Jump to content
jsimeon

Έφτασαν τα 220άρια!

Recommended Posts

ρε παιδια αντλια υψηλης που μπορω να βρω και ποσο?? μπορει να βοηθεισει καποιος???

pm στον Αποστόλη.....aka "infected blablabla"....

Ξέρει απο που και ποιος την τοποθετέι....κάπου στο 500ρικο, αλλά 240+......

Βέβαια θέλεις και εξάτμιση για να δώσει τα μέγιστα η τουρμπίνα....

Link to comment
Share on other sites

pm στον Αποστόλη.....aka "infected blablabla"....

Ξέρει απο που και ποιος την τοποθετέι....κάπου στο 500ρικο, αλλά 240+ new_lol.gif ......

Βέβαια θέλεις και εξάτμιση για να δώσει τα μέγιστα η τουρμπίνα....

Link to comment
Share on other sites

μηπως στο pdf λεει και τι μπιελοπιστονα φοραει το tsi? διαμετρο μηκος κλπ κλπ?????

σάμπως βγάζω και γω άκρη ρε παιδιά tongue.gif Αφήστε μου mail να σας το στείλω όποιος θέλει..

Link to comment
Share on other sites

παιδια η αντλια υψηλης τι κακο και τι καλο εχει?τι χανω τι κερδιζω?εγω που εχω προγραμμα και miltek θα θλω update μετα?κανει τι τουρμπινα να πιεζετε περισσοτερο?επισης σε σκαστρα εχω τι μαμα μια χαρα..χρειαζετε αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αμάν με τις αντλίες!

Μία βάλαμε, φαίνεται να πηγαίνει καλά, αλλά επειδή δούλεψε μια δεν σημαίνει ότι θα δουλέψουν όλες ή ότι θα δουλέψουν για πάντα.

Εσύ πάλι χριστιανέ μου πού πας με 1.8/1.9 πίεση και 70άρα εξάτμιση στο δύσμοιρο το TSI;

Η μοναδική βαλβίδα που σας βγάζει σφάλμα είναι η βαλβίδα ελέγχου πίεσης στη μπεκιέρα. Γιατί δεν μπορείς να έχεις 1.8/1.9 πίεση χωρίς αντλία.

Όχι ότι αν μπορείς πρέπει να έχεις κιόλας.

Σε λίγο θα μαζεύουμε τα κομμάτια των κινητήρων σας από το κάρτερ και θα φταίνε (ω του θαύματος) οι υποφαινόμενοι.

Καλά (και πολλά) είναι τα 220 άλογα, χαλαρation τώρα παρακαλώ. Για περισσότερα πουλήστε τα και αγοράστε GTI.

Τσάμπα είναι τα μεταχειρισμένα τώρα πια. Το προτιμώ από το να μαζεύουμε συντρίμια η να σβήνουμε φωτιές με πυροσβεστήρες στη μέση του δρόμου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αμάν με τις αντλίες!

Μία βάλαμε, φαίνεται να πηγαίνει καλά, αλλά επειδή δούλεψε μια δεν σημαίνει ότι θα δουλέψουν όλες ή ότι θα δουλέψουν για πάντα.

διαφωτίστε όσοι την βάλατε ρε παιδιά... ποιά και πόσο.. ?

( δεν είμαι απ'το δικό μου Pc θα στείλω τα pdf μόλις πάω σπίτι σε όσους με άφησαν mail ).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αμάν με τις αντλίες!

Μία βάλαμε, φαίνεται να πηγαίνει καλά, αλλά επειδή δούλεψε μια δεν σημαίνει ότι θα δουλέψουν όλες ή ότι θα δουλέψουν για πάντα.

διαφωτίστε όσοι την βάλατε ρε παιδιά... ποιά και πόσο.. ?

( δεν είμαι απ'το δικό μου Pc θα στείλω τα pdf μόλις πάω σπίτι σε όσους με άφησαν mail ).

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάλι χριστιανέ μου πού πας με 1.8/1.9 πίεση και 70άρα εξάτμιση στο δύσμοιρο το TSI;

αυτό πάλι για την 70άρα που λέτε ρε παιδιά πόσο τεκμηριωμένο είναι ? έχει κανείς και εμπειρίες από 70 και από 63.5 για να μιλήσει με σιγουριά ?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάλι χριστιανέ μου πού πας με 1.8/1.9 πίεση και 70άρα εξάτμιση στο δύσμοιρο το TSI;

αυτό πάλι για την 70άρα που λέτε ρε παιδιά πόσο τεκμηριωμένο είναι ? έχει κανείς και εμπειρίες από 70 και από 63.5 για να μιλήσει με σιγουριά ?

Link to comment
Share on other sites

διαφωτίστε όσοι την βάλατε ρε παιδιά... ποιά και πόσο.. ?

( δεν είμαι απ'το δικό μου Pc θα στείλω τα pdf μόλις πάω σπίτι σε όσους με άφησαν mail ).

Μέχρι στιγμής και απ' όσο γνωρίζω, έχει μπει ΜΙΑ (1) αντλία και αυτή χρειάστηκε πατέντα για να μπει, ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!

Χαλάρωσε λοιπόν να δούμε πως θα πάει και αν θα συνεχίσει να λειτουργει γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα!!

Υ.Γ. γιατί ποστάρεις από 2 φορές κάθε ποστ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής και απ' όσο γνωρίζω, έχει μπει ΜΙΑ (1) αντλία και αυτή χρειάστηκε πατέντα για να μπει, ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!

Χαλάρωσε λοιπόν να δούμε πως θα πάει και αν θα συνεχίσει να λειτουργει γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα!!

Υ.Γ. γιατί ποστάρεις από 2 φορές κάθε ποστ; :D

2 λενε οι πληροφοριες μου tongue.gif και μάλιστα γνωστού που αν κανει και το ανάλογο update μιλαμε μας περιμενουν πολλες καρότσες...... :lol:

Παντως για την πατέντα που λές...απλά ένα πρόσθετο παξιμάδι χρειάζεται ....απλό.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική βαλβίδα που σας βγάζει σφάλμα είναι η βαλβίδα ελέγχου πίεσης στη μπεκιέρα.

όταν είχε διαπιστωθεί το πρόβλημα ήταν μια άλλη βαλβίδα ,στο κύκλωμα του τούρμπο ( δεν θυμάμαι τον κωδικό της ). Δεν αλλάχτηκε ωστόσο γιατί χρειαζόταν το εργοστασιακό update απ'ότι μου είπαν..Και τώρα έχω ξανά τα ίδια συμπτώματα...

Link to comment
Share on other sites

όταν είχε διαπιστωθεί το πρόβλημα ήταν μια άλλη βαλβίδα ,στο κύκλωμα του τούρμπο ( δεν θυμάμαι τον κωδικό της ). Δεν αλλάχτηκε ωστόσο γιατί χρειαζόταν το εργοστασιακό update απ'ότι μου είπαν..Και τώρα έχω ξανά τα ίδια συμπτώματα...

Tότε σίγουρα πρέπει να ήταν η N75, που ελέγχει την πίεση της τουρμπίνας. Αν είχε χαλάσει αυτή όμως δεν θα τούρμπιζες καθόλου (μα καθόλου), θα σου είχε σπάσει τα νεύρα και θα την είχες αλλάξει ήδη.

Περίεργη πάντως η απάντηση που σου έδωσαν γιατί οι ηλεκτροβαλβίδες δεν συνέρχονται με αναβαθμίσεις λογισμικού. Είτε δουλεύουν είτε δεν δουλεύουν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Tότε σίγουρα πρέπει να ήταν η N75, που ελέγχει την πίεση της τουρμπίνας. Αν είχε χαλάσει αυτή όμως δεν θα τούρμπιζες καθόλου (μα καθόλου), θα σου είχε σπάσει τα νεύρα και θα την είχες αλλάξει ήδη.

Περίεργη πάντως η απάντηση που σου έδωσαν γιατί οι ηλεκτροβαλβίδες δεν συνέρχονται με αναβαθμίσεις λογισμικού. Είτε δουλεύουν είτε δεν δουλεύουν καθόλου.

το ξέρω, άλλαξα και n75 άλλαξα όταν το έψαχνα αλλά τίποτα.. Η απάντησή τους ήταν ότι ο εγκέφαλος χρειαζόταν το update γιατί είχε κάποιες <<δυσλειτουργίες>> και αναγνώριζε ανύπαρκτα σφάλματα και συμπεριφερόταν ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

2 λενε οι πληροφοριες μου tongue.gif και μάλιστα γνωστού που αν κανει και το ανάλογο update μιλαμε μας περιμενουν πολλες καρότσες...... :lol:

Παντως για την πατέντα που λές...απλά ένα πρόσθετο παξιμάδι χρειάζεται ....απλό.

Βαλλε και μια τριτη απο μενα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλλε και μια τριτη απο μενα.. ;)

¶ντε ρε παίδες βάλτε εσύ ο Χαρούλης και όποιος άλλος είναι ανεβάστε μετά και καμιά δυναμομέτρηση να δούμε επιτέλους ένα ΦΠΕ TSI με αντλία τι μπορεί να κάνει.....και εγώ μετά ακολουθώ :D

Link to comment
Share on other sites

¶ντε ρε παίδες βάλτε εσύ ο Χαρούλης και όποιος άλλος είναι ανεβάστε μετά και καμιά δυναμομέτρηση να δούμε επιτέλους ένα ΦΠΕ TSI με αντλία τι μπορεί να κάνει.....και εγώ μετά ακολουθώ :D

κατσε πρωτα να μου ερθει γιατι και εγω ακομα αυτη περιμενω και θα δουμε αν θα γινει κατι καλυτερο...αν και να σου πω την αληθεια δεν περιμενω και πολλα γιατι η τουρμπινα μασ ηδη δουλευει στα ορια τησ αρα...αντε να δουμε μακαρι και να γινει....εγω παντωσ θα το παρω το ρισκο και μετα θα σασ πω τα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!golfaros!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

κατσε πρωτα να μου ερθει γιατι και εγω ακομα αυτη περιμενω και θα δουμε αν θα γινει κατι καλυτερο...αν και να σου πω την αληθεια δεν περιμενω και πολλα γιατι η τουρμπινα μασ ηδη δουλευει στα ορια τησ αρα...αντε να δουμε μακαρι και να γινει....εγω παντωσ θα το παρω το ρισκο και μετα θα σασ πω τα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!golfaros!!!!

Ποιο ειναι το ρισκο που παιρνει καποιος που βαζει αντλια?? Αυτο που ρωταω ειναι τι προβληματα μπορει να προκυψουν hmmm.gif . Καταλαβαινω οτι ειναι κατι νεο το οποιο δεν εχει δοκιμαστει για καιρο αλλα οταν διαβαζουμε-ακουμε οτι χωρις αντλια δεν κραταει πολυ πιεση η οτι ενα TSI με αντλια+προγραμμα μονο ειναι πιο δυνατο απο ενα TSI ΦΠΕ++ ειναι λογικο ολοι ξαφνικα να θελουν αντλια.

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το ρισκο που παιρνει καποιος που βαζει αντλια?? Αυτο που ρωταω ειναι τι προβληματα μπορει να προκυψουν hmmm.gif . Καταλαβαινω οτι ειναι κατι νεο το οποιο δεν εχει δοκιμαστει για καιρο αλλα οταν διαβαζουμε-ακουμε οτι χωρις αντλια δεν κραταει πολυ πιεση η οτι ενα TSI με αντλια+προγραμμα μονο ειναι πιο δυνατο απο ενα TSI ΦΠΕ++ ειναι λογικο ολοι ξαφνικα να θελουν αντλια.

εγω ειμαι περιεργος να δω που θα βρειτε ολοι αντλιες...

σας βλεπω να βαζετε καμια αντλια απο βενζιναδικο στο τελος...!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι περιεργος να δω που θα βρειτε ολοι αντλιες...

σας βλεπω να βαζετε καμια αντλια απο βενζιναδικο στο τελος...!

εχω 4.εκλεισε το ενα μαγαζι μου :( :( :( και δεν ξερω τι να τις κανω.

κανεις για αντλια??? tongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς DP 70 σε 63.5 μέχρι τέλος ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.