Jump to content
Manos83

Led στην πλαφονιέρα

Recommended Posts

To πρώτο ίσως έχει μεγάλο μήκος..το δεύτερο είναι σαν αυτά που είπαμε πιο πάνω με τα 2 λεντ.

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

ωραι...εχουν μηκος 3ψμ και πλατος υψος 0.8ψμ..καλα ειναι αυτα?

Καλύτερα να πάρεις με 3 ή με 5 smd,να υπάρχει δηλ. οπωσδήποτε ένα μπροστά για να φωτίζει απευθείας μέσα στο σαλόνι του αυτοκινήτου.Επειδή είναι λίγο μεγαλύτερα σε διάσταση λόγω του μπροστινού smd τα κονταίνεις από πίσω 3-4 χιλιοστά κόβοντας τα με έναν κόφτη.

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς μπροστινό λεντάκι υπεύθυνα λέω πως ο φωτισμός είναι υπερ του δέοντος αρκετός

και δυνατός..Από και πέρα είναι θέμα προσωπικού γούστου το τι βάζει ο καθένας βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτα τα led που εχω βαλει ειμαι υπερευχαριστημενος. Μπορω να πω οτι βγαζουν λιγο παρα πανω φως..

Εγω στα Led της πισω πλαφονιερας τα εκοψα λιγο περιπου 1cm.

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

δηλ τι μηκος να εχουν?λεω στα μπροστα να βαλω λαμπες οπου η καθεμια να εχει 3 λεντ και πισω το κεντρικο να εχει 3 λεντ και τα δεξια αριστερα απο 2 λεντ.θελω να εχω φως σαν το μαμα λιγο παραπανω,οχι υπερβολικο

Link to comment
Share on other sites

δηλ τι μηκος να εχουν?λεω στα μπροστα να βαλω λαμπες οπου η καθεμια να εχει 3 λεντ και πισω το κεντρικο να εχει 3 λεντ και τα δεξια αριστερα απο 2 λεντ.θελω να εχω φως σαν το μαμα λιγο παραπανω,οχι υπερβολικο

Φωτεινότητα στο χώρο δεν πρόκειται να έχεις ούτε στο μισό σε σχέση με τις μαμά λάμπες πυρακτώσεως. Πρόσεξε, μιλάω στο χώρο, όχι αν τις κοιτάς απευθείας ή σε ένα συγκεκριμένο σημείο όπου σκάει το φως των led.

Τα led είναι πολύ κατευθυντικά, δεν κάνουν για τον φωτισμό από πλαφονιέρα. Όσοι τα βάλανε και λένε ότι είναι πιο καλά σε φωτισμό κοροϊδεύουν τον εαυτό τους.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα,εξηγησε μου πως τα υπολοιπα παιδια λενε πως φωτιζεται γενικα καλυτερα ο χωρος...εσυ λες πως θα ειναι σαν δεσμη και δεν θα διαχεετσι καλυτερα παντου στο εσωτερικο

Link to comment
Share on other sites

ΑρΑ σε ολΑ τΑ Golf V FSI/TSI εχουμε μπροστΑ στην πλΑφονιερΑ

2x5w5

κΑι πισω πΑλι 2x5w5

στο πορτ μπΑγκΑζ 42mm με can bus

ΝτουλΑπΑκι συνοδηγου 37mm can bus

πινΑκιδΑ?? 36mm ή 42mm?

Αν εγω πΑρΑγγειλω ολΑ τΑ φωτΑκιΑ με can bus υπΑρχει κΑποιο προβλημΑ στην ολη φΑση? δλδ θΑ κλεινω πορτες κΑι θΑ σβηνουν νΑ υποθεσω κΑνονικΑ...

στΑ εσωτερικΑ κΑθρεπτΑκιΑ εκει που εχει τΑ προστΑτευτικΑ γιΑ τον ηλιο μπροστΑ τι λΑμπες χρειΑζοντΑι?

Link to comment
Share on other sites

στΑ εσωτερικΑ κΑθρεπτΑκιΑ εκει που εχει τΑ προστΑτευτικΑ γιΑ τον ηλιο μπροστΑ τι λΑμπες χρειΑζοντΑι?

Δεν τις εχω ΑλλΑξει γιΑτι Δεν μπορουσΑ νΑ βγΑλω το κΑπΑκι.ΑλλΑ λογικΑ θελει 36mm βΑρελΑκι.ΑμΑ το βρεις ενημερωσε κΑι εμενΑ..

ευχΑριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. ΕπΕιδή Και Εγώ ψαχνόμουν αρΚΕτό Καιρό για τα λαμπάΚια του ΕσωτΕριΚού σΚέφτηΚα να γράψω δυο λόγια μιας Και τα πέρασα πρόσφατα.

αρχιΚά έχουμΕ 5 λαμπάΚια στις πλαφονιέρΕς του ουρανού (2 μπροστα+3 στα πίσω Καθίσματα.) +1 προαιρΕτιΚό όποιος θέλΕι για το ντουλαπάΚι μΕ τα χαρτιά

Εγώ σΕ αυτά έβαλα smd T5 μΕ 5 led το Καθένα χωρισ canbus. Όποιος θέλΕι μπορΕί να βάλΕι μΕ λιγότΕρα led η πΕρισσότΕρα μΕ canbus ή χωρίς.

στα σΚιάδια. ο τύπος led Εδώ Είναι σωληνωτός 36mm . Εγώ έβαλα μΕ 6 led χωρισ canbus.

στα πόδια θέλουμΕ οπωσδήποτΕ μΕ canbus γιατί διαφορΕτιΚά θα μας βγάζΕι σφάλμα. Εγώ χρησιμοποίησα T10 μΕ 3 led.

τέλος στο Πορτ μπαγΚαζ χρΕιαζόμαστΕ σωληνωτή 42mm Εγώ χρησιμοποίησα μΕ 9 led.

φυσιΚά στο Καντράν δΕν ΕμφανίζΕται ΚάνΕ σφάλμα, Και φυσιΚά δΕν μένουν ανάμΕνα Ενώ οδηγΕίς.

ΜΕ αυτά που έβαλα Εγώ γίνΕται μέρα μέσα το αυτοΚίνητο για αυτό Και παραθέτω μΕριΚές φωτογραφίΕς για να δΕίτΕ πως αΚριβώς φαίνΕται το αποτέλΕσμα. Όποιος θέλΕι μπορΕί άνΕτα να χρησιμοποιήσΕι μΕ λιγότΕρα led

***

τι γιΝΕται ΜΕ τα γραΜατα : έγραψα το ΚΕίμΕνο στο word Και μΕριΚά Είναι ΚΕφάλαια μΕριΚά μιΚρά…

dsc00862h.jpg

dsc00863j.jpg

dsc00864wz.jpg

dsc00865ts.jpg

dsc00866x.jpg

dsc00867gx.jpg

dsc00868ug.jpg

dsc00869co.jpg

Edited by Kwstas_7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.