Jump to content
activious

βαψιμο ζαντων

Recommended Posts

μετα απο μια μικρη αλαγη του look του golf μου (golf gt),αποφασησα να αλλαξω ζαντες.επειδη ομως τα χρηματα δεν περισευουν αυτο το διαστημα και δεν μου αρεσουν οι ζαντες ετσι οπως φαινονται ανοικτοχρωμες,ειπα να τις βαψω. ;) ;) ;)

ξερει κανεις καποιο μαγαζι καλο για αυτην την δουλεια ειτε Αθηνα ,ειτε επαρχεια???

ειτε εχει ηλεκτροστατικη βαφη ,ειτε την απλα.τι αξιζει??? ;)-_-:D

τιμες ??? καμια ιδεα???

αμα την βαψω με απλη μπογια υπαρχει περιπτωση χωρις να τις γρατσουνισω να ξεφλουδησουν( απο τα πετραδακια ???)

ευχαριστω εκ των προτερων.... :(;) ;)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

δες μία εδώ... http://www.pavlospettas.com/

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει για ηλεκτροστατική σε εναν βαφέα που βαφουμε και τα computer στην δουλειά και μου είχε πει 80 εκαστο...

Link to comment
Share on other sites

σε λίγο καιρό που θα κάνω βαψιματάκι στις δικές μου ζάντες θα ποστάρω δήγματα της δουλείας που έγινε... ;)

Υ.Γ. 80ευρώ η ζάντα?

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα ενα φιλαρακι που το εκανε εδω με ενα type-r και μου ειπε 200 ευρω.Πρεπει να βρω το μαγαζι που τις πηγε και θα σας πω.

Εαν τις βαψεις ετσι απο πανω θα ξεφλουδισουν σιγουρα.Εστω και αν τις τριψεις και βαλεις παλι 2Κ χρωμα παλι θα ξεφλουδισουν.Δοκιμασμενο :angry2: :angry2: :angry2:

Η ηλεκτροστατικη ειναι μια σκονη που καθεται λογο του στατικου ηλεκτρισμου στην ζαντα και μετα μπαινει σε φουρνο και λειωνει.Με αποτελεσμα να εχει γινει ενα πολυ σκληρη και ομοιομορφη κατανομη της μπογιας σε ολη την ζαντα.Και πριν απο αυτο κανουνε αμμοβολη,καθαριζει τελεια η ζαντα και αγριευει αρκετα για να πιασει το χρωμα.Εχεις δει ποτε αμμοβολισμενη επιφανεια?

Link to comment
Share on other sites

ναι σε παλία μου ζάντα που επισκεύασα και έγινε τέλεια δουλεία! βέβαι οι ζάντες πουλήθικαν για οικονομικούς λόγος :angry2:

Link to comment
Share on other sites

STERGIOS GROUP

Εκει εφτιαξα τις δικιες μου ζαντες 2 χρωμια...τελεια δουλεια.....240 κομπλε φιλικη τιμη.

η διχρωμια παει στα 340 αν 8υμαμε καλα!

p2170006.th.jpg

p2170004.th.jpg

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

στον πεττα στον κηφισο ειχα φτιαξει κ τις δικες μου πριν 3 χρονια περιπου.επισκευη κ οι 4ης κ βαφη καπου 280.πολυ καλη δουλεια

Edited by M.G.
Link to comment
Share on other sites

πω πω.τοσο ακριβες ειναι???

η μια κανει 80 ευρω???

κατι 150 με 200 ευρω ολες μαζι δεν ισχυει??? (ηλεκτροστατικη βαφη και σου δινουν αλλες ζαντες να φορεσεις μεχρι να τελειωσουν οι δικες σου)

Link to comment
Share on other sites

STERGIOS GROUP

Εκει εφτιαξα τις δικιες μου ζαντες 2 χρωμια...τελεια δουλεια.....240 κομπλε φιλικη τιμη.

η διχρωμια παει στα 340 αν 8υμαμε καλα!

p2170006.th.jpg

p2170004.th.jpg

πολύ τέλεια δουλειά έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κατάφερα να κάνω ένα σημαδάκι και τώρα δε μπορώ να το βλέπω θα πρέπει να βάψω όλη τη ζάντα? Έχετε ακούσει για τοπική βαφή ζαντών? Το έχει κάνει κανείς και αν ναι με τι κόστος?

(Είχα δει σε φυλλάδιο γνωστής εταιρείας με τοπικές βαφές αυτοκινήτων ότι κάνουν και σε ζάντες αλλά όταν πήρα τηλέφωνο μου είπε πως δεν αναλαμβάνει...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κατάφερα να κάνω ένα σημαδάκι και τώρα δε μπορώ να το βλέπω θα πρέπει να βάψω όλη τη ζάντα? Έχετε ακούσει για τοπική βαφή ζαντών? Το έχει κάνει κανείς και αν ναι με τι κόστος?

(Είχα δει σε φυλλάδιο γνωστής εταιρείας με τοπικές βαφές αυτοκινήτων ότι κάνουν και σε ζάντες αλλά όταν πήρα τηλέφωνο μου είπε πως δεν αναλαμβάνει...)

http://www.automagic.gr/site/home.html

http://www.paintbull.gr/

http://www.chipsaway.gr/

Link to comment
Share on other sites

και εάν πάρουν 10gr θα καταλάβεις διφορά? άσε που δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτιο, γιατι για να βάψεις μια ζάντα με το τρίψιμο που γίνετε σίγουρα αφερείς υλικό... οπότε... :(

Link to comment
Share on other sites

αποκτουν περισσοτερο βαρος οι ζαντες αν τις βαψεις ? ? ?

απ'οσο ξερω οταν πας την ζαντα για βαψιμο αφαιρειτε ολη η παλια μπογια πρωτα κ μετα βαφετε αρα το βαρος παραμενει ιδιο

Link to comment
Share on other sites

για κεντρικη ελλαδα ξερει κανεις κατι???

σε καποια φαση ειχε παει ενα φιλαρακι μου σε εναν για ενα σημαδακι

σε ενα μαγαζι εδω λαρισα και απ' οτι θυμαμαι κανει ηλεκτροστατικες βαφες

δεν θυμαμαι ομως ονομα και που ακριβως

θα κοιταξω να μαθω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

σε καποια φαση ειχε παει ενα φιλαρακι μου σε εναν για ενα σημαδακι

σε ενα μαγαζι εδω λαρισα και απ' οτι θυμαμαι κανει ηλεκτροστατικες βαφες

δεν θυμαμαι ομως ονομα και που ακριβως

θα κοιταξω να μαθω και θα σου πω

σιγουρα κανει ηλεκτροστατικες βαφες αυτος που λες σταυρο? γιατι ειχα την εντυπωση πως στη λαρισα δεν κανουν ηλεκτροστατικη βαφη..για μαθε πληροφοριες κ τιμες το κυριοτερο!!

αλλιως αν λεμε για απλη βαφη στις ζαντες,ασχολουνται πολλοι στη λαρισα κ το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

σε καποια φαση ειχε παει ενα φιλαρακι μου σε εναν για ενα σημαδακι

σε ενα μαγαζι εδω λαρισα και απ' οτι θυμαμαι κανει ηλεκτροστατικες βαφες

δεν θυμαμαι ομως ονομα και που ακριβως

θα κοιταξω να μαθω και θα σου πω

ειχα την εντυπωση οτι αυτο γινεται μονο Αθηνα και Θεσσαλονικη.

για πες ,αμα ειναι να ερθω...

Link to comment
Share on other sites

Που κανουν στη Θεσσαλονικη ηλεκτροστατικη βαφη στις ζαντες ?

Ξερει κανεις ? και καποιον που τον εχει δοκιμασει καποιος ? να μας πει αν κανει καλη δουλεια, αν βγαινουν σε καλη ποιοτητα και περιπου ποσο στα χρηματα ?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μικρη αλαγη του look του golf μου (golf gt),αποφασησα να αλλαξω ζαντες.επειδη ομως τα χρηματα δεν περισευουν αυτο το διαστημα και δεν μου αρεσουν οι ζαντες ετσι οπως φαινονται ανοικτοχρωμες,ειπα να τις βαψω. ;) ;) ;)

ξερει κανεις καποιο μαγαζι καλο για αυτην την δουλεια ειτε Αθηνα ,ειτε επαρχεια???

ειτε εχει ηλεκτροστατικη βαφη ,ειτε την απλα.τι αξιζει??? :D:huh::excl:

τιμες ??? καμια ιδεα???

αμα την βαψω με απλη μπογια υπαρχει περιπτωση χωρις να τις γρατσουνισω να ξεφλουδησουν( απο τα πετραδακια ???)

ευχαριστω εκ των προτερων.... :excl::blink:^_^

[/quo

ΠΕΤΤΑΣ. Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ. 40 euro h mia x 4 = 160 euro

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΤΤΑΣ. Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ. 40 euro h mia x 4 = 160 euro

που ειναι αυτος που λες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.