Jump to content
donatos

Τι μάρκα λάστιχα έχει το Scirocco(160ps) σας;

Recommended Posts

Το δικό μου φοράει Bridgestone Potenza 050. Είναι το 2.0 tsi

http://www.bridgestone.gr/bfe/v/index.jsp?...005101a10aRCRD#

To δικο μου με ιντερλαγκος εχει dunlop sp sport1...δεν τα εχω δοκιμασει αλλα δν εχω ακουσει και τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα Continental SportContact 2 225/45-17 91W έχει...

Πάρα πολύ καλό λαστιχάκι.... αν και μακάρι να είχε τα Continental SportContact 3

(έπρεπε κάπως να φύγει το stock και να κρατηθεί χαμηλά η τιμή)

Είναι μακράν καλύτερο από τα Dunlop που είχε το GOLF GT που είχα....

Γραπώνουν κάτω λες και έχουν νύχια ( σε σχέση με τα Dunlop και Potenza 050)

Τα Potenza σε όσα αμάξια τα έχω βάλει ... ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.... καλό λαστιχάκι.... αλλά μόνο για καλοκαίρι... τον χειμώνα είναι βάρκα γιαλό...

¶σε που είναι και σκληρό λάστιχο και θέλει 500ώρες ζέσταμα για να μπορέσει να αποδώσει...

Link to comment
Share on other sites

Για τα Fulda τι γνώμη έχετε? Προσωπικά τα είχα και στο Mitshubishi Lanser και στο Kia shuma και έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Michelin Primacy HP 225/45/17

ψιλομουφα ειναι αλλα 'νταξει.

@archery fulda δε βαζεις σε scirocco. εκτος αμα το πηρες σε κιτρινο, diesel και εχεις αδεια ταξι :blush: και για να

μην περεξηγηθω ειναι οκ για τα αμαξια που αναφερεις πιο πανω, αλλα μεχρι εκει.

@solaris τα Conti μαμανε! τα ειχα πριν στο golf πολυ καλο λαστιχακι μολις ζεσταθει κολαει απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Michelin Primacy HP 225/45/17

ψιλομουφα ειναι αλλα 'νταξει.

@archery fulda δε βαζεις σε scirocco. εκτος αμα το πηρες σε κιτρινο, diesel και εχεις αδεια ταξι :blush: και για να

μην περεξηγηθω ειναι οκ για τα αμαξια που αναφερεις πιο πανω, αλλα μεχρι εκει.

@solaris τα Conti μαμανε! τα ειχα πριν στο golf πολυ καλο λαστιχακι μολις ζεσταθει κολαει απιστευτα.

Είναι και αυτή μια άποψη! Πάντως οι Γερμανοί έχουν διαφορετική! tongue.gif:whistling:

volkswagenag2222cc9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτή μια άποψη! Πάντως οι Γερμανοί έχουν διαφορετική! tongue.gif:blush:

volkswagenag2222cc9.jpg

σορρυ που στο λεω αλλα η φωτο που παραθετεις δε λεει απολυτως τπτ.

η καθε εταιρεια ελαστικων μπορει να κανει τεστ σε οτι αμαξι θελει.

δλδ αν δουμε σε φωτο μια maybach να φοραει κινεζικα λαστιχα , τι παει να πει? οτι ειναι καλα?

οχι δα! ασε που η κριτικη που ασκω πιο πανω ειναι για την ελληνικη ασφαλτο παντα.

λαστιχα επιδοσεων δε τα λες, τα fulda. ε πως να το κανουμε ρε archery οταν καποιος σκεφτετα : "Μμμ

τι λαστιχα να βαλω???" τα fulda δεν ειναι το πρωτο πραγμα που θα σκεφτει.

Υ.Γ οι Γερμανοι δεν εχουν το αλαθητο του Παπα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτή μια άποψη! Πάντως οι Γερμανοί έχουν διαφορετική! tongue.gif:blush:

volkswagenag2222cc9.jpg

Στον Archery αυτο που μου αρεσει ειναι οτι μιλαει παντα με αποδειξεις...

Αντε τωρα να του πεις οχι Fulda,

θα σου πει: μα εδω δεν βλεπεις τα ατομα ?!?? new_killpc.gif

Και δικιο θα εχει.. μεχρι να βρουμε αλλη φωτο με ατομα της Bridgestone (πχ λεω εγω...) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον Archery αυτο που μου αρεσει ειναι οτι μιλαει παντα με αποδειξεις...

Αντε τωρα να του πεις οχι Fulda,

θα σου πει: μα εδω δεν βλεπεις τα ατομα ?!?? new_killpc.gif

Και δικιο θα εχει.. μεχρι να βρουμε αλλη φωτο με ατομα της Bridgestone (πχ λεω εγω...) tongue.gif

+100000 :)

koita to anthropaki tis michelin!!!! Tsa! :D :D :Dtongue.gif

michelinn.th.jpg

Edited by ilias_k
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω την πραγματική φωτογραφία tongue.gif

volkswagenag2222cc9copynf3.jpg

και μετά λέει ο Dark Angel! για μένα ότι έχω καέί στο Photoshop! tongue.gif:rolleyes: το κακό είναι ότι σε πιστέψανε!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως..από ότι φαίνεται από την φωτογραφία.... αυτοί οι τεχνικοί της FULDA δεν έχουν πρόσβαση στο αμάξι.... και ο ΕΝΑΣ το κοιτάει μέσα... λες και το βλέπει για πρώτη φορά....

Πρέπει να ήταν εκεί κοντά .... που πέρναγαν λάστιχα για δοκιμή σε κανένα LADA, ZASTAVA και φωτογραφήθηκαν δίπλα στο scirocco

Μάλιστα...ο ένας προσπαθεί να δει γιατί τα λάστιχα που φοράει το Scirocco είναι καλύτερα από τα δικά τους

Link to comment
Share on other sites

Πάντως..από ότι φαίνεται από την φωτογραφία.... αυτοί οι τεχνικοί της FULDA δεν έχουν πρόσβαση στο αμάξι.... και ο ΕΝΑΣ το κοιτάει μέσα... λες και το βλέπει για πρώτη φορά....

Πρέπει να ήταν εκεί κοντά .... που πέρναγαν λάστιχα για δοκιμή σε κανένα LADA, ZASTAVA και φωτογραφήθηκαν δίπλα στο scirocco

Μάλιστα...ο ένας προσπαθεί να δει γιατί τα λάστιχα που φοράει το Scirocco είναι καλύτερα από τα δικά τους

:lol::lol::lol: Πολύ καλό γεια σου ρε solaris!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΑΠ'ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΣΟΙ ΦΟΡΑΝΕ SPORT ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ LONG BEACH ZANTA EXOYN BRIDGESTONE POTENZA 050.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 17ΑΡΕΣ MICHELIN H' CONTINENTAL.ΠΑΝΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FIX ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΑΠ'ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΣΟΙ ΦΟΡΑΝΕ SPORT ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ LONG BEACH ZANTA EXOYN BRIDGESTONE POTENZA 050.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 17ΑΡΕΣ MICHELIN H' CONTINENTAL.ΠΑΝΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FIX ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Το σπορ πακέτο φοράει τις Donington! ξέρει κανείς τι λάστιχα φοράει?

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου με ιντερλαγκος εχει dunlop sp sport1...δεν τα εχω δοκιμασει αλλα δν εχω ακουσει και τα καλυτερα.

KAI ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΙ 18"ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΦΟΡΑΝΕ!!!

ΣΕ ΦΙΛΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ PIRELLI PZERO ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ 18"

Link to comment
Share on other sites

Το σπορ πακέτο φοράει τις Donington! ξέρει κανείς τι λάστιχα φοράει?

SORRY ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ DONINGTON ΦΟΡΑΕΙ ΤΑ BRIDGESTONE POTENZA 050 235/45/17.ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΦΑΣΑΡΙΟΖΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.