίλος!!! Μιαχαρα το έκανες!!! Κ μου αρέσει η ιδέα σ που είχες για μπροστά Μπράβο!! Κ μπροστά ρε φίλε θα το καταφέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο φίλος!!! Μιαχαρα το έκανες!!! Κ μου αρέσει η ιδέα σ που είχες για μπροστά Μπράβο!! Κ μπροστά ρε φίλε θα το καταφέρεις!!!

Nα σαι καλα ρε φιλε!μακαρι να μπορεσω.Οσο για τις γραμμες ειναι η ταινια 3Μ που ειναι σε αλλο τοπικ :bow:

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν στο λεω ουτε για να στην πω ουτε για να με παρεξηγησεις.απλα η γνωμη μου ειναι πως το εξευτελιζεις το αμαξι με αυτες τις καγκουριες.ταινιες στους καθρεφτες κοκκινα σηματα που δεν κολανε πουθενα..γνωμη μου ενα μαυρο ματ θα ταιριαζε στα σηματα στο ασημι και να βγαλεις τις ταινιες.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.αν ομως εσενα σου αρεσει η γνωμη μου περισευει.να το χαιρεσαι και καλα χλμ.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν στο λεω ουτε για να στην πω ουτε για να με παρεξηγησεις.απλα η γνωμη μου ειναι πως το εξευτελιζεις το αμαξι με αυτες τις καγκουριες.ταινιες στους καθρεφτες κοκκινα σηματα που δεν κολανε πουθενα..γνωμη μου ενα μαυρο ματ θα ταιριαζε στα σηματα στο ασημι και να βγαλεις τις ταινιες.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.αν ομως εσενα σου αρεσει η γνωμη μου περισευει.να το χαιρεσαι και καλα χλμ.

Φιλε καλημερα.Διαφωνω καθετα μαζι σου.Λογω του γεγονοτος οτι το αυτοκινητο δυστηχως δεν ειναι μαυρο (αγαπημενο χρωμα)αλλα ασημι, εχω αποφασισει οτι θελω να υπαρχει η τριχρωμια κοκκινο-μαυρο-ασημι.Οσον αφορα του καθρεφτες συμφωνω και λεω σιγα σιγα να τα βγαζω αλλα οσον αφορα τα σηματα και τις γραμμες αλλα gti vi διαφωνω.Δινουν μια αλλη νοτα στο golfaki που οταν με το καλο τελειωσουν οι εξωτερικες εργασιες(μαυρες ζαντες,κοκκινες δαγκανες,βαψιμο προφυλακτηρα και λοιπα)πιστευω οτι θα ειναι κα***λα.Ευχαριστω για την γνωμη σου, δεκτη αλλα και γω περασα τη φαση του ολαα μαυρα με ενα αλλο golfaki που ειχα, που ομως ηταν μαυρο.Αλλωστε στο κατω κατω μπογια ειναι και φευγει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οριστε και το δικο μου αποτελεσμα.μετα απο πολυ καιρο και προσπαθεια καταφερα να τελειωποιησω το μπροστα κομματι και πραγματικα το προτεινω σε golf gt λογω της μασκας και του μεγεθους του σηματος.Οριστε

post-16847-0-66149500-1305540333_thumb.j

post-16847-0-60601800-1305540340_thumb.j

post-16847-0-52002900-1305540346_thumb.j

post-16847-0-95539800-1305540351_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα πρωτοτυπο σαν ιδεα. Αν ειναι ευκολο δωσε μας και μια φωτογραφια απο μακρια (2 μετρα ας πουμε) να δουμε πως φαινεται ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.