Jump to content
yiannisbib

2 Din και από εμένα....

Recommended Posts

Παιδια 2 Din και από εμένα.... τοποθέτησα το IVA-w505R της ALPINE και εχει : Radio, TV, DVD, Bluetooth/mic, iPOD, USB stick, GPS ΕΛΛΗΝΙΚΟ με τα χειριστήρια του τιμονιού να δουλεύουν όπως τα εργοστασιακά.... Ειδικά η έξοδοι των iPOD, USB stick με βόλεψε πολύ, εχω 40 γίγα μουσικής B) . Αυτό ειναι λοιπόν....

http://www.alpine-electronics.gr/home/prod...ions/iva-w505r/

Link to comment
Share on other sites

Με τι χαρτη παιζει το gps?

Δηλαδη εχει destinator/i GO η καποιον αλλο?

Οταν ειχα δει για το συγκεκριμενο επαιρνε μονο χαρτες ξενων προγραμματων που δεν ειχαν πληρη καλυψη Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις πλεον να βαλεις όποιο χάρτη θέλεις. Εγώ έχω destinator :D

Πως γινεται αυτο?

Αν καταλαβα εχεις εξωτερικο navigation unit για να παιζει στην μοναδα.

Οποτε μαλλον πρεπει να 'σπαει' αυτο για να φορτωνεις το destinator, δηλ θα πρεπει να εχει οπως λεει και

ο igiako, windows ce.

Αυτο ισχυει?

Αν οχι πως ειναι το ολο συστημα και ποσο σου πηγε με ολα (και του ανταπτορα για να λειτουργουν τα κουμπια απο το τιμονι)και απο που? Λειτουργουν ολα τα κουμπια και η αυξομειωση (gala) της εντασης αναλογα με την ταχυτητα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω την ιδια πηγή φαντάζομαι πως έχει παρει και το blackbird II όπου αυτό βέβαια φοράει χάρτες της navteq άλλα μπορείς να περάσεις το destinator αλλά βέβαια χάνεις το bluetooth του blackbird II

Αν είναι κάτι διαφορετικό θα ήθελα να μας ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω την ιδια πηγή φαντάζομαι πως έχει παρει και το blackbird II όπου αυτό βέβαια φοράει χάρτες της navteq άλλα μπορείς να περάσεις το destinator αλλά βέβαια χάνεις το bluetooth του blackbird II

Αν είναι κάτι διαφορετικό θα ήθελα να μας ενημερώσεις

Δηλ μπορεις να φορτωσεις και το destinator στο blackbird?

(αν το παρω απο Αγγλια, οπου αρκετα φθηνοτερα, γινεται να του βαλω destinator?)

Το bluetooth δεν με ενδιαφερει τοσο προσωπικα.

Αλλα πως γινεται αυτο?

Παντως σε 10 μερες θα ερχεται το blackbird με αναβαθμισμενο προγραμμα (navteq) που θα εχει 99% καλυψη για Ελλαδα. Τουλαχιστον ετσι μου ειπε σημερα ο εδω αντιπροσωπος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ μπορεις να φορτωσεις και το destinator στο blackbird?

(αν το παρω απο Αγγλια, οπου αρκετα φθηνοτερα, γινεται να του βαλω destinator?)

Το bluetooth δεν με ενδιαφερει τοσο προσωπικα.

Αλλα πως γινεται αυτο?

Παντως σε 10 μερες θα ερχεται το blackbird με αναβαθμισμενο προγραμμα (navteq) που θα εχει 99% καλυψη για Ελλαδα. Τουλαχιστον ετσι μου ειπε σημερα ο εδω αντιπροσωπος.

Αν θέλεις λεπτομέρειες πάρε το κατάστημα που ρώτησα εγώ να σου πει λεπτομέρειες ποσό και πώς

Φώτης Σερδάρης 210-4000185 πες του ότι βρήκες το τηλ. από vw club

Link to comment
Share on other sites

Δηλ μπορεις να φορτωσεις και το destinator στο blackbird?

(αν το παρω απο Αγγλια, οπου αρκετα φθηνοτερα, γινεται να του βαλω destinator?)

Το bluetooth δεν με ενδιαφερει τοσο προσωπικα.

Αλλα πως γινεται αυτο?

Παντως σε 10 μερες θα ερχεται το blackbird με αναβαθμισμενο προγραμμα (navteq) που θα εχει 99% καλυψη για Ελλαδα. Τουλαχιστον ετσι μου ειπε σημερα ο εδω αντιπροσωπος.

Ακριβώς ετσι.... οι νεοι χαρτες της navtec ειναι εκπληκτικοί....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα κίτ που λέγεται Navibox (http://www.navibox.gr) που είναι διαθέσιμο στο 90% των καταστημάτων αυτή τη στιγμή. Το Navibox ειναι εξωτερική μονάδα που έρχεται με την καλωδίωση για να κουμπώσει σε αναδιπλούμενη 1-DIΝ και 2-DIN. Στο Navibox τρέχεις κανονικά Destinator και παράλληλα εχει touch control απο την οθόνη. Είναι αρκετά δημοφιλές προϊόν αυτή τη στιγμή και είναι συμβατό με μια μεγάλη μερίδα απο τις οθόνες συμπεριλαμβανομένου και της Alpine που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι αλλα το φτηνοτερο που εχω βρει ειναι 450 ευρω.

Το καλο ειναι οτι συνδυαζεται με καποιες (αρκετες) οθονες αλλα το ολο επιχειρημα παει στα 1000+

τουλαχιστον.

Ειναι ομως μια πολυ καλη λυση εχοντας συγχρονως και οθονη επιλογης σου.

Παιζει ειτε destinator ειτε iGo. Οχι και τα δυο συγχρονως (οπως στα PDA και στα κινεζικα).

Αν ηταν και λιγο φθηνοτερο θα ηταν μονοδρομος σαν επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ απο συνάδελφο και τοποθέτησα το zenec

Εντυπώσεις.

1.Μέχρι στιγμής όλα καλά απο θέμα αξιοπιστίας

2. Δεν ξέρω αν είναι γερμανικό ή κινέζικο αλλά απο την στιγμή που ο canbus controller είναι made in Ireland εμένα με καλύπτει

3. Το σήμα του ραδιοφώνου δεν ήταν και πολύ καλό. Εκανα ένα update στο firmware απο το site της zenec και είναι όλα κομπλέ

4. Απο τους χάρτες με κίνηση βέβαια μονο στην Αθηνά (μια βδομάδα το έχω) είμαι απολύτως ικανοποιημένος. Παρόλα αυτά χθές είδα στο site της zenec ότι έχει link για εργαλείο που εγκαθιστάς στον υπολογιστή και κάνεις update στους χάρτες.

5. Απο ποιότητα ήχου είναι υπεραρκετό ειδικά με τα μαμά ηχεία.

6. Ταιριάζει απολύτως με την κονσόλα και δεν φαίνεται ότι είναι after sales μονάδα

7. Το dvd σε ολόκληρη ταινία δεν έκανε καμία διακοπή και ο ήχος είναι φοβερός.

Αυτά.

Όσο για την τοποθέτηση είναι αρκετά ευκολη και θα πρότεινα να το βάλει μόνος του όποιος το αγοράσει.

Μειονέκτημα το μόνο που είδα είναι ότι με το αυτοκίνητο στο ρελαντί και την μουσική πάρα πολύ χαμηλά ακουγεται ελαφρώς ο ανεμιστήρας του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.