Jump to content
activious

βαψιμο ζαντων

Recommended Posts

Guest ksalex

να ρωτησω κ εγω κατι? θελω να βαψω τις ζαντες αλλα οχι ολη την επιφανεια.θελω να βαψω καποια συγκεκριμενα σημεια ωστε να σχηματιστει το επιθυμητο σχεδιο. το κανουν κ αυτο οσοι αναφερατε?(π.χ.Πεττας?) ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αποκτουν περισσοτερο βαρος οι ζαντες αν τις βαψεις ? ? ?

:cry: - τις ξυνεις να φανει το κραμα ατοφιο αν τοσο πολυ σε ενδιαφερει το βαρος ελαχιστων γραμμαριων ,εδω απο ολοκληρο μονοθεσιο εξοικονομησαν μερικοι 1 κιλο εξ'ου και το "Ασημενια Βελη" της Mercedes (!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και γω ψηνομαι να βαψω τις ζαντες μου και θελω να ρωτησω κατι '' θελω να τις βαψω μαυρες το θεμα ειναι ματ η γιαλιστερες μαυρες αυτην την απορια εχωωωωω και δεν ξερω τι να κανωωωω???? Αν μπορειτε βοηθηστε με με καμια φωτο!!!! Παντως κλεινω πρως τις ματ!!!!

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να βαψεις τις μαμισιες και να μην παρεις ετοιμες βαμενες after market ή ακομα και το ιδιο σχεδιο σε replika?

ετσι θα σου μεινουν και οι μαμισιες για χειμερινα λαστιχα

Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα,αλλα αν θες ΄΄επιθετικο΄΄ λουκ καλυτερα βαψτες ματ,αν θες πιο σον σον βαψτες γυαλιστερες μαυρο.προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο το γυαλιστερο λουκ :D

Link to comment
Share on other sites

timh 300 ευρο στην νικαια το χω κανει....πριν 5 χρονια βεβαια!!!!μαυρο νικελ μεσα εξω ασημι..ηλεκτροστατικη και κολλημα και ζυγοστθμιση.αλλα ηατν χαλια απο πεζοδρομια και τις πηρα καινουργιες.αν ακριβες αξιζει να το κανετε.αν ειναι κατω του χιλιαρικου γνωμη μου μη προβειται καν!εγω το εκανα λογω zender lemans

kai τοτε το 2002 ηταν καλες πανω απο 2..0

http://www.carshine.com.au/index.htm?http:...er%20Wheels.htm

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και γω ψηνομαι να βαψω τις ζαντες μου και θελω να ρωτησω κατι '' θελω να τις βαψω μαυρες το θεμα ειναι ματ η γιαλιστερες μαυρες αυτην την απορια εχωωωωω και δεν ξερω τι να κανωωωω???? Αν μπορειτε βοηθηστε με με καμια φωτο!!!! Παντως κλεινω πρως τις ματ!!!!

Φιλε μου εγω τις εβαψα μαυρες γυαλιστερες πριν μια εβδομαδα.. Θα ανεβασω φωτο συντομα...

Ειχα και εγω το ιδιο διλημμα στην αρχη, αλλα τελικα πιστευω πως εκανα καλη επιλογη, γιατι ο βαφεας μου προσθεσε και λιγο μεταλλο μεσα με αποτελεσμα να δειχνει ακομα και το βραδυ σε αντιθεση με το μαυρο ματ...

*Επισης εβαλα και κοκκινη αυτοκολλητη ριγα γυρω γυρω..

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια , βγηκε καλο το βαψιμο? tongue.gif

59139297.th.jpg

60252010.th.jpg

38201875.th.jpg

Πολύ καλό!!!Μπράβο!!Αλλά θα φαίνεται ακόμα καλύτερα να βάψεις το κάτω κομμάτι από τον πίσω προφιλακτήρα!!!Μετά θα είσαι κομπλέ!! B)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα...τα σημαδάκια που είναι πάνω στην ζάντα είναι από πριν???Η μετά... :huh:

Δεν ειναι σημαδια ειναι λιγο λερωμενη :huh: Οσο για τον προφυλακτηρα ειναι το επομενο βημα αλλα οχι αυτος που φοραει τωρα αλλα του gti βαμμενος οπως στο edition 30

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον προφυλακτηρα ειναι το επομενο βημα αλλα οχι αυτος που φοραει τωρα αλλα του gti βαμμενος οπως στο edition 30

............και λίγο χαμήλωμα και εισαι super !!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά Κοσμά.Και με το μαύρο σηματάκι στην μέση "edition 30" το αισθητικό αποτέλεσμα είναι άκρως ελκυστικό. B)

Link to comment
Share on other sites

wolfsburg edition ειναι το σηματακι μαζι τα πηραμε με τον κοσμα αλλα εγω τελικα δεν θα τα βαλω

Link to comment
Share on other sites

πρός τον φίλο Κοσμά πολύ όμορφες οι ζάντες πολύ καλή δουλεία! μελλοντικά, μαρσπίε από το GTI και βάψιμο το μίσο του πίσω προφυλακτίρα + μια μασκούλα GTI με της κυψέλες στον προφυλακτίρα χορής το GTI στην μάσκα ^_^ και είσαι JET! βγάλε και πίσω τα διακριτικά Η Βάψτα μαύρα μάτ, οτι και από τα δύο και άν κάνεις το αποτέλεσμα θα είναι φοβερό! Πάντως φένετε παρα πολύ ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σημαδια ειναι λιγο λερωμενη :rolleyes: Οσο για τον προφυλακτηρα ειναι το επομενο βημα αλλα οχι αυτος που φοραει τωρα αλλα του gti βαμμενος οπως στο edition 30

Κοσμά , μάλλον πρέπει να αλλάξεις την φωτό σου με μια πιο κοντά στην πραγματικότητα !! Απλά υπέροχες οι ζάντες ! Πολύ καλή επιλογή !

Link to comment
Share on other sites

πρός τον φίλο Κοσμά πολύ όμορφες οι ζάντες πολύ καλή δουλεία! μελλοντικά, μαρσπίε από το GTI και βάψιμο το μίσο του πίσω προφυλακτίρα + μια μασκούλα GTI με της κυψέλες στον προφυλακτίρα χορής το GTI στην μάσκα :D και είσαι JET! βγάλε και πίσω τα διακριτικά Η Βάψτα μαύρα μάτ, οτι και από τα δύο και άν κάνεις το αποτέλεσμα θα είναι φοβερό! Πάντως φένετε παρα πολύ ωραίο!

Μες στο μυαλο μου εισαι !!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Μες στο μυαλο μου εισαι !!! :D :D

Λές???????? πάντως είναι όμορφο! B) keep going!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.