Jump to content
Manos83

Led στην πλαφονιέρα

Recommended Posts

περασα σημερα τα http://www.ebay.com/itm/110851397571?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

στο golf 5 . ειναι το εντελως απλο.

ειχε και στην μπροστα πλαφονιερα την σωληνοτη την λαμπα αλλα δεν μου ηρθε η λεντ οποτε την αφησα κενη.

ο φωτισμος ειναι τελειος αλλα τα φωτακια μενουν λιγο ανοιχτα, ακομα και οταν κατεβαινω και κλειδωνω το αυτοκινητο.

τι φταιει και κρατανε ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλα ακρη μην περιμενεις να βγαλεις και τρελλη , εχω δοκιμασει και με can bus και χωρις. Στην αρχη αυτα που ηταν χωρις can bus μεσα στην καμπινα εσβηναν και μετα απο καιρο εμεναν αναμμενα λιγο οπως τωρα. Τα δε can bus εκαναν απο την αρχη αυτο το "dimming" εχω καταληξει οτι πρεπει να πετυχεις led smd που να εχει την σωστη αντισταση smd επανω .

Link to comment
Share on other sites

Καλα ακρη μην περιμενεις να βγαλεις και τρελλη , εχω δοκιμασει και με can bus και χωρις. Στην αρχη αυτα που ηταν χωρις can bus μεσα στην καμπινα εσβηναν και μετα απο καιρο εμεναν αναμμενα λιγο οπως τωρα. Τα δε can bus εκαναν απο την αρχη αυτο το "dimming" εχω καταληξει οτι πρεπει να πετυχεις led smd που να εχει την σωστη αντισταση smd επανω .

μου τραβαει ρευμα τωρα απο την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην προσπαθεια μου να αλλαξω και την πισω λαμπα πρεπει να εκαψα τις ασφαλειες.

μπορεις καποιος να μου πει που βρισκονται οι ασφαλειες μεσα στ αυτοκινητο και ποια αλλαζω ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην προσπαθεια μου να αλλαξω και την πισω λαμπα πρεπει να εκαψα τις ασφαλειες.μπορεις καποιος να μου πει που βρισκονται οι ασφαλειες μεσα στ αυτοκινητο και ποια αλλαζω ακριβως?
Το αμάξι έχει μια ασφαλειοθήκη στο χώρο της μηχανής πάνω δεξιά και μια ασφαλειοθήκη στο πλάι του ταμπλό από τη μεριά του οδηγού, λογικά τη 2η θες, αυτή την ανοίγεις απλά βγάζοντας το πλαστικό πλαινόΣτάλθηκε από το SGPT12 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ποιά ασφάλεια έχεις κάψει δεν μπορώ να ξέρω αλλά άνοιξέ, δες τι ασφάλειες έχει μέσα (2-3 διαφορετικές το πολύ και άλλαζε τες μια μια με την κανούργια μέχρι να ανάψουν τα φώτα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι έχει μια ασφαλειοθήκη στο χώρο της μηχανής πάνω δεξιά και μια ασφαλειοθήκη στο πλάι του ταμπλό από τη μεριά του οδηγού, λογικά τη 2η θες, αυτή την ανοίγεις απλά βγάζοντας το πλαστικό πλαινό Στάλθηκε από το SGPT12 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ποιά ασφάλεια έχεις κάψει δεν μπορώ να ξέρω αλλά άνοιξέ, δες τι ασφάλειες έχει μέσα (2-3 διαφορετικές το πολύ και άλλαζε τες μια μια με την κανούργια μέχρι να ανάψουν τα φώτα :Ρ

ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια. και δεν ηξερα που να ψαξω.

 

ξερεις μηπως και τι ασφαλεια παιρνει? για να παω να παρω τωρα να μην κανω βολτες?

Edited by mozart
Link to comment
Share on other sites

δεν καταφερα να βγαλω ακρη απο το σχεδιαγραμμα ποια ασφαλεια ειναι.

μπορει κανενας να μου πει σε golf 5 που ειναι η ασφαλεια για την πλαφονιερα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έβαλες μπλέ ρε?Κόκκινα έπρεπε να βάλεις στο μπουρδέλο σου :p

 

Με τα μπλέ θα φαίνομαι καλύτερα οταν θα με ψάχνεις

Μην αγχώνεσαι ρε, θα βάλω μεγενθυντικό φακό στους καθρεύτες ;)

Στάλθηκε από το SGPT12 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

δεν καταφερα να βγαλω ακρη απο το σχεδιαγραμμα ποια ασφαλεια ειναι.

μπορει κανενας να μου πει σε golf 5 που ειναι η ασφαλεια για την πλαφονιερα?

5άρα είναι πορτοκαλί χρώματος.Από πάνω βλέποντας την ασφαλειοθήκη νομίζω αν θυμάμαι καλά είναι τρίτη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ειναι αυτο το τετραγονακι μετα την πλαφονιερα που ειναι μαζι με την ταπετσαρια στην μεση ευχαρισω και πως θα ανεβασω φωτος

Link to comment
Share on other sites

Μπρός-πίσω μπαίνουν w5w ψειράκια. Ναι φίλε μου, δεν σβήνουν τελείως αλλα μένουν λιγο λίγο ανοικτά(για τα led μιλάμε πάντα).

τα led εχουν μιδενικη καταναλωση και μπορει να μενουν λιγο αναμενα στο σβησιμο, για αυτο μπερδευουν και τον εγκεφαλο, τα βγαζει σαν καμενη λαμπα ακομα και οταν αναβουν. μονο με led καν μπας θα κανεις δουλεια και θα σβηνουν τελιως.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefan wolfsburg edition

εχω ενα golf ΜΚ3 και οταν κλεινω τη πορτα δεν μου σβηνει η πλαφονιερα. ενω οταν βαλω το κλειδι και γυρισω το διακοπτη σβηνει. παλι οταν ειναι ανοιχτος ο διακοπτης και ανοιγωκλεισω τη πορτα σβηνει . αντε βγαλε ακρη

 

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει σε ολες της πλαφονιερες led το βιβλειο γραφει αν εχεις ανοικτες της πλαφονιερες με κλειστες πορτες κανει 20 με 30 δευτερολεπτα ενω με τα led που εχω βαλει εγω κανει 40 δευτερολεπτα και καινε και λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

θελω τις δυο μικρες που ειναι κατω απο τα σκιαδια και τις δυο πισωω(αυτες στη φωτο) ολες σε μαυρο.

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.