Jump to content
solaris2k7

Inox εξάτμιση

Recommended Posts

για βαλε καμια φωτο να βλεπουμε αποτελεσμα :D:lol::D

εβαλα βρε σε προηγουμενο post

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες που έβαλες... βλέπω ότι μέσα έχουν σύστημα για ενίσχυση του θορύβου σε μπάσο ...ΙΣΧΥΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ισχυει

Σε τι βαθμό διαφορά έχει!!! Θα ήθελα να είναι λίιιιιιγο πιο μπάσο... αλλά δεν θέλω να γίνει και αυτό που κοροϊδεύω

Να έχει δηλαδή ένα διακριτικό μπασάκι..

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω μεχρι τελη Μαΐου οι περισσοτεροι θα το εχουμε στα χερια μας...

Οποτε μια εδκρομουλα τοτε ή καπου εκει γυρω θα ειναι οτι πρεπει για να δουμε

και ακουσουμε τις οποιες διαφορες !! ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ μικρη διαφορα(εγω δεν καταλαβαινω διαφορα)εξαλου ειναι διακοσμητικες μπουκιτσες, για να καταλαβεις μπασο ηχο πρεπει να αλλαξεις και καζανακι

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες που έβαλες... βλέπω ότι μέσα έχουν σύστημα για ενίσχυση του θορύβου σε μπάσο ...ΙΣΧΥΕΙ?

Και επίσης υπάρχει

1. INOX και INOX

2. Σωστή θερμομόνωση για να μην μαυρίσει κανένα πλαστικό

και στο μαγαζί που πήγα...είχε και μπούκες με 15ευρώ η μία ;)

Είναι πιθανό από τη θερμοκρασία να υπάρξει πρόβλημα στον προφυλακτήρα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό από τη θερμοκρασία να υπάρξει πρόβλημα στον προφυλακτήρα?

Οι διακοσμητικές εξατμίσεις είναι μεγαλύτερες σε διάμετρο από τις ήδη υπάρχων απολήξεις.

Κάποιες φορές και ανάλογα τι θα βάλει ο καθένας έρχονται κοντά ή και ακουμπάνε στον προφυλακτήρα...

Αν η ποιότητα δεν είναι πολύ καλή... μπορεί να μαυρίσει το πλαστικό ή και ακόμα να το κάψει

Οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές... αλλά επειδή σε όλα τα πράγματα "Ότι πληρώνεις ... παίρνεις" καλό θα είναι να μην τσιγκουνευτείτε 5-10ευρώ παραπάνω

Είτε μπορείτε να αφαιρέσετε ένα τμήμα της εξάτμισης έτσι ώστε οι καινούργιες να έχουν το ίδιο σχεδόν πάχος.... είτε μπορείτε να βρείτε διακοσμητικά που να ταιριάζουν τσίμα-τσίμα (όπως αυτά που έβαλα εγώ)

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο μαγαζι που εβαλα τις μπουκιτσες και εκανα μερικες διευκρενιστηκες ερωτησεις για αυτες, διοτι αν δεν βαλουμε κατι ακριβο θα ειναι σαν να εχουμε βαλει κατι σκαρτο συμφωνα με μερικες αποψεις!

1. οι μπουκες ειναι χειροποιητες του μαγαζιου

2. δεν υπαρχει καμια περιπτωση να λιωσει ο προφυλακτηρας γιατι δεν ακουμπανε πανω σε αυτον.

3. εχουν εγγυηση 2 χρονια οτι δεν θα παθουν τιποτα και δεν θα μαυρισουν ποτε.

δεν ξερω γιατι θα πρεπει να ξεπαραδιαστω εστω και αν το ποσο ειναι μικρο (10 ¤) για να πληρωσω μια μαρκα που μου προσφερει τα ιδια με κατι πιο φτηνο.

αν ηταν το πιο ακριβο το πιο καλο θα βαζαμε ολοι μαμισιο NAVI και οχι aftermarket οπου εκει η διαφορα δεν ειναι 10 ευρω αλλα 1500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο μαγαζι που εβαλα τις μπουκιτσες και εκανα μερικες διευκρενιστηκες ερωτησεις για αυτες, διοτι αν δεν βαλουμε κατι ακριβο θα ειναι σαν να εχουμε βαλει κατι σκαρτο συμφωνα με μερικες αποψεις!

1. οι μπουκες ειναι χειροποιητες του μαγαζιου

2. δεν υπαρχει καμια περιπτωση να λιωσει ο προφυλακτηρας γιατι δεν ακουμπανε πανω σε αυτον.

3. εχουν εγγυηση 2 χρονια οτι δεν θα παθουν τιποτα και δεν θα μαυρισουν ποτε.

δεν ξερω γιατι θα πρεπει να ξεπαραδιαστω εστω και αν το ποσο ειναι μικρο (10 ¤) για να πληρωσω μια μαρκα που μου προσφερει τα ιδια με κατι πιο φτηνο.

αν ηταν το πιο ακριβο το πιο καλο θα βαζαμε ολοι μαμισιο NAVI και οχι aftermarket οπου εκει η διαφορα δεν ειναι 10 ευρω αλλα 1500 ευρω.

Μάλλον οι μπηχτές πάνε για μένα :unsure:

Όταν αναφέρθηκα για χαμηλές τιμές και ότι πληρώνεις παίρνεις ... δεν αναφερόμουν σε εσένα... εσύ μια χαρά έβαλες... και για αυτό και σε ρώταγα για τον ήχο...μπας και βάλω και εγώ ^_^

Απλά το διευκρίνισα... για ΟΠΟΙΟΝ άλλον θέλει να βάλει... γιατί στην αγορά είδα ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΙΝΟΧ ακόμα και με 7ευρώ η μία

Sorry αν φάνηκε κάτι τέτοιο

Υγ... Αν μπορείς τράβα και καμία photo από το πλάι χαμηλά.. να τις δω από πλάγια... και αν μπορείς όχι από camera κινητού :rolleyes:

Υγ2... Τι έχεις βάλει στην ίδια ευθεία!!! γιατί με την καμπύλη που κάνει ο προφυλακτήρας... όταν τις έβαλα στην ίδια ευθεία.. δεν μου άρεσε... την αριστερή την έβαλα λίγο πιο μέσα... (όπως οι original)

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

του scirocco08 moy aresoyn kalytera σαν σχεδιο...καλητερα που της εβαλε στην ιδια ευθεια ειναι πια αλητια και μεγαλυτερες....τεσπα αφηστε τις μπουκες και τα τσιγκια και βαλτε καμια εξατμιση κανονικη ολοκληρη αφου θα κανεις κατι καν'το σωστα απο την αρχη...

Υ/Γκαι στα golf gti μαυριζουν οι μανισιες αν βλεπατε την δικια μου μεχρι και πριν την αλλαξω θα καταλαβαινατε......

Link to comment
Share on other sites

γνησια Remus καζανακι και τελικο παει στα 500 ειδικα για Golf V kai Scirocco τις ιδιες φορανε

μια απλα στα 250.

ενταξει εγω ηθελα κατι να δειξει πιο ομορφο (2,0 look) τα αλογατα του μου φτανουν.

Link to comment
Share on other sites

του scirocco08 moy aresoyn kalytera σαν σχεδιο...καλητερα που της εβαλε στην ιδια ευθεια ειναι πια αλητια και μεγαλυτερες....τεσπα αφηστε τις μπουκες και τα τσιγκια και βαλτε καμια εξατμιση κανονικη ολοκληρη αφου θα κανεις κατι καν'το σωστα απο την αρχη...

Υ/Γκαι στα golf gti μαυριζουν οι μανισιες αν βλεπατε την δικια μου μεχρι και πριν την αλλαξω θα καταλαβαινατε......

Εγώ δεν ήθελα να έχουν πολύ διαφορετικό σχέδιο από τις original. Και ήθελα να είναι λοξά κομμένες...σαν τις μαμά.... τέλος τις τοποθέτησα άνησα.... όπως μαμά γιατί ο προφυλακτήρας από πάνω κάνει καμπύλη και η μία θα φαινόταν άσχημα προς τα έξω.

img0018bh.jpg

img0015b.jpg

img0016bz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φαίνονται στο μάτι ποιο καλά γιατί ακολουθούν την γραμμή του προφυλακτήρα!!! Αλλά σαν σχέδιο μου αρέσουν και του scirocco08 επειδή έχουν την μόνωση με το διάτρητο από μέσα και δείχνει καλύτερα. Πάντως και των δυο είναι ωραίες αυτά είναι γούστα! Αν έβαζα, μάλλον θα τις έβαζα με την διάταξη του solaris και τις μπούκες του scirocco08. ;):D

Link to comment
Share on other sites

με την ιδια διαταξη εχουν μπει βρε παιδια και σε εμενα ,υπαρχει ενα "σκαλοπατακι" δηλαδη αναμεσα στις δυο μπουκες. και οι δυο μπουκες ερχονται προσωπο με τον προφυλακτηρα ουτε πιο μεσα ουτε πιο εξω, οποτε πρεπει να γινει το "σκαλοπατακι"

του σολ ειναι 60 εμενα 72 του σολ κουμπωνουν με βιδες στην εξατμιση εμενα με κοψιμο και κολλημα μετα και τελος του σολ ειναι ΟΒΙ εμενα χειροποιητες απο το μαγαζι που τις πηρα.

αυτες ειναι οι διαφορες.

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

με την ιδια διαταξη εχουν μπει βρε παιδια και σε εμενα ,υπαρχει ενα "σκαλοπατακι" δηλαδη αναμεσα στις δυο μπουκες.

του σολ ειναι 60 εμενα 72 του σολ κουμπωνουν με βιδες στην εξατμιση εμενα με κοψιμο και κολλημα μετα και τελος του σολ ειναι ΟΒΙ εμενα χειροποιητες απο το μαγαζι που τις πηρα.

αυτες ειναι οι διαφορες.

Αυτό το καταλάβαμε αλλά για το σκαλοπατάκι που λες τώρα! Από τις φωτογραφίες και από την οπτική γωνία που τις έχεις τραβήξει δεν φαίνεται, γι αυτό και σου είπε να τραβήξεις μία από τα πλάγια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

αν θες οι μπουκες να ερθουν προσωπο με τον προφυλακτηρα αναγκαστικα δημιουργητε το "σκαλοπατακι" οπως εχει και τωρα η εξατμιση σου

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

sol einai oi speedy oi stroggyles mallon e, 60mm???

gia tsekare:

http://www.e-autokinisis.gr/index.php?targ...roduct_id=30972

Ναι αυτή είναι... από μπροστά φαίνεται στρογγυλή ...αλλά από πλάγια έχει ένα κόψιμο... σαν τις μαμά εξατμίσεις

και η συγκεκριμένη μπαίνει τσίμα τσίμα.... και δεν φαίνεται καθόλου η μέσα... σε σημείο που δεν χρειάζεται να τις βιδώσεις κιόλας.... εγώ έβαλα λίγο λαδάκι μηχανής για να μπορέσω να τις βάλω... βέβαια μετά καλό θα είναι από κάτω να βάλεις και τις βίδες για καλό και για κακό...

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτές οι απολύξεις δίχνουν τέλεια το κάνει να φένετε πολύ όμορφο...

Link to comment
Share on other sites

SOL piga sto magazi pou tis evales ki esu alla eixe mono 1 mpouka speedy 60mm kai tin pareigeila.

alla mou edeikse 1 pou den grafei OBA panw opws i dikia sou. sto internet grafei.

ksereis ti paizei?? sto lew mipws mou dwsei kamia alli.

tin evala panw ti mia kai ebaine polu eukola. mou eixes pei oti bainoyn diskola..ti paizei???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.