Jump to content
activious

βαψιμο ζαντων

Recommended Posts

πολύ καλο κατάστημα φένετε

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΡΓΙΟΣ GROUP τηλ: 210.5900621

ΛΕΥΚΤΡΩΝ 13 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (γεφυρα Ροσινιολ)

Περασα σημερα μια βολτα απο Λευκτρων 13 και το ονομα που βρηκα ηταν Μπιλιρης Α.Ε. επισκευες-βαφες ζαντων. Απο οτι ακουσα απο εναν φιλο, μαλλον εχει αλλαξει η επωνυμια. Τωρα ειναι δεν ειναι ο ιδιος, τι να πω!!! Το αμαξι μου ειναι μαυρου

χρωματος και ψηνομαι για λουκ edition με την ασημι λωριδα (οπως μου προτεινε και ο ιδιος) η λιγο πιο γκρι γυαλιστερο (νικελ). Φοραω 17' απο GTI και ειμαι λιγοοοοοο αναποφασιστος!!!! :D:D :D

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα μια βολτα απο Λευκτρων 13 και το ονομα που βρηκα ηταν Μπιλιρης Α.Ε. επισκευες-βαφες ζαντων. Απο οτι ακουσα απο εναν φιλο, μαλλον εχει αλλαξει η επωνυμια. Τωρα ειναι δεν ειναι ο ιδιος, τι να πω!!! Το αμαξι μου ειναι μαυρου

χρωματος και ψηνομαι για λουκ edition με την ασημι λωριδα (οπως μου προτεινε και ο ιδιος) η λιγο πιο γκρι γυαλιστερο (νικελ). Φοραω 17' απο GTI και ειμαι λιγοοοοοο αναποφασιστος!!!! :D:D:D

μηπως πηρες και τιμη ? μαυρες με νικελενιο στεφανι προτεινω

Link to comment
Share on other sites

βαλε και μια φωτο απο πριν και μετα αν εχεις για να καταλαβουμε τι λεμε

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμη που ανεφερα πιο πανω συμπεριλαμβανεται και τυχον επισκευη ζαντων. Οσο για φωτο, τι να βαλω??

Την κλασικη 17' του GTI εχω την οποια ειχα παρει μεταχειρισμενη και ειχε καναδυο γρατζουνιες. Επειδη ομως

εκανα και εγω αλλες 2 λεω να τις παω για βαψιμο. Θα το σκεφτω καμια εβδομαδα και θα δουμε. Για οποιαδηποτε

αποφαση μου, θα ενημερωθειτε με φωτο!!!!

Edited by simon-tsi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Τωρα εχουν σειρα οι δαγκανες γιατι η βαφη που εκανα ηταν πολυ προχειρη.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη και η ζαντουλα!!!! Πιστευω οτι εγινε καλη. Ακουω γνωμες.

πολυ ομορφες!εξαιρετικη επιλογη το gloss :D

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρώμα οι δαγκάνες?

Λεω για χρυσες! Και καλα σαν την χρυση σειρα της Brembo!! -_-:whistling:

Λετε να ξεκινησει καμια καινουργια μοδα???

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφες!εξαιρετικη επιλογη το gloss -_-

Ειχε μια παρομοια στο μαγαζι σε γυαλιστερο μαυρο με διαμαντιζε χειλακι διπλα σε μια ματ και δεν το πολυσκεφτηκα.

Απλως δεν θελει (απ'οτι μου ειπαν) πλυσιμο με δυνατα χημικα που χρησιμοποιουν σε μερικα πλυντηρια γιατι μπορει

να αφισει στιγματα.

Link to comment
Share on other sites

Λεω για χρυσες! Και καλα σαν την χρυση σειρα της Brembo!! :whistling::wacko:

Λετε να ξεκινησει καμια καινουργια μοδα???

Προσωπικά είμαι λάτρης του κλασσικού κόκκινου, αλλά ακούγεται ενδιαφέρον το χρυσό.

Αν μη τι άλλο είναι ξεχωριστό. -_-

Στα Golf σαν χρώμα παίζει και το μπλε του R32.

Link to comment
Share on other sites

Λεω για χρυσες! Και καλα σαν την χρυση σειρα της Brembo!! :):lol:

Λετε να ξεκινησει καμια καινουργια μοδα???

Πιστεύω οτι με την μαύρη ζάντα θα πήγαινε καλύτερα το κόκκινο. Και σε εμένα αν δείς το garage μου τις έχω βάψει χρυσές...Το προτομώ καλύτερα απο το κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Λεω για χρυσες! Και καλα σαν την χρυση σειρα της Brembo!! :):lol:

Λετε να ξεκινησει καμια καινουργια μοδα???

Είχα βάλει την χρυσή σειρά της Brembo στο προηγούμενο μου αμάξι, οι χρυσαφί δαγκάνες ταιριάζουν πολύ.

Το κακό με τις Brembo & σε συνδυασμό με Ferodo racing είναι ότι φρενάρεις κ σφυρίζουν σαν να σταματάει τραίνο, πράγμα που δεν εξαλείφεται κ είναι αρκετά ενοχλητικό.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

μηπως με αλλο τακακι για νορμαλ χρηση θα ηταν καλυτερα τα πραγματα;τα αγωνιστικα σφυριζουν λογω υλικου κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

μηπως με αλλο τακακι για νορμαλ χρηση θα ηταν καλυτερα τα πραγματα;τα αγωνιστικα σφυριζουν λογω υλικου κατασκευης.

Μπορεί με άλλο τακάκι να μην σφυρίζει δεν ξέρω σίγουρα να σου πω. Σταματούσα στα φανάρια πάντως κ ήταν σαν να σταματάει λεοφωρείο της ΕΘΕΛ κ γύριζαν όλοι κ κοίταζαν.

Εγώ είχα βάλει τα DS 2500 αν θυμάμαι καλά που είναι street, racing νομίζω δίνει τα 3500.

Επί της ουσίας σημαντική βελτίωση δεν υπήρξε στο φρενάρισμα, απλά υπήρχε αντοχή κ απόδοση εξίσου μετά από συνεχείς στροφές ή ώρες οδήγησης.

Μου κάνει εντύπωση επίσης ότι τα πούλησα στον πρώην ιδρυτή του Punto club (τώρα έχει Alfa Romeo 147) κ δεν με ενόχλησε για τον θόρυβο, ίσως ήξερε καμία πατέντα ή άλλαξε τακάκια.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι με την μαύρη ζάντα θα πήγαινε καλύτερα το κόκκινο. Και σε εμένα αν δείς το garage μου τις έχω βάψει χρυσές...Το προτομώ καλύτερα απο το κόκκινο.

Οχι οτι δεν μου αρεσει το κοκκινο αλλα λεω να κανω κατι διαφορετικο. Το πολυ πολυ αν τις βαρεθω

τις βαφω κοκκινες. Να φανταστεις οτι ειχα αραξει το αμαξι στο παρκιν ενος φιλου και πηρε ενα σπρει

που ειχε και τις εβαψε χρυσες για δοκιμη να δει αν ταιριαζουν :):) και με φωναζει και λεει κοιτα!!! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

ίσως λίγο (έως πολύ) ηλίθια απορία...αλλά όταν πάτε τις ζάντες για βάψιμο σας δίνει ο βαφέας 4 ρεζέρβες για να κυκλοφορείτε μέχρι να βαφτούν και να ξαναμπούν;καλά έχει όλα τα καρέ-οφσετ όλων των αυτοκινήτων;;

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Kalytera to xrusafh xroma

P.S. Syngomh gia ta greeklsih alla to pda den exei ellnikh epilogh :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ίσως λίγο (έως πολύ) ηλίθια απορία...αλλά όταν πάτε τις ζάντες για βάψιμο σας δίνει ο βαφέας 4 ρεζέρβες για να κυκλοφορείτε μέχρι να βαφτούν και να ξαναμπούν;καλά έχει όλα τα καρέ-οφσετ όλων των αυτοκινήτων;;

Εμενα παντως μου εδωσε τις ζαντες του sportline για 3 μερες μεχρι να τις βαψει.

Μου ειχε πει ομως να παρω ενα τηλεφωνο πρωτα για να επιβεβαιωσουμε οτι θα

τις εχει διαθεσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Kalytera to xrusafh xroma

P.S. Syngomh gia ta greeklsih alla to pda den exei ellnikh epilogh :rolleyes:

Πηρα τηλεφωνο την παρασκευη στον αντιπροσωπο (Folliatec) για το χρυσο χρωμα και μου λεει

οτι τους εχει τελειωσει. Μου λεει οτι τωρα τελευταια εχει αρκετη ζητηση και πρεπει να περιμενω

10-12 μερες για την νεα παραλαβη. Ειχαν ολα τα χρωματα εκτος απο χρυσο :thumbsup:;)

Αναγκαστικα θα περιμενω :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα δέσει :thumbsup: πολύ όμορφα με το χρυσό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.