Jump to content
sachs125

Ζαντες Bbs Rm 012 4/100 καρε

Recommended Posts

ειναι αληθεια τοσο σπανιες αυτες οι διερουμενες ζαντες τησ bbs που φοραγαν τα mk2? Δεν βρηκα πουθενα βασικα και καποιες που βρηκα εμοιαζαν αλλα δεν ηταν διαιρουμενες.... Ξερει κανεις αν υπαρχουν ακομα ωσ καινουριες? Η μηπως εχει κανεις να ρωτησω κατι π θελω?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτες τις ζαντες λες?

wheel_bbs_rm_vw_golf2.jpg

Oντως ειναι σπανιες στη Ελλαδα αλλα αν ψαξεις βρισκονται. Εγω πηρα ενα μκ1 καμπριο τρακαρισμενο και τις φοραγε πανω.

Αν τις βρεις προσεχε να εχουν ολα τα καπακια πανω γιατι καινουργια απο Γερμανια εχουν 150Ε το ενα knife.gif

Link to comment
Share on other sites

BBS RM 4x100, ET 33, 6.5J Διαιρούμενες και φορεμενες στο Golf 2 gti. Ναι ειναι αρκετα σπανιες στην Ελλάδα και υπάρχουν πολλά παρόμοια μοντέλα τα οποία δεν ειναι διαιρούμενα ομως. Υπάρχουν και οι BBS RS με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικά, αλλα ακόμα πιο ακριβες. Τα μεταφορικά απο Γερμανία αυξάνουν πολυ το κόστος συν το ενδεχομενο βάψιμο που θα θέλουν τις κάνουν ασυμφορη αγορα για μια τόσο παλιά ζάντα. Απο την αλλη ειναι ομορφες θα καθίσουν τελεια επανω στο polo μου και δινουν ενα πολυ ωραίο ρετρό look χωρις ομως να δειχνουν αρχαιες. Golf_mk1 μηπως τις πουλάς αυτές που εχεις tongue.gif ? Τα καπάκια παντως δεν στοιχίζουν τόσο (τα εχω βρεί και 60 ευρώ ολα μαζι). Τεσπα στο ψαξιμο ειμαστε ολοι μας ^_^ , οποτε μην νιωθεις μονος...

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

ειναι αληθεια τοσο σπανιες αυτες οι διερουμενες ζαντες τησ bbs που φοραγαν τα mk2? Δεν βρηκα πουθενα βασικα και καποιες που βρηκα εμοιαζαν αλλα δεν ηταν διαιρουμενες.... Ξερει κανεις αν υπαρχουν ακομα ωσ καινουριες? Η μηπως εχει κανεις να ρωτησω κατι π θελω?

Δεν παράγονται πλέον, υπαρχουν ρεπλικες αλλά και αυτές είναι ακριβές...Στο Ebay.de θα βρείς γνήσιες αλλα θα τις χρυσοπληρώσεις.. Oι RM χωρίζονται σε δυο κομμάτια ενώ οι RS σε τρία κομμάτια και είναι και πιο ακριβές.

Επίσης το στεφάνι τους είναι αλουμινένιο και στραβώνει πολυ εύκολα, οπότε θέλει προσοχή.

Μπόρεις όμως να βάλεις ατσάλινο στεφάνι και να τις φαρδύνεις, έτσι θα γίνουν πιο ανθεκτικές και φυσικά πίο όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

BBS RM 4x100, ET 33, 6.5J Διαιρούμενες και φορεμενες στο Golf 2 gti. Ναι ειναι αρκετα σπανιες στην Ελλάδα και υπάρχουν πολλά παρόμοια μοντέλα τα οποία δεν ειναι διαιρούμενα ομως. Υπάρχουν και οι BBS RS με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικά, αλλα ακόμα πιο ακριβες. Τα μεταφορικά απο Γερμανία αυξάνουν πολυ το κόστος συν το ενδεχομενο βάψιμο που θα θέλουν τις κάνουν ασυμφορη αγορα για μια τόσο παλιά ζάντα. Απο την αλλη ειναι ομορφες θα καθίσουν τελεια επανω στο polo μου και δινουν ενα πολυ ωραίο ρετρό look χωρις ομως να δειχνουν αρχαιες. Golf_mk1 μηπως τις πουλάς αυτές που εχεις tongue.gif ? Τα καπάκια παντως δεν στοιχίζουν τόσο (τα εχω βρεί και 60 ευρώ ολα μαζι). Τεσπα στο ψαξιμο ειμαστε ολοι μας :lol: , οποτε μην νιωθεις μονος...

ΔΕΝ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ :lol:^_^tongue.gif

60Ε καινουργια ή μεταχειρισμενα??

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ :lol:^_^tongue.gif

60Ε καινουργια ή μεταχειρισμενα??

Πεσμου σε ποια περιοχή παρκάρεις να περασω το βραδακι με εναν γρύλο και μερικους τακους lol xaxaxaax....

Καινούργια δεν ηταν αλλα ηταν στην πενα, ουτε γρατσουνιές ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πεσμου σε ποια περιοχή παρκάρεις να περασω το βραδακι με εναν γρύλο και μερικους τακους lol xaxaxaax....

Καινούργια δεν ηταν αλλα ηταν στην πενα, ουτε γρατσουνιές ουτε τιποτα.

Ελιωσα! ^_^:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πεσμου σε ποια περιοχή παρκάρεις να περασω το βραδακι με εναν γρύλο και μερικους τακους lol xaxaxaax....

Καινούργια δεν ηταν αλλα ηταν στην πενα, ουτε γρατσουνιές ουτε τιποτα.

Eυτυχως και τα μπουλονια ασφαλειας :rolleyes:

Παντως 60Ε για μεταχειρισμενα καπακια ειναι πολυ καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχως και τα μπουλονια ασφαλειας ;)

Παντως 60Ε για μεταχειρισμενα καπακια ειναι πολυ καλη τιμη.

Καλα μπουλονια ασφαλειας χαλαρα δεν το συζηταμε. Αν βρω Link θες να στο δωσω να τα χτυπησεις?

Ωχ απο οτι βλεπω δεν ειμαι μονος :lol: :lol: :lol: Καποιος ανεφερε για ρεπλικες θα μπορουσε να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες ???

Νομιζω η Compomotive εβγαζε ενα μοντελο παρομοιο αλλα ειναι και αυτες μυριακριβες γαμωτ.

Link to comment
Share on other sites

Πω εχω αρρωστησει με της συγκεκριμενες ζαντες τησ βλεπω στον υπνο μου :wacko: :wacko: :wacko: αυτες θελω κ φαναρια πισω g60 που εχω βρει επισης μια καλη μασκα με σηματακι gti 16V και τελειωνω (σχεδον) με αυτα που θελω να κανω απο εμφανιση μετα θα προχωρησω σε σαλονι μαλλον αλλο παιδεμα απο κει να βρεις recaro απο gti tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πω εχω αρρωστησει με της συγκεκριμενες ζαντες τησ βλεπω στον υπνο μου :wacko: :wacko: :wacko: αυτες θελω κ φαναρια πισω g60 που εχω βρει επισης μια καλη μασκα με σηματακι gti 16V και τελειωνω (σχεδον) με αυτα που θελω να κανω απο εμφανιση μετα θα προχωρησω σε σαλονι μαλλον αλλο παιδεμα απο κει να βρεις recaro απο gti tongue.gif

Ειναι μεγαλη η μανουρα να της παρεις απο το εξωτερικο και βγαινουν πολυ ακριβες. Το σαλόνι ποιο ευκολα θα το βρεις απο τις ζάντες tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη η μανουρα να της παρεις απο το εξωτερικο και βγαινουν πολυ ακριβες. Το σαλόνι ποιο ευκολα θα το βρεις απο τις ζάντες tongue.gif .

Προσεχως....θελω να μαζεψω τα πραγματα πρωτα και μετα να τα βαλω επανω ολα.Για ζαντες παντως με βλεπω για ρεπλικες η αυτες που φοραγαν τα polo g40

Link to comment
Share on other sites

και αυτές που φόραγε το Polo G40 είναι και αυτές εξίσου σπάνιες!

Link to comment
Share on other sites

και αυτές που φόραγε το Polo G40 είναι και αυτές εξίσου σπάνιες!

Ναι ρε στο ebay ομως τις βρίσκεις και με 80 ευρω ή καμια 150αρα βαμενες στην πενα. Νομιζω οτι τις φορουσε πολυ και μια σειρα BMW αυτες οποτε γερμανια τουλαχιστον δεν ειναι και τοσο σπανιες. Εδω μεσα πωλούσε ενα παιδι μια τετραδα τετοιες που τις φορούσε σε ενα corrado, η αγγελια μπορεί να ειναι ακομα up.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε στο ebay ομως τις βρίσκεις και με 80 ευρω ή καμια 150αρα βαμενες στην πενα. Νομιζω οτι τις φορουσε πολυ και μια σειρα BMW αυτες οποτε γερμανια τουλαχιστον δεν ειναι και τοσο σπανιες. Εδω μεσα πωλούσε ενα παιδι μια τετραδα τετοιες που τις φορούσε σε ενα corrado, η αγγελια μπορεί να ειναι ακομα up.

Ωντος στο e bay του G 40 παιζουν στα 250 ευρω να ερθουν στην πορτα μου αλλα σαν της RM δεν ειναι ρε γμτ ;) ποιο μελος πουλαγε τετοιες ζαντες ρε παιδια ??? δεν βρηκα καμια αγγελια αν τησ εχει ακομα ψινομαι ασχημα tongue.gif Αχ εχω μπλεξει ασχημα μου φενεται!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανεις αν απο BMW Ε30 κανουν οι BBS στο Golf ??? Βρηκα σε καλη κατασταση καποιες αλλα δεν γινεται να της δοκιμασω λογο αποστασης! Αν ξερει κανεις αν μπαινουν απο Ε30 στο 2Αρι μου παρακαλω ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανεις αν απο BMW Ε30 κανουν οι BBS στο Golf ??? Βρηκα σε καλη κατασταση καποιες αλλα δεν γινεται να της δοκιμασω λογο αποστασης! Αν ξερει κανεις αν μπαινουν απο Ε30 στο 2Αρι μου παρακαλω ας απαντησει

Αν ειναι τετραμπουλωνες μπαίνουν. Ριξε και μια ματια εδω να δεις... Tech rims old models

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τετραμπουλωνες μπαίνουν. Ριξε και μια ματια εδω να δεις... Tech rims old models

Ωραιος φιλε ευχαριστω βλεπω οτι διαφερουν σε καποια πραγματα αλλα δεν ξερω τι ειναι τι γιατι ειναι στα γερμανικα :o:D :D Μαλλον αυριο θα παω ενα ταξιδακι να τησ δοκιμασω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω τις συγκεκριμένες ζάντες στο Λούπο μου μέσα στην εβδομάδα.

15άρες γνήσιες καινούριες.

Ποία θα λέγατε είναι μια καλή τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.